PDA

Zobacz pełną wersję : Karpaty Wschodnie. Sierpień 2008. Propozycja, poszukiwania idt. :)



reaperman
29-05-2008, 00:08
Witam!!!
Może na początku się przedstawię, ponieważ pomimo tego, że jestem już trochę na tym forum to się za bardzo nie udzielam. Wole sobie poczytać;)
Na imię mi Arek. Jestem z Poznania i studiuję sobie na PP (4 roczek).
A teraz przejdźmy do konkretów :)
Planuję w sierpniu wypad w karpaty ukraińskie. Taki troszkę dłuższy wypadzik. Bo chciałbym połazić sobie po czarnohorze, gorganach, świdowcu etc.
I teraz pojawia się mój problem. Nie mam za bardzo z kim. Znaczy może ktoś by się znalazł, ale na krótszy wypad.
Więc, jeśli byłby ktoś chętny to byłoby super.
Zaznaczę jeszcze tylko, że nie chodzi mi o to aby "przebiec" te góry.
Z kondycją u mnie dobrze (jak tylko mogę to jadę w góry więc trochę się już wyrobiłem) ale lubię chłonąć otoczenie a nie je zaliczać ;).
No, to by było na tyle:smile:
P.S. Nie chodzi o to żeby nagle pojawiły się propozycje z dokładnymi datami i planami. Tak rzuciłem temat żeby nie było później na ostatnią chwilę:)
Dzięki za uwagę:)

reaperman
02-06-2008, 18:42
No to jest już nas dwóch :D pioabram się zainteresował :) Prosimy o dalsze kandydatury ;) Pozdrawam!

Henek
02-06-2008, 22:45
Witamy na forumie.
A tak w ogóle to te karpaty (wschodnie) to po raz pierwszy ?
A jak piszesz

Taki troszkę dłuższy wypadzik. to co masz na myśli ? Miesiąc, dwa ? czy dłużej ?

reaperman
02-06-2008, 23:03
Ja po raz pierwszy.
Tak myślałem coś ok 1 miesiąca:) ale nie dłużej.
Pozdrawiam!

pioabram
04-06-2008, 11:20
Ja owszem,chętnie ale nie dłuzej niz 2 tygodnie,Ponownie chciałbym ,ugryzc,Czarną hore,i koniecznie swidowiec.Mam nadzieję ze tym razem,sniegu tam nie bedzie...

reaperman
04-06-2008, 20:52
Ten miesiąc to było moje maksimum więc luzik:)
Może na zachętę zaproponuję po lizaku chupachups dla każdego kto pojedzie ;)

WojtekR
06-06-2008, 19:35
Ja + dwie, trzy osoby z początkiem sierpnia wędrujemy na Ukrainę: najpierw okolice Lwowa (zamki i pałace),później przejazd do Chocimia i Kamieńca. Następnie wracamy w Karpaty: Czarnohora + Świdowiec i jak się uda Gorgany i Bieszczady Wschodnie. Czas 16-20 dni. Może spotkamy się na szlaku? :-). Jeżeli masz konkretny plan - kontakt na prive

domina
06-06-2008, 19:40
Ten miesiąc to było moje maksimum więc luzik:)
Może na zachętę zaproponuję po lizaku chupachups dla każdego kto pojedzie ;)

To trąci płatną protekcją - chyba, że drużyna pierścienia będzie się zować Grupą Trzymającą Władzę:-D. Ja na Bieszczady poświęcam sierpień - nie mam sprecyzowanych planów, a po ukraińskiej stronie nie byłam, więc jak Grupa sprecyzuje plan działania może się dołączę.

pioabram
06-06-2008, 21:42
To trąci płatną protekcją - chyba, że drużyna pierścienia będzie się zować Grupą Trzymającą Władzę:-D. Ja na Bieszczady poświęcam sierpień - nie mam sprecyzowanych planów, a po ukraińskiej stronie nie byłam, więc jak Grupa sprecyzuje plan działania może się dołączę.
Tzn..?co masz na mysli,jaki plan działania?
Wyjazd,przyjazd,od-do?
Plan działania,w skrocie jest taki:..wędrowanie,z plecakiem i namiotem po karpatach ukrainskich,a konkretnie ,od Czarnochory,zaczynajac poprzez swidowiec,moze gorgany,moze połonina Krasna,moze Borżawa,zaelezy od tego,kto ile bedzie mial czasu,pogody,zasobow waluty ,i wielu innych,nieprzewidzianych czynnikow!I czy Polska,wygra z Niemcami!

buba
09-06-2008, 18:29
jesli ktos z was bedzie miedzy 12 a 17 sierpnia w okolicach osmolody to moze sie spotkamy przy jakim ognichu!!!

pioabram
09-06-2008, 22:52
jesli ktos z was bedzie miedzy 12 a 17 sierpnia w okolicach osmolody to moze sie spotkamy przy jakim ognichu!!!

Ktoz to wie,gdzie,bedziemy,się natenczas włóczyc,..ale byłoby miło,spotkac ,"powsinogi",z biesowego forum.Ognicho,i karpacka horiłka....
kurcze jeszcze dwa długie miesiące do wyjazdu!!

domina
09-06-2008, 23:22
Tzn..?co masz na mysli,jaki plan działania?
Wyjazd,przyjazd,od-do?
Plan działania,w skrocie jest taki:..wędrowanie,z plecakiem i namiotem po karpatach ukrainskich,a konkretnie ,od Czarnochory,zaczynajac poprzez swidowiec,moze gorgany,moze połonina Krasna,moze Borżawa,zaelezy od tego,kto ile bedzie mial czasu,pogody,zasobow waluty ,i wielu innych,nieprzewidzianych czynnikow!I czy Polska,wygra z Niemcami!

