PDA

Zobacz pełną wersję : Jednodniowa wycieczka do Lwowa 15 maja uczestników VIII KIMB



Stały Bywalec
13-02-2009, 14:12
To tylko jeszcze ostatni post przed zamrożeniem ;) SB nie ma najmniejszego problemu na miejscu załatwić busa do Lwowa który nas zawiezie i przywiezie. Osobiście znam kilku takich przewoźników więc jak by co służę pomocą, może uda mi się wynegocjować atrakcyjną cenę.
No i o to chodziło.
Do tematu wrócimy zaraz po dokonaniu wyboru miejsca VIII KIMB.
A zresztą - nie. Już teraz zakładam odrębny wątek tematyczny.
I od razu zapisuję się - jako drugi (bo Basia Z. była pierwsza).

irek
13-02-2009, 14:15
To i ja się dopisuje jako trzeci.

Krysia
13-02-2009, 14:16
A jest jakiś limit miejsc albo coś?bo ja nie wiem, chciałabym , ale musze policzyć pieniądze, za dużo mam tych wyjazdów i to akurat wszystko na maj

Basia Z.
13-02-2009, 14:53
A jest jakiś limit miejsc albo coś?bo ja nie wiem, chciałabym , ale musze policzyć pieniądze, za dużo mam tych wyjazdów i to akurat wszystko na maj

A ile mniej więcej kosztowałby od osoby przejazd tam i z powrotem, przy założeniu że wynajmujemy całego busa ?

Ja myślę że limitu miejsc nie ma.
Trzeba by się tylko określić ostatecznie na 2-3 tygodnie wcześniej i potem już nie zmieniać zdania. ( :mrgreen: )
Chodzi o to aby zarezerwować busa odpowiedniej wielkości do ilości osób chętnych i aby nie było pustych miejsc, bo za nie też się płaci.

Osoba, która się w takim wypadku deklaruje a potem rezygnuje jest po prostu niekoleżeńska.

Moje doświadczenia w organizacji różnorakich niekomercyjnych wyjazdów są jednak takie, że na początek deklarowało się zwykle mnóstwo chętnych osób, a kiedy przychodziło co do czego osoby te "znikały" i pozostawałam z 18 osobami w 40-osobowym autokarze, przez co dla tej osiemnastki znacznie wzrastał koszt wycieczki.

Pozdrowienia

Basia

Stały Bywalec
13-02-2009, 14:56
Irek, w takim razie działaj i znajdź organizatora takiej wycieczki.
Specjalnie napisałem "organizatora", a nie np. tylko przewoźnika, gdyż - jak zwykle - diabeł potrafi tkwić w szczegółach.
Chodzi w końcu o dwukrotne (jednego dnia) przekroczenie granicy "unijnej", a to może się wiązać z różnymi formalnościami, o których być może nawet nie wiemy (ubezpieczenia, zgłoszenia, cholera wie, co jeszcze).
Ja się na tym nie znam, nie mam żadnych przewodnickich uprawnień ani nie prowadzę działalności w zakresie obsługi turystyki.

Namawiam Was tylko do wzięcia udziału w takiej wycieczce, sam w niej wezmę udział, mogę tez zrobić "wirtualną" listę i nawiązać kontakt z właściwym organizatorem.
Występuję zatem w roli li tylko społecznego "lobbysty". Formalne zapisy i przedpłaty będziemy wszyscy robić indywidualnie u właściwego organizatora wyprawy.

Krysia
13-02-2009, 15:00
Basiu dokładnie, dlatego pytam, bo na dużego busa się nie nazbiera, a ile miejsc ma mały?

Basia Z.
13-02-2009, 15:03
Irek, w takim razie działaj i znajdź organizatora takiej wycieczki.
Specjalnie napisałem "organizatora", a nie np. tylko przewoźnika, gdyż - jak zwykle - diabeł potrafi tkwić w szczegółach.
Chodzi w końcu o dwukrotne (jednego dnia) przekroczenie granicy "unijnej", a to może się wiązać z różnymi formalnościami, o których być może nawet nie wiemy (ubezpieczenia, zgłoszenia, cholera wie, co jeszcze).


Przewoźnicy, którzy wożą ludzi za granicę muszą mieć wszystkie potrzebne zezwolenia, ubezpieczenia itd.

Wiele razy organizowałam takie "nieformalne" wycieczki dla grupy znajomych (wprawdzie na Słowację, ale to było grubo przed Shengen i nawet jeszcze za komuny).

"Przewoźnik" załatwia wszystko od swojej strony, kierowca już dokładnie wie co za dokumenty musi mieć, a ja byłam tylko pilotem (z mapą na kolanach, bo jechaliśmy w teren nie znany mi wcześniej) i przewodnikiem.

Jakby co to nawet mam ważną legitymację pilota, ale rzecz jasna zlecenia nikt mi nie wystawi.

Będziemy po prostu grupą znajomych, która sobie wynajmuje busa, a nie żadną "wycieczką".

Pozdrowienia

Basia

Basia Z.
13-02-2009, 15:03
Basiu dokładnie, dlatego pytam, bo na dużego busa się nie nazbiera, a ile miejsc ma mały?


