PDA

Zobacz pełną wersję : Czarnohora



markus
19-12-2008, 13:45
Witam wszystkich jestem nowy na tym forum ,mam pytanko czy moze wybiera sie ktos na poczatku kwietnia w czarnochore chetnie sie dołacze.

Basia Z.
19-12-2008, 14:15
Witam wszystkich jestem nowy na tym forum ,mam pytanko czy moze wybiera sie ktos na poczatku kwietnia w czarnochore chetnie sie dołacze.

NA forum Karpaty Wschodnie ktoś pytał o wyjazd w tym samym terminie:

http://www.karpatywschodnie.pl/forum/viewthread.php?forum_id=7&thread_id=219

B.

buba
23-12-2008, 12:15
w kwietniu to jeszcze mocno zimowo tam bedzie... ja sie wybieram w tamte strony kolo polowy maja :D napewno chcemy odwiedzic chatke u kuby i w koncu dotrzec do burkutu bo tyle sie nasluchalam o tej na pol opuszczonej wiosce.. :) moze pojedziesz z nami??? mam nadzieje ze po 10 maja to bialego paskudztwa nie bedzie juz za wiele..

marcins
23-12-2008, 12:27
W pierwszej połowie maja zazwyczaj śniegu jeszcze sporo... Zwłaszca wyżej w górach i na północnych stokach nawet w dolinach może jeszcze coś leżeć.

paszczak
23-12-2008, 14:39
W tym roku i w drugiej połowie maja (18-26) śniegu było całkiem sporo (znaczne pokrycia w rejonie Popa Iwana Marmaroskiego, dalej na grzbiecie granicznym aż do Stoha i w Czarnohorze), co nieco komplikowało chodzenie, ale za to znakomicie rozwiązywało problem z wodą.
pozdr,

markus
23-12-2008, 17:31
dzieki ,ciekawe jak tam zima taka jak u nas bedzie to jakos przezyjemy,a coz jednak jedziemy przełom marca kwietnia do worochty tam jakis nocleg i w gory,moze macie tam cos do polecenia jakies spanko jedzonko i piciu tanie no i jak najszybcie z iwano frankowska do worochty sie dostac.I wogol byl tam ktos zima moze porady jak sie przygotowac czy zima tam to to samo co nasze biesy.

dziabka1
23-12-2008, 18:42
czy ja mogę mieć markus, prośbę, zupełnie offtop? Pisz proszę ze znakami przestankowymi i dużymi literami, bo trudno wyrozumieć twoje posty. Aha - i to jest CzarnoHora.. przez samo h.

A co do meritum:

w Worochcie jest całe mnóstwo kwater prywatnych - znajdziesz na pewno.

Ze Stanisławowa do Worochty jeżdżą busy i pociągi. Najszybciej będzie busem, bo pociąg się wlecze - aczkolwiek trasa jest piękna.

Co do przygotowań - przygotujcie się na pełną zimę - tak jakbyście jechali w Tatry w tym samym okresie. Pełne wyposażenie zimowe - raki takze mogą się przydać w niektórych miejsach. Okolice Howerli są lawiniaste - było parę wypadków śmiertelnych.

pozdro
madzia

joorg
23-12-2008, 19:49
czy ja mogę mieć markus, prośbę, ..Aha - i to jest CzarnoHora.. przez samo h....
Madzia dobrze piszesz.:-D



....Ze Stanisławowa do Worochty ...
A to jest tak po Polsku(bez podtekstów proszę ), tamtej nazwy jakoś nie "przyjmuję" , choć na mapie jest. To taka pozostałoś po "głębokiej komunie"

dziabka1
23-12-2008, 21:17
Ato jest tak po Polsku(bez podtekstów proszę ), tamtej nazwy jakoś nie "przyjmuję" , choć na mapie jest. To taka pozostałoś po "głębokiej komunie"

Mnie też to jakoś nie pasi, ta nowa nazwa. Nowa, bo zaledwie od lat sześćdziesiątych. Podobno, ale słyszałam tylko plotkę, ze się miasto przymierza do powrotu do historycznej nazwy. Ale ile w tym prawdy..

barszczu
23-12-2008, 21:33
Podobno, ale słyszałam tylko plotkę, ze się miasto przymierza do powrotu do historycznej nazwy. Ale ile w tym prawdy..

Iwan Franko się w grobie przewraca :mrgreen:

Wróciłem właśnie z Czarnohory - śniegu jak na lekarstwo, w zasadzie tylko na grani, a w dolinach w nocy z soboty na niedzielę spadło kilka cm. MOże do kwietnia coś dopada :mrgreen:

joorg
23-12-2008, 21:55
...Wróciłem właśnie z Czarnohory - ...
Rafał , to daj choć z dwa zdjęcia.:-D ....tak na początek.

