PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne świetliste zjawisko nad Wetliną ?



arek76
20-10-2008, 19:03
Witam ! Dziś otrzymałem informację o obserwacji przez co najmniej 10osób dziwnego zjawiska w Wetlinie 11 października 2008 około 21 :00. Jako że jestem badaczem tego typu zjawisk na Podkarpaciu chcialbym zając sie tą sprawą tym bardzej że są dwie fotografie tego zjawiska. Jesli ktoś z Was był świadkiem tej obserwacji lub podobnej bardzo proszę o kontakt ze mna pisząc na tego bloga lub meila. Z góry serdecznie dziękuje za odzew ! :razz:

ariks@op.pl

http://spotkaniaznieznanym.blog.onet.pl/

Krzysztof Franczak
20-10-2008, 20:11
Witam ! Dziś otrzymałem informację o obserwacji przez co najmniej 10osób dziwnego zjawiska w Wetlinie 11 października 2008 około 21 :00. Jako że jestem badaczem tego typu zjawisk na Podkarpaciu chcialbym zając sie tą sprawą tym bardzej że są dwie fotografie tego zjawiska. Jesli ktoś z Was był świadkiem tej obserwacji lub podobnej bardzo proszę o kontakt ze mna pisząc na tego bloga lub meila. Z góry serdecznie dziękuje za odzew ! :razz:

ariks@op.pl

http://spotkaniaznieznanym.blog.onet.pl/
A gdzie te zdjęcia ?

Layla
21-10-2008, 09:47
HA! tylko mi UFO brakowało! :D i to akurat jak byliśmy w biesach! niestety 11.10 o 21.00 siedzieliśmy w knajpie w Cisnej.. UWIELBIAM opowieści o ufo! :D
no i własnie, gdzie te zdjęcia!?!? (tak, rozumiem, najpierw trzeba w fotoszopie tę tarczę wkleić, a to trochę zawsze trwa ;)))) )

Layla
21-10-2008, 11:37
ale tak serio, to własnie mi mój chłopak przypomniał, że 11 października, po godz. 17.00 widzieliśmy fajne zjawisko, które powodowało, że jedna chmura blisko słońca była taka "gradientowa" z jednej strony biała a z drugiej prawie pomarańczowa, ja bym nie zwróciła na to uwagi, ale mój chłopak to zauwazył i mówił że to rzadkie zjawisko czegośtam i nawet zaczął mi tłumaczyć jak to działa (że cośtam słońce... nie pamiętam :lol: ). i w ogóle podjarał się tym i zaczął mi nawet wmawiać że ona jest bardziej kolorowa, ale na moje oko, to ona była tylko biało-pomarańczowa :) ponieważ go obśmiałam, to żadnej foty nie zrobiłam.. zresztą pod słońce pewnie i tak by nie wyszło ;)

czternastak
21-10-2008, 12:57
Z tego Bieszczady są znane podobnie jak z duchów. Ja i paru członków mojej rodziny widziałem kilka obiektów w stadzie.. nad Otrytem który to mógł być rok? Coś końcówka osiemdziesiątych początek dziewiędziesiątych lat. Podobno ludzie co na rybach nad zalewem siedzieli też widzieli to zjawisko coś tam podobno również w gazetach było o tym. Ktoś pamięta?

arek76
21-10-2008, 13:15
ale tak serio, to własnie mi mój chłopak przypomniał, że 11 października, po godz. 17.00 widzieliśmy fajne zjawisko, które powodowało, że jedna chmura blisko słońca była taka "gradientowa" z jednej strony biała a z drugiej prawie pomarańczowa, ja bym nie zwróciła na to uwagi, ale mój chłopak to zauwazył i mówił że to rzadkie zjawisko czegośtam i nawet zaczął mi tłumaczyć jak to działa (że cośtam słońce... nie pamiętam :lol: ). i w ogóle podjarał się tym i zaczął mi nawet wmawiać że ona jest bardziej kolorowa, ale na moje oko, to ona była tylko biało-pomarańczowa :) ponieważ go obśmiałam, to żadnej foty nie zrobiłam.. zresztą pod słońce pewnie i tak by nie wyszło ;)

Tak słyszałem o tym od jedego ze świadkow ktorzy mowili iz w okolicy Komańczy kierowca o 17 miał obserwować jasna kulę która opadala w dół. Co do fotek wiem że wykonano dwa zdjećia bo wczoraj przeprowadzilem 30 minutową rozmowę ze śwadkami jedna z Pań ma dotrzeć do autorki tych dwoch fotek. Na zdjeci ucociekawe widać inaczej niz wzrokowo bo jakby kula z obręczą o pomarańcozwym kolorze. Czy Twoj chłopak mogly opsiać szczegółowiej to zjawisko mysle że to to cos naturalnego ale ciekawe

arek76
21-10-2008, 13:19
Z tego Bieszczady są znane podobnie jak z duchów. Ja i paru członków mojej rodziny widziałem kilka obiektów w stadzie.. nad Otrytem który to mógł być rok? Coś końcówka osiemdziesiątych początek dziewiędziesiątych lat. Podobno ludzie co na rybach nad zalewem siedzieli też widzieli to zjawisko coś tam podobno również w gazetach było o tym. Ktoś pamięta?