Są bardzo różne, od 8 do ponad 20 miejsc poza kierowcą.

B.

Recon
13-02-2009, 15:04
Jak to wygląda wystarczy wejść np. na stronkę http://www.stefantours.pl/pl/85,88/88/ i zorientować się.

lucyna
13-02-2009, 15:22
Przewoźnicy, którzy wożą ludzi za granicę muszą mieć wszystkie potrzebne zezwolenia, ubezpieczenia itd.

Wiele razy organizowałam takie "nieformalne" wycieczki dla grupy znajomych (wprawdzie na Słowację, ale to było grubo przed Shengen i nawet jeszcze za komuny).

"Przewoźnik" załatwia wszystko od swojej strony, kierowca już dokładnie wie co za dokumenty musi mieć, a ja byłam tylko pilotem (z mapą na kolanach, bo jechaliśmy w teren nie znany mi wcześniej) i przewodnikiem.

Jakby co to nawet mam ważną legitymację pilota, ale rzecz jasna zlecenia nikt mi nie wystawi.

Będziemy po prostu grupą znajomych, która sobie wynajmuje busa, a nie żadną "wycieczką".

Pozdrowienia

Basia
Rozumiem jak zwykle kombinowanie aby zaoszczędzić kilka groszy. Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Przewoźnik nie jest organizatorem, nie może wykupić ubezpieczeń przeznaczonych dla organizatorów. On odpowiada tylkoza przejazd. W razie wypadku kto odpowie, kto pokryje koszty opieki medycznej?
Recon podał Wam namiary na Stefańskiego. Oprócz niego jest kilku innych organizatorów i tour operatorów w Bieszczadach: kraina wilka, PTTK Sanok i Ustrzyki Dolne, Eko-Karpaty, Bieszczady w Polańczyku.
Zrobicie co będziecie uważać za stosowne.

andrzej627
13-02-2009, 15:48
Rozumiem jak zwykle kombinowanie aby zaoszczędzić kilka groszy.
Lucyna, jestem temu przeciwny. Lepiej wydać "kilka groszy" więcej, ale jechać bez stresów w przyzwoitych warunkach.

Stały Bywalec
13-02-2009, 15:59
Lucyna, jestem temu przeciwny. Lepiej wydać "kilka groszy" więcej, ale jechać bez stresów w przyzwoitych warunkach.
Oczywiście, ża masz Andrzeju 100% racji. A Lucyna - nawet 200%.
Ja mogę się tu, na Naszym Forum, zająć wirtualną koordynacją przygotowań do takiej wyprawy, ale nie zamierzam (nie posiadając stosownych uprawnień, licencji, nie prowadząc działalności w obsłudze turystyki) występować w roli organizatora wycieczki. Będę tylko zwykłym jej uczestnikiem.

irek
13-02-2009, 16:14
Zrobiłem mały rekonesans i wychodzi na to, że jednak lepiej skorzystać z oferty kompleksowej. Dla 20-30 osób wynajęcie samego busa z kierowcą wyniesie ok 50/60 zł osoba + 20hrywien w razie problemów na granicy.
Daniel z tak tu reklamowanej firmy zaproponował mi 70/80zł i być może dodatkowo jakąś promocje. W tej cenie mamy przejazd, przewodnika, bilety wstępu, i sprawy graniczne. Uważam, że KW ma w tym temacie największe doświadczenie i z ich usług bym skorzystał ? A od przybytku głowa nie boli najwyżej będziemy mieli dwójkę przewodników. I chyba nie ma co sępić 20 czy 30 zł i potem się np. gimnastykować na granicy, oni już tam mają swoje sposoby na szybkie przekraczanie.
Co do organizacji to co tu organizować, zrobić listę chętnych po zamknięciu listy niech wszyscy dokonają przedpłaty na konto prezydenta i tyle. Jak komuś się odwidzi to traci 70 czy 80 zł. Bo na "gębę" to może się skończyć tak, że zapisze się 30 osób a sfinalizuje i dotrzyma obietnicy 15 osób i koszty wzrosną. Rozpieprzy się organizacja bo do każdego przedziału ilości osób jest inny pojazd.

Basia Z.
13-02-2009, 16:22
Rozumiem jak zwykle kombinowanie aby zaoszczędzić kilka groszy. Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Przewoźnik nie jest organizatorem, nie może wykupić ubezpieczeń przeznaczonych dla organizatorów. On odpowiada tylkoza przejazd. W razie wypadku kto odpowie, kto pokryje koszty opieki medycznej?


Ale każdy może się ubezpieczyć na własny rachunek i w czasie takich prywatnych wycieczek tak właśnie robiliśmy.
Zresztą ubezpieczam się również wtedy kiedy jadę sobie prywatnie na jeden dzień na Słowację.

Moim zdaniem taka wycieczka różni się od planowanego przez Irka wyjazdu do Rumunii tylko tym, że tam jedziecie własnymi samochodami a tutaj wynajmuje się środek transportu.