Czy wobec ostatniego wydarzenia plan, który nie istnieje zostanie zmodyfikowany:mrgreen:?
"Wyjazd,przyjazd,od-do?" - moje pytanie dotyczyło raczej "od", ale rozumiem, że ta faza planowania jest na etapie...planowania;). W każdym razie nie chodziło mi o plan pięcioletni, czy temu podobne.
pozdrawiam

Basia Z.
10-06-2008, 08:53
Ja pod koniec sierpnia planuję być na ukraińskiej Bukowinie - okolice Wyżnickiego Parku Narodowego.

Pozdrowienia

Basia

irek
10-06-2008, 09:40
Ja od 2 do 10 sierpnia będę w Koloczawie i Ust Czornej.

Basia Z.
10-06-2008, 10:56
Ja od 2 do 10 sierpnia będę w Koloczawie i Ust Czornej.


O Zakarpaciu to ja myślę w kolejnym roku.
Tam mnie jeszcze nie było :-)

A w tym roku w drugiej połowie lipca (19-27 lipca) jeśli wszystko pójdzie pomyślnie i dopisze pogoda planuję wejście na Skupową i na Czywczyn.

B.

reaperman
10-06-2008, 12:47
powoli wychodzi na to, że nasze polskie bieszczady będą w sierpniu puste ;)

calanthe
10-06-2008, 13:00
a mi w ogóle nie będzie smutno że nikogo nie będzie w sierpniu w naszych Bieszczadach;P ja tam będę wtenczas i jak będzie mało ludzi to tylko na plus;D

pioabram
11-06-2008, 09:04
Czy wobec ostatniego wydarzenia plan, który nie istnieje zostanie zmodyfikowany:mrgreen:?
"Wyjazd,przyjazd,od-do?" - moje pytanie dotyczyło raczej "od", ale rozumiem, że ta faza planowania jest na etapie...planowania;). W każdym razie nie chodziło mi o plan pięcioletni, czy temu podobne.
pozdrawiam
Taaak,ostatnie wydarzenie powaliło nas,tak na kolana:cry:,ze niema co się ,dłuzej zastanawiac i pora czmychac w Karpaty(LIzac rany).Myslę ze w okolicach 8.08.2008,to bedzie dobra data na start,(Od)Jest tez pomysł,zeby tam dotrzec przez Słowację,i Zakarpacie.
P.s ktos sie zna na numerolgi,czy aby ta data będzie szczesliwa??:mrgreen:(Nie za duzo,tych ósemek?)

dziabka1
11-06-2008, 21:45
Jak wszyscy, to wszyscy - tez się pochwale :)
Od 18 do 31 sierpnia będziem się włóczyć po trasie - Tatarów - Bratkowska - Ruszczyna - Popadia.
Moze do zobaczenia :)))

madzia

WojtekR
11-06-2008, 22:01
Jeżeli możecie podajcie (choćby na prive) adresy dobrych :-), tanich :-) nolegów (według waszego doświadczenia!) we Lwowie (w miarę blisko centrum). Przy okazji...ile teraz kosztuje nocleg "u Polaków"? Nie byłem we Lwowie 2 lata (ostatnio płaciłem 8$/osobę/dobę).

buba
12-06-2008, 20:45
z tego co pamietam tanio wychodzil nocleg w hotelu "lwiw" prospekt czornowola 7, wyszlo taniej niz u polakow i co najwazniejsze przyjeli nasze jednodolarowki ktorych nikt inny nie chcial

Basia Z.
13-06-2008, 09:09
Jeżeli możecie podajcie (choćby na prive) adresy dobrych :-), tanich :-) nolegów (według waszego doświadczenia!) we Lwowie (w miarę blisko centrum). Przy okazji...ile teraz kosztuje nocleg "u Polaków"? Nie byłem we Lwowie 2 lata (ostatnio płaciłem 8$/osobę/dobę).

Ja nocuję zwykle u takiej pani - Polki na ul Halickiej tuż obok katedry, w zeszłym (2007) r. - 8 $.
Warunki takie sobie (na materacach, jedna tylko łazienka i wiadomo jak z wodą). Za to w samiutkim centrum.
A tak mniej więcej co roku cena wzrasta o dolara.

Jeśli Cię to interesuje to kontakt podam na priv.

Kolega z SKPG ma jeszcze inne namiary - samodzielne mieszkanie dosłownie na placu katedralnym, ale trochę droższe.
Ale musiałabym go zapytać.

Pozdrowienia

Basia

Basia Z.
23-06-2008, 22:20
Wieści z ostatniej chwili dotyczące przekraczania granicy w Medyce.

Niestety od zeszłego roku nic się nie poprawiło.

W "tamtą" stronę przekraczanie granicy trwało ok. 2 godz.
Z powrotem autobus, który wyjechał ze Lwowa ok. godz. 21. dojechał do Przemyśla na godz. ok 4.30 nad ranem. Ale w autobusie przynajmniej dało się spać. Natomiast kolejka piesza to podobno "na oko" ok. czterech godzin stania, nawet w nocy.

Pozdrowienia

Basia

katarzynowosc
14-07-2008, 18:04
Tak gwoli poprawienia nastrojów, bo dramatycznie wygląda wpis z okolic BCiała:)

-w normalny, wakacyjny dzień, niespecjalnie weekendowy (albo tylko trochę;)) czeka się ok. 1h w Medyce pieszkom, autobusem 1h-2h,
-hotel Lviv - noclegi w cenie ok. 70hr/os. (mniej więcej),
-noclegi w hali dworca głównego we Lwowie, z komfortowym leżem na własnym bagażu - wciąż bezpłatne ;)

Z uśmiechem dość nawet uśmiechniętym - pzdr wsjem!
(ść)