PDA

Zobacz pełną wersję : Gorgany zimą



Basia Z.
06-01-2009, 08:37
Na razie zdjęć mojego młodego jeszcze nie ma, ale na początek zdjęcia jego kumpla z którym tam był.

http://picasaweb.google.pl/ryszard.buczek/GorganyZima200809#

A to specjalnie dla Buby:

http://picasaweb.google.pl/ryszard.buczek/GorganyZima200809#5287825491011148850

Pozdrowienia

Basia

buba
06-01-2009, 17:40
jak zwykle cudne zdjecia z przecudnych terenow! (o niezbyt przecudnej porze roku ale siedzac w cieple milo sie oglada ;) )

super te bacowki! ciekawe czy wiedzieli w ktorym miejscu beda i szli ich szlakiem czy jest ich tam tyle ze trafiali na nie przypadkiem?? zwlaszcza ta z ikonami na scianach strasznie mi sie podoba!! ciekawe czy latem rowniez mozna w nich zanocowac czy sa zasiedlone przez bacow z inwentarzem? czy to raczej domki drwali, bo wypas w gorganach??
ciekawe czy to oni wylazili na dach zeby odkopac komin ;)
http://picasaweb.google.pl/ryszard.buczek/GorganyZima200809#5287824697012985234

a chatka w zielenicy to doslownie rewelacja :) dywan na scianie, jelonek w klimacie , spiworek pod stolem z kwiaciasta serweta! ciekawe czy jeszcze w telewizji lecialo jakies klasyczne ukrainskie dicho ;)

dzieki za fotki! czekam na nastepne!!

a jakas relacja bedzie?? lub choc trasa jak szli..a przynajmniej jakas jej czesc wiazaca sie z dokladniejsza lokalizacja obiektow bacowkowych?? :)

bo mam kilka pytan (wlasnie rozwinelam mape gorganow i szukam gdzie oni lazili :D mam taka mape polska "gorgany czesc srodkowo-wschodnia" cotg pttk 1:50tys)
-jak szli z jawora na maly gorgan? przez doline zieleniczki czy przez syniak, zelenicje?
-czy chata w dol. zubrynki to bud.robotnikow lesnych ilma??
- ta bacowka z ikona to gdzies w drodze z rafajlowej na sywule?
-czy dol, sałatruczył to to samo co dolina rzeki sałatruk? podchodzili ta dolina na sywule?

moze kiedys latem sie wybiore ich sladami.. tak malo znam gorgany a warto by bylo to zmienic :D

Basia Z.
06-01-2009, 18:39
jak zwykle cudne zdjecia z przecudnych terenow! (o niezbyt przecudnej porze roku ale siedzac w cieple milo sie oglada ;) )

super te bacowki! ciekawe czy wiedzieli w ktorym miejscu beda i szli ich szlakiem czy jest ich tam tyle ze trafiali na nie przypadkiem??


Część znali (ode mnie, od Kuby p.pantz, od Przemka P. z przewodnika Darka), na część trafili niechcący (na tą pierwszą pod Malym Gorganem) a na pierwszym noclegu miała być bacówka a na nią nie trafili (na polanie byli ok 4 rano) i zobaczyli ją dopiero rano, tzn. jak wstali ok 13.



zwlaszcza ta z ikonami na scianach strasznie mi sie podoba!! ciekawe czy latem rowniez mozna w nich zanocowac czy sa zasiedlone przez bacow z inwentarzem? czy to raczej domki drwali, bo wypas w gorganach??
ciekawe czy to oni wylazili na dach zeby odkopac komin ;)


Ta była pod Okopami, ale nie ta co spał w niej Kuba 3 lata temu tylko jeszcze w dolinie.
Tam spali 2 noce (w międzyczasie byli na Sywuli). Rankiem drugiego dnia przyjechał baca po siano. Wypili z nim i bardzo się zaprzyjaźnili.

Te bacówki wszystkie sa bardzo porządne, zadbane i wyglądają na zamieszkałe latem. Z tego co pisał Przemek to on tam tez parę lat temu spał (pod Małym Gorganem).
Niemniej latem też tam jest miejscami wypas, zwłaszcza we wschodniej części Gorganów, gdzie właśnie byli.
Ta Doboszanka jest ekstra, obeszli ją ze wszystkich stron dookoła i też mają niedosyt wejscia na nią, zwlaszcza mój Michał.
A ja też jeszcze tam nie byłam, więc wpisuję na swoją listę celów do zdobycia. ;)



http://picasaweb.google.pl/ryszard.buczek/GorganyZima200809#5287824697012985234

a chatka w zielenicy to doslownie rewelacja :) dywan na scianie, jelonek w klimacie , spiworek pod stolem z kwiaciasta serweta! ciekawe czy jeszcze w telewizji lecialo jakies klasyczne ukrainskie dicho ;)



Dokładnie tak właśnie było !!!

