PDA

Zobacz pełną wersję : Co to za budka ? co to za most ?



Henek
07-12-2008, 21:17
Na terenie Parku, tuż przy dużej obwodnicy pojawiła ostatnimi czasy budka. Nie ma żadnych opisów.
Tuż za nią powstał nowiutki mosteczek nad potokiem.
Może ktoś ma informacje w jakim celu powstały te obiekty ?

vm2301
07-12-2008, 21:28
Wygląda jak bileternia, gdzie to dokładnie?

trzykropkiinicwiecej
07-12-2008, 21:39
...ponoć problemy z kładką mają Gófery bo im sę Quady nie mieszczą, a Park zrobił węższe na złość... ponoć... a buda na ciecia pewnikiem!

Henek
07-12-2008, 21:59
Między Górnymi a Wyżniańską

irek
07-12-2008, 22:10
Planowana jest zmiana przebiegu szlaku niebieskiego. Teraz na szlak na W. Rawke będzie się wchodziło właśnie w tym miejscu.

vm2301
08-12-2008, 08:08
W jakiej odległości pi-razy-oko od Wyżniańskiej?

Na stronie BdPN nic nie widzę, gdzieś o zmianach pisali, czy dowiedziałeś się skądinąd?

Henek
08-12-2008, 11:37
Ciekawe , co mogło być przyczyną planowanej zmiany trasy ?

Misieg
08-12-2008, 11:40
Może wreszcie nie będzie iść po tych badziewnych drewnianych podestach, jak popada albo jest wilgotno to można się na tym zabić

lucyna
08-12-2008, 11:42
Może wreszcie nie będzie iść po tych badziewnych drewnianych podestach, jak popada albo jest wilgotno to można się na tym zabić
Tak zlikwidować. Potem będziemy wędrować po kolana w błocie.

vm2301
08-12-2008, 12:39
Tak zlikwidować. Potem będziemy wędrować po kolana w błocie.
Nareszcie będzie normalnie;)

Duża ta korekta szlaku?

Misieg
08-12-2008, 13:01
Tak zlikwidować. Potem będziemy wędrować po kolana w błocie.
Jakoś nie wszędzie są te podesty i nie chadzam po kolana w błocie, więc myślę,że i tutaj dałoby rade bez tego badziewu. Już kilka razy widziałem upadki turystów, w błocku aż takich piruetów się nie robi.

lucyna
08-12-2008, 13:11
Jakoś nie wszędzie są te podesty i nie chadzam po kolana w błocie, więc myślę,że i tutaj dałoby rade bez tego badziewu. Już kilka razy widziałem upadki turystów, w błocku aż takich piruetów się nie robi.
Poprostu część ludzi ma mniejszą koordynację psycho-ruchową.
Są w miejscach źródliskowych, zabagnionych. I całe szczęście. Nie uśmiecha mi się służbowo zap... po błocie powyżej kolan. To po pierwsze, a po drugie gdy nie ma zabezpieczń to cała okolica szlaku jest "zryćkana" przez turystów. Spójrz na goldstrasse. Pierwsze miejsce moczarowe za pomnikiem i szerokość szlaku zwiększa się kilkakrotnie. Następne po około 100 m i szlak ciągnie się od uprawy świerszczynowej po nieckę porosłą turzycą. Tam nie wejdą, bo jest jeszcze bardziej błotniście niż na szlaku.

Misieg
08-12-2008, 13:32
ok, ale te podesty mogłyby być jakoś bardziej "chropowate" ( w sensie nie płaskie dechy) lub z poręczami po jednej stronie bo po deszczu jest tam lepiej niż w tańcu na lodzie ( po lodzie:D ).

Browar
08-12-2008, 14:00
ok, ale te podesty mogłyby być jakoś bardziej "chropowate"

Na "świecie" np w Danii do drewna po którym się łazi (mostki,podesty) przyczepia się siatkę z cienkiego drutu,taką o sześciokątnych oczkach.Tej siatki prawie nie widać ale trakcja jest nienaganna.

lucyna
08-12-2008, 14:19
Na "świecie" np w Danii do drewna po którym się łazi (mostki,podesty) przyczepia się siatkę z cienkiego drutu,taką o sześciokątnych oczkach.Tej siatki prawie nie widać ale trakcja jest nienaganna.
Słyszałam o tym wynalazku. Ponoć jest to znakomite rozwiązanie.
U nas np. na pomostach nad torfowiskiem w Dzwiniaczu są rozmieszczone na deskach listewki, które w jakimś tam stopniu pomagają utrzymać równowagę. Niby dobre rozwiązanie. Na szcżęście nie ma tego na pomostach w Tarnawie. Czasami zabieram tam osoby niepełnosprawne na wózkach. To co ułatwia zdrowym poruszanie się to czasami dla osób kalekich jest przeszkodą.

Acha Panowie Parkowcy czy nie czas poprawić pomosty nad torfowiskami w Tarnawie. Kilka desek jest zmurszałych, a kilku brakuje.

Derty
14-12-2008, 22:51
Tak zlikwidować. Potem będziemy wędrować po kolana w błocie.
O...to jest powrót do żródeł i jestem za:D Szlak ma być błotnisty, pylisty, a nie gnijący:D Kiedyś na tych badziewnych podestach tak pojechałem, że tygodniami leczyłem rozwalone kolano:/ Na błocko przynajmniej miękko paść:P Górą błotniste szlaki:D:D:D Ciekawym, czy PN coś uczyni z pierońską erozją pod szczytem Rawki.

Szkoda może dotychczasowego przebiegu szlaku ze względu na traskę przez piękne lasy z jodłami że cud no ale może nowe jakieś zapusty się obaczy?:D
Pozdrawiam,
Derty

chris
25-12-2008, 17:40
Acha Panowie Parkowcy czy nie czas poprawić pomosty nad torfowiskami w Tarnawie. Kilka desek jest zmurszałych, a kilku brakuje.

Kilka to mało powiedziane. A inwalidów "na barana" i jechane :)