Witaj ! Czy mozesz mi to opisać na maila ariks@op.pl bardzo zainteresowala mnie twoja relacja ten temat (jak wyglądały obiekty ich szczegóły itp) to tabu jeśli chodzi o Bieszczady nikt nie wie czy faktycznie dochodzi tam do dziwnych zjawisk a ja nie mogę dotrzeć do osob bo wiem że np nad j. Solińskim też obserwowano dziwne kule w dwa lata temu ? Jesli obserwowaliście cos ciekawego opiszcie na forum lub prosze o kontakt ze mną

Layla
21-10-2008, 14:29
Tak słyszałem o tym od jedego ze świadkow ktorzy mowili iz w okolicy Komańczy kierowca o 17 miał obserwować jasna kulę która opadala w dół. Co do fotek wiem że wykonano dwa zdjećia bo wczoraj przeprowadzilem 30 minutową rozmowę ze śwadkami jedna z Pań ma dotrzeć do autorki tych dwoch fotek. Na zdjeci ucociekawe widać inaczej niz wzrokowo bo jakby kula z obręczą o pomarańcozwym kolorze. Czy Twoj chłopak mogly opsiać szczegółowiej to zjawisko mysle że to to cos naturalnego ale ciekawe


yyy ale to nie była kula tylko chmura (może była dość owalna, ale na pewno nie kulista) i zdecydowanie się nie ruszała, a już na pewno nie opadała :) ale z tą obręczą w pomarańczowym kolorze to coś w tym jest, z tym, że to nie tylko że obręcz, ale też cała ta chmura była biało-pomarańczowa (bliżej słońca biała, dalej coraz bardziej pomarańczowa) :)

Layla
21-10-2008, 16:17
apropos tego zjawiska:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Halo
ciekawa sprawa :)

my widzieliśmy coś takiego:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/32/Parhelion2_-NOAA_.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0b/Sun_dog_%28evening%29.jpg
:)

arek76
21-10-2008, 19:54
Tak to znane zjawisko sam takie widzalem w 2003 roku w Wylatowie i bardzo efektowne, szkoda że fotki nie wykonaliście zawsze lepiej zrobić a potem zastanawac sie czy dobrze wyszła.

Być moze to zjawisko obserwował ten kierowca godzina obserwacji sie pokrywa z Waszą ?

klopsik
21-10-2008, 21:08
Lutek puscil baka ktory dokonal samozaplonu nad wetlina , i takie ceregiele robia z tego.

arek76
21-10-2008, 21:56
Może ? :shock: Dziś otrzymałem dzięki temu forum informację o obserwacji duzej kuli światła w sierpniu 2007 (?) ktora poruszała się nad lasem w Wołosatem - obserwowało to kilka tamtejszych osób .Kula wydobywała głosny dźwięk. Czekam na inne informacje ,jak widać w Bieszczadach też coś sie ''dziwnego '' dzieje :-| nie tylko w innych rejonach Polski

czternastak
22-10-2008, 00:35
Opiszę tutaj to co ja widziałem. Jesienią prawdopodobnie coś ok. 91,92 roku w nocy ale chyba przed dwunastą zaobserwowaliśmy na niebie obiekty lecące miarowym tempem niezbyt szybko. Obiekty kierowały się z nad Zalewu Solińskiego w kierunku wschodnim po pewnym czasie jednak zniknęły za grzbietem Otrytu co wskazywałoby że tor lotu mógłbym bardziej określić jako północnowschodni. Obiekty wyglądały bardzo podejrzanie... zapamiętałem tą obserwacje dobrze choć miałem naście lat. Obiektów było ok. 10, wiekszych i mniejszych. Dokładnej liczby nie podam gdyż nawet wtedy z emocji ich nie policzyliśmy. Było ich conajmniej 3 lub 4 duże i drugie tyle tych mniejszych. Zdawało się że obiekty lecą relatywnie blisko ale to było chyba złudzenie (brak skali porównawczej). Jak już wspomniałem leciały gromadą zachowując odstępy ale bez szyku kształt formacji najbardziej przypominał łzę jej front był najszerszy. Obiekty te żywcem przypominały księżyc ze swoja poświatą. Najjaśniejsze można powiedzieć kremowo żółte były owale obiektów otoczone aurą czy poświatą. Do niczego mi to nie pasuje widziałem trochę zdjęć i filmików n.o.l.-i ale to nie to. W ufo światła są jakieś takie elektryczne czasem widać okna czy dysze etc. a to było takie.....no.....księżycowe...bardziej jakby naturalne ki diabeł nie wiem, ale story jest ałtentyk jak ktoś chce może sprawdzić. Pamiętam że nazajutrz w szkole dowiedziałem się że ludzie co siedzieli nocą przy wędkach nad Soliną widzieli toto i podobno było o tym w prasie, ale nie wiem w jakiej gazecie

długi
22-10-2008, 06:45
Jak było to przed dwunastą w nocy to na pewno miejscowe czarownice leciały na sabat.
One tak mają. Lubią czasem spotkać się przy babskim ognisku, czasem zbłąkanego turystę udręczą, czasem nie..
Długi

lucyna
22-10-2008, 06:47
Ciii....
Nie wolno zdradzać naszych tajemnic.

arek76
22-10-2008, 09:43
Opiszę tutaj to co ja widziałem. Jesienią prawdopodobnie coś ok. 91,92 roku w nocy ale chyba przed dwunastą zaobserwowaliśmy na niebie obiekty lecące miarowym tempem niezbyt szybko. Obiekty kierowały się z nad Zalewu Solińskiego w kierunku wschodnim po pewnym czasie jednak zniknęły za grzbietem Otrytu co wskazywałoby że tor lotu mógłbym bardziej określić jako północnowschodni. Obiekty wyglądały bardzo podejrzanie... zapamiętałem tą obserwacje dobrze choć miałem naście lat. Obiektów było ok. 10, wiekszych i mniejszych. Dokładnej liczby nie podam gdyż nawet wtedy z emocji ich nie policzyliśmy. Było ich conajmniej 3 lub 4 duże i drugie tyle tych mniejszych. Zdawało się że obiekty lecą relatywnie blisko ale to było chyba złudzenie (brak skali porównawczej). Jak już wspomniałem leciały gromadą zachowując odstępy ale bez szyku kształt formacji najbardziej przypominał łzę jej front był najszerszy. Obiekty te żywcem przypominały księżyc ze swoja poświatą. Najjaśniejsze można powiedzieć kremowo żółte były owale obiektów otoczone aurą czy poświatą. Do niczego mi to nie pasuje widziałem trochę zdjęć i filmików n.o.l.-i ale to nie to. W ufo światła są jakieś takie elektryczne czasem widać okna czy dysze etc. a to było takie.....no.....księżycowe...bardziej jakby naturalne ki diabeł nie wiem, ale story jest ałtentyk jak ktoś chce może sprawdzić. Pamiętam że nazajutrz w szkole dowiedziałem się że ludzie co siedzieli nocą przy wędkach nad Soliną widzieli toto i podobno było o tym w prasie, ale nie wiem w jakiej gazecie

