PDA

Zobacz pełną wersję : nocleg pod Pikujem --Husne



joorg
28-01-2009, 19:39
Czy ktoś coś może doradzić odnośnie miejsca do spania pod Pikujem , najlepiej w okolicach Husne.Nigdy tam, do tej pory nie korzystałem z noclegów, ale teraz jest taka potrzeba.
Słyszałem coś o Turbazie w Husnem , może być też ich "agro" ,lub coś podobnego.
ps.ale i tak na wszelki wypadek, bierzemy "pełne" własne wyposażenie do spania ;)

Henek
28-01-2009, 21:40
Z tym "agro" - to ciemno to widzę. Nie te wioski, nie ten rejon.
Turbaza figuruje w rejestrach (i mapach) ale wcale bym się nie zdziwił jakby o tej porze była zamknięta na cztery spusty.
Pozostaje rozmowa z miejscową ludnością. Kiedyś nieopodal tej głównej cerkwii zagadując tubylców natknąłem się na starszego gościa, który dobrą polszczyzną już na początku walnął historię swojego życia o swoim bracie pod Zieloną Górą.
Bardzo chciał nam pomóc.
Ale wracając do sedna, czyli noclegu to jest jeszcze informacja o tej chacie
http://noclegi.karpatywschodnie.pl/obiekt/18_schronisko_zastawa.html

marcins
28-01-2009, 22:00
W 2001 próbowałem ze znajomym odnaleść huśniańską turbazę... Okazało się, że jest to w dość poważnym stadium rozkładu starszawa chałupa zamknięta na wszystkie spusty. Nocleg bez problemów znaleźliśmy we wsi, jeszcze na wesele nas zaprosili tubylcy, ale to było osiem lat temu...

zbyszekj
28-01-2009, 22:50
Marcin ma rację w 2006 szukaliśmy jej i wyglądała nieciekawie, podobnie jak w Libuchorze. Ale prywatnie można się przespać. Od strony Niżnych Worot w Biełaszowicach jest turbaza ale ja tam nie spałem.

machoney
28-01-2009, 23:13
Dwa lata temu byłem tam jakoś i gościu dał mi wizytówkę... istnieje turbaza do której link dał Henek:

Schronisko turystyczne "Zastawa"
Uroczysko Pagórek Myniata
wieś Husne Wyżne

Schronisko prowadzi Myrosław Toporowycz +38 067 371 66 26

Niech Matka Inwersja będzie z Wami :mrgreen:

krzychuprorok
29-01-2009, 01:44
Jest schronisko o którym napisał Machoney. Jest to żółty budynek na końcu wsi. Zdjęcie: http://picasaweb.google.pl/krz.prorok/BieszczadyWschodnieUkraina10031303#519105416068048 7698Byłem tam początkiem marca 2008, było zamknięte. Najlpiej zadzwonić i zapytać kiedy czynne, ewntualnie czy gospodarz specjalnie otworzy dla kilku osób, bo dla jednej czy dwóch to wątpie. Takie coś jak agroturystyka w Husnem raczej nie istnieje, chociaż zaczynaja powstawać gospodarstwa agroturystyczne w karpatach ukraińskich. Na stronie www.karpatywschodnie.pl (http://www.karpatywschodnie.pl) o tym pisze.

wtak
29-01-2009, 09:14
Kilka lat temu korzystałem z pomocy dyrektora szkoły, który przenocował nas w klasie :)
A o nocleg zapytaliśmy w barze koło "pętli" ( ostatniego przystanku autobusu).
Spoko. W Bieszczadach UA wystarczy we wsi zapytać o pomoc w znalezieniu noclegu. Mnie zawsze pomagano i Wam pomogą.