Oczywiście chętnie porównam ceny wyjazdu "kompleksowego" i samego transportu.

Pozdrowienia

Basia

Basia Z.
13-02-2009, 16:29
Co do organizacji to co tu organizować, zrobić listę chętnych po zamknięciu listy niech wszyscy dokonają przedpłaty na konto prezydenta i tyle. Jak komuś się odwidzi to traci 70 czy 80 zł. Bo na "gębę" to może się skończyć tak, że zapisze się 30 osób a sfinalizuje i dotrzyma obietnicy 15 osób i koszty wzrosną. Rozpieprzy się organizacja bo do każdego przedziału ilości osób jest inny pojazd.


Co do tego, to nauczona doświadczeniem zgadzam się w 100 %.
Trzeba tylko wyznaczyć jakiś deadline na wpłaty (nie za wcześnie, bo trudno, przynajmniej mi planować wyjazd na 4 miesiące do przodu) i tyle.

Pozdrowienia

Basia

Pastor
13-02-2009, 16:30
A jest jakiś limit miejsc albo coś?bo ja nie wiem, chciałabym , ale musze policzyć pieniądze, za dużo mam tych wyjazdów i to akurat wszystko na maj

Zobowiązuje się do pokrycia kosztów wycieczki do Lwowa dla P-y 2009- Malkontenta Roku, tj. Orsini w ramach expiacji! W pakiecie również kieszonkowe. To w ramach odszkodowania za ciupagę i wynikłe z tego powodu zamieszanie!

Również deklaruje udział. Pozdrawiam!
.................................................. + Pastor ręką własną

irek
13-02-2009, 16:34
Zobowiązuje się do pokrycia kosztów wycieczki do Lwowa dla P-y 2009- Malkontenta Roku, tj. Orsini w ramach expiacji! W pakiecie również kieszonkowe. To w ramach odszkodowania za ciupagę i wynikłe z tego powodu zamieszanie!

Również deklaruje udział. Pozdrawiam!
.................................................. + Pastor ręką własną

Kobitki to zawsze mają lepiej w życiu, dobrze, że przynajmniej my możemy sobie sikać na stojąco :mrgreen:

lucyna
13-02-2009, 16:48
Irek ma rację. Koszt zorganizowania imprezy w www.krainawilka.pl (http://www.krainawilka.pl) jest niższy niż gdybyście usiłowali sami to ogarnąć. W pakiecie macie: komfortowy autobus, ubezpieczenia OC i przeciwypadkowe, wstępy,nieformalne opłaty graniczne, usługę pilota i usłupę przewodnika lwowskiego (przy negocjacjach zastrzeżcie sobie aby Was oprowadzała sama Irenka). Program standardowy: Cmentarz Łyczakowski, Katedry: ormiańska, św. Jura i łacińska, stare miasto, jak czas pozwoli to Kopiec. Osobiście proponuję Wam dopłacić 10 zł i pójść do lwowskiego browaru. Bardzo dobry jest mój program zwany VIP 100 zł/os. To standard i : obiad w restauracji połączony z koncertem muzyki lwowskiej, a na zakończenie spektakl w Teatrze Opery i Baletu.

zbyszekj
13-02-2009, 17:03
Lucy Ty chyba nie znasz przepisów, Basia napisała jak jest taniej, natomiast kazdy z uczestników wykupi sobie jednodniową polisę , i to w zupełności wystarcza. Ciekawią mnie te ubezpieczenia dla organizatorów, wszystkich czyli biura podróży czy turystów indywidualnych obowiązują te same ubezpieczenia przy wyjeździe za granicę. Ubezpieczenie grupowe może być ciut tańsze ale są to groszowe sprawy. Sprawa jest prosta wynajmujecie busa który ma zezwolenie na wyjazdy zagraniczne /koncesję/ ubezpieczacie się każdy we własnym zakresie można to zrobić przed wyjazdem w Bieszczady w swoich miejscowościach i sprawa prosta. Jeżeli chcecie przewodnika to wystarczy wejść na stronę lwowską i znajdziecie namiary, koszt przewodnika około 50 dolarów. Biura które organizują wyjazdy zdzierają z klientów skórę. Powiedzmy 250 kmx2.80 =700 zł tyle u nas kosztuje bus na Śląsku jeżeli umiecie taniej to z korzyścią dla wszystkich. Im więcej osób tym taniej .Ostatnio w Krościenku zero aut, odprawili nas w ciągu 45 minut Polacy i Ukraińcy.Jak nazbiera się 18 czyli na większy bus to macie taniej. A jak nie to prywatnymi autami i jest o wiele tanie a po drodze kilka rzeczy do zobaczenia nie tylko w Lwowie.