Bardzo interesujące zjawisko obserwowaliście, samoloty to raczej nie były. A możesz jeszcze podać orentacyjną wielkość tych wiekszych obiektów np w porówaniu do Ksiezyca w pełni lub gwiazdy Wenus najwększej i najjaśniejszej na nocnym niebie. Ile trwała cała obserwacja - czy obiekty szybko czy pomały poruszały się ?

Ja w swoim archiwum posiadam relacje z 1985 roku gdzie podczas wyrąbu lasu w okolicach Mokre w biały dzień zaobserwowano czarny obiekt w kształcie dwu wypuklego dysku ktory zawisał nieco pod kątem nad lasem po około 13 sekunadach obiekt po prostu znikł. Na podstawie obliczeń stwierdzono ze NOL miał około 10 metrów srednicy, 670 m był oddalony od świadka oraz zawisał około 210 m nad ziemią.

astronom
22-10-2008, 10:39
Opiszę tutaj to co ja widziałem. Jesienią prawdopodobnie coś ok. 91,92 roku w nocy ale chyba przed dwunastą zaobserwowaliśmy na niebie obiekty lecące miarowym tempem niezbyt szybko. Obiekty kierowały się z nad Zalewu Solińskiego w kierunku wschodnim po pewnym czasie jednak zniknęły za grzbietem Otrytu co wskazywałoby że tor lotu mógłbym bardziej określić jako północnowschodni. Obiekty wyglądały bardzo podejrzanie... zapamiętałem tą obserwacje dobrze choć miałem naście lat. Obiektów było ok. 10, wiekszych i mniejszych. Dokładnej liczby nie podam gdyż nawet wtedy z emocji ich nie policzyliśmy. Było ich conajmniej 3 lub 4 duże i drugie tyle tych mniejszych. Zdawało się że obiekty lecą relatywnie blisko ale to było chyba złudzenie (brak skali porównawczej). Jak już wspomniałem leciały gromadą zachowując odstępy ale bez szyku kształt formacji najbardziej przypominał łzę jej front był najszerszy. Obiekty te żywcem przypominały księżyc ze swoja poświatą. Najjaśniejsze można powiedzieć kremowo żółte były owale obiektów otoczone aurą czy poświatą...

Możliwe, że to balony stratosferyczne wypuszczane w tamtych latach przez Szwedów do badań nad pogodą. Znajomy astronom, który prowadził wiele lat obserwacje w Roztokach Górnych wytropił je nad Bieszczadami.
No chyba, że balony ale nie stratosferyczne a zerwane z festynu na rynku w Krośnie :razz:

czternastak
22-10-2008, 13:13
Dla niedowiarków ja nie mówię że w środku siedziały zielone ufoki etc. NOL niezidentyfikowany obiekt latający najlepiej jak pozostanie niezidentyfikowany wtedy najlepsza zabawa z rozkminianiem sprawy. Dobra zabawa jest również jak taki niedowiarek zobaczy coś niewytłumaczalnego i się jaką, zapowietrza, bredzi usiłując tłumaczyć ja to kwituje prostym ufo, duch itd.
Wracając do obiektów najmniejsze były większe od gwiazd czy lampek samolotu (nawet lecącego nisko) najwieksze zaś były mniejsze od wschodzącego jesiennego księżyca z tego co zapamiętelem oczywiście.
Wiecie jak dużo gwiazd jest na niebie w sierpniu w bieszczadach kiedyś wpatrywaliśmy się w nie godzinami leżąc na kocu. Wtedy też zaobserwowaliśmy pierwsze tzw sputnki czyli popylające po nieboskłonie gwiazdki. Nic dziwnego niby co nie ale ale niektóre popylały zmiennym tempem raz stając raz przyspieszając inne zaś potrafiły lecieć zygzakiem jak pijane. Najdziwniejsze co nam się przytrafilo gdy raz w taką gwieździstą noc obserwowaliśmy niebo to eskadra. Poprostu gwiazdy spierdoliły tzn 3|4 poleciało sobie pozostawiając na niebie niedobitki. Aha nie silcie się na tłumaczenie tych zjawisk ja tylko zdaję relacje a niektóre racjonalne tłumaczenia brzmią równie głupio jak bleblanie ufolubów.

arek76
22-10-2008, 13:46
Osobiśie na balony mi to nie wyglada po pierwsze ilość, ksztalt ''formacji' oraz te halo wokół obiektów ? Ciekawosć z jaką sie jeszcze prędkościa poruszały i ile minut czy sekund było to obserwowane wówczas będzie w miarę możliwe wyeliminowanie teorii balonów. Nikt tu oczywisce o 'kosmitach'' nie mówi :-| ale obserwacja być mzoe pokrywa sie z falę obserwacji nad Europę 5 listopada 1990 rok ukiedy to od Hiszpani po Rosję obserwowano dziwne obiekty róznych kształtow, kolorow itp. wiem że tą z 5 listopada ktos obserwował (2 osoby) w Lesku i opisywał jako czytelnik w Nieznanym Swiecie był to ogromny jakby półokrągły obiekt a za nim ciagnęło sie wiele mniejszych kul. Relacje tą gdzieś mam w swoim archiwum.

