PDA

Zobacz pełną wersję : koncert SDM



poorbuba
01-02-2009, 18:57
Witam..
Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś z forumowiczów był ostatnio jakoś na koncercie SDM? I jak było?
W lutym koncert odbywa się w moim mieście, oczywiście będę na nim, ale wypada zapytać, jak atmosfera i koncert? Przyznaję się tylko do jednej płyty SDM w mojej kolekcji płyt :oops:.

pozdrawiam
TomaszKo

Krysia
01-02-2009, 19:26
Skoro idziesz na koncert to po cóż Ci opinia innych?Czy jak będzie negatywna to nie pójdziesz? Każdy koncert jest i tak inny-oni nie grają z play back'u, atmosfera na większości jest ok. Cóż więcej?posłuchaj sobie tego co teraz jest w ich repertuarze na np. www.wrzuta.pl (http://www.wrzuta.pl) bo trochę inaczej grają niż wrzosowiska i inne horrorki tego typu:mrgreen:

poorbuba
01-02-2009, 19:33
No właśnie mam tylko płytę z tymi „horrorkami”.
Właśnie po to mi opinia innych, ORSINI.

TomaszKo

Krysia
01-02-2009, 19:37
To Ty sobie wyrabiasz pogląd na to czy coś Ci się podoba czy nie na podstawie opinii innych???
Prosze Cię!!!!!!!!!!!!!!!!!
www.wrzuta.pl (http://www.wrzuta.pl) posłuchaj i będziesz wiedział sam

poorbuba
01-02-2009, 19:43
Chyba niezrozumiany był mój post przez Ciebie…
Tylko zapytałem, bo mam jedną płytę, a koncert niedługo.
Przepraszam jak pytam i nie denerwuj się.

TomaszKo

Krysia
01-02-2009, 19:52
Ja się nie denerwuję, podałam Ci już 2 razy adres www, na której możesz posłuchać to czego oni teraz grają. I sam ocenisz czy Ci się to podoba bardziej (tak jak mi) , czy wolisz to co grali kiedyś (takich osób też jest wiele).

vm2301
01-02-2009, 20:20
Widzisz Tomaszu, baby takie już są, człek grzecznie zagai, a te się drą;)


Ja się z chęcią podzielę z Tobą moją opinią o SDM, jakem miłośnik bluesa ze średnio-długo-letnim stażem.

Posłuchałem ichniejszego Czarnego bluesa o którejś tam nad ranem i...

...smętne, nudne jak flaki z olejem, nie kupuj innych płyt, nie idź na koncert:)


Pozdrawiam:)

Weselsze masz tu:

http://muzycznygeniusz.wrzuta.pl/audio/ls8hoRYisU/

Krysia
01-02-2009, 20:37
http://trzykropka.wrzuta.pl/audio/5C0oER051p/stare_dobre_malzenstwo_-_nie_wiem
no nudne jak flaki z olejem :mrgreen:

abo to:
http://litwinek.wrzuta.pl/audio/21Pp0Ua1QL/sdm_-_erotyk

http://wishermil.wrzuta.pl/audio/wkqsINL5Pp/sdm_-_wyjscie_z_obledu

http://wishermil.wrzuta.pl/audio/uR2MoUaxTV/sdm_-_jednoczas
i kuuuupa innych

asia999
01-02-2009, 21:57
Ja byłam na ich koncercie jesienią i bardzo mi się podobało. Grali głównie utwory z ostatniej płyty "Jednoczas". Trafili do mnie jakoś od nowa tą poezją Jana Rybowicza. I trochę jednak inaczej się tego słucha na żywo niż na "wrzutach" itp. przed kompuerem..;)

ja w każdym razie polecam do spróbowania:-D

calanthe
01-02-2009, 23:13
ja też polecam.. byłam na ich koncercie u mnie w Wągrowcu i miałam okazję ich posłuchać na Bieszczadzkich Aniołach w ubiegłym roku. Mnie się bardzo podobało ale każdy ma jakieś tam inne wymagania i gusta muzyczne... do mnie trafia ich muzyka i pewnie jak będzie okazja to jeszcze pójdę na ich koncer:)

