PDA

Zobacz pełną wersję : 5 dni z buta po Bieszczadach



Valdemarra
19-05-2008, 00:44
Witajcie, jestem Waldemar, ruszam w najbliższą środę (21.05) na 5-dniową przechadzkę po Bieszczadach. Przyjeżdżam tu pierwszy raz, stąd moja prośba o wsparcie Waszym doświadczeniem. Ruszam rano z Cisnej, idę – nic oryginalnego – czerwonym szlakiem przez Jasło, Smerek, obie połoniny, UG, Halicz do Wołosatego. Jak sądzę, trasa zajmie mi ok. 2-3 dni.

Z Wołosatego chciałbym wrócić do Cisnej szlakiem niebieskim, przez UG, Wielką Rawkę, Krzemieniec, Riabią Skałę, Okrąglik. Myślę, że ta trasa zajmie mi 2 dni. Ale na tym szlaku, na mojej mapie, nie ma żadnego schroniska… I mam do Was pytanie, doświadczeni Bieszczadnicy J, czy rzeczywiście na tej trasie nie ma gdzie spędzić nocy?

Bardzo proszę o Wasze opinie, gdzie najlepiej zatrzymać się na noc na projektowanej trasie, na co zwrócić uwagę. Chciałbym, aby szlak był najbardziej widokowy. Jeśli ktoś ma ochotę dołączyć – zapraszam. Wyruszam z Wawy we wtorek, ok. południa. Mogę zabrać ze sobą do Cisnej dwie osoby. Pozdrawiam. W.

Barnaba
19-05-2008, 13:48
jest wiata- w jakim stanie nie wiem. Weź namiot, i najlepiej zgłość to w SG w UG :)

lit
19-05-2008, 22:13
Cześć Waldek!Może warto podejść z Wielkiej do Małej Rawki,za nią jest bacówka a stamtąd wspaniałe widoki na moją ulubioną Połonine Caryńską...Pozdrawiam i zazdroszczę.Powodzenia:-P

Valdemarra
20-05-2008, 01:57
Hej, dzięki LIT. Kupiłem nową bardziej aktualną mape i przyszedł mi do głowy taki sam pomysł. Twój głos przeważył - tak bedzie. Do zobaczenia na szlaku!

Valdemarra
20-05-2008, 22:04
Hej, Bieszczadnicy, gdzie jesteście?.. Schowaliście się przed deszczem?..

klopsik
20-05-2008, 22:11
Pewnie ze tak przy takiej pogodzie , najlblizszy sklep z denaturatem jest tym czego potrzeba biescadnikom

Pyra.57
20-05-2008, 22:33
Waldek jeżeli miałbym Ci coś doradzić, to zamiast pchać się niebieskim szlakiem na Rabią Skałę idź z Małej Rawki zielonym szlakiem przez Dział do Wetliny tam na pewno miejsce do kimki znajdziesz a widokowo trasa Działem jest bardzo atrakcyjna. Po popasie w Wetlinie smyknij żółtym szlakiem na Rabią Skałę i poźniej jak planowałeś pomykaj do Cisnej.

pozdrawiam
Marek

lit
21-05-2008, 01:26
"Do zobaczenia na szlaku!"
Ja dopiero co wróciłam,więc może jesienią.Mam taką nadzieję...Do miłego

Valdemarra
21-05-2008, 02:00
Dzięki P57. W pewnym sensie zrealizuję Twoją sugestię. Niestety, trochę czas mi się skrócił... Pozdro.

Valdemarra
21-05-2008, 02:02
LIT, wróc w Bieszczad. Olej Wawę...