Jestem ciekaw czy ktos z turystów lub tamtejszych mieszkańców natknął sie też na dziwne kregi lub pierścienie w trawie wypalone lub w żbożu oto taki przyklad:?:

http://spotkaniaznieznanym.blog.onet.pl/2,ID344077242,index.html

czternastak
22-10-2008, 14:12
Obiekty właśnie leciały wolno... ciężko czas podać wiecie jak w takich akcjach się wlecze. Powiem tak... ktoś wychylony w oknie zaalarmował mnie swoim zachowaniem wychyliłem się i ja i zobaczyłem... chwile poobserwowaliśmy wspólnie oniemieli... potem zawołaliśmy trzecia osobę która przybiegła z sąsiedniego pomieszczenia i zdązyła jeszcze na końcówkę eskadry. Obiekty nie zatrzymywały się przez ten czas myślę jednak że nie trwało to dłużej niż minutę.

Krzysztof Franczak
22-10-2008, 14:24
W nocy nad Polską spłonął tajemnicy obiekt. Doszło do tego w atmosferze nad północno-wschodnią częścią kraju – informuje RMF FM. Gdy osiem miesięcy temu mógł spaść podobny obiekt, resort obrony wprowadził stan podwyższonej gotowości w jednostkach wojskowych. Zaalarmowano także opinię publiczną. Teraz wszystko odbyło się bez rozgłosu.

Zdecydował o tym poziom zagrożenia, jaki może stworzyć obiekt, a ten był za mały, by podnosić alarm. Większość śmieci, które spadają do nas z kosmosu, jest niegroźna. Są to rzeczy małe – w momencie, kiedy wpadają w atmosferę, ulegają spaleniu - mówi pułkownik Wiesław Grzegorzewski z Dowództwa Sił Powietrznych. Te śmieci były zbyt małe, by mogły stworzyć realne zagrożenie dla ludzi.




Tajemniczy obiekt mógł być fragmentem satelity lub rakiety. Niestety w takich przypadkach musimy polegać na informacjach z zewnątrz. Tym razem doniesienia pochodziły od Amerykanów. Polska nie ma własnych technicznych środków do monitorowania tego typu zagrożeń.

arek76
22-10-2008, 18:33
Zjawisko znad Wetliny moim zdaniem nie mogło być tym co piszesz dlaczego ?

Z rozmow ze świadkami (pewna miła rodzina) otrzymałem informacje iz wyraźnie kula leciala szybko poziomo nie spadała pionowo z góry, mało tego kula leciała w dolinie bardzo nisko co dopiero na drugi dzień świadkowie stwierdzili - relacja mówila iz kula lecała na tle drzew. Nadal czekam na zdjecia ktore ma z koleii inna osoba niezbyt sklonna cos ''udostępniać'' niestety :cry:

Cieszę sie i dziękuję Wam za otrzymane prywatne zgłoszenia innych zdarzeń :wink:

SzaryWilk
23-10-2008, 11:35
Mój stary był lotnikiem i opowiadał mi kilka historii o niezidentyfikowanych obiektach latających. Ponoć każdy pilot widział coś takiego choćby raz w życiu. Nie oznacza to, że obiekty te (lub zjawiska) mają swe pochodzenie z innej planety. Wiele tego typu obiektów to samoloty, samoloty bezzałogowe lub spalające się w atmosferze kosmiczne śmieci, czyli części i elementy rakiet. Być może też mogą to być nowe prototypy wojskowe np. made in russia. Choć ja z drugiej strony nie wierzę, ze w nieskończoności Ziemia jest jedyną planetą obdarzoną życiem, to jest moim zdaniem niemożliwe.

Co do halo, to owe zjawisko zimą wokół księżyca zapowiada mróz.

Basia Z.
23-10-2008, 11:49
Z rozmow ze świadkami (pewna miła rodzina) otrzymałem informacje iz wyraźnie kula leciala szybko poziomo nie spadała pionowo z góry, mało tego kula leciała w dolinie bardzo nisko co dopiero na drugi dzień świadkowie stwierdzili - relacja mówila iz kula lecała na tle drzew.

Może piorun kulisty ?
Zdarza się rzadko, aczkolwiek częściej niż UFO-ki

:wink:

Pozdrowienia

Basia

arek76
23-10-2008, 16:39
Piorun kulisty też odpada nie było burzy (chocia takie kulki powstają tez jak jej nie ma ) mi pasuje teoria lampinu chińskiego ale znow wg obserwatorow obiekt bardzo szybko sie przemiescił i trwało to około 2-3 minut za nim zniknął ze wzniesieniem a wiec musial mieć nie mała prędkosc.

A mozesz opsiać co twój ''lotnik' 'obserwował ja też rozmawailem z pilotami WP czy kontrolerami lotniska i to co obserwowali na pewni nei było stąd w tamty mroku koło Lęczycy trzy helikoptery WP obserwowały przelot około 3-4 metrowej kuli 250 m nad ziemią obserwowali to też technicy itp.