TQT
02-02-2009, 14:26
Tomaszu,
byłem chyba na 2 lub 3 koncertach i zauważyłem, że grają na nich swoją aktualną płytę od A do Z bez pominięcia żadnego utworu, plus na bis coś starszego. Zawsze warto. Zgodzę się z asia999, że na koncercie inaczej się ich słucha, dlatego warto. Nawet, jeśli ostatecznie uznasz, że koncert Ci się nie podobał, to warto było pójść, by być bogatszym choćby o tę opinię. :D

Orsini, Twoj 2 pierwsze posty były głupie. Skoro ktoś zadaje pytanie na forum, to ma w tym jakiś cel, chciałby się może czegoś dowiedzieć. Jeśli nie chcesz pomóc, to nie pomagaj ;) ale też nie pisz głupot.

Od dłuższego czasu obserwuję, że jest kilku zrzędzących Forumowiczów, którzy czasem napiszą, byle napisać.. Ale bez nich F straciło by smak - chyba.

Pozdrawiam

Krysia
02-02-2009, 14:31
Taaa głupie...czy jakby była opinia użytkowników negatywna to by nie poszedł na koncert?Nie rozumiem celu zadania takiego pytania. Ja mam własne zdanie i go nie zmieniam pod wpływem innych proste;-))
Na każdy koncert warto iść nawet i na Dodę choćby właśnie, żeby wyrobić na jej temat swój własny pogląd, a nie kopiować innych.

PS- teraz promują głównie Odwet Pozorów i bardzo dobrze;-)

bertrand236
02-02-2009, 21:26
.... Ja mam własne zdanie i go nie zmieniam pod wpływem innych proste;-))...


Taaa !!!!

25.01.2009
Odp: Głosowanie do dn. 15 lutego 2009 r. do godz. 20:00 - wybór miejsca VIII KIMB

No cóż-tu każdy głosuje przedziwnie-większość zgłaszających swoje lokalizacje głosuje na co innego to i ja zmienię zdanie i zagłosuję
Mam nadzieję, że pierniki będą w czekoladzie, bo ja na czekoladę łasa
Nikt mnie nie chce korumpować jakoś specjalnie to NIE!
A więc głosuję: Sękowiec!!!
Bo Krywe nie ma szans. I mam nadzieję, że ci od Krywego 14 lutego w jakieś paskudne hamerykańskie święto przerzucą swe głosy na Sękowiec.

a ci co chcą hotel to w Zatwarnicy jest b.fajny.

PS- SB Twoje ciastka na pewno pyszne, ale wiesz jak to kobiety-ciągle na diecie;-)))a pierniczek jeden maluni to ma mało kalorii;-)))
__________________
- On przeczytał utwór Mistrza - zaczął mówić Mateusz Lewita - i prosi cię, abyś zabrał Mistrza do siebie i w nagrodę obdarzył go spokojem. Czyż trudno ci to uczynić, duchu zła?
- Nic dla mnie nie jest trudne - odpowiedział Woland - i ty o tym dobrze wiesz. - Milczał przez chwilę, po czym dodał: - A dlaczego nie weźmiecie go do siebie, w światłość?
- On nie zasłużył na światłość, on zasłużył na spokój - ze smutkiem powiedział Lewita..







27.01.2009

Odp: Głosowanie do dn. 15 lutego 2009 r. do godz. 20:00 - wybór miejsca VIII KIMB

Hmmmm Derty ciekawe dlaczego tak głosujesz
"...Maciek ja tylko żartowałem..."
a żeby Ci to udowodnić to: Sb wycofuję swój głos w ogóle.
__________________
- On przeczytał utwór Mistrza - zaczął mówić Mateusz Lewita - i prosi cię, abyś zabrał Mistrza do siebie i w nagrodę obdarzył go spokojem. Czyż trudno ci to uczynić, duchu zła?
- Nic dla mnie nie jest trudne - odpowiedział Woland - i ty o tym dobrze wiesz. - Milczał przez chwilę, po czym dodał: - A dlaczego nie weźmiecie go do siebie, w światłość?
- On nie zasłużył na światłość, on zasłużył na spokój - ze smutkiem powiedział Lewita..