irek
13-02-2009, 17:17
Zbyszku ale chyba nie myślisz, że ktoś pojedzie busem po kosztach paliwa i będzie czekał na nas 10 godzin. Niestety takie oszczędności jakie proponujesz finalnie wychodzą często drożej. Własnymi samochodami bym odradzał wycieczkę do Lwowa co to za przyjemność zwiedzać i myśleć czy auto jeszcze stoi albo czy je już obrobili czy nie. W Bieszczadach nikt ci nie pojedzie busem taniej niż 1400 zł. A kombinować żeby zaoszczędzić 20 zł zupełnie bez sensu. Więcej wart jest komfort że masz wszystko załatwione wsiadasz i nic cie nie interesuje. Co do granicy to do maja różnie może być z kolejkami ale też nie tylko o kolejki chodzi. Ukraińscy pogranicznicy i celnicy są już nauczeni że na wycieczkach się zarabia i jak na tym będziesz chciał zaoszczędzić to uwierz mi mają takie sposoby by ci umilić i wydłużyć czas na granicy, że ci go mało zostanie na zwiedzanie.

lucyna
13-02-2009, 17:21
Powtarzam nie interesuje mnie, którą opcję wybierzecie. Udzieliłam tylko dobrej rady z której mogą skorzystać goście odwiedzajacy to forum. Możecie oszczędzać 5 zł lub nie, możecie jechać własnymi autami, ubezpieczać się u kogo chcecie. Nic mi do tego.

andrzej627
13-02-2009, 17:23
Bardzo dobry jest mój program zwany VIP 100 zł/os. To standard i : obiad w restauracji połączony z koncertem muzyki lwowskiej, a na zakończenie spektakl w Teatrze Opery i Baletu.
Program wydaje się bardzo ciekawy, ale napięty. O której godzinie przewidujesz wyjazd i powrót? Kiedy kolacja?

Krysia
13-02-2009, 17:26
Zobowiązuje się do pokrycia kosztów wycieczki do Lwowa dla P-y 2009- Malkontenta Roku, tj. Orsini w ramach expiacji! W pakiecie również kieszonkowe. To w ramach odszkodowania za ciupagę i wynikłe z tego powodu zamieszanie!

Również deklaruje udział. Pozdrawiam!
.................................................. + Pastor ręką własną
hahahhahaa
dziękuję, ale tu obowiązuje mnie prawo zwyczajowe, które zabrania mi przyjmowania wycieczek czy kieszonkowych od mężczyzn :twisted::twisted: mam nadzieję, że to rozumiesz.
Tu gorzej z urlopem jest, bo ja biorę 2 tygodnie wolnego po KIMBie, a nawet powinnam dodatkowo poniedziałek po brać, tydzień wcześniej biorę wolne na Biebrzę, a to by oznaczało, że mnie praktycznie by nie było w maju w pracy. Na to nie pójdzie nawet mój kochany szef.

Zaliczki to podstawa w każdej wycieczce i teraz pytanie kto się zgodzi je zbierać?
Mi się opcja Lucyny podoba

lucyna
13-02-2009, 17:27
Zbyszku ale chyba nie myślisz, że ktoś pojedzie busem po kosztach paliwa i będzie czekał na nas 10 godzin. Niestety takie oszczędności jakie proponujesz finalnie wychodzą często drożej. Własnymi samochodami bym odradzał wycieczkę do Lwowa co to za przyjemność zwiedzać i myśleć czy auto jeszcze stoi albo czy je już obrobili czy nie. W Bieszczadach nikt ci nie pojedzie busem taniej niż 1400 zł. A kombinować żeby zaoszczędzić 20 zł zupełnie bez sensu. Więcej wart jest komfort że masz wszystko załatwione wsiadasz i nic cie nie interesuje. Co do granicy to do maja różnie może być z kolejkami ale też nie tylko o kolejki chodzi. Ukraińscy pogranicznicy i celnicy są już nauczeni że na wycieczkach się zarabia i jak na tym będziesz chciał zaoszczędzić to uwierz mi mają takie sposoby by ci umilić i wydłużyć czas na granicy, że ci go mało zostanie na zwiedzanie.
Na razie busiarze są wolni. Wiosna w niektórych ośrodkach wspólpracujacych z nami, ze mną znakomicie sprzedaje się. Jest bardzo wysokie obłożenie. Część grup jedzie do Lwowa. Najlepsi pracuja dla organizatorów, tour-operatorów. Moje grupy jadą z www.krainawilka.pl (http://www.krainawilka.pl) lub organizatorzy-biura podróży sami organizuja wyjazdy do Lwowa. Część organizatorów, w tym biur podróży wynajmuje profesjonalistów w tym segmencie czyli krainę wilka.
Eee tam Irek, pleciesz:-Dwłasny samochód plus Lwów to jest niezapomniane przeżycie. Czasami wspomnienia snute są latami:mrgreen:

lucyna
13-02-2009, 17:32
Program wydaje się bardzo ciekawy, ale napięty. O której godzinie przewidujesz wyjazd i powrót? Kiedy kolacja?
Wyjazd po 5 rano, musicie być przed 7 na przejściu. Przekraczacie po 7 rano. Wracacie na tej samej zmianie, tak jest korzystniej finansowo:mrgreen: Jeżeli będzie po 19 to już jest inna zmiana. Około 9, gdy jedziecie z wilkami jesteście w Lwowie, zwijacie się z miasta okołó 16. Około 20-21 jesteście z powrotem w ośrodku.
VIP imperza kończy się chyba po 20, czasami mamy jeszcze bankiet wieczorny, więc wyjazd jest późniejszy.