Z Bieszczad otrzymuję kolejne ciekawe wręcz niesamowite obserwacje jedna z Połoniny Caryńskiej :idea:

Browar
23-10-2008, 20:00
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20081022/AKTUALNOSCI/512334641

AKTUALNOŚCI
22 października 2008 - 15:06
Podkarpacie > UFO nad Wetliną
W Wetlinie w kilka osób zaobserwowało niezidentyfikowany obiekt latający. Zjawisko bada już podkarpacki ufolog Arkadiusz Miazga.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
UFO nad osiedlem w Ropczycach?
15-07-2008
- Informacja dotarła do mnie w poniedziałek. Chodziło o obserwację z 11 października, w godzinach popołudniowych. Minimum kilka osób widziało dużą, czerwoną kulę intensywnego światła. Bardzo nisko nad lasem. Dwa razy się pojawiała, po czym szybko oddaliła się z południa na północ - relacjonuje pan Arkadiusz.

Zjawisko to podobno zostało sfotografowane przez kilka osób. Zdjęcia już są w drodze do podkarpackiego badacza UFO. Ok. godz. 17, w okolicach Komańczy, kierowca zaobserwował dużą kulę światła, która opadła w kierunku lasu.



Miazga zwraca się do świadków zdarzenia o przesyłanie mu relacji lub zdjęć. Najlepiej e-mailem: ariks@op.pl.

norbi

dziabka1
23-10-2008, 20:16
UFOki po prostu wiedzą, że za dwa tygodnie będzie w Welitnie TAM. Przygotowują się zawczasu na tę imprezę... Strach się bać... :mrgreen:

arek76
23-10-2008, 21:57
Mam prośbę do znawców okolic Połoniny Caryńskiej szukam takiego miejsca jak szlak z Dwernika na Kolibe idąc tym szlakiem jest tam zapomniany cmentarz na zdjeciu podałem mapę z Google Earth z tym rejonem czy ktoś z Was moze mi na tej mapie zaznaczyc miejsce tego cmentarza z góry dziekuję :-P


http://www.fothost.pl/upload/08/43/23137a20.jpg (http://www.fothost.pl)

Piotr
23-10-2008, 22:05
szukam takiego miejsca jak szlak z Dwernika na Kolibe idąc tym szlakiem jest tam zapomniany cmentarz na zdjeciu podałem mapę z Google Earth z tym rejonem czy ktoś z Was moze mi na tej mapie zaznaczyc miejsce tego cmentarza z góry dziekuję :-P
Na tym wycinku go nie ma - chodzi Ci o cmentarz w Caryńskiem. Jest prawie przy samej drodze i jest dobrze oznakowany w terenie (ścieżka hist.)

arek76
23-10-2008, 22:10
A mozesz mi jakoś z mapy google to zaznaczyć bardzo mi to potrzebne jelsi dasz rady ?

Misieg
23-10-2008, 22:19
To mniej więcej ten punkt na mapie google: 49.164959,22.619219

arek76
23-10-2008, 22:31
OK dziękuję bardzo

arek76
23-10-2008, 22:37
Acha jeszcze jedno czy tam dawnej było schronisko mozesz mi w przyblizeniu podac jego lokalizacje gdzieś koło tego cmentarza

Misieg
24-10-2008, 07:50
49.150842,22.643337 - mniej więcej w tym punkcie stała Koliba, zresztą w tym samym miejscu budowane jest nowe schronisko

SzaryWilk
24-10-2008, 13:49
A mozesz opsiać co twój ''lotnik' 'obserwował ja też rozmawailem z pilotami WP czy kontrolerami lotniska i to co obserwowali na pewni nei było stąd

Nie mój "lotnik" tylko mój stary, wybitny pilot, nota bene dziadek też był pilotem i wujek. Ot taka rodzina.
W cudzysłów to weź swoje imię. A na pewno to Kopernik umarł.

jaNO
24-10-2008, 15:46
Mam zdjęcia zrobione w dol.Osławy na płd-wsch 11 paźdz. o 18.11 i świetliste zjawisko jest świetnie uwidocznione. W poniedziałek zamieszczę fotkę bo teraz kończę robotę i do domku

arek76
24-10-2008, 16:28
Wow super ja zdjecia z Wetliny mam otrzymać po niedzeli (zobaczymy ?) ale co ciekawe to nie była w pełni kula ta z Wetliny lecz lekko owalna na zdjeciu jednak wyszla nieco inaczej wg autorki zdjeć.

Czekamy na szerszą relację i oczywiscie Twoje zdjęcie ?

arek76
27-10-2008, 16:37
Mam zdjęcia zrobione w dol.Osławy na płd-wsch 11 paźdz. o 18.11 i świetliste zjawisko jest świetnie uwidocznione. W poniedziałek zamieszczę fotkę bo teraz kończę robotę i do domku

Czy mozesz juz zamieścić zdjęcie o ktorym wspominaleś i napisać jakąś relacje z przebiegu obserwacji ? :-P

jaNO
28-10-2008, 09:55
Nie wchodzi mi załącznik. I tak sie zastanawiam czy to czasem nie jest blokowanie przez firewall w firmie

arek76
28-10-2008, 10:44
Nie wchodzi mi załącznik. I tak sie zastanawiam czy to czasem nie jest blokowanie przez firewall w firmie

To podeślij mi na maila ariks@op.pl a ja wstawie w innej formie to zdjecie na pewno nie zablokują go :mrgreen: Mozesz opsiać jak zaobserwowałes to zjawisko i czym ono było ?

leszczu
28-10-2008, 20:20
Teraz będę się bał w góry chodzić :shock::shock:
Dodajcie te fotki !!!

arek76
29-10-2008, 16:35
Racja racja gdzie te fotki sam od poniedziałku dzwonie do autorki zdjeć i hmmm mimo obietnic i miłej rozmowy nie odpowiada na moje telefony nie wiem co myśleć. ? Jeszcze spróbuję ? Moze osoba ktora wcześniej pisała o zdjęciach udostepni tu na forum wystarczy wkleić sam nawet link i będzie widoczna fotka np z tej strony http://fothost.pl/

arek76
02-11-2008, 16:28
Witam ! Pragnę Was powiadomić iz fotki z Wetliny już dotarły do mnie aktualnie je analizuję za nie długo zamieszczę z opisem na moim blogu. Są to pierwsze zdjecia nieznanego obiektu latajacego z Bieszczadów ! Jesli ktos ma inne piszcie i opisujcie także swoje obserwacje :razz:

