PDA

Zobacz pełną wersję : Droga Ustrzyki-Wołosate



Tomek B.
14-08-2008, 23:23
Pozdrowienia dla wszystkich Bieszczadników. To chyba mój pierwsz post na forum, więc witam wszystkich serdecznie.
Zacznę od pytania: czy droga UG-Wołosate jest w miarę przejezdna (proszę o ew. porównanie z drogą Liszna-Roztoki G., to da mi pewne wyobrażenie)?

Pozdrawiam :-)
Tomek B.

Hero
14-08-2008, 23:56
Witaj na forum :)
Jest wyremontowana, przejedziesz bez problemów. Nie wiem jak wygląda droga Liszna-Roztoki G., ale teraz pewnie droga UG - Wołosate wygląda lepiej.

satyr
15-08-2008, 08:34
Autostrada nie droga piękna gładka i cudowna:grin: Gorzej jeżeli chodzi o dojazd do Mucznego i chyba największa porażka to droga z Polany do Lutowisk a jak będziesz jechał w okolicach Otrytu to obecnie zamknięta jest część drogi między Polaną a Czarną .
Pozdrawiam Satyr

Jabol
15-08-2008, 08:43
Droga Liszna-Roztoki Grn jest w porównani z jeszcze innymi drogami drogą niezgorszą:) Czyli używając jej jako punktu odniesienia, droga do Wołosatego jest nieprzyzwoitą orgią gładkości:) p.s. Pozwolę sobie przestrzec przed drogą przez Pohary. Po ostatnich deszczach od str Seredniego nabrała bieszczadzkiej wyrazistosci. Czyli po utracie drogi przez Buk znów mam trase typu "k...a! Już nigdy więcej" jakoś mnie to bawi:D

Hern
15-08-2008, 13:28
Znam " Zenka" razem odśnieżaliśmy o świcie:)

mAAtylda
15-08-2008, 16:12
W całej Polsce drugiej takiej drogi szukać jak UG- WOłOSATE. Droga unijna!

Polej
15-08-2008, 16:50
Drogowcy kończą jeszcze mostek w Wołosatym oraz umacniają osuwisko przed Wołosatym.

Tomek B.
15-08-2008, 21:24
Dzięki za wszelkie odpowiedzi. Śmignę zatem do Wołosatego, a potem na Halicz.
Droga do Mucznego, a w zasadzie do Tarnawy przeraziła mnie już na początku i dałem spokój. Co skądinąd wyszło może i na dobre, bo poszliśmy ścieżką edukacyjną wokół Lutowisk - 0,0 spotkanych ludzi :-). Na Otryt też chyba pójdziemy z Lutowisk.
Pozdrawiam serdecznie :-)
Tomek B.

Aleksandra
17-08-2008, 13:55
A swoją drogą, to wiecie czyim imieniem ma być /ewentualnie już jest/ nazwana ta droga?

To może jeszcze jedno pytanie, mini -zagadka ;)
Czym zasłynęła ta droga, wśród zagranicznych gości, w momencie oddania jej do użytku po remoncie późną jesienią zeszłego roku ?

pozdrawiam serdecznie
Aleksandra

Polej
17-08-2008, 20:09
A swoją drogą, to wiecie czyim imieniem ma być /ewentualnie już jest/ nazwana ta droga?



Drogę nazwano imieniem Bogusławy Kranz

WALDI
17-08-2008, 20:40
Droga od Ustrzyk G do Wołosatego ma 6km dł i 90m przewyższenia jakby ktoś chciał wiedzieć.Prace przy osuwisku na kilometr przed Wołosatym zakończone.Dzisiaj tam przejeżdżałem i pobocze obłożone betonowymi rynienkami wszystko wyrównane.Pozostały nie dokończone dwa mosty na których jakoś roboty zamarły.Miejmy nadzieję ze do jesieni prace zostaną dokończone i zaleją asfaltem całość..
Co do drogi w Liszna Roztoki G. to gdy się tak ktoś pierwszy raz zapuści może się nieźle ździwić że taka cieniutka nitka gładkiego asfaltu doprowadzi go pod samą granicę.Droga między Majdanem-Liszną aż do serpentynek będzie nam jeszcze długo przypominała tą między Ustrzykami a Wołosatym czy tą między Stuposiany a Muczne.Jest jeszcze sporo takich dróg które w kolejności czekają ale gdzie się wtedy podzieją ludziki pragnący pokręcić na swoich góralach.

Doczu
17-08-2008, 20:51
Pozostały nie dokończone dwa mosty na których jakoś roboty zamarły.
Nie wziąleś pod uwagę ze jest tzw. Długi weekend ?
W zeszłym tygodniu prace trwały tam w najlepsze.

Aleksandra
18-08-2008, 10:01
Drogę nazwano imieniem Bogusławy Kranz

Bardzo dobrze !

Dla nie wtajemniczonych: imieniem pani sołtys Bogusławy Kranz

wtak
18-08-2008, 13:32
... imieniem pani sołtys Bogusławy Kranz

będąc w czerwcu w Lubnej (dla niewtajemniczonych wioska po UA utronie przeł. Beskid) słyszałem .. od mieszkańca wsi, z którym zacieśnialiśmy przyjaźń polsko-ukraińską (nie piszę szczegółów bo to nieistotne, a jeszcze się "ktoś" zainteresuje :) ), iż pani sołtys Wołosatego zmarła po ciężkiej chorobie wiosną i o tym właśnie, że droga w Wołosatem będzie nosić jej imię.
A tak swoją drogą ciekawe skąd on to wiedział :) , skoro najbliższe przejście graniczne z PL oddalone jest o ok. 50 km ??? :) :) :) :)

wtak
18-08-2008, 13:35
...
Co do drogi w Liszna Roztoki G. to gdy się tak ktoś pierwszy raz zapuści może się nieźle ździwić że taka cieniutka nitka gładkiego asfaltu doprowadzi go pod samą granicę....

to znaczy, że tam jest teraz ładki asfalcik... ?? ależ sie to wszystko zmienia ...

Piotr
18-08-2008, 13:38
to znaczy, że tam jest teraz ładki asfalcik... ?? ależ sie to wszystko zmienia ...
Ale dopiero prawie od połowy Roztok, jak się las zaczyna :) Do Roztok dziury jak cholera. Oczywiście nowy asfalt objęty jest zakazem ruchu.

wtak
18-08-2008, 13:53
... Oczywiście nowy asfalt objęty jest zakazem ruchu.
no jasne :) . Mniej się zniszczy :)
Czyli nie przejedzie się autem do Ruskiego... ?

Cami
18-08-2008, 13:56
to znaczy, że tam jest teraz ładki asfalcik... ?? ależ sie to wszystko zmienia ...

haha kawałek asfalciku :D na odcinku do samych Roztok. Niżej tak jak pisał Piotr :]


Do Roztok dziury jak cholera.

Co do Wołosatego, to rzeczywiście droga zrobiła na mnie wrażenie. Pamiętałam ją jako "ślnienie dziczy" :D Byłam tam ostatniego dnia pobytu, nie mogłam nie dotknąć miejsca w Bieszczadach gdzie pierwszy raz przytuliłam głowę do poduchy :) Żałuję, że nie zapuściłam się tam z moimi maruderami na rowerach, tam z pewnością daliby radę ;P

Z nazwą udało mi się trafić.

pozdrawiam :)