buba
29-01-2009, 11:26
i biłasowicji spalam w turbazie w 2004 roku, niedrogie i cieple miejsce, ale malo klimatyczne z wygladu bo to taki betonowy komunistyczny moloch, acz ja tam trafilam na impreze słoweńcow ktorzy naprawiali obok most i wspominam to przefajnie. W husnem turbazy nie znalazlam otwartej(2003), tam gdzie mi wskazywano byla jakas zamknieta chalupa.. a z noclegiem u miejscowych to nie powinien byc problem, chyba ze wam zalezy na tym by sie wyspac, wypoczac i wczesnie rano ruszyc w gory to rzeczywiscie problem jest duzy i lepsza turbaza

krzychuprorok
29-01-2009, 12:31
Ja też spałem u ludzi, kiedy zapytałem nigdy mi nikt nie odmówił. Ja wole takie noclegi w lecie, czy w jesieni, kiedy jest długi dzień. Przychodze wieczorem, pytam o nocleg, ide odrazu spać i wcześnie rano spadam. Jak jest krótki dzień to wole o noclegi nie pytać. Kiedyś w listopadzie szukaliśmy noclegu w Libuchorze, koło godziny 16 i znaleźliśmy, ale gospodarz by pijany i do godziny 22 musieliśmy go słuchać co było bardzo męczące...

joorg
29-01-2009, 16:01
Dzięki Wam Dobrzy Ludzie za odzew i praktyczne rady, na pewno skorzystamy.Będzie nas czwórka.Mam nadzieję ,że otworzą nam turbazę ,bo rozbijać namiot na dole na jedną noc to trochę się nie chce.:lol: Jak nie otworzą to może w szkole??? Po powrocie (niedziela wieczorem) podzielę się bieżącymi informacjami w tym temacie.

machoney
29-01-2009, 21:09
Schronisko jest zamknięte jak nie ma turystów bo właściciel mieszka w tej samej wsi tyle że w "normalnym" domu :wink: Myślę, że turbazę otworzy bo to dla niego zarobek...

joorg
01-02-2009, 23:12
Pikuj zimową porą zaliczony , turbaza w Husnem jest OK.Szczegóły ,co i jak i za ile , napiszę jutro.

marcins
01-02-2009, 23:19
Widząc po turbazie to już nie te czasy, kiedy tam byłem pierwszy raz to nowosci widać nie było...

Doczu
02-02-2009, 14:26
joorg czekamy z niecierpliwością na informacje "co, jak i za ile"

joorg
02-02-2009, 20:43
joorg czekamy z niecierpliwością na informacje "co, jak i za ile"
Doczu już piszę,... Kto jak Kto, ale Ty wiesz :-D, że jak się stamtąd wraca, to człowieka "ogarnia błogie lenistwo"
Turbaza (prywatna)w Husnem jest i działa.Jest to miejsce odremontowane , zadbane i czyste, jak na turystyczne schronisko "ful wypas". Budynek znajduje się na końcu wsi (Husne Wyżne), samochodem osobowym tam nie dojedzie . W budynku jest cztery pomieszczenia sypialne wyposażone w łóżka stałe i pościel ( osiem łóżek stałych) , a do tego są jeszcze łóżka rozkładane , a miejsca na „podłodze jest skolko ugodno”.
Pomieszczenia są ogrzewane elektrycznymi kaloryferami olejowymi (jak dla mnie to było tam za ciepło).
Jest też pomieszczenie kuchenne wyposażone w kuchnie gazową (gaz nie z Rosji :-D tylko z butli), oraz w elektryczną kuchenkę i różnego typu naczynia łącznie z patelniami.
WC czyste ,ale znajduje się na zewnątrz budynku zasadniczego .Do tego znajduje się też wiata z paleniskiem i rusztem.
Jadąc tam nie dzwoniłem wcześniej do właściciela z pytaniem o nocleg , zadzwoniłem dopiero jak już byłem w Husnem , gdzieś na wysokości cerkwi. Dzwonię i pytam czy otworzy schronisko dla 4 osób , oczywiście że otworzy , i powiedział że będzie czeka na nas za ostatnim mostem .
Tak to się wszystko odbyło .Ulokowaliśmy się na pokojach , ogrzewanie zostało włączone.
Koszt noclegu za 4 osoby (dwa pokoje) to 250 Hrywne (jakieś 25 zł za osobę )
Myślę ,że w sezonie wybierając się tam, należy zadzwonić wcześniej z pytaniem o nocleg.
W zał. wizytówka z nr tel. i zdjęcia.
Właściciel , tak jak pisał Machoneya, nazywa się Myrosław Toporowycz

Doczu
09-02-2009, 07:35
Pięknie dziękuję za informację oraz nr. telkoma. Z pewnością sie przyda.