SQ1
02-11-2008, 18:15
A moze takie zjawisko nad Ustrzykami Górnymi...widok z polanek pod Rawkami :mrgreen:...zagadka
Odpowiedź jutro... albo dziś :-)

SQ1
03-11-2008, 21:19
No więc odpowiedź...zdjęcie zrobione o godz. 23.30. A to nad Ustrzykami to po prostu łuna od swiateł zabudowań.
A piszę to ku przestrodze, że klisza aparatu, a tym bardziej cyfrówka...ma ogromne możliwości manipulacji.

arek76
04-11-2008, 09:30
Tak ale mimo wszystko manipulacje przy cyfrowych fotkach dość szybko są wykrywane. Twoje zdjećie musało być z dużym czasem naświetlania

arek76
06-11-2008, 13:53
Nie wchodzi mi załącznik. I tak sie zastanawiam czy to czasem nie jest blokowanie przez firewall w firmie

Zwracam sie do Ciebie o opis Twojej obserwacji bardzo potrzebne jest to przy ustaleniu obserwacji z Wetliny Dolina Osławy leży nie daleko i obserwacje mogą być powiazane. Bardzo proszę o kontakt lub opis obserwacji i przypominam się o tych zdjeciach !:razz::razz::razz: ? Co na nich jest ???

arek76
08-11-2008, 23:11
Zdarzenie z Doliny Osławy zamykam jako mistyfikajca - zerko kontaktu ale od czasu do czasu tak bywa :-o

arek76
10-11-2008, 12:51
Dotrzymuję słowa i podaję w linku zdjęcia śwetlnego zjawiska z Wetliny

http://spotkaniaznieznanym.blog.onet.pl/2,ID349383219,index.html

Pyra.57
10-11-2008, 20:56
Cholera strach się bać, tyle tego, jakby UFO-ludki chciały zaanektować nam biesy.

Jabol
10-11-2008, 22:41
Przepraszam ale musze dać tu tego linka, nie wytrzymałem...:)
http://pl.youtube.com/watch?v=Rlsbfol5va0
...czuje zawsze dreszcz emocji gdy patrze na ten film. Według mnie to chyba najwyraźniejsze zdjęcia ufo w historii Wiary w UFO. Z reguły okazuje sie że niezidentyfikowane pojazdy maja za nic postęp technologiczny, wielokrotne zoomy optyczne, stabilizacje obrazu itp. Wciaż wychodzą na zdjęciach jakby były robione aparatem Druh albo inna Smieną8M...

eldoopa
11-11-2008, 12:50
poprostu mnie zatkało !! miazga !! myślałem ze z krzesła fiknę !!:razz:

arek76
11-11-2008, 14:50
Przepraszam ale musze dać tu tego linka, nie wytrzymałem...:)
http://pl.youtube.com/watch?v=Rlsbfol5va0
...czuje zawsze dreszcz emocji gdy patrze na ten film. Według mnie to chyba najwyraźniejsze zdjęcia ufo w historii Wiary w UFO. Z reguły okazuje sie że niezidentyfikowane pojazdy maja za nic postęp technologiczny, wielokrotne zoomy optyczne, stabilizacje obrazu itp. Wciaż wychodzą na zdjęciach jakby były robione aparatem Druh albo inna Smieną8M...

I co chcesz lub chciałeś udowodnic tym filmem z ktorego nawet smiać mi się nie chce ! A propo chyba nie widzałeś zdjec UFO z klasycznej Smieny czy Zenitu i tu bys mógł się srogo pomylić w ocenie !!!

Misieg
11-11-2008, 14:59
E tam, filmik jabola był bardzo realistyczny, dla mnie tak samo realistyczny jak i te zdjęcia na Twoim blogu :D

czternastak
11-11-2008, 19:55
W tym temacie to prawda jes taka.... jesli ktos wierzy to uwierzy i w lipny material natomiast jak sie kto zaprze to nie uwierzy chocby na talerzu latajacym mial podane.

eldoopa
11-11-2008, 23:42
W tym temacie to prawda jes taka.... jesli ktos wierzy to uwierzy i w lipny material ...

to mam rozumieć że wierzysz w każdą niewyraźną plame na tle nieba?!!?
Prawda jest taka że jak talerz spadnie z nieba i sie nie rozbije, to moze to byc UFO, jak nie, to może być ... wszystkim.

arek76
12-11-2008, 10:53
to mam rozumieć że wierzysz w każdą niewyraźną plame na tle nieba?!!?
Prawda jest taka że jak talerz spadnie z nieba i sie nie rozbije, to moze to byc UFO, jak nie, to może być ... wszystkim.

Prawda jest taka Panowie że przecietny Kowalski w Polsce nie wie 95 % informacji na temat zjawiska UFO i co sie wokół niego dzieje i czasem gdy czytam niektóre wypowiedzi po prostu chce mi się śmiać. Inaczej się ma sprawa w innych krajach gdzie dostęp do tego typu informacji nie płynie jedynie z programu Discovery (jak w Polsce) który pokazuje dośc stare sprawy często juz nie aktualne ale mozna bez problemu przeczytać masę ksiazek, gazet itp i świadomość rośnie. U nas pozostaje tylko drwina na wszystko co związane jest ''nieznanym''

Takie Chiny na poważnie zajmują sie badaniem zjawiska UFO i śmieją się nawet z Jankesów, w Watykanie jest oficjalna komórka badań nad UFO. To samo jest w Szwecji, Wegrzech, Meksyku. Polska pod każdym wzgledem pozostaje w tyle nawet tego tematu który dla nie ktorych zwany jest ''przyziemnym''. :razz:

Michał
12-11-2008, 12:16
Miszczu

Prawda jest taka Panowie że przecietny Kowalski w Polsce nie wie 95 % informacji na temat zjawiska UFO i co sie wokół niego dzieje i czasem gdy czytam niektóre wypowiedzi po prostu chce mi się śmiać. ...