29.01.2009

Odp: Głosowanie do dn. 15 lutego 2009 r. do godz. 20:00 - wybór miejsca VIII KIMB

Cytat:
Napisał lucyna
Oferta nie dotyczy Orsini.


Ja głosowałam na Sękowiec i nie widze powodu aby ten głos zmieniać, poprostu go wycofałam i jak na razie podtrzymuję tę decyzję;-)
__________________
- On przeczytał utwór Mistrza - zaczął mówić Mateusz Lewita - i prosi cię, abyś zabrał Mistrza do siebie i w nagrodę obdarzył go spokojem. Czyż trudno ci to uczynić, duchu zła?
- Nic dla mnie nie jest trudne - odpowiedział Woland - i ty o tym dobrze wiesz. - Milczał przez chwilę, po czym dodał: - A dlaczego nie weźmiecie go do siebie, w światłość?
- On nie zasłużył na światłość, on zasłużył na spokój - ze smutkiem powiedział Lewita..


29.01.2009
Odp: Głosowanie do dn. 15 lutego 2009 r. do godz. 20:00 - wybór miejsca VIII KIMB

Aaaaa takie buty???
ok w takim razie:
USTRZYKI GÓRNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
- On przeczytał utwór Mistrza - zaczął mówić Mateusz Lewita - i prosi cię, abyś zabrał Mistrza do siebie i w nagrodę obdarzył go spokojem. Czyż trudno ci to uczynić, duchu zła?
- Nic dla mnie nie jest trudne - odpowiedział Woland - i ty o tym dobrze wiesz. - Milczał przez chwilę, po czym dodał: - A dlaczego nie weźmiecie go do siebie, w światłość?
- On nie zasłużył na światłość, on zasłużył na spokój - ze smutkiem powiedział Lewita..

:shock: :mrgreen: Masz własne zdanie...za każdym razem inne ale masz.
pozdrawiam

moria12
02-02-2009, 23:23
Witam, pojawiam się tu po raz piwrwszy. Tak naprawdę to mój debiut. Muzyka SDM jest nierozłącznie związana dla mnie z Bieszczadami, z tym fenomenalnym duchem, który potrafią wytworzyc tylko chłopaki. Zresztą Bieszczady albo sie kocha albo nie, tak samo jest z SDM. Ja pałam wierną i niezachwianą miłoscią do tych wspaniałych ludzi. Bo są fenomenalni...myślę że nie jedna osoba rozumie moja wypowiedź. Więc TomaszKo śmigaj na koncercik i sam ocen co Ci w duszy zagra:-)

Krysia
03-02-2009, 00:28
:shock: :mrgreen: Masz własne zdanie...za każdym razem inne ale masz.
pozdrawiam
och, pomyśl...
ja dalej niezmiennie uważam, że NAJLEPSZĄ miejscówką na KIMB jest Wołosate i nic tego nie zmieni, ale nie będę głosować na miejscówkę, która nie ma szans--to jest strata mojego głosu tak jak głosowanie na Korwina (co z tego , że ma facet rację). Więc nie mieszaj polityki w to :mrgreen:

Moria12 masz absolutną rację co do fenomelnalności całego zespołu i każdego z nich osobno, w swoim uwielbieniu nie jesteś odosobniona :-D

poorbuba
03-02-2009, 15:56
Bilety zarezerwowane.
Na pewno będzie to sympatyczny wieczór, (mam nadzieję).


pozdrawiam
TomaszKo.

WUKA
03-02-2009, 16:24
Słuszna decyzja-idź a potem podziel sie wrażeniami !

WUKA
06-04-2009, 23:46
Poszedł i..przepadł!Gdzie te wrażenia??

Polej
07-04-2009, 12:20
Poszedł i..przepadł!Gdzie te wrażenia??

