PDA

Zobacz pełną wersję : Zagrożenie powodziowe ????



martinus
25-07-2008, 11:32
Wybieram się z rodzinką w sobotę w okolice Wetliny, mam pytanie jak wygląda sytuacja ze stanem rzek i wogóle sytuacja powodziowa w rejonie Wysokich Bieszczadów? Z góry dziękuje za informację !!!

miras
25-07-2008, 11:52
Wybieram się z rodzinką w sobotę w okolice Wetliny, mam pytanie jak wygląda sytuacja ze stanem rzek i wogóle sytuacja powodziowa w rejonie Wysokich Bieszczadów? Z góry dziękuje za informację !!!

Wal śmiało.

Krzysiek40
25-07-2008, 12:43
Jeżeli odpowiada Ci siedzenie na kwaterze to faktycznie wal śmiało. Po górach przy takiej pogodzie raczej nie pośmigasz.takiej

lucyna
25-07-2008, 13:12
Jest powódź. O 13 Solina zaczyna zrzucać wodę z obu zalewów przygotowując się na przyjęcie nowej fali powodziowej. W Lesku brakuje wody. Część Sanoka podtopiona. Najgorzej jest w dolinie Sanu i w dolinie Hoczewki. U znajomej ryby ze stawu znalazły się w piwnicy.

mAAtylda
25-07-2008, 13:45
A jak z dojazdem?Drogi do Ustrzyk górnych są przejezdne?

lucyna
25-07-2008, 14:16
Tak.
Tylko Tokarnia, taka maleńka osada w okolicy Sanoka jest odcięta od świata. Fala powodziowa zniszczyla most. Tak twierdzi mój Kumpel.
Idzie następna fala deszczy. Nie przez przypadek Solina zrzuca wodę. Przez zrzuty może dojść do podtopień.

marcins
25-07-2008, 15:51
Lucyna nie tragizuj. Cały dzień dziś sie włóczyłem po terenie. Jest normalnie. Jeno żdziebko mokro. W górach fajnie bo pusto...

lucyna
25-07-2008, 17:13
Wybacz porównanie ale reagujesz jak mój pies.
Ale jest fajnie. Można w błocku pobawić się :P

Polej
25-07-2008, 18:30
Od niedzieli będzie (musi być) dobra pogoda ;)

Leyeq
25-07-2008, 18:50
Od niedzieli będzie (musi być) dobra pogoda ;)
nie sposób się nie zgodzic ;)

Pyra.57
25-07-2008, 19:21
Relacje w TV z okolic Sanoka wyglądają groźnie i prognozy też nie ciekawe dla podkarpacia.

pozdrawiam
Marek

Joshi
25-07-2008, 21:11
według synoptyków...niedziela i poniedziałek bez deszczu z dość wysoka temperaturą 27-28 stopni...ale wtorek niby zaś deszczowy...a ja w poniedziałek właśnie chce wystartować w trase zaczynając z komańczy...

obywatelpp
26-07-2008, 09:29
Będziemy w Bieszczadach w poniedziałek rano. Proszę o jeszcze więcej informacji dodającej otuchy :-) Już nam się śnią mapki pogodowe z netu... Może ktoś wie, jak jest w rejonie Roztok Grn. i za miedzą na terenie Parku Poloniny?

buba
26-07-2008, 22:41
ponoc w ustrzykach dln. odwolali koncerty KSU bo podtopilo miejsce gdzie mialy sie odbywac... wiec trochu wiecej jest wody niz zwykle... ;)

lucyna
27-07-2008, 07:54
Fajnie wczoraj sytuacja stablizowała się w okolicach mojego domu. W pewnym momencie zrobiło się dziwnie. Na niebie pojawiło się zszarzałe mleko. Lunęło. Ściana wody. Droga polna "schodząca" z Berny zmieniła się w błotnistą, wartką strugę. Na szczęście opady trwały króciutko.

lucyna
27-07-2008, 09:03
Alarmy powodziowe odwołane. Tylko podtopione jest Skorodne. W nocy nieźle lalo właśnie w tej okolicy i w okolicy Michniowca.

joorg
27-07-2008, 16:58
.... W nocy nieźle lalo ...
i przed nocą też , oj dawało czadu ..ale fajnie i tak było i błotko się "pomiesiło ":lol:
Pozdrawiam Wszystkich :-D

kemcia
02-08-2008, 09:39
A jak sytuacja wygląda obecnie? Jaka jest pogoda?

Jabol
02-08-2008, 10:21
BIESZCZADY ZNÓW ZALANE !!! - W tej chwili od rana trwa gęsta ulewa promieni słonecznych... Góry toną w słońcu... Niektórzy ponoc lubią doznawać stanów przedporażeniowych w upale z zielonym listkiem na nochalku... Ja czekam przymrozków... Powodzenia!

Jabol
02-08-2008, 10:28
Tak poczytałem sobie ten wątek kilka postów wstecz... Ludzie! Nie wierzcie mediom! Oni zawsze muszą dodawać dramatyzmu do swoich relacji, stąd ujęcia z żabiej perspektywy. I wielkie słowa. Fakt- dało czadu trochę i niektóre potoki wsciekły sie i powgryzały w kilka miejsc, ale nie na tyle żeby mówić o powodzi i odradzać przyjazdu w góry. Generalnie media popisały się siejąc panikę wśród urlopowiczów odwołujacych nawet wyjazdy...
P.S. Nie wiecie może jaka jest sytuacja w Tokio? widziałem w TiVi ze znów Godzilla wlazła tam w szkodę... martwie się trochę...;)

kemcia
02-08-2008, 16:15
hehe :D dzięki, Jabol :)

dorota z krakowa
03-08-2008, 19:50
Właśnie wróciłam z dwutygodniowego pobytu w Bieszczadach. W pierwszy tydzień lało okropnie - ściana wody, oszalałe burze, gradobicia, podtopione Lutowiska, błoto i inne bieszczadzkie przyjemności. Ale od ubiegłej niedzieli, przepiękna pogoda; słońce, obłoki... Na szlakach pustawo, ale dzięki temu moc atrakcji - można wreszcie spotkać dzikie zwierzęta. Widziałam jelenie, lisy, a w zeszłą środę - podobno - na parkingu w Bukowcu NIEDŹWIEDŹ przestraszył turystów na parkingu.
Wyrosły też piękne grzyby - borowiki, maślaki i rydze.
No i do Galerii w Czarnej przyleciały nowe, piękne Aniołki.
Warto odwiedzić tę magiczną krainę - bez względu na pogodę.

chris
04-08-2008, 13:07
jak cóś położone jest przez mamuśkę naturę na dziale wodnym, raczej trudno o powódź :wink:

martinus
11-08-2008, 11:40
Wybieram się z rodzinką w sobotę w okolice Wetliny, mam pytanie jak wygląda sytuacja ze stanem rzek i wogóle sytuacja powodziowa w rejonie Wysokich Bieszczadów? Z góry dziękuje za informację !!!

.... i okazało sie że media przesadzają, na miejscu super 14 dni wypoczynku. Za rok ....