Po pierwsze - a Panie to pies pogrzebał.
Po drugie - rozumujemy, że Ty masz 150% tej wiedzy.
Po trzecie - to jest forum o Bieszczadach.
Po czwarte - od kiedy w psychiatryku jest dostęp do neta?

Zmień chopie forum

Derty
12-11-2008, 13:10
No więc odpowiedź...zdjęcie zrobione o godz. 23.30. A to nad Ustrzykami to po prostu łuna od swiateł zabudowań.
A piszę to ku przestrodze, że klisza aparatu, a tym bardziej cyfrówka...ma ogromne możliwości manipulacji.
Wg mnie to impra 'Pod Caryńską' - Czartgranie lubo coś zbliżonego:P
Pozdrawiam,
Derty

arek76
12-11-2008, 16:41
Miszczu


Po pierwsze - a Panie to pies pogrzebał.
Po drugie - rozumujemy, że Ty masz 150% tej wiedzy.
Po trzecie - to jest forum o Bieszczadach.
Po czwarte - od kiedy w psychiatryku jest dostęp do neta?

Zmień chopie forum

Nie jestes adminem tego forum abyś mi mowil czy mam tu pisać czy też nie wiec człowieku nieco pokory i kultury bo z tego co piszesz wyszlo to najgorsze cha....:-| niestety przykre to ale prawdziwe. Jak zauwazyłeś wątek ten cieszył się zainteresowaniem zgłosiło sie do mnie kilka interesujacych osob wiec jeśli temat ten cie nie interesuje po co tu zaglądasz nie psuj tego forum i nie ośmieszaj innych bo na to wyglada że to Ty masz jakiś powazny emocjonalny problem więc wyluzuj zwyczajnie...

eldoopa
12-11-2008, 17:54
On tylko zaproponował, więc wyluzuj koleś...

A skoro prowadzisz już tyle te obserwacje, to może wrzucisz chociaż jedną wyraźną fotkę UFO ? Tak żeby było widać to COŚ wyraźnie!
Bo te fotki jakos zawsze takie ciemne, zamazane lub przedstawiają jakieś punkty, ktore w nocy są jasne a w dzień ciemne, tak? Czekam aż dwoje niezależnych ludzi zrobi kiedyś zdjęcie jednemu talerzowi, co w czasach kiedy aparaty cyfrowe są wszędzie, chyba nie jest aż takie trudne.

Nie twierdzę, że nie ma zycia w kosmosie, bo to troche nierealne że tylko na jednej planecie 'ziemia' istnieje jedyna forma cywilizacji. Myśle że coś tam jest, tylko ma nas daleko w dupie lub o nas nie wie.

Michał
12-11-2008, 18:57
Witaj

Nie jestes adminem tego forum abyś mi mowil czy mam tu pisać czy też nie wiec człowieku nieco pokory i kultury bo z tego co piszesz wyszlo to najgorsze cha....:-| niestety przykre to ale prawdziwe. Jak zauwazyłeś wątek ten cieszył się zainteresowaniem zgłosiło sie do mnie kilka interesujacych osob wiec jeśli temat ten cie nie interesuje po co tu zaglądasz nie psuj tego forum i nie ośmieszaj innych bo na to wyglada że to Ty masz jakiś powazny emocjonalny problem więc wyluzuj zwyczajnie...

Wybrałeś niebieską czy różową?

Obie Ci szkodzą

Zdrowia

P.s.
1. Może nie zauważyłeś o czym jest ten temat na forum - przeczytaj jeszcze raz.
I podziękuj moderatorom (bo admin daleko), że mają cierpliwość.
2. Najpierw naucz się składać zdania zgodnie z regułami języka polskiego

Pa

arek76
12-11-2008, 19:38
Witaj


Wybrałeś niebieską czy różową?

Obie Ci szkodzą

Zdrowia

P.s.
1. Może nie zauważyłeś o czym jest ten temat na forum - przeczytaj jeszcze raz.
I podziękuj moderatorom (bo admin daleko), że mają cierpliwość.
2. Najpierw naucz się składać zdania zgodnie z regułami języka polskiego

Pa

Moze juz wystarczy twoich super ''inteligentnych''wypowiedzi, które są tak załosne jak niektore komentarze naszych politykow możesz im podać rękę bo tu marnujesz swój czas.
A co do kolorów to skąd wiesz ? Sam tego doswiadczyłeś że tak piszesz ?

arek76
12-11-2008, 19:51
On tylko zaproponował, więc wyluzuj koleś...

A skoro prowadzisz już tyle te obserwacje, to może wrzucisz chociaż jedną wyraźną fotkę UFO ? Tak żeby było widać to COŚ wyraźnie!
Bo te fotki jakos zawsze takie ciemne, zamazane lub przedstawiają jakieś punkty, ktore w nocy są jasne a w dzień ciemne, tak? Czekam aż dwoje niezależnych ludzi zrobi kiedyś zdjęcie jednemu talerzowi, co w czasach kiedy aparaty cyfrowe są wszędzie, chyba nie jest aż takie trudne.

Nie twierdzę, że nie ma zycia w kosmosie, bo to troche nierealne że tylko na jednej planecie 'ziemia' istnieje jedyna forma cywilizacji. Myśle że coś tam jest, tylko ma nas daleko w dupie lub o nas nie wie.

