PDA

Zobacz pełną wersję : Rowery a Bieszczady



pawelkurek
09-07-2008, 14:58
Hej, na przestrzeni 11-17 sierpnia wybieram się w Bieszczady, pierwszy raz w życiu, planuje pojeździć po tychże rowerem... Od schroniska do schroniska... Ostatecznie kończąc w Cisnej na festiwalu Noc Bieszczadzkich Aniołów... Marzą mi się Połoniny. Może ktoś z was robił sobie taki rajd po Bieszczadach, napiszcie proszę jakie szlaki sa najlepsze do takiego rajdu, oraz co warto zobaczyć, gdzie pojechać, jakie schroniska wybrać (marzy mi się chatka puchatka :grin:). No i oczywiście czy dla takiego „świerzaka” nie jest to trochę wygórowany patent, czy jest to do zrobienia? dziękuje za wszelkie rady i sugestie!!!!

P.S Może chcecie sie dołaczyć, narazie jadę sam;)

vm2301
09-07-2008, 15:38
Na stronie BdPN mozna poczytać o drogach/trasach dostępnych dla turystyki rowerowej.

Połoniny niektórym nie tylko się marzą, niektórzy po nich jeżdżą...

http://www.bdpn.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=63&Itemid=55

Pozdrawiam:)

Piotr
09-07-2008, 17:32
Na stronie BdPN mozna poczytać o drogach/trasach dostępnych dla turystyki rowerowej.
Połoniny niektórym nie tylko się marzą, niektórzy po nich jeżdżą...
To co wytłuszczone się zgadza - reszta nie, bo to jakiś stary nieaktualizowany tekst. Zwłaszcza jeśli chodzi o dojazd do d. schronu nad Negrylowem i trasy przez Caryńskie.
Do d. schronu nie wolno, bo zmienili trasę.
Droga przez Caryńskie jest drogą gminną, dostępną również dla samochodów a więc zbytek łaski, oznakowana również jako szlak rowerowy, kolor czerwony. Jej kontynuacja - z przełęczy Przysłup do Bereżek jest również oznakowanym szlakiem rowerowym - podobno ekstremalnym (choć zjeżdża się jak to z byle górki przez las) - a nic nie słyszałem o jego likwidacji; aczkolwiek jeśli chodzi o BdPN to już niewiele mnie zadziwi ;-)

[edit]: szlak rowerowy Bereżki - Przysłup został jednak zlikwidowany.

pawelkurek
09-07-2008, 18:34
Na stronie BdPN mozna poczytać o drogach/trasach dostępnych dla turystyki rowerowej.

Połoniny niektórym nie tylko się marzą, niektórzy po nich jeżdżą...

http://www.bdpn.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=63&Itemid=55

Pozdrawiam:)

dzięki za informację :-)

pawelkurek
09-07-2008, 18:35
To co wytłuszczone się zgadza - reszta nie, bo to jakiś stary nieaktualizowany tekst. Zwłaszcza jeśli chodzi o dojazd do d. schronu nad Negrylowem i trasy przez Caryńskie.
Do d. schronu nie wolno, bo zmienili trasę.
Droga przez Caryńskie jest drogą gminną, dostępną również dla samochodów a więc zbytek łaski, oznakowana również jako szlak rowerowy, kolor czerwony. Jej kontynuacja - z przełęczy Przysłup do Bereżek jest również oznakowanym szlakiem rowerowym - podobno ekstremalnym (choć zjeżdża się jak to z byle górki przez las) - a nic nie słyszałem o jego likwidacji; aczkolwiek jeśli chodzi o BdPN to już niewiele mnie zadziwi ;-)

dzięki wielkie:-D

rafalkwiatkowski73
27-07-2008, 18:42
A nie możesz zmienić daty na bliżej początku sierpnia. Zobacz "moją" planowaną wyprawę w Bieszczady na www.bikeforum.pl (http://www.bikeforum.pl) pod turystyka rowerowa, tytuł Bieszczady lipiec-sierpień. Pozdrawiam
Rafał

vm2301
29-07-2008, 10:07
Po okresie dość deszczowym pogoda dopisuje, nie ma co czekać;)

Po 8-ym będę rozjeżdżać drogi okolic Komańczy i Woli M, Baligrodu, doliny Sanu;) cós tam może jeszcze. Ruchliwych asfaltów chcę unikać.

