PDA

Zobacz pełną wersję : Złota piątka



Marcin
03-02-2009, 18:26
Jak w tytule... 5 żelaznych punktów w Bieszczadach w kolejności "listy przebojów". Nie chodzi tu o wasze subiektywne the besty (o takich rzeczach się głośno nie mówi)... Chodzi o pop atrakcje turystyczne, które są, lub mogłyby znaleźć się w folderze Bieszczadzkim. Co więc Bieszczady mają na sprzedaż i co ma największy popyt. Z moich obserwacji wynika że są to następujące punkty - kolejność ich jest celowa. W nawiasie obok skróty myślowe
Zacznę:
1. Połoniny (środowisko przyrodnicze Beskidów Wschodnich, BdPN...)
2. Zalew Soliński (zapora, sporty wodne, miejscowości wypoczynkowe...)
3. Zakapioryzm (fenomen socjologiczny)
4. Tzw. Turystyka aktywna (rowery, narty, szybowce, quady itd.)
3. Kultura regionu (cerkwie, cmentarze, nieistniejące wioski, burzliwa historia)

Czy coś zmienilibyście w kolejności? czy coś dodali?

Krzysztof Franczak
03-02-2009, 18:40
Jak w tytule... 5 żelaznych punktów w Bieszczadach w kolejności "listy przebojów". Nie chodzi tu o wasze subiektywne the besty (o takich rzeczach się głośno nie mówi)... Chodzi o pop atrakcje turystyczne, które są, lub mogłyby znaleźć się w folderze Bieszczadzkim. Co więc Bieszczady mają na sprzedaż i co ma największy popyt. Z moich obserwacji wynika że są to następujące punkty - kolejność ich jest celowa. W nawiasie obok skróty myślowe
Zacznę:
1. Połoniny (środowisko przyrodnicze Beskidów Wschodnich, BdPN...)
2. Zalew Soliński (zapora, sporty wodne, miejscowości wypoczynkowe...)
3. Zakapioryzm (fenomen socjologiczny)
4. Tzw. Turystyka aktywna (rowery, narty, szybowce, quady itd.)
3. Kultura regionu (cerkwie, cmentarze, nieistniejące wioski, burzliwa historia)

Czy coś zmienilibyście w kolejności? czy coś dodali?
Ja bym dodał ludzi. Często turyści to podkreślają:uprzejmość,bezinteresowność miejscowych ludzi nawet tych co to mają biznesy. Pewnie są też zgoła inne odczucia ale w zdecydowanej mniejszości więc niezauważalne.

Marcin
03-02-2009, 19:00
Ja bym dodał ludzi
to w punkcie 5 i 3

bertrand236
03-02-2009, 19:12
Ogólnie rzecz biorąc wszystko w tych punktach chyba ująłeś. Cokolwiek by nie dodać, to zmieści się w tych 5. Teraz, to tylko można rozwijać punkt po punkcie.
Pozdrawiam

Basia Z.
03-02-2009, 21:34
Dodałabym Komańczę i miejsce internowania Prymasa Tysiąclecia.
Dla wielu ludzi religijny aspekt wycieczki jest bardzo znaczący i ludzie pytają o Komańczę bo o tym słyszeli.

Przy okazji dołożyłabym inne miejsca związane z najnowszą historią - np. Nowy Łupków, Arłamów (ostatni już poza Bieszczadami).

Co do mnie to moja "złota piątka,dziesiątka" itd. jest całkiem inna ale nie o tym teraz mowa.

Pozdrowienia

Basia

vm2301
03-02-2009, 21:47
O tak.

Ostatniego lata zawiozłem tam pewną nobliwą holenderską damę - co to nazwisko i postać kojarzyła..zresztą do PRLu paczki w swej parafii rychtowała do wysyłki w ramach pomocy uciemiężonym.