Kolesiów to moze masz u siebie...

Co do fotek poszukaj sobie w necie jest tego pełno ( tyle że 98 % fake) a skoro nic nie widisz w tych fotkach nic ci nie poradzę. Co do tych niezależnych osób to wyobraź sobie że takich przypadków jest masa i nie tylko w skali cyfrówek ale i starszych aparatów. Proponuję nieco przeczytac zanim cos napiszesz ! Kolego wątek był na temat Wetliny i ich zdjęc więc nie widzę sensu wrzucać ''wyraźnych zdjęć UFO'' sam poszukaj !

Szkoda bo poczatek tego wątku pisały wartościowe osoby i zachowały kulturę i poszanowanie względem drugiego o innym zainteresowaniu jak widac nie wszyscy są tolerancyjni. Dlatego apeluję więcej Tolerancji !!!! To nie zaszkodzi !

lucyna
12-11-2008, 20:56
OK ufoludki są na świecie. Mój Ulubiony Pan Michał jest tego najlepszym przykładem. Drugim przykładem mogę być ja.
Wolę niebieską.

Krzysztof Franczak
12-11-2008, 21:08
A ja jak czytam tytuł tego wątku to zawsze wychodzi mi: dziwne zajebiste świetlisko zamiast jak w oryginale. A Ufoki są spoko!

Michał
12-11-2008, 21:31
Miszczu - miszczunio

Moze juz wystarczy twoich super ''inteligentnych''wypowiedzi, które są tak załosne jak niektore komentarze naszych politykow możesz im podać rękę bo tu marnujesz swój czas.
A co do kolorów to skąd wiesz ? Sam tego doswiadczyłeś że tak piszesz ?

Czy ja k u r w a ... w jakiś sposób Ciebie uraziłem? Ty jełopie nie potrafisz nawet odpowiedzieć na proste - postawione dla przedszkolaka - pytania.

Głąbie - to, że nie potrafisz pisać po polsku - trudno. To, że Ciebie buraku nie nauczyli zwracać się do innych ludzi z szacunkiem - to zapewne nie Ty (na forach i wszędzie zwraca się do innych DUŻĄ literą palancie). Wszyscy inni są winni.
To zapewne efekt jakiejś tam dyslekcji. Co do mojej inteligencji to się nie przypierdalaj.
Chodzisz zapewne jeszcze w pampersach i maskujesz to szerokimi gaciami w stylu hip - srop.

Jeżeli masz ochotę to możemy "podyskutować" na priva. Na temat UFO. Przerobiłem to jak zapewne spora część userów tego forum w wieku 12 lat - o QQwa - kiedy to było!
Oszczędź sobie tego śmiechu szczylu i weź się do nauki.

Zdrowia nieustająco

P.s.
Moderzy - nie wycinajcie tego - bana przyjmuję

Pozdrawiam

arek76
12-11-2008, 22:23
Miszczu - miszczunio


Czy ja k u r w a ... w jakiś sposób Ciebie uraziłem? Ty jełopie nie potrafisz nawet odpowiedzieć na proste - postawione dla przedszkolaka - pytania.

Głąbie - to, że nie potrafisz pisać po polsku - trudno. To, że Ciebie buraku nie nauczyli zwracać się do innych ludzi z szacunkiem - to zapewne nie Ty (na forach i wszędzie zwraca się do innych DUŻĄ literą palancie). Wszyscy inni są winni.
To zapewne efekt jakiejś tam dyslekcji. Co do mojej inteligencji to się nie przypierdalaj.
Chodzisz zapewne jeszcze w pampersach i maskujesz to szerokimi gaciami w stylu hip - srop.

Jeżeli masz ochotę to możemy "podyskutować" na priva. Na temat UFO. Przerobiłem to jak zapewne spora część userów tego forum w wieku 12 lat - o QQwa - kiedy to było!
Oszczędź sobie tego śmiechu szczylu i weź się do nauki.

Zdrowia nieustająco

P.s.
Moderzy - nie wycinajcie tego - bana przyjmuję

Pozdrawiam


Prosze Moderatorów o zamknięcie tego wątku oraz pouczenie tego mało dorozwiniętego człowieka jeśli wogóle tak go można nazwać o zachowaniu które bulwersuje nie tylko mnie ale i innych dostalem meila na ten temat. To co napisałeś jest obrazą i pomówieniem i nadaje sie pod paragraf i mam ku temu pełne prawa. Nie ma co zaprezentowałeś swoją kulturę wiesz mój chomik jest od ciebie mądrzejszy szkoda że taki arogancki wizerunek prezentujesz jako mieszkaniec Opola WSTYD człowieku WSTYD ile masz lat 13 czy jak piszesz duzo więcej ciebie należy izolować od ludzi !!!!

Michał
12-11-2008, 22:37
Heh

... ciebie należy izolować od ludzi !!!!

Od takich zapewne. Zabijesz gówno, a odpowiesz za człowieka.
Jak chcesz paragrafu - to wal.
Podam Ci miszczu dokładne dane osobowe.

I skończ z tą grafomanią - skorzystaj z korekty Worda. Ctrl C - Ctrl V.
Mówi Ci to coś?

Piotr
12-11-2008, 22:40
Prosze Moderatorów o zamknięcie tego wątku oraz pouczenie tego mało dorozwiniętego człowieka...
wiesz mój chomik jest od ciebie mądrzejszy...
ile masz lat 13 czy jak piszesz duzo więcej ciebie należy izolować od ludzi !!!!
A piszesz dokładnie w tym samym tonie co przedpiśca...

Wątek zamykam i przenoszę na OT, gdyż i tak z Bieszczadami nie ma nic wspólnego - szkoda czasu.