Basia Z.
24-12-2008, 00:18
Wróciłem właśnie z Czarnohory - śniegu jak na lekarstwo, w zasadzie tylko na grani, a w dolinach w nocy z soboty na niedzielę spadło kilka cm. MOże do kwietnia coś dopada :mrgreen:

No to to są dobre wieści.

Moja domowa młodzież wybiera się zaraz po Świętach w Gorgany (kolejne podejście po wrześniu, kiedy śnieg ich wygnał).

Mam nadzieję ze tym razem będą mieli lepszą pogodę (liny nie zabierają, świeczki owszem).

Pozdrowienia

Basia

buba
24-12-2008, 08:14
Madzia dobrze piszesz.:-D



A to jest tak po Polsku(bez podtekstów proszę ), tamtej nazwy jakoś nie "przyjmuję" , choć na mapie jest. To taka pozostałoś po "głębokiej komunie"

ciekawe czy nazwy "breslau" tez uzywacie na codzien bo taka historyczna i bardziej pasuje do historii miasta..

Henek
24-12-2008, 09:19
Z tego co jaże to Stanisławów był zbudowany przez któregoś Potockiego , który nie dość że nazwę po przodku wymyślił to wspierał wszelkie ludy i religie.
A ten Breslau ?
Najpierw był czeski , potem polski a dopiero później zmienił nazwę na Breslau.
Coś pomyliłem ?
bo jeśli nie to porównanie Buby jest chybione.

buba
24-12-2008, 09:54
Z tego co jaże to Stanisławów był zbudowany przez któregoś Potockiego , który nie dość że nazwę po przodku wymyślił to wspierał wszelkie ludy i religie.
A ten Breslau ?
Najpierw był czeski , potem polski a dopiero później zmienił nazwę na Breslau.
Coś pomyliłem ?
bo jeśli nie to porównanie Buby jest chybione.


wedlug mnie to jest to samo...uzywanie nazwy innej niz obecnie obowiazujaca, pochodzacej z czasow gdy teren wraz z miastem nalezal do innego kraju...

niezaleznie jaki polski magnat nazwal sobie to miasto i na czyja czesc- to obecnie jest to miasto ukrainskie i moga sobie go nazywac jak chca...a my jadac do nich w gosci powinnismy respektowac ich wybor..

Krysia
24-12-2008, 10:02
Buba a jak nazywasz Lwów?Lviv?:grin:

Henek
24-12-2008, 11:51
Buba , masz rację pisząc

moga sobie go nazywac jak chca..
ale ja nie jestem Ukraińcem i dla mnie to jest po prostu Stanisławów.
p.s. ile razy jadę autostradą prze Drezno widzę dwujęzyczny kierunkowskaz Wrocław/ Breslau .... i nie razi mnie to. Natomiast w Radymnie jest kierunkowskaz Lviv (anglojęzycznie!!!) ... i to mnie razi.

buba
24-12-2008, 12:59
Buba a jak nazywasz Lwów?Lviv?:grin:


czy lviv, czy lwow czy lwów to brzmi chociaz podobnie..a nie jest zupelnie inna nazwa..(choc ja np. i tak nie lubie jak obcokrajowiec pyta o "łorsoł" czy "krakau"

jak jestem na ukrainie to oczywiscie zawsze pytam o dojazd na lviv.. koszulke tez sobie kupilam z taka nazwa oczywiscie pisana po ukrainsku

dla mnie miasto nazywa sie tak jak pisze na tabliczkach na wjezdzie do miasta, lokalnych pociagach itp


Natomiast w Radymnie jest kierunkowskaz Lviv (anglojęzycznie!!!) ... i to mnie razi.


no a jak mieli napisac zeby bylo prawidlowo?? cyrylica? nie kazdy kierowca u nas by to odczytal...


Buba , masz rację pisząc

.
p.s. ile razy jadę autostradą prze Drezno widzę dwujęzyczny kierunkowskaz Wrocław/ Breslau .... i nie razi mnie to. .

no przynajmniej jest dwujezyczny.. to ok..

tak samo jak na mapie pisze iwano-frankiwsk(d.stanislawow) to jest wedlug mnie w porzadku

Krysia
24-12-2008, 13:25
jak jestem na ukrainie to oczywiscie zawsze pytam o dojazd na lviv.. koszulke tez sobie kupilam z taka nazwa oczywiscie pisana po ukrainsku
ok, ja za granicą też staram się umieć wymówić nazwy w języku kraju w jakim jestem, ale...
teraz jesteśmy w Polsce tak?:razz:

buba
24-12-2008, 13:45
ok, ja za granicą też staram się umieć wymówić nazwy w języku kraju w jakim jestem, ale...
teraz jesteśmy w Polsce tak?:razz:


to jak mam kumpla z ukrainy ktory ma na imie sasza to jak jestesmy w polsce to mam na niego mowic olek?? a tylko na ukrainie sasza???

