PDA

Zobacz pełną wersję : Powsimordy 2010 - jak się do tego zabrać?



Marcowy
28-07-2008, 19:12
Chciałbym pogadać na temat koncepcji przyszłorocznej edycji Powsimord. Jakie są Wasze wrażenia? Czy w ogóle organizować? A jeśli tak, to co zmienić? Czy w ogóle coś zmieniać? A jeśli zmieniać, to po co? :mrgreen: Moje przemyślenia są następujące:

Jest zasadniczy problem z datami. Dopiero na majowym KIMB-ie - a więc z 5-miesięcznym poślizgiem - ogłaszamy lauretów z roku poprzedniego. To trochę niezręczne i absurdalne, poza tym generuje kolejny problem - z nazwą: głupio wręczać "Powsimordy 2008" przed zakończeniem roku 2008, ale niezbyt mądrze w połowie 2008 wręczać "Powsimordy 2007". Z drugiej strony KIMB to chyba jedyne spotkanie, na którym jest w ogóle sens organizować wręczanie, a termin kongresu wszedł już do tradycji, więc wydaje się nie do ruszenia. Może więc wybierać i ogłaszać zwycięzców już w styczniu na forum, a na KIMB-ie dokonywać jedynie uroczystego wręczenia giftów? Ta opcja ma jeszcze jeden zasadniczy plus - laureaci mają czas na zorganizowanie sobie wyjazdu na kongres. W tym roku nagrody odebrali osobiście jedynie nieliczni, a szkoda. Jasne, nikt nikogo się po karabinem na KIMB nie pędzi ;) ale może informacja o wyróżnieniu wpłynie to czyjąś decyzję o przyjeździe.

Z innej beczki - zachowanie I i II tury oraz dogrywki wydaje się sensowne, choć na pewno należałoby skrócić czas trwania poszczególnych etapów, żeby ze wszystkim zamknąć się np. w jednym miesiącu. Np. w styczniu.

Vox populi - vox dei, więc co Wy na to? :smile: Czekam na opinie i pozdrawiam. Charlie Dyktator

Barnaba
29-07-2008, 00:05
uważam że można śmiało olać datowanie konkursu. Po co komu to?
"Nagrodę powsimordy roku... otrzymuje"
"Nagrodę powsimordy otrzymuje... decyzją dnia...."

i po sprawie- czas starań o tytuł - od kimbu do kimbu. Tak ja to widzę.

Swoją drogą nie spodziewałbym się aby laureaci pojawili się na kolejnym kimbie, tak więc nie kierowałbym się tym wcale. Kto chce się spotkać- ten się (w)stawi na kimbie i basta.

Stały Bywalec
29-07-2008, 18:42
Wg mojej skromnej opinii Marcowy ma dobry pomysł. Po co tworzyć sztuczny rok "kimbowy", skoro jest kalendarzowy.

1. Uprawiamy naszą bieszczadzką grafomanię przez cały rok, od początku stycznia do końca grudnia.
2. W listopadzie i grudniu kol. Marcowy ogłasza rodzaje oraz kryteria konkursów.
3. W styczniu i lutym głosujemy.
4. Na samym początku marca kol. Marcowy ogłasza wszem i wobec wyniki oraz nagrody.
5. Potem, aż do KIMB-u trwają owacje i gratulacje.
6. A na KIMB przyjeżdżają "laureaci" i "wyróżnieni", choćby nawet wcześniej nie kwapili się z przyjazdem. Z kolei ci pominięci ze złości nie przyjeżdżają, choć być może wcześniej chcieli uczestniczyć w KIMB. Czyli - samo życie.:grin:

WUKA
29-07-2008, 20:37
Ze wszystkimi postulatami się zgadzam poza tym tylko,że pominięci przyjezdżają złożyć gratulacje laureatom!

WUKA
29-07-2008, 20:39
Ja mam taki zamiar przynajmniej!Pozdrawiam!

Stały Bywalec
30-07-2008, 07:24
Ze wszystkimi postulatami się zgadzam poza tym tylko,że pominięci przyjezdżają złożyć gratulacje laureatom!
Oczywiście, że tak.