;)

Mnie też takie miejsca zachwycają.




a jakas relacja bedzie?? lub choc trasa jak szli..a przynajmniej jakas jej czesc wiazaca sie z dokladniejsza lokalizacja obiektow bacowkowych?? :)

bo mam kilka pytan (wlasnie rozwinelam mape gorganow i szukam gdzie oni lazili :D mam taka mape polska "gorgany czesc srodkowo-wschodnia" cotg pttk 1:50tys)


Mieli tą samą mapę i Michał po powrocie pokazał mi trasę.



-jak szli z jawora na maly gorgan? przez doline zieleniczki czy przez syniak, zelenicje?


Strali się przez przełęcz pomiędzy Jawornik Gorganem a Małym Gorganem.



-czy chata w dol. zubrynki to bud.robotnikow lesnych ilma??


Tego nie wiem ale chyba tak.



- ta bacowka z ikona to gdzies w drodze z rafajlowej na sywule?


Tak, przy szlaku przed podejściem na Okopy.



-czy dol, sałatruczył to to samo co dolina rzeki sałatruk? podchodzili ta dolina na sywule?


Tak, gdzieś tam jest ta bacówka.
Salatruka - to główna (tam kiedyś ja spałam w domku robotników leśnych, ale w znacznie gorszym standardzie), Salatruczył to zrozumiałam ze ta boczna, gdzie była bacówka.



moze kiedys latem sie wybiore ich sladami.. tak malo znam gorgany a warto by bylo to zmienic :D

Gorgany są rewelacyjne. Ale w tym roku mam inne plany, Gorgany (część wschodnia z Doboszanką) może w następnym ?


Pozdrowienia

Basia

buba
06-01-2009, 19:32
Gorgany są rewelacyjne. Ale w tym roku mam inne plany, Gorgany (część wschodnia z Doboszanką) może w następnym ?


Pozdrowienia

Basia

no ja wlasnie tez... acz moze na chwilke w okolice przel. plysce uda sie zawitac :) doboszanka musi jeszcze z rok poczekac..

przemek p
08-01-2009, 01:13
Ja będąc w rejonie Jawornika, Chomiaka, Syniaka, Doboszanki pamiętam bacówki na wschód od wierzchołka Jawornika (połonina gdzie dawniej wychodził szlak z Jamnej), na połonince na grzbiecie łączacym Jawornik i Syniak, między Małym Gorganem i Babinym Poharem (nie wiem czy tam właśnie nie spali) i w dol. Zubrynki (w rejonie dawnego schroniska pod Doboszanką. Nie spałem w żadnej jednak bo to było lato, miałem namiot a bacówki były używane.
Doboszankę polecam. Ja mam jeszcze w planie Poleński i Kozi Gorgan (Doboszankę jeszcze raz też) :)
A czemu nie poszli na Doboszankę będąc już w dolinie Zubrynki? Za to spali w pięknej miejscówce- huculskiej chacie. ;)

Co do Sałatruczyła to faktycznie tam też coś było, ale trochę słabo pamiętałem. ;) Natomiast pamiętam ruiny zcegoś jakby klauzy? w tej dolinie. Ona (dol. Sałatruczyła) jest orog. po lewej stronie Sałatruka, na przeciwko jej wylotu jest wodospad.

Basia Z.
08-01-2009, 20:46
Ja będąc w rejonie Jawornika, Chomiaka, Syniaka, Doboszanki pamiętam bacówki na wschód od wierzchołka Jawornika (połonina gdzie dawniej wychodził szlak z Jamnej), na połonince na grzbiecie łączacym Jawornik i Syniak, między Małym Gorganem i Babinym Poharem (nie wiem czy tam właśnie nie spali)


Tak, z tego co mówili właśnie tam.



i w dol. Zubrynki (w rejonie dawnego schroniska pod Doboszanką. Nie spałem w żadnej jednak bo to było lato, miałem namiot a bacówki były używane.
Doboszankę polecam. Ja mam jeszcze w planie Poleński i Kozi Gorgan (Doboszankę jeszcze raz też) :)
A czemu nie poszli na Doboszankę będąc już w dolinie Zubrynki?


Michał mówił że bardzo chciał pójść, ale przy takim śniegu nie dali by rady czasowo.



Za to spali w pięknej miejscówce- huculskiej chacie. ;)



Dokładnie. Uwielbiam takie miejsca. Zapłacili tez bardzo niewiele - coś ok 200 UAH za wszystkich.
Świetnie, że są jeszcze takie miejsca.



Co do Sałatruczyła to faktycznie tam też coś było, ale trochę słabo pamiętałem. ;) Natomiast pamiętam ruiny zcegoś jakby klauzy? w tej dolinie. Ona (dol. Sałatruczyła) jest orog. po lewej stronie Sałatruka, na przeciwko jej wylotu jest wodospad.

Tej dolinki nie pamiętam. Podchodziłam na Sywulę z Doliny Salatruka i schodziłam też do niej, ale trasę mieliśmy całkiem inną.

A jeżeli Michał tez pojedzie na przejście kondycyjne (do czego go namawiam) to sobie pogadacie.

B.