Była zachwycona, podobnie kilkoma cerkwiami, nakupiła różańców, zdjęć kazała nacpykać, a jak jej wysłałem pakiecik, to chyba wszystkie koleżanki z koła seniora sprosiła na herbatkę i slajdowisko z wyprawy na dziki wschód;)


Pozdrawiam:)

Marcin
04-02-2009, 05:55
Ta złota piątka to ściąga dla TVN, które będzie próbowała wypromować Bieszczady 6 lutego i dla osób, które chciałyby przyjechać w Bieszczady, ale nie wiedzą z czym to się je... To też ściąga dla antyturystów -terrorystów :twisted:
Ps.: A pierwszym zakapiorem był Wyszyński

lucyna
04-02-2009, 06:42
Ta złota piątka to ściąga dla TVN, które będzie próbowała wypromować Bieszczady 6 lutego i dla osób, które chciałyby przyjechać w Bieszczady, ale nie wiedzą z czym to się je... To też ściąga dla antyturystów -terrorystów :twisted:
Ps.: A pierwszym zakapiorem był Wyszyński
Marcin muszę Cię zmartwić. Nie tylko TVN przyjeżdża do nas aby promować Bieszczady. W sobotę Daniel Twój były szef i Grzesiek Sitko prowadzili stady tour dla dziennikarzy. Ja czyli na maj przygotowuję stady tour dla właścicieli biur podróży i dziennikarzy z Wielkiej Brytanii.
A jeżeli chodzi o turystów to naprawdę byłabym wdzięczna, gdybyście podali mi zestaw atrakcji, które mogłabym wpisac do programów. Takich, gdzie przewodnicy mogliby wprowadzić turystów bez szkody dla środowiska. I jeszcze listę osób, które mogłyby poprowadzić wycieczkę interpretując środowisko. Nie przewodników co to idą na czele wycieczki ale takich co to są w stanie pokazać i opowiedzieć ludziom co widzą obok siebie.
I żebym nie była źle zrozumiana to nie jest kryptoreklama ale zwykła złośliwość i kpina z niektórych Kolegów z forum. Jeszcze kilka takich wątków, jeszcze trochę jadowitości w wypowiedziach, a to forum zamieni się w wyliczankę. Gratuluję.

długi
04-02-2009, 07:23
Przy każdej okazji odwiedzam skansen i muzeum w Sanoku. Skansen z miłości do starych przedmiotów w których drzemie pamięć o ludziach i muzeum z miłości do Beksińskiego.
Długi

vm2301
04-02-2009, 07:30
Lucyna, nie przeginaj z tymi linkami, będziesz je ciągle wklejać?

ctrl+c, c trl+v to stały element pisania postów?;)

Czemu nie napiszesz "wiele firm branży turystycznej prowadziło tour dla dziennikarzy"

lucyna
04-02-2009, 07:36
1. Po to aby Was wk... dlaczego tylko ja mam denerwowac się czytając posty.
2. Dlatego też, że na tym forum wylawane są żale, pretensje, ujawniane kompleksy niektórych Userów. Dla Was są one nieczytelne ale przez nazwijmy to wtajemniczonych odbierane są jako zwykłe ataczki personalne.
3. Moim zdaniem wątek może rozwinąc się we właściwym kierunku, gdybyśmy tak jak Basia i Długi wpisali swoje typy.

lucyna
04-02-2009, 07:42
Moja lista hitów (to co pokazuję turystom)
1. Trasa Bukowe Berdo-Krzemień-Tarnica
2. Ścieżka spacerowa w Obniżeniu Górnego Sanu czyli Tarnawa-Dźwiniacz plus Hodowla Zachowawcza Konia Huculskiego
3. Okolice Jeziora Myczkowieckiego
4. Ekomuzeum "W krainie Bojków" czyli Dwernik Kamień połaczony ze spacerem po Caryńskiem
5. Ekomuzeum Hoła czyli cerkiew w Leszczowatem, Łodyna kopalnia
6. pozostałości po wielokulturowości terenu np. kirkuty, cerkwie itd
7. Bezmiechowa jako Żłota Góra
8. Kamień Leski plus Czulnia
9. spotkania z naszą kulturą, ciekawymi ludźmi
10. warsztaty przyrodnicze, kulturowe itd

vm2301
04-02-2009, 07:52
1. Po to aby Was wk... dlaczego tylko ja mam denerwowac się czytając posty.
2. Dlatego też, że na tym forum wylawane są żale, pretensje, ujawniane kompleksy niektórych Userów. Dla Was są one nieczytelne ale przez nazwijmy to wtajemniczonych odbierane są jako zwykłe ataczki personalne.
3. Moim zdaniem wątek może rozwinąc się we właściwym kierunku, gdybyśmy tak jak Basia i Długi wpisali swoje typy.