Chyba Go zatkało :lol:

vm2301
07-04-2009, 21:43
...ewentualnie umarł z nudów;)

Pyra.57
07-04-2009, 21:47
Albo udał się na emigrację wewnętrzna.

poorbuba
12-04-2009, 23:30
Stare Dobre Małżeństwo....sama nazwa mówi za siebie. Stare ale jak zawsze dobre. Podobno i dla mnie zawsze będzie. Koncerty na żywo to to, co wyróżnia zespół spośród innych... przecież nie można zobaczyć go w telewizji, usłyszeć w radio... Na koncert zawsze warto pójść.
I tym razem zespół nie zawiódł. Nie zawiódł mnie pierwszy raz. Krzysiu Myszkowski zaśpiewał wiele nowych utworów ale nie zabrakło oczywiście tych najbardziej znanych, np. "Blues o czwartej nad ranem." Wszytsko to w poetyckiej atmosferze i z dużą dozą humoru. Cała sala świetnie się bawiła - śpiewała ,klaskała i pewnie "przeniosła choć na chwilę do krainy łagodności".
Koncert Starego Dobrego Małżeństwa jest niepowtarzalny, peły uroku i dobrej muzyki. Dlatego gorąco polecam.

Sorri, ze tak poźno opis koncertu... nie bylo mnie...

TomaszKo

Albertina
07-06-2009, 00:47
Warto pójść, ja byłam niedawno na ich koncercie w Lublinie. Podoba mi się ich nowa fascynacja tj. Rybowiczem.

Aleksandra
12-09-2009, 13:21
http://www.sdm.art.pl/sdm/index.php

.................................................. .................................................. .......

Oddech Bieszczadów

Blues nocy bieszczadzkiej powstał na kanwie wiersza Bogdana Loebla – legendarnego autora pieśni Tadeusza Nalepy i grupy Breakout. Tym samym ziścił się mój pacholęcy sen o poznaniu słynnego bluesowego barda, jak i skrzyżowaniu mojej gitary z jego piórem. To kolejny namacalny dowód na to, że co ma człowieka w życiu spotkać, to go nie ominie. Wszystko bowiem ma swój czas oraz miejsce i jest najpewniej zapisane w gwiazdach. Dzięki temu niekiedy spełniają się najskrytsze marzenia. Potrzeba tylko trochę cierpliwości i spokoju czekania.

Noc bieszczadzka to z jednej strony boleśnie przejmująca metafora nienawiści i barbarzyństwa, zakorzenionych głęboko w ludzkiej naturze. Z drugiej zaś, dość powściągliwa i nieśmiała próba uświadomienia sobie, że przebaczenie najcięższych win stanowi poważny fundament dobra w człowieku. A to wzmacnia wiarę i nadzieję na ostateczną porażkę zła na świecie.

Spójrzcie zatem z szacunkiem na Bieszczady. Z perspektywy ich tradycji i duchowego dziedzictwa. Przez pryzmat złożonej historii i odwiecznego funkcjonowania na styku wielu kultur, wierzeń, obrzędów i świętości. Nie zubożajcie obrazu tej niezwykłej krainy, sprowadzając ją jedynie do rangi wakacyjnego letniska. Wsłuchajcie się w oddech Bieszczadów unikając knajpianego bełkotu i czkawki, z dala od zgiełku chałturniczych festynów i wszechobecnej cepeliady. Wsłuchajcie się uważnie w samych siebie...
Tego wam życzę i ślę piosenkę. Z Wrocławia.

.................................................. .................................................. ..

A ja przegapiłam wejściówkę na dzisiejszy koncert.

mike3237
03-02-2010, 12:24
Witam. Mam do Was pytanko. Co na obecnych koncertach grają SDM? Czy są to tylko utwory z ostatniej płyty czy jakiś The Best Of?

Krysia
03-02-2010, 12:30
Grają i z ostatniej płyty i z innych, nawet tej co dopiero wyjdzie, ale też po dawce bluesa grają trochę staroci,więc dla każdego coś miłego;-)

mike3237
03-02-2010, 12:37
Dzięki za odpowiedź w tempie błyskawicy :) Dzisiaj po pracy lecę po bilety i czekam na koncercik 19 lutego oj już zacieram ręce zacieram :)

Krysia
03-02-2010, 13:04
Zazdroszczę!!!:grin: