PDA

Zobacz pełną wersję : Góry Izerskie 18-19.10



buba
21-10-2008, 07:25
http://picasaweb.google.pl/slimak.mimimomi/2008_10_gory_izerskie#

Polej
21-10-2008, 08:51
Buba, czy w schronisku na Wysokim Kamieniu trwają jakieś prace? Coś tam się dzieje?

buba
21-10-2008, 09:41
przed budynkiem jest budka gdzie sprzedaja zarcie m.in. kromki ze smalcem (mniam!!) a schronisko wciaz w budowie.. ale ma byc fajne! brak pradu, zbiorowa sala itp. ale to jeszcze potrwa.. na razie mozna wlezc przez okno i tam spac..ale to jak zamykaja budke wieczorem bo tak to pilnuja..

Polej
21-10-2008, 11:15
Dzięki za info. Ta budowa trwa już wiele lat, szkoda, bo miejsce jest świetne i schronisko z "klimatem" byłoby jego dobrym uzupełnieniem.

Derty
27-10-2008, 08:15
Hej:)
Właśnie wczoraj tam wlazłem i...:/ Prawdopodobnie właściciel będzie chciał sprzedać 'schron' na Wysokim Kamieniu. Ponoć jest mu tam tak 'dobrze', że sam musiał drogę dojazdową budować:P

Pozdrawianko,
Derty

buba
28-10-2008, 09:05
o jaka szkoda... taka wizja schroniska jak on mial byla swietna!

jedyna nadzieja ze nowy wlasciciel zapomni o obiekcie i bedzie mozna nocowac tam na dziko ;)

Browar
28-10-2008, 13:37
Buba,czy kopalnia Stanisław jeszcze działa?

buba
28-10-2008, 15:49
wygladalo na to ze cos sie tam jeszcze dzieje.. acz my przechodzilismy tam w weekend wiec pracownikow zadnych nie widzielismy i maszyny tez staly, ale byly np. swiezo wysypane takie haldy zwirku wiec wygladalo jakby dzialalo

Derty
31-10-2008, 12:31
Hej:)
Wg mojej wiedzy, kopalnia jest nieczynna. Słyszałem, że nadal pracują tam nielegalni poszukiwacze morionów, opali i innych świecidełek. Miejsce ponure i daje przedsmak tego, co czeka teren pokopalniany w 'moim' parku. Każda kopalnia odkrywkowa ma w koncesji wpisaną konieczną rekultywację odkrywki w trakcie lub po ustaniu wydobycia. Jak widać w 'Stanisławie', to tylko takie tam pismaczenie urzędników...
Dobrze, że ktoś nie wymyślił rozwiązania z kopalni w Jaroszowie. Gigantyczny dół wyrobiska ma stać się śmietniskiem - oczywiście na wskroś nowoczesnym i eko:)
Pozdrawiam,
Derty