1. Wku**** chcesz służbowo, czy prywatnie?

2. Skoro niektórzy Cię prowokują, to czemu chcesz wku*** wszystkich;)?

3. Które posty w tym wątku były napisane nie na temat i to po to, by Ciebie zaatakować?

pozdrawiam z samego rana:)

lucyna
04-02-2009, 07:55
1. Wku**** chcesz służbowo, czy prywatnie?

2. Skoro niektórzy Cię prowokują, to czemu chcesz wku*** wszystkich;)?

3. Które posty w tym wątku były napisane nie na temat i to po to, by Ciebie zaatakować?

pozdrawiam z samego rana:)
To temat zastępczy. Po co o tym rozmawiać.:twisted: I jeszcze jedno. Kiedyś to forum dla mnie wiele znaczyło. Czułam się jak w domu. Po stycznowych awanturach m.in. z Orsini odkryłam, że to było tylko złudzenie. To tylko zwykłe forum górskie, nie platforma informacyjna, nie grono kumpli ale zbieranina przypadkowych osób. Tak, jestem tu służbowo. Mam jednak dużo sentymentu dla tego miejsca, piękne wspomnienia, a nade wszystko spotkałam tu wspaniałych ludzi z którymi chcę wędrowac po górach. Prywatnie będę kontynuować wątek sprawozdań z połazęgowisk.
Moim zdaniem takim nieodkrytym tematem do prezentacji regionu są nazwijmy to sprawy kulturowe. Czy ktoś wie jakie związki z regionem miał np. Przyboś? Prosiłabym Baśkę aby nie udzielała odpowiedzi na to pytanie.

Basia Z.
04-02-2009, 08:00
Prosiłabym Baśkę aby nie udzielała odpowiedzi na to pytanie.

A dlaczego ?

Ja wiem, ale skoro prosisz - to wstrzymam się od głosu.

B.

vm2301
04-02-2009, 08:09
Bo Lucyna wie, że Ty wiesz, a nawet, że dużo wiesz, więc chce zostawić pytanie dla pospólstwa - nudzi mi się, więc szukam, cicho siedź;)

A który Przyboś?

lucyna
04-02-2009, 08:12
A dlaczego ?

Ja wiem, ale skoro prosisz - to wstrzymam się od głosu.

B.
Bo jesteś w nielicznym gronie przewodników, którzy znają odpowiedź. Nawet tam byłaś.:mrgreen:

Michał
04-02-2009, 08:29
Wow

Moja lista hitów (to co pokazuję turystom)
...itd

Zapomniałaś o najważniejszym hiciorze!

No1 - Lucyna!!! vel coś tam

lucyna
04-02-2009, 08:38
Wow


Zapomniałaś o najważniejszym hiciorze!

No1 - Lucyna!!! vel coś tam
Wiedziałam, że mogę na Ciebie liczyć mój Ulubiony Panie Michale. Prawdę rzekłeś.:mrgreen:Dziś piszę programy i oferty (conajmniej 4, być może pojawią się nowe zapytania) dla stałych Gości, główną atrakcją jestem ja:lol: Poprzestawiali swoje terminy przyjazdu tylko po to abym to ja była ich przewodnikiem. Wybaczcie więc, że nie będę dalej promować się.
Idę pisać meile o ile nie siadzie mi mój cholerny iplus.:twisted:
Michałku Ty nasze Słoneczko trzymaj się cieplutko. Buziaki:mrgreen:

Marcin
04-02-2009, 10:20
Marcin muszę Cię zmartwić.
ja się nie martwię :lol:

lucyna
04-02-2009, 10:27
ja się nie martwię :lol:
W takim razie stawiasz mi koktajl bananowo-porzeczkowy jako zadośćuczynienie za stargane nerwy:lol:

Krzysztof Franczak
04-02-2009, 10:33
154. Kopalnia ropy naftowej w Czarnej
156. Cerkiew w Czarnej(ikonostas)
159.Kraina Lipiecka
kolejność przypadkowa
no i jeszcze powstający/niepowstający od wielu wielu lat wyciąg na Jasło, to dopiero może być atrakcja jeśli spisze się całą historię niepowstania wyciągu.