Poza tym spieszę wyjaśnić, iż pisząc "uprawiamy naszą bieszczadzką grafomanię przez cały rok, od początku stycznia do końca grudnia" użyłem formy pluralis majestatis (My - Prezydent).:-)
Tak więc niech nikt nie weźmie tego określenia twórczości na Forum do siebie. Nikt, nawet GMTurecky.

lucyna
30-07-2008, 07:33
Wy to macie problemy:))).
Moim zdaniem najtrudniejsze będzie dokonanie wyboru pomiędzy potencjalnymi powsimordami. Ja już mam kandydatów.
Bezprzecznie Wuka za przepiękny wiersz o wędrowaniu.

Derty
08-08-2008, 15:40
Co za zboczyska - za Powsimordy się chcą zabierać;> Ja Wam dam:)

Pozdrawiam,
Derty

Recon
30-08-2008, 13:54
Aż boję się wtrącić w dyskusję na tak wysokim poziomie i w tak zacnym gronie, ale najwyżej dzielnie zdzierżę razy... ale i tak powiem swoje:
- ma rację Stary Bywalec o czasookresie podsumowania i jest to logiczne,
- czas KIMB-u jest też chyba dobry, wiosna i.... lubię jak się coś zieleni, lubię jak się piwo pieni,
- sam charakter z formułą czysto towarzyską i rozdaniem nagród jest do przyjęcia ale czy nie warto jednak zastanowić się nad czymś więcej. Zgadzam się, że fajnie jest pojeść i popić w doborowym towarzystwie, przy okazji jeszcze otrzymać zacne nagrody "Powsimordy za dany rok" to jest poza dyskusją. Do rozważenia jest czy możemy wnieść do tego coś więcej....hmmmmm, może inaczej... czy chcemy wnieść coś więcej. Propozycję przed różnymi KIMB-ami widziałem, były ale się.... rozmyły. Może to więcej ściągnie Bieszczadników?
Ufff, a teraz jak hmmmmm... bohater znany.... kulom się nie będę kłaniał, tylko lepiej celujcie i z przodu, a nie jak do tego bohatera, z tyłu.

don Enrico
19-10-2009, 22:42
Zanim pojawi się temat Powsimordy 2010 rzeknę co zostało ustalone:
Malkontent roku nie powinien nazywać się malkontent
jeno MARUDA
(i nie ma to nic wspólnego z naturalnym kolorem owłosienia)
ruda, nie ruda ....ale MARUDA roku. tak po polskiemu.

Marcowy
02-12-2009, 20:14
Powsimordy 2010 za pasem, więc czas na doroczną debatę: czy zmieniać cokolwiek w ordynacji? Ta ubiegłoroczna, okraszona tradycyjną dyskusją, jest tutaj (http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php?t=4812).

Do wniosku czcigodnego Don Enrico:

1. Zmiana tytułu "Malkontent" na "Maruda Roku".

dołączam swój:

2. Wprowadzenie tytułu Superpowsimordy dla notorycznych recydywistów.

A dokładnie: zdobycie trzeci rok z rzędu tytułu Powsimordy w tej samej kategorii będzie skutkowało - z jednej strony - przyznaniem niezwykle prestiżowego tytułu Superpowsimordy, ale -ze strony drugiej - roczną karencją dla Dostojnego Laureata: w następnym roku nie będzie można na niego głosować (tylko w tej kategorii). Rozchodzi się oczywiście o to, żeby specjalnie uhonorować, ale i dać szansę innym :razz:

Co Wy na to?

W kwestii nagród mua jak zwykle zabezpiecza dyplomy i odzieżowe gadżety dla zwycięzców. Ponadto czekam na (tylko poważne!) oferty hojnych sponsorów. Wierzę, że także w tym roku nie zawiedziecie! :-D

Pozdrawiam, Charlie Dyktator 8)

bertrand236
02-12-2009, 20:45
Jestem leniwy i nie chce mi się szukać. Czy ktoś poza WUKĄ ma szansę na Superpowsimordę?
pozdrawiam

Krysia
02-12-2009, 20:54
Pastor, Bartek
i nie wiem kto jeszcze :-D

Piskal
02-12-2009, 21:43
Ja w kwestii formalnej. Wnoszę interpelację, żeby tytuł Korespondenta Roku zamienić na Kronikarza Roku. Bo co to za korespondencje, jeśli powstają jedna- dwie relacje od jednej osoby. Korespondencja, korespondent, znaczą zupełnie co innego.
Poza tym taki tytuł ładniej brzmi!

Poza tym nie rozumiemco to Superpowsimorda. Dajmy na to WUKA wygra po raz trzeci i otrzyma Superpowsimordę, to co z tytułem Poety Roku?

Recon
03-12-2009, 00:18
"Do wniosku czcigodnego Don Enrico: 1. Zmiana tytułu "Malkontent" na "Maruda Roku". "

Ja poszedłbym dalej z tym tytułem i zaproponował zmianę na "Offtopika Forum" czyli piszącego dużo, ale przeważnie nie na temat Bieszczadów.

A "Korespondenta Roku" bym zostawił, zaproponowana nazwa przez Piskala... nie pasuje mi jakoś.

Krysia
03-12-2009, 00:26
Recon to nie to samo!
Maruda to maruda, a offowiec to offowiec, można nowy tytuł dodać, a ja z nowych może zaproponuję Kłamca Roku :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Zgadnijmy kto bez apelacji wygra...hmmmm...
And the winner is...

Recon
03-12-2009, 00:49
No nie... Krysiu nie róbmy z Forum magla!
Ciekawe ilu Forumowiczów oddałoby głos na taki tytuł? I jeszcze uzasadniło... hmmm.
Dyskusja schodzi na złe tory i lepiej wrócić na te właściwe.

Stały Bywalec
03-12-2009, 07:21
To może w ogóle zrezygnować z tytułu kojarzonego pejoratywnie ?
Malkontent? Maruda? Offtopik? Kłamca?

Po co to wszystko? W tym roku Nasze Forum, choć zwycięskie, to jednak jeszcze "liże rany". Najpierw historyczny rozłam, później definitywna banicja osoby, która napisała najwięcej postów.

Nasze emocje jeszcze nie wygasły. Po co dawać nową okazję dla ich rozbudzenia ?

Krysia
03-12-2009, 08:20
Wow, SB Ty masz rację!!! :shock::mrgreen:
Recon-ależ uzasadnienie by było najkrótsze z możliwych-Pikuj :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

don Enrico
03-12-2009, 10:25
SB napisał :

To może w ogóle zrezygnować z tytułu kojarzonego pejoratywnie ?
no właśnie.

bertrand236
03-12-2009, 17:34
Malkontent było O.K. Chyba

marcins
03-12-2009, 18:20
Jako że Bieszczady to przede wszystkim przyroda to mam kilku kandydatów, dla których warto by było wprowadzić kategorię PRZYRODNIK roku.

bertrand236
03-12-2009, 18:27
To jest naprawdę dobra propozycja.

agnieszkaruda
03-12-2009, 18:29
fany pomysł :) popieram

Krysia
03-12-2009, 18:30
Pomysł super no i tu będzie niezły bój, bo istotnie mamy parę zasłużonych przyrodników!

WUKA
03-12-2009, 18:55
No to i historyków kilku by sie znalazło!

Marcowy
03-12-2009, 19:24
Co do Superpowsimordy:

Ten tytuł byłby oczywiście przyznawany równolegle, oprócz "zwykłej" Powsimordy, czyli laureat byłby jednocześnie np. Poetą Roku 2009 oraz Superpowsimordą.

Co do Przyrodnika Roku:

Obecnie mamy tytuł Eksperta Roku (połączony Doradca i Detalik), przyznawany za ogólnobieszczadzką wiedzę. Jak dla mnie ta kategoria jak najbardziej mieści w sobie Przyrodnika. Uważacie, ze jest sens ją rozdrabniać? Bo możnaby dzielić w nieskończoność - Kartograf, Hydrograf, Historyk, Socjolog, Logistyk Roku itp. itd... Nie jestem przekonany, ale nie mówię "nie" :-D

Co do Marudy - Malkontenta:

Ciężka sprawa... Chyba dwa lata temu odbyła się tu gorąca dyskusja, czy w ogóle wprowadzać tę kategorię. O ile pamiętam, wówczas przeważyły głosy, że jednak warto, że pozwoli to - w sposób dość umiarkowany - wyrazić forumowiczom swoją opinię o jednostkach zasadniczo męczących, co będzie miało charakter oczyszczający i uzdrawiający atmosferę. Czy udało się zrealizować ten cel? Moim zdaniem fifty - fifty :mrgreen: Z jednej strony Kazik ma rację twierdząc, że ta kategoria z założenia antagonizuje, a to naszej społeczności niespecjalnie służy, ale - z drugiej strony - pełni rolę wentyla bezpieczeństwa.
Reasumując - ja bym zostawił jakąś jedną negatywną kategorię, Marudę/Malkontenta/Upierdliwca/Antyforumowicza Roku - jak zwał, tak zwał - ale potraktował to wyłącznie wirtualnie, czyli nie wręczał żadnych nagród ani dyplomów. Ta kategoria ma w założeniu dać do myślenia - nie może być ani powodem do dumy, ani też obrażać kogokolwiek.

Co do Korespondenta - Kronikarza:

Dlaczego Kronikarz?! Przecież kronikarz to facet, który mozolnie i metodycznie spisuje jakieś dzieje, a ta kategoria powsimordowa ma służyć uhonorowaniu osób, które piszą swoje relacje z raczej krótkich i nieregularnych pobytów w Biesach, czyli - jak najbardziej - tworzą korespondencje. Piskal zacny pisze - "Korespondencja, korespondent, znaczą zupełnie co innego..." A co takiego?! :shock:

Dla porządku - kategorie obecnie są takie:
- Forumowicz Roku,
- Ekspert Roku (połączony ex-Doradca i Detalik),
- Korespondent Roku,
- Fotografik Roku,
- Satyryk Roku,
- Poeta Roku,
- Malkontent Roku.

Czekam na dalsze uwagi, Wasz Charlie D.

marcins
03-12-2009, 19:31
Czy łączyć detalika z doradcą to nie wiem - raczej rozdzieliłbym te dwie funkcje, ale przy przyrodniku i historyku bym się uparł, bo poza typowo krajoznawczymi to dwie współdominujące kategorie dyskusji forumowych.

bertrand236
03-12-2009, 19:32
Nadal jestem za Przyrodnikiem. I tyle/to było uzasadnienie/.


Nie znam się na kwiatkach, robaczkach, ptaszkach i innych żyjątkach. Z dużym zainteresowaniem czytam i oglądam wątki poświęcone tym zagadnieniom. Mamy na forumie ludzi z dużą wiedzą na ten temat.

Dyktatorze weź to pod uwagę

Piskal
03-12-2009, 20:21
Ojcze Dyktatorze!
Korespondent- to człowiek, który nadsyła informacje, materiały z terenu, zagranicy, frontu, itd. Korespondencja cechuje się przede wszystkim aktualnością. Tymczasem nasze relacje są przedstawiane z kilku tygodniowym (SB, Recon, ja) czy nawet kilkumiesięcznym (Bertrand) opóźnieniem. I są to de facto kroniki naszych pobytów. Oczywiście nie musimy sztywno trzymać się definicji. No i nie upieram się przy zmianie tytułu, to była propozycja. Moim zdaniem po prostu jest bardziej literacki i milszy dla ucha.
Co do Eksperta Roku również uważam,żeby za mocno się nie rozdrabniać. Powinno tak zostać.