Krysia
24-12-2008, 13:50
Jeśli Sasza by wiedział, że Olek to Sasza i nam by było wygdniej (ja wolę Sasza) to czemu nie?to to samo imię tak?Na mnie za granicą też przeróżnie wołali bo krystyna im było za ciężko :-P

pioabram
26-12-2008, 17:49
to jak mam kumpla z ukrainy ktory ma na imie sasza to jak jestesmy w polsce to mam na niego mowic olek?? a tylko na ukrainie sasza???
Ale za to nie ma problemów z imieniem Piotr:-P,np. w Anglii, i niemczech mówia ,"peta",a na Ukrainie ,"piecia" :lol:,w czechach chyba petro,i dalej wszedzie jestem Piotrem,ale za," piecią" tesknie najbardziej....;)

pioabram
26-12-2008, 17:53
Rafał , to daj choć z dwa zdjęcia.:-D ....tak na początek.
Powaznie joorg,zbierasz sie tam juz w Styczniu?

joorg
26-12-2008, 19:49
Powaznie joorg,zbierasz sie tam juz w Styczniu?

Pio.. , ale ja nigdzie nie pisałem ,że zabieram się tam już w styczniu i nie wiem skąd masz takie wiadomości;).

W styczniu chyba nie,tam póżniej, tak gdzieś w połowie roku:lol:,
a w styczniu bliżej (takie plany)...., choćby na Pikuja po śniegu ,przynajmniej jest gwarancja ,że nie będzie błota.

barszczu
29-12-2008, 22:37
Rafał , to daj choć z dwa zdjęcia.:-D ....tak na początek.

muszę sciągnać z aparatu i "ravy" przerobić na jpegi to wrzucę. tylko kurde nie wiem jak się na forum wrzuca fotki - może ktoś podpowie?

Henek
30-12-2008, 13:44
Jest taki wątek łopatologiczny o wrzucaniu zdjęć.
http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php?t=1765

Basia Z.
30-12-2008, 15:07
Najświeższe wieści z Gorganów (dostałam SMS) - podobno pogoda piękna, w nocy - 20 stopni a śniegu miejscami po pas i więcej.

B.

paszczak
30-12-2008, 16:08
Super, nie marzną?
Właśnie spojrzałem na obraz z kamerek ośrodka Bukovel...widać, że piękny dzień we wschodnich górach.

Basia Z.
30-12-2008, 16:15
Super, nie marzną?


Mój młody pożyczył mój najcieplejszy śpiwór.
Poza tym nie wiem jak reszta towarzystwa, ale on jest zaprawiony.



Właśnie spojrzałem na obraz z kamerek ośrodka Bukovel...widać, że piękny dzień we wschodnich górach.

Zaglądam tam kilka razy dziennie ;)

Pozdrowienia dostałam z okolic Małego Gorganu, więc od Jaremczy, skąd zaczynali przeszli nie tak bardzo wiele.
Pozdrowienia

Basia

buba
31-12-2008, 09:55
Najświeższe wieści z Gorganów (dostałam SMS) - podobno pogoda piękna, w nocy - 20 stopni a śniegu miejscami po pas i więcej.

B.


no to zarąbista.... brrr.. to ja juz chyba wole deszcz, mgle i bloto...takie letnie... po raz pierwszy ciesze sie ze nie jestem na ukrainie..brrrrr...byle do wiosny!!!

ale zdjecia mlodego chetnie obejrze :D

pioabram
01-01-2009, 13:47
Mój młody pożyczył mój najcieplejszy śpiwór.
Poza tym nie wiem jak reszta towarzystwa, ale on jest zaprawiony.



Zaglądam tam kilka razy dziennie ;)

Pozdrowienia dostałam z okolic Małego Gorganu, więc od Jaremczy, skąd zaczynali przeszli nie tak bardzo wiele.
Pozdrowienia

Basia
Mozesz podac tego linka do tych kamerek,proszę?

andrzej627
01-01-2009, 19:56
Mozesz podac tego linka do tych kamerek,proszę?
http://www.bukovel.com/webcam1