zbyszekj
13-02-2009, 17:33
Ja nie piszę po kosztach paliwa stawka jest określona ja wynajmując ostatnio busa płaciłem 2.80 za kilometr nie wiem jakie są stawki w Ustrzykach czy okolicach. podałem przybliżoną ilość kilometrów do Lwowa. No to się cenią i to bardzo biorąc 1400 zł. Co do aut prywatnych to byłem w tym roku 6 razy i nie miałem problemów z tym żeby choć ryska była na aucie. Po cenie którą podałeś jest to 80 zł na głowę. A dla mniejszego busa to jeszcze więcej. Niech sie tak cenią to na pewno przybędzie im klientów. Co do Ukraińców to stawki są tak minimalne za busa czy autobus że śmiech. Jadąc busem 18 osobowym zapłaciłem łapówkę 40 hrywien.Odprawiali nas 20 minut. To Polacy byli gorsi.

irek
13-02-2009, 17:37
hahahhahaa

Mi się opcja Lucyny podoba

Tyko, że Lucyna jest tu pośrednikiem a my załatwiamy u źródła :twisted:

Co do kasy to co za problem jeśli ktoś z uczestników poda nr konta zainteresowanym i dwa tygodnie przed wyśle przelew do np KW. Myślę, że dwa tygodnie przed KIMBem każdy już będzie wiedział czy pojedzie czy nie. A 2 tyg starczą na dogadanie się z organizatorem wyjazdu.

Krysia
13-02-2009, 17:41
Irek a co Ty u tego źródła załatwiasz konkretnie i za ile
zobaczymy czym się oba programy różnią i już

Tarnina
13-02-2009, 17:46
Na wycieczkę do Lwowa my z maniem się też deklarujemy. Byłam końcem stycznia na dwudniowej wycieczce szkoleniowej dla pilotów , jestem pod wielkim wrażeniem Lwowa.

irek
13-02-2009, 17:54
Irek a co Ty u tego źródła załatwiasz konkretnie i za ile
zobaczymy czym się oba programy różnią i już

Za ile to już chyba napisałem + jeszcze coś w promocji co to już nie pisałem bo Lucyna już tyle linków na tym forum do KW wkleiła, że i niewidomy w końcu przez przypadek kliknął by na ten link.

Zbyszku naprawdę bym musiał kogoś bardzo nie lubić bu mu polecić wyjazd swoim samochodem do Lwowa. I na tym wszystkim ile zaoszczędzimy 30 zł ? warto mieć wszystko na głowie za tą kwotę ? Stawki takie są i nie mamy na to wpływu, nie zamówimy busa z Katowic przecież, Zresztą 70/80 zł za taki wyjazd to wg mnie śmieszne pieniądze.

Krysia
13-02-2009, 17:56
Zresztą 70/80 zł za taki wyjazd to wg mnie śmieszne pieniądze.
rozumiem, że 100zł w ofercie Lucyny za to już są kosmiczną kwotą?:twisted::mrgreen:
i bez dodatkowych promocji i niewiadomych gratisów

andrzej627
13-02-2009, 18:01
Wyjazd po 5 rano, musicie być przed 7 na przejściu. Przekraczacie po 7 rano. Wracacie na tej samej zmianie, tak jest korzystniej finansowo:mrgreen: Jeżeli będzie po 19 to już jest inna zmiana. Około 9, gdy jedziecie z wilkami jesteście w Lwowie, zwijacie się z miasta okołó 16. Około 20-21 jesteście z powrotem w ośrodku.

Po co taki pospiech? W tym przypadku wiecej czasu spędzilibyśmy w autokarze (8-9 godzin) niz we Lwowie (7 godzin).



VIP imperza kończy się chyba po 20, czasami mamy jeszcze bankiet wieczorny, więc wyjazd jest późniejszy.
A nie lepiej po bankiecie zostać na noc we Lwowie i wrócić spokojnie dopiero następnego dnia wieczorem?

irek
13-02-2009, 18:02
rozumiem, że 100zł w ofercie Lucyny za to już są kosmiczną kwotą?:twisted::mrgreen:
i bez dodatkowych promocji i niewiadomych gratisów

Po prostu jak pisałem Lucyna jest pośrednikiem i korzystając z jej oferty i tak będziemy jechać z KW tylko trochę drożej. A z kim pojedziemy to w sumie mi loto. Najlepiej niech decyzje podejmie Prezydent bo z doświadczenia to zaraz ile chętnych tyle propozycji będzie co skończy się następnym glosowaniem.

