PDA

Zobacz pełną wersję : Matko Boska Królowo Wędrowców



great*dane
18-12-2008, 03:13
Matko Boska, Królowo Wędrowców

Znowu widzę te łąki podniebne
stracone dla świata polany
jaskrem ziemia zabłysła jak dawniej
i juz zima daleko za nami

Matko Boska, Królowo Wędrowców
ty mnie jeszcze w te góry poprowadź
w ciemne ścieżki pachnące jałowcem
zapomniane przez ludzi i Boga

Jeszcze weź mnie jak dziecko za rękę
na drugą stronę strumienia
żebym butów nie zmoczył i serca
bym nie myślał że Ciebie już nie mam

I tak pójdę przez jasne gościńce
niechaj słońce mnie wiedzie do Ciebie
bym się życiem cieszył jak dawniej
w prostych słowach, o wodzie i chlebie

Więc poprowadź mnie tak jak przed laty
pośród polan błyszczących i sadów
przez Berehy na złote Caryńskie
błękitnym szlakiem Bieszczadu

WUKA
18-12-2008, 07:49
Witaj,witaj!Piękna prośba!

ada3103
18-12-2008, 21:20
To rzadkość na tym forum, znajdować takie perełki.Proste,urocze i takie swojskie to Twoje lirykowanie ale chwyta za serce i dusza ma płacze, bo w przyszłym roku dopiero wszystko to zobaczę.Ciekawa jestem jak moje zmysły sobie z tym poradzą.Pozdrawiam i czy mogę zacytować Twoje słowa?

asia999
18-12-2008, 22:06
Piękne - słowa, głos i gitara też. A można gdzies w Polsce posłuchać? Bo do Martinez za daleko...:smile:

great*dane
19-12-2008, 00:14
To rzadkość na tym forum, znajdować takie perełki.Proste,urocze i takie swojskie to Twoje lirykowanie ale chwyta za serce i dusza ma płacze, bo w przyszłym roku dopiero wszystko to zobaczę.Ciekawa jestem jak moje zmysły sobie z tym poradzą.Pozdrawiam i czy mogę zacytować Twoje słowa?

Dziękuję, oczywiście że można cytować, nic mnie bardziej nie cieszy.

great*dane
19-12-2008, 00:16
Piękne - słowa, głos i gitara też. A można gdzies w Polsce posłuchać? Bo do Martinez za daleko...:smile:

Chyba nieprędko... byłem w tym roku kilka tygodni ale nie wiem kiedy mnie tam znowu zaniesie.

Carrmelita
01-01-2009, 05:11
Mocne ! To jest jak 'wskrzeszanie z martwych’ mojej ułomnej, okazjonalnej, zmarzłej na kość, z lamusa wiary ...

great*dane
02-01-2009, 07:45
Mocne ! To jest jak 'wskrzeszanie z martwych’ mojej ułomnej, okazjonalnej, zmarzłej na kość, z lamusa wiary ...

Zawsze sprawia mi radość jeśli ktoś reaguje na moje teksty, a zwłaszcza w pozytywny sposób, tak że cieszę się Carmelita że dotknęło to i Ciebie.

Muszę jednak przyznać, że świadomie używam w moim pisaniu motywów religijnych jako "narzędzia", metafory, swego rodzaju platformy do przekazania innych uczuć. Jest to dla mnie bardziej kwestia narodowej czy też słowiańskiej tradycji, niż wiary i religii samej w sobie. W moim przekonaniu od tego są inni ludzie, ci z prawdziwym religijnym powołaniem. Jeśli moje teksty pomagają we "wskrzeszaniu wiary", to bardzo dobrze, nie to jednak jest moim bezpośrednim celem...

Mam nadzieję że niczego nie zepsułem tym wyznaniem, i życzę wszystkim forumowiczom dużo szczęścia w Nowym Roku!

MD

wtak
02-01-2009, 08:19
W Krakowie jest kapliczka
Matki Boskiej od Wędrowców

great*dane
02-01-2009, 23:41
W Krakowie jest kapliczka
Matki Boskiej od Wędrowców

A w którym miejscu dokładniej?

Carrmelita
03-01-2009, 01:16
Muszę jednak przyznać, że świadomie używam w moim pisaniu motywów religijnych jako "narzędzia", metafory, swego rodzaju platformy do przekazania innych uczuć. Jest to dla mnie bardziej kwestia narodowej czy też słowiańskiej tradycji, niż wiary i religii samej w sobie. Mam nadzieję że niczego nie zepsułem tym wyznaniem
MD
Absolutnie niczego nie zepsułeś tym wyjaśnieniem a sprecyzowałeś i ,co ważne, trafiłeś w sedno. Nasza polska religijność prawie zawsze śpiewa na patriotyczną nutę. Dlatego Twój wiersz podwójnie wzrusza i uświadamia nam indywidualne rozumienie "polskości".

wtak
05-01-2009, 09:45
A w którym miejscu dokładniej?
Kapliczka "Matki Boskiej od Wędrowców" znajduje się na terenie Lasu Wolskiego w Krakowie na wzniesieniu Ostra Góra.

great*dane
17-01-2009, 23:57
Kapliczka "Matki Boskiej od Wędrowców" znajduje się na terenie Lasu Wolskiego w Krakowie na wzniesieniu Ostra Góra.

Dzieki! Odwiedzę jak tam będę nastepnym razem.

M.