Rzekłem.
Pozdrawiam!

don Enrico
03-12-2009, 23:28
Stawiam konkretny wniosek - aby ograniczyć ilość kategorii powsimord
Nasze forum nie jest rozbudowaną instytucją , ma ograniczony zasięg w ograniczonym kręgu - kilkudziesięciu osób pojawiających się systematycznie.
Dlatego sensownie byłoby ograniczyć ilość kategorii do pięciu.
Byłoby-to adekwatne do naszych możliwości.
Stanowcze NIE dla tworzenia kolejnych kategorii przy tak marnym zaangażowaniu społeczeństwa forumowego.
Zróbmy mniej kategorii ale w silniejszym poparciu.
Wniosek jest taki :
zgłaszamy propozycje do 5-iu istotnych kategorii.

Piskal
04-12-2009, 10:33
Wydaje mi się , że ta ilość kategorii jest odpowiednia.I takie kategorie. Plus Superpowsimorda. Ale już nie więcej.

Marcowy
04-12-2009, 18:53
Słuszna racja :idea: Jestem jak najbardziej za.

Moim zdaniem powinna pozostać kategoria Forumowicza Roku, jako wyraz uznania za całokształt i clou wyborów, oraz - niejako poza konkurencją - Superpowsimorda. Ponadto mamy następujące ewentualności:
- Ekspert Roku,
- Korespondent / Kronikarz Roku,
- Przyrodnik Roku,
- Historyk Roku,
- Fotografik Roku,
- Satyryk Roku,
- Poeta Roku,
- Malkontent Roku.

Moja propozycja jest taka - zostają:
- Forumowicz,
- Ekspert,
- Kronikarz,
- Fotografik,
- Poeta.

Można sporo "wrzucić" do kategorii Forumowicza i Eksperta, więc osiągnęlibyśmy coś w rodzaju równowagi między kategoriami "wiedzowymi" i "artystycznymi".

Co na to NATO? :razz:

WUKA
04-12-2009, 18:56
Ja na to-TAK.

Fiaa
04-12-2009, 18:57
Zamiast na Malkontenta można by głosować na Pierdołę Roku. ;)

wp.krzysztof
04-12-2009, 19:46
Amerykańska Akademia Filmowa przyznaje jeszcze statuetki za role drugoplanowe i za całokształt .. he he !!!!!

Recon
05-12-2009, 00:05
Przychylam się do Marcowego i jego 5 kategorii:
- Forumowicz,
- Ekspert,
- Kronikarz (wolę Korespondent !),
- Fotografik,
- Poeta.

Malkontent Roku czy tam inny Burczymucha nie powinien być honorowany nagrodami i tytułami.

vm2301
05-12-2009, 08:46
ta etymologiczna dysputa o korespondencie, czy kronikarzu to jednoznacznego finału mieć nie może. Biorąc pod uwagę znaczenie tych słów jest tyle samo za, co przeciw każdemu z nich, gdy popatrzeć na sposób pisania i charakter relacji tu zamieszczanych.

A gdy brać pod uwagę subiektywne odczucia, to mogą być one różne. Mnie osobiście kronikarz od razu się z Kadłubkiem nie przymierzając kojarzy, a więc kimś, kto dzieje nie swoje, a całego narodu i to w porządku chronologicznym spisał.

Już lepszym wg mnie określeniem naszych "literatów" jest reportażysta, ale brzmi jakoś za surowo...

Korespondent jest OK;)


Pozdrawiam:)

długi
05-12-2009, 09:52
Tobie kronikarz z Wincentym K. się kojarzy, a mnie korespondent z gazetowym: korespondent TASS donosi...
Już mam kandydata do nagrody w tej kategorii i nijak nie pasuje mi korespondent, kronikarz, literat.. pasuje mi gawędziarz. Nie czytałem lepszych relacji niż właśnie gawędy przy ognisku Bertranda
Pozdrawiam
Długi

Piskal
05-12-2009, 11:35
Gawędziarz... Ładnie.

WUKA
05-12-2009, 14:46
Jeden jest gawędziarzem,inny kronikarzem a np.Buba jest rewelacyjnym sprawozdawcą-korespondentem.Wszystko jest w swoim rodzaju i każego czyta się świetnie mimo różnic stylu!