Marcin
04-02-2009, 10:53
Przyboś...? Takie rzeczy to w czerwonej książeczce dla początkujących beskidzkich możecie znaleźć. Co ma wspólnego Wiesław Dymny z Bieszczadami?

Może złota piątka sławnych ludzi bywających w Bieszczadach (tzw. celebrity)...
1. Karol Wojtyła
2. ...

lucyna
04-02-2009, 11:13
Józef Piłsudzki

Krzysztof Franczak
04-02-2009, 11:34
Jasienica
a z urodzonych Dobrzański

lucyna
04-02-2009, 11:47
Gen. Maczek
Królowie:
Kazimierz Wieki, Władysław Jagiełło, Olaf, Gejza II, Andrzej, książe? król?Daniel,najprawdopodobnnej książęta Lew, Jarosław Ośmiomysł
Królowe: Sonka zarządzała ziemią sanocką, Elżbieta z Pilczy, wg legendy Bona, ksiżęna Anna itd.

Krzysztof Franczak
04-02-2009, 11:49
Tomasz Lis (jak najbardziej celebrity)
Michał Bajor

Gar
04-02-2009, 21:29
Józef Piłsudzki
Kto to ? Nie znam gościa

vm2301
04-02-2009, 21:52
No co Ty, Juzefa Piłsódskiego nie znasz? Spało się na historii, co? No, no kolego Gar...

michal52
05-02-2009, 17:14
154. Kopalnia ropy naftowej w Czarnej
156. Cerkiew w Czarnej(ikonostas)
159.Kraina Lipiecka
kolejność przypadkowa
no i jeszcze powstający/niepowstający od wielu wielu lat wyciąg na Jasło, to dopiero może być atrakcja jeśli spisze się całą historię niepowstania wyciągu.


Wypluj te słowa o Jaśle.
Praktycznie to nawet nie musisz ich wypluwać.I tak ta stacja tu nigdy nie powstanie.Nawet jeżeli jakimś cudem uda się znależć inwestora i uzyskać pozwolenie na wycinkę drzew i budowe wyciągu, to ekolodzy nie pozwolą wyciąć choćby jednego drzewa pod przyszłe nartostrady.Jeżeli będzie taka potrzeba to sam się przywiąże z nimi do drzew i się skończy.Z nami jest natura 2000 oraz Komisja Europejska, więc możecie sobie pomarzyć.To byłaby druga dolina rospudy z tym samym zakończeniem.A odnośnie jutrzejszego ,,Dzień Dobry" w TVN to kiepsko to widzę.Odwilż, a oni chcą zachęcać ludzi do przyjazdu w Bieszczady na narty.:-o

Krzysztof Franczak
05-02-2009, 19:07
Wypluj te słowa o Jaśle.
Praktycznie to nawet nie musisz ich wypluwać.I tak ta stacja tu nigdy nie powstanie.Nawet jeżeli jakimś cudem uda się znależć inwestora i uzyskać pozwolenie na wycinkę drzew i budowe wyciągu, to ekolodzy nie pozwolą wyciąć choćby jednego drzewa pod przyszłe nartostrady.Jeżeli będzie taka potrzeba to sam się przywiąże z nimi do drzew i się skończy.Z nami jest natura 2000 oraz Komisja Europejska, więc możecie sobie pomarzyć.To byłaby druga dolina rospudy z tym samym zakończeniem.A odnośnie jutrzejszego ,,Dzień Dobry" w TVN to kiepsko to widzę.Odwilż, a oni chcą zachęcać ludzi do przyjazdu w Bieszczady na narty.:-o
Nie ma co wypluwać ...chyba,że splunąć a to już inna sprawa.