Powodzenia pawelkurek:)

@Piotrze

Komańcza i Wola M to Twój teren chyba - jest jakaś mapa typu "Okolice Komańczy"? Ruthenus/Krukar
Jaka jest szansa na zdobycie?

Ona jest naprawdę w skali1:60k?

Pozdrawiam:)

Basia Z.
29-07-2008, 10:22
Komańcza i Wola M to Twój teren chyba - jest jakaś mapa typu "Okolice Komańczy"? Ruthenus/Krukar
Jaka jest szansa na zdobycie?

Ona jest naprawdę w skali1:60k?




Ja nie Piotr, ale posiadam tą mapę (wydaną już ładnych kilka lat temu przez Pitr kartografia, nie wiem czy było wznowienie).

Skala 1: 40 000

http://www.debiccy.pl/sklep/index.php?p=productsMore&iProduct=17


Pozdrowienia

Basia

bartolomeo
29-07-2008, 10:36
Sprawdź w Woli Michowej w Latarni Wagabundy, oni tam mają takie dziwa.

Piotr
29-07-2008, 10:41
jest jakaś mapa typu "Okolice Komańczy"? Ruthenus/Krukar. Jaka jest szansa na zdobycie?
Ona jest naprawdę w skali1:60k?
Nie, nie ma nowej osobnej mapy Gminy Komańcza. W tej okolicy Ruthenus wydał tylko Gminę Baligród, Komańczy i Cisnej brak.

1:60k jest mapa całych Bieszczadów Ruthenusa i ona będzie chyba najdokładniejsza, jeśli interesują Cię różne "zakamarki" - z tym że o ile dobrze pamiętam brak szlaków rowerowych,ale nie sądzę aby były Ci do czegoś potrzebne.

Mapa o której pisze Basia to "Okolice Komańczy i Woli Michowej" w skali 1:40k z 1999 roku. Dostaniesz ją bez trudu na miejscu, jakby w Komańczy nie było to w tawernie u Kija, w Cisnej też są.

Czasem można dostać - ale bardzo rzadko - mapę "Okolice Komańczy" z roku 1991 wydaną przez Rewasz (również nazewnicza), skala 1:30k - jednak IMHO jest najmniej dokładna z tych wszystkich, mimo skali.

vm2301
29-07-2008, 11:06
A co to jest:

http://www.komancza.info/images/stories/mapa/mapa_kom.php

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi:)


Fakt fakterm, że jedynie chciałbym mieć mapę w małej skali, drogi i ścieżki, szczególnie leśne - asfaltu używam w ostateczności.
A więc to co ewentualnie w terenie może mi się przydać.

1:40k chyba wystarczająca, choc uważam, że 25 to powinno być maksimum. No i z 99 - wielu atrakcji turystycznych na niej nie będzie zaznaczonych;)

Oczywiście można sobie wiele wygooglać - nie jedna mapę już długopisem upgrade'owałem

Piotr
29-07-2008, 11:28
A co to jest:
http://www.komancza.info/images/stories/mapa/mapa_kom.php

To jest wycinek normalnej mapy Bieszczady 1:60k z 2007 roku, który Rafał Barski (Ruthenus) udostępnił na potrzeby tej strony.


No i z 99 - wielu atrakcji turystycznych na niej nie będzie zaznaczonych;)
E tam, przez te 9 lat to sumie atrakcji turystycznych na tym terenie nie przybyło, pomijając nowe szlaki czy ścieżki typu ścieżka po Komańczy czy szlak Szwejka, porządki w Jaworniku i takie tam.

vm2301
29-07-2008, 13:35
To jest wycinek normalnej mapy Bieszczady 1:60k z 2007 roku, który Rafał Barski (Ruthenus) udostępnił na potrzeby tej strony.

E tam, przez te 9 lat to sumie atrakcji turystycznych na tym terenie nie przybyło, pomijając nowe szlaki czy ścieżki typu ścieżka po Komańczy czy szlak Szwejka, porządki w Jaworniku i takie tam.

1. Rozumiem.

2. Powiem szczerze, że nowo-powstałe atrakcje zazwyczaj mniej mnie interesują niż te, które są tam od dawna;)

Pozdrawiam:)