Marcowy
05-12-2009, 18:29
Hehe, cóż za bogactwo znaczeń i skojarzeń... :lol:
Mi akurat Gawędziarz się jakoś kojarzy не очень - widzę takiego pierdołowatego kolesia, co mnie łapie za guzik od płaszcza i przez minimum 20 minut nawija o niczym. Za to pierwsze skojarzenie z "Korespondentem" to od zawsze "Kapuściński", więc najwyższa półka. Natomiast do kronikarza się już przekonałem, pewnie na zasadzie sympatycznej asocjacji z Koszałkiem-Opałkiem.
Zaprawdę powiadam Wam - semantyka to dzieło szatana :-P

vm2301
05-12-2009, 20:01
No gawędziarz poprzez popularna kolokację raczej z erotomanem się kojarzy...

Marcowy zamknij wątek, uczestnikom to samo każ zrobić, bo do usr...ej śmierci nazwy zadowalającej wszech nie najdziesz;)

Nikt jakoś Oskara nazwy zmieniać nie chce bez względu na "straszliwe" związki imienia z produkcjami filmowymi...tak więc pozostawmy w spokoju już tego ....kurna z tego zamieszania to już sam nie wiem jak się ta Powsimorda nazywa

bertrand236
05-12-2009, 20:19
Marcowy! Jesteś DYKTATOR i rób jak uważasz. Albo nie rób wcale jak tak uważasz, ale chyba tak nie uwazasz? ;)
pozdrawaim

Polej
05-12-2009, 22:34
No to mamy temat na kilka kolejnych miesięcy :-?. Oby do KIMB-u udało się ustalić nazwy kategorii, nie wspomnę już o samym głosowaniu.
Ot, tak sobie marudzę, bez obawy przed nominacją do tytułu Malkontenta Roku… ;)

shrek
06-12-2009, 14:41
to może tak "Felietonista" ? (skromna sugestia) :D

Jabol
06-12-2009, 15:14
Marcowy... Pomyśl jakby wyglądała wycieczka po górach gdyby przewodnik pytał każdego z uczestników dokąd i którędy ma iść:P ot... taka mała sugestia

Piskal
06-12-2009, 16:09
Marcowy! Jesteś DYKTATOR i rób jak uważasz. Albo nie rób wcale jak tak uważasz, ale chyba tak nie uwazasz? ;)
pozdrawaim


Marcowy... Pomyśl jakby wyglądała wycieczka po górach gdyby przewodnik pytał każdego z uczestników dokąd i którędy ma iść:P ot... taka mała sugestia
Słusznie. Ogłoś kategorie i zamknij wątek.

Derty
06-12-2009, 16:15
Hej:)
Popieram Długiego - Gawędziarz łączy w sobie funkcję pisarza, korespondenta, reportera. Siedzi taki przy ognisku i gawędzi (nie ględzi!) i wówczas nie ma znaczenia, czy nadaje o bieżących czy dawnych wydarzeniach. Gapimy się w ogień (to nic, że wirtualny) i dumamy:D Jakaś cząstka tej górskiej rzeczywistości powraca i robi się lepiej... za to trzeba nagradzać...Gawędziarzy:)
Derty

Stały Bywalec
06-12-2009, 18:56
Marcowy! Jesteś DYKTATOR i rób jak uważasz. Albo nie rób wcale jak tak uważasz, ale chyba tak nie uwazasz? ;)
pozdrawaim
Rób - jak uważasz !
Uważaj - jak robisz !

Szanowny Kolego Marcowy:

Nie chodzi Ci o to, o co Ci idzie.
Nie idzie Ci o to, o co Ci chodzi.
Bo to, o co Ci idzie,
I to, o co Ci chodzi,
I tak na jedno wychodzi.

.

Marcowy
06-12-2009, 19:10
Ej tam... Bez przesady z tym zamordyzmem. Pytam Was o zdanie, bo często pojawiają się fajne pomysły. Jak mawiał Pawlak - "mądrego warto posłuchać". Co nie wyklucza faktu, że jak zwykle podejmę decyzję sam, bez bicia wirtualnej piany :razz:
Żeby nie być gołosłownym - kategorie zostaną ogłoszone jutro wieczorem, po czym temat zostanie zamknięty na kolejny rok :-)

Polej
06-12-2009, 19:34
Żeby nie być gołosłownym - kategorie zostaną ogłoszone jutro wieczorem, po czym temat zostanie zamknięty na kolejny rok :-)

I tak trzymać!

Marcowy
07-12-2009, 19:08
Zgodnie z obietnicą ogłasza się wszem i wobec, że:

Nagrody Forum Bieszczadzkiego Powsimordy 2010 zostaną przyznane w pięciu kategoriach:

- Forumowicz Roku,
- Ekspert Roku,
- Kronikarz Roku,
- Fotografik Roku,
- Poeta Roku.

W przypadku, gdy Szanowny Laureat uzyska ten sam tytuł trzeci rok z rzędu, zostanie DODATKOWO uhonorowany elitarną godnością Superpowsimordy. Pozostałe zasady ordynacji zostaną przedstawione w dniu rozpoczęcia wyborów, czyli 2 stycznia 2010 roku. Do tego czasu uprasza się o uzupełnianie odpowiednich działów forum chomikowanymi relacjami, zdjęciami, poematami...

Do zobaczenia przy urnach! :razz:

wp.krzysztof
07-12-2009, 23:00
Zgodnie z obietnicą ogłasza się wszem i wobec, że:

Nagrody Forum Bieszczadzkiego Powsimordy 2010 zostaną przyznane w pięciu kategoriach:
- Forumowicz Roku,
- Ekspert Roku,
- Kronikarz Roku,
- Fotografik Roku,
- Poeta Roku,
Do zobaczenia przy urnach! :razz:



A gdzie jest Szyderca Roku? :sad: (satyryk, kpiarz, jak go zwał tak zwał)

Krysia
07-12-2009, 23:00
Szyderca jest raczej pejoratywnym określeniem?
Był Satyryk :-P

wp.krzysztof
07-12-2009, 23:06
Szyderca jest raczej pejoratywnym określeniem?
Był Satyryk :-P

Szyderca - to brzmi dumnie, satyryk przy nim - to taka popierdółka :-P

asia999
07-12-2009, 23:08
A gdzie jest Szyderca Roku? :sad: (satyryk, kpiarz, jak go zwał tak zwał)

no wziął i się obraził...bo... nie lubi kpin ;)

Marcowy
08-12-2009, 13:07
Ponieważ przez aklamację przyjęto pomysł, by liczbę kategorii ograniczyć do pięciu, COŚ trzeba było wyciąć. Padło na Satyryka, który przepadł bez wieści. Taki los szyderców 8)

bertrand236
08-12-2009, 13:32
Pozbawiłeś Pastora możliwości zdobycia Powsimordy, ale Ty tu rządzisz ;) . Jedno wiadro destylatu tego nie załatwi :lol: .
Pozdrawiam

Jabol
08-12-2009, 14:30
no to ograniczmy do SZEŚCIU :) szyderca musi być!

Marcowy
09-12-2009, 14:21
Czyli najpierw dajecie carte blanche, a potem chcecie się do niej sami dopisać... Jak ja kocham to forum :-D Będzie pińć kategorii i szlus! A kto się sprzeciwia, tego na zesłanie w Bieszczady 8)

don Enrico
09-12-2009, 14:34
i gut.

bertrand236
09-12-2009, 14:59
Yes Sir!!!!

wp.krzysztof
09-12-2009, 16:35
Klamka zapadła. Kategorie ustalone, Elektorat ciepło olany. I jeszcze piszesz – „do zobaczenia przy urnie”, co to Marcowy – czarny humor? :mrgreen:
Cóż wiec dodać?. Wypełniłeś otrzymaną carte blanche pięcioma poważnymi kategoriami. Wybór jak najbardziej słuszny. Kategorie ciężkiego kalibru, nadęte i ociekające merytoryką. (No może poza poezją – która jest trochę jakby z innego, lepszego świata :-P)

Kategorie lżejszego kalibru przepadły z kretesem. A służbowy szyderca na forum potrzebny jest. Bo kto skutecznie ośmieszy kołtuństwo i głupotę, kto ofuknie rozgorączkowane głowy, kto wykpi, kogo wykpić należy, czy wreszcie rozweseli rubasznym żartem.
Pozostaję przy nadziei, ze główny pretendent do tego tytułu powoła Nieformalną Lożę Szyderców i zaprosi mnie do niej, gdzie z lubością się rozgoszczę. :twisted:

PS: Żal też Krysi tj. chciałem powiedzieć żal Malkontenta Roku. Obie te kategorie dodawały pikanterii i smaczku. W końcu życie to jednak trochę taki kabaret jest….

Krysia
09-12-2009, 17:10
Protestuję!Czemu mnie?ja w zeszłym roku tzn w tym wygrałam, ale na 2010?
Taki Vm to i owszem marudził zawsze, ale na Mruka Roku ja miałam innego kandydata :mrgreen::mrgreen::mrgreen: baaa, nawet paru mruków by się znalazło:twisted:

marcins
09-12-2009, 17:16
Kryzys jeszcze trwa, więc cięcia może i słuszne. Poprzestańmy na pięciu kategoriach, bo można się tak wykłócać w nieskończoność. Poza tym jak będzie za dużo kategorii to niebawem każdy forumowicz jakąś mordą będzie...

wp.krzysztof
09-12-2009, 17:17
.... niebawem każdy forumowicz jakąś mordą będzie...

hihihi ... a nie jest ????

Piskal
09-12-2009, 17:34
Protestuję!Czemu mnie?ja w zeszłym roku tzn w tym wygrałam, ale na 2010?
Taki Vm to i owszem marudził zawsze, ale na Mruka Roku ja miałam innego kandydata :mrgreen::mrgreen::mrgreen: baaa, nawet paru mruków by się znalazło:twisted:
Krysiu, za to jesteś posiadaczką jedynego w historii tytułu. Chcesz się z kimś tym dzielić?

Krysia
09-12-2009, 17:51
Taaa z Klopsikiem-laureatem tego samego tytułu, ale w 2008 roku :mrgreen::mrgreen:

Michał
09-12-2009, 18:49
Cze

Krysiu, za to jesteś posiadaczką jedynego w historii tytułu. Chcesz się z kimś tym dzielić?
Pewnie, że nie. Ty Piskalu baby znasz chyba tylko z obrazków.

Pozdrówka

bartolomeo
10-12-2009, 17:23
Elektorat ciepło olany
Czy Ty troszkę nie przesadzasz? Forumowe Powsimordy to (mam nadzieję) zabawa, nie traktuj tego tak poważnie. W końcu:

życie to jednak trochę taki kabaret jest….
Aby uspokoić emocje w przyszłości proponuję wprowadzić zasadę, że danego roku wprowadzamy tylko jedną zmianę do kategorii. Dokładniej: jedną istniejącą kategorię wyrzucamy lub jedną kategorię zastępujemy nową lub dodajemy nową kategorię pozostawiając wszystkie istniejące. Wprowadzi to pewien porządek i ukierunkuje dyskusję. A pomysłodawca i dyktator nagród może wreszcie dostanie jakąś pochwałę a nie burę :wink:

Recon
02-01-2010, 14:56
... Pozostałe zasady ordynacji zostaną przedstawione w dniu rozpoczęcia wyborów, czyli 2 stycznia 2010 roku. Do tego czasu uprasza się o uzupełnianie odpowiednich działów forum chomikowanymi relacjami, zdjęciami, poematami...

Do zobaczenia przy urnach! :razz:

No i proszę mamy 2 stycznia 2010 roku, hmmm... jak ten czas leci. ;)

bertrand236
02-01-2010, 21:02
No i proszę mamy 2 stycznia 2010 roku, hmmm... jak ten czas leci. ;)

Co się niecierpliwisz? Cały czas mamy!

Pozdrawiam