Co do programu to możemy sobie go dostosować do siebie nie będziemy uczestnikami wycieczki tylko jedziemy we własnym gronie. Zbyt napięty też jest niedobry bo bez sensu latać z jęzorem na wierzchu by tylko wszystko zaliczyć.

lucyna
13-02-2009, 18:15
Tyko, że Lucyna jest tu pośrednikiem a my załatwiamy u źródła :twisted:

Co do kasy to co za problem jeśli ktoś z uczestników poda nr konta zainteresowanym i dwa tygodnie przed wyśle przelew do np KW. Myślę, że dwa tygodnie przed KIMBem każdy już będzie wiedział czy pojedzie czy nie. A 2 tyg starczą na dogadanie się z organizatorem wyjazdu.
Irek nie jestem pośrednikiem ale czasami wspólpracuję jak mam ochotę z wilkami. Daniel kiedyś powiedział Ci abyś omijał mnie z daleka. Zrób to proszę.
I przestań pisac bzdury. Cofam swoją ofertę VIP. Nie dostaniecie jej w tej kwocie: zapłacicie 70-80 zł za standard, 25 zł za obiad, około 500 zł na grupę za muzyków plus wstęp do opery.

andrzej627
13-02-2009, 18:16
Co do programu to możemy sobie go dostosować do siebie nie będziemy uczestnikami wycieczki tylko jedziemy we własnym gronie. Zbyt napięty też jest niedobry bo bez sensu latać z jęzorem na wierzchu by tylko wszystko zaliczyć.
Święte słowa.

Krysia
13-02-2009, 18:18
to może zacznijmy od jedzenia regionalnego :mrgreen::mrgreen:

lucyna
13-02-2009, 18:25
Po co taki pospiech? W tym przypadku wiecej czasu spędzilibyśmy w autokarze (8-9 godzin) niz we Lwowie (7 godzin).


A nie lepiej po bankiecie zostać na noc we Lwowie i wrócić spokojnie dopiero następnego dnia wieczorem?
Taki urok tej imprezy. Nie jest źle. Kiedyś na szkoleniu staliśmy 8 godz na boku, bo nas ukraińscy pogranicznicy uczyli rozumu. Nie chcieliśmy im dać premii motywacyjnej. To było na przejściu w Medyce. Mieliśmy całe transportery w autokarze. Wychalaliśmy wszystko:mrgreen: Nawet abstynent musiła wypić co nie co. Pękliśmy, bo nie wypuszczali nas na siusiu. Stawka poszła w górę x5.
Można ale to sezon. Hotelom niezbyt opłaca się wynajmować nam pokoje na 1 noc.

Basia Z.
13-02-2009, 18:26
W Bieszczadach nikt ci nie pojedzie busem taniej niż 1400 zł. A kombinować żeby zaoszczędzić 20 zł zupełnie bez sensu.

Dwa lata temu (latem 2007) kolega z SKPB Lublin wynajmował busiarza z Krosna - 15 osób 1,50 zł za kilometr trasy + niewiele za postój.
Jechał grupą z tym busiarzem do Rumunii (Padisz) i potem wracał, pan po nich przyjechał w umówione miejsce.
Ja nawet rozmawiałam z tym panem, bo planowałam wyjazd też do Rumunii. Ten przewoźnik dysponuje również drugim busem, 10-osobowym w cenie wtedy 1 zł za kilometr, posiada wszystkie niezbędne ubezpieczenia, bo kolega z grupą jechali przez Ukrainę.

Niestety mój wyjazd wtedy nie doszedł do skutku (tzn. doszedł ale w małej grupie i pojechaliśmy pociągiem) ale mogę odkopać swoje kontakty.
Podejrzewam, ze cena będzie wyższa niż wtedy, bo zdrożała benzyna ale chyba nie aż tak bardzo.

To są na prawdę konkrety.
Jeśli to Was interesuje mogę w poniedziałek zadzwonić do Pawła dopytać go o telefon do busiarza a potem zadzwonić do tego pana z konkretnym pytaniem o cenę.

Wyjazd jest z Krosna, wiec trzeba zapłacić za trasę z Krosna i powrót do Krosna, ale jeśli to ma być kwota rzędu takiej o jakiej napisałam to myślę ze warto.
O model busa i komfort jazdy też mogę zapytać kolegę.
Ale oni jechali jednym ciągiem 14-16 godz. z Zawadki Rymanowskiej w okolice Oradea i nie narzekali.

Pozdrowienia

Basia

lucyna
13-02-2009, 18:26
to może zacznijmy od jedzenia regionalnego :mrgreen::mrgreen:
Gulasz huculski:mrgreen:

Michał
13-02-2009, 18:39
Wow

...bo nas ukraińscy pogranicznicy uczyli rozumu. Nie chcieliśmy im dać premii motywacyjnej. ...

No i jak to się kończy?
Byłaby premia - byłby rozum.

A tak z ciekawości - KIMB masz w d... a tu piszesz się na wszystko.
Wsio Ok?!

Ble

lucyna
13-02-2009, 19:07
Wow


No i jak to się kończy?
Byłaby premia - byłby rozum.

A tak z ciekawości - KIMB masz w d... a tu piszesz się na wszystko.
Wsio Ok?!

Ble
Piszę się? Ależ skąd. Mam do lasu drzewo wozić. Ot reklamuję jednodniowe wycieczki do Lwowa.:mrgreen:

Stały Bywalec
13-02-2009, 20:09
Ilu dyskutantów, tyle opinii.
Z życiowego doświadczenia wiem, że gdy się chce bardzo zaoszczędzić, to skutki bywają wręcz odwrotne.

Mam następującą prośbę:

1. Lucyno, skontaktuj się z Krainą Wilka, zapytaj o cenę i wstępnie zarezerwuj dla "grupy zorganizowanej" dzień 15 maja (wycieczka jednodniowa "KIMB" do Lwowa). Gdy już to zrobisz, napisz o tym na Forum w specjalnie założonym nowym wątku. Spytaj się też ich, w jakiej wysokości życzą sobie przedpłatę i w jaki sposób każdy indywidualnie jej ma dokonać.

2. A potem niech już każdy odrębnie wpłaci zaliczkę na wskazane konto KW, wpisując nazwisko / nazwiska uczestników i określając cel wpłaty gotówkowej/przelewu. Pozostałą część należności uiści wsiadając dn. 15 maja rano do busa.

3. Z przebiegu głosowania wynika, że startować będziemy z Sękowca lub Ustrzyk Grn. Myślę, że tam po nas przyjadą, a wieczorem odwiozą.

irek
13-02-2009, 20:39
Irek, w takim razie działaj i znajdź organizatora takiej wycieczki.
Specjalnie napisałem "organizatora", a nie np. tylko przewoźnika, gdyż - jak zwykle - diabeł potrafi tkwić w szczegółach.
Chodzi w końcu o dwukrotne (jednego dnia) przekroczenie granicy "unijnej", a to może się wiązać z różnymi formalnościami, o których być może nawet nie wiemy (ubezpieczenia, zgłoszenia, cholera wie, co jeszcze).
Ja się na tym nie znam, nie mam żadnych przewodnickich uprawnień ani nie prowadzę działalności w zakresie obsługi turystyki.

Namawiam Was tylko do wzięcia udziału w takiej wycieczce, sam w niej wezmę udział, mogę tez zrobić "wirtualną" listę i nawiązać kontakt z właściwym organizatorem.
Występuję zatem w roli li tylko społecznego "lobbysty". Formalne zapisy i przedpłaty będziemy wszyscy robić indywidualnie u właściwego organizatora wyprawy.

Toż zadziałałem i nie bardzo kumam z postem powyżej.
Z Krainy Wilka dostaliśmy cenę 70/80 zł plus jakaś niespodzianka/promocja.

Co do wpłat to nie wiem czy jest sens aby indywidualnie każdy wpłacał do KW kasę bo i my się pogubimy i oni. A Kraina Wilka dokładnie nam wyceni wyjazd jak będzie wiedziała ile osób jedzie. Żeby wiedzieć ile będzie pewnych osób trzeba od nich pieniążki pobrać. Bo zapisze się 30 osób a do KW wpłynie np 15 przelewów i koszt wzrośnie. Wtedy ktoś się zbulwersuje i będziemy zawracać tyłek KW żeby komuś pieniądze zwracała ? KW to duża firma ale jak zaczną jej co chwile przelewy spływać ktoś coś zamota w tytule przelewu itp i będzie sajgon.

Chyba lepiej zrobić listę, dokładnie wycenić, zebrać kasę i przelać całość.

lucyna
13-02-2009, 20:48
Toż zadziałałem i nie bardzo kumam z postem powyżej.
Z Krainy Wilka dostaliśmy cenę 70/80 zł plus jakaś niespodzianka/promocja.

Co do wpłat to nie wiem czy jest sens aby indywidualnie każdy wpłacał do KW kasę bo i my się pogubimy i oni. A Kraina Wilka dokładnie nam wyceni wyjazd jak będzie wiedziała ile osób jedzie. Żeby wiedzieć ile będzie pewnych osób trzeba od nich pieniążki pobrać. Bo zapisze się 30 osób a do KW wpłynie np 15 przelewów i koszt wzrośnie. Wtedy ktoś się zbulwersuje i będziemy zawracać tyłek KW żeby komuś pieniądze zwracała ? KW to duża firma ale jak zaczną jej co chwile przelewy spływać ktoś coś zamota w tytule przelewu itp i będzie sajgon.

Chyba lepiej zrobić listę, dokładnie wycenić, zebrać kasę i przelać całość.
Irek ma racje jeżeli chodzi o przedpłaty. Na pewno dostaniecie bardzo dobra usługę. Nie wiem czy jutro uda mi się i Piotrowi spotkać z Danielem. W Perle w Czarnej Daniel nadzoruje konferencje super-hiper, a ja jestem poumawiana z właścielami ośrodków no i z Piotrem. Po 13 biegnę do grupy. Jeżeli nie będę mogła to masz moje słowo, że Daniel tę imperzę weźmie. Jeżeli będzie taka możliwość, a na 15 będzie mało osob to może uda mi się przyłączyć grupę KIMB-owiczów do innej obsługiwanej przez Agencję grupy. Zobaczymy w praniu jak to wyjdzie.
Kazik nie obawiaj się. Oni Was odbiorą i zawiozą do ośrodka. Będziecie mieli nianię na pokładzie czyli pilota-zawodowca.

Krysia
13-02-2009, 20:57
eee do innej grupy to chyba nie chcemy być dołączeni?

Stały Bywalec
13-02-2009, 21:32
Irek ma racje jeżeli chodzi o przedpłaty. Na pewno dostaniecie bardzo dobra usługę. Nie wiem czy jutro uda mi się i Piotrowi spotkać z Danielem. (...)
Kazik nie obawiaj się. Oni Was odbiorą i zawiozą do ośrodka. Będziecie mieli nianię na pokładzie czyli pilota-zawodowca.
Rozumiem, że Piotr i Daniel to też Kraina Wilka ?

Faktycznie, chyba "namieszałem" z tymi indywidualnymi przedpłatami bezpośrednio do KW.
Ale w takim razie jak to zorganizować ? Ja nie podejmuję się przyjmowania pieniędzy od i dla nieznajomych ludzi. Siedzę tu, daleko w Warszawie, z KW miałbym tylko kontakt co najwyżej e-mail i telefoniczny. Poza tym nie znam nikogo z nich.

A przecież tę kasę należałoby najpóźniej do 15 kwietnia zebrać i wpłacić do KW. Juz wcześniej więc każdy z nas musiałby dokonać wpłaty (przekazem pocztowym lub bankowym) ... no właśnie, komu ?
Irek ?
Lucyna ?
... ?
Podejmiecie się ?
Dałbym przykład i byłbym jednym z pierwszych, którzy wpłaciliby w ten sposób zaliczkę dla KW.

andrzej627
13-02-2009, 21:48
Może trochę odbiegam od tematu, ale w stronie KW "WYCIECZKI JEDNODNIOWE INNE NIŻ WSZYSTKIE !" widzę też taką ofertę:

Pikuj - wyprawa dla prawdziwego turysty (http://www.krainawilka.pl/lato/wycieczki_jednodniowe/pikuj__wyprawa/)

Czy taka wycieczka jest zbyt ambitna dla kimbowiczów?

irek
13-02-2009, 21:55
Andrzej na Pikuj to możemy sobie wsiaść 2, 3 auta i pojechać to tak jak byśmy kimbowali w Komańczy i pojechali do Wołosatego by na Tarnicę wejść. Tyle że paszporty potrzebne i trochę cierpliwości na granicy. Nie trzeba do tego turoperatora.

Stały Bywalec
13-02-2009, 21:59
Może trochę odbiegam od tematu, (...)
Faktycznie - odbiegasz.
Widzisz, z jakim trudem to wszystko się uciera. Nie proponuj nic innego, bo niczego nie uda się nam uzgodnić.
Temat "Lwów" okazał się nośny i znośny. A Pikuj, to z kolei wyzwanie raczej dla wybranych. Wszedłbyś ?

Krysia
13-02-2009, 22:08
w sumie...czemu nie
do 3 razy sztuka!miałam tej zimy wejść, ale...:evil::twisted::evil:
to może wiosną się uda?:mrgreen:

irek
13-02-2009, 22:17
Co do Lwowa to sprawa prosta

Ja zgłosiłem Krainę Wilka, wstępnie z Danielem już rozmawiałem na ten temat, i przedstawiłem przybliżony kosztorys. Ceny mogą ulec zmianie w zależności od ilości chętnych. Dalsze negocjacje z Danielem przewiduje gdy ta oferta przejdzie bo nie będę za wcześniej bił piany.

Lucyna zgłosiła swoją propozycję

I Basia zgłosiła propozycję

Może ktoś coś jeszcze zgłosi ?

Nie ma co robić szopek z głosowaniami itp Stały Bywalec zadecyduje z kim jedziemy.

Osoba która zgłosiła przewoźnika/operatora podejmuje się załatwić wszystkie formalności związane z realizacją wyjazdu i udostępni konto na wpłaty.

Zrobimy listę chętnych, na 3 tyg przed kimbem będzie ostateczna data wpłat, zobaczymy ile osób wpłaciło jeżeli mniej niż deklarowało i koszty znacznie wzrosną można pieniądze zwrócić i zrezygnować z wycieczki. Jeżeli wszystko będzie ok to negocjujemy ostateczne warunki z przewoźnikiem/operatorem i osoba odpowiedzialna wpłaca mu pieniądze, wtedy już nie ma możliwości ich wycofania gdyby ktoś się nagle rozmyślił.

W dobie kont internetowych takie operacje to nie żaden problem, może kwestia zaufania ale to nie są kwoty które mógł by ktoś zdefraudować. Wiadomo że odpadają tu osoby które by się zgłosiły z kosmosu (nowe na forum i nie znane w realu)

i tyle nie róbmy z tego problemu jak by to była wycieczka do Nepalu za 5000 zł :mrgreen:

lucyna
13-02-2009, 22:23
Irek nie zgłosiłam innej propozycji. Z Danielem rozmwiałam o tym wyjeździe kilka tygodni temu. SB dostał dawno te propozycje. Nie wprowadzaj zamieszania.

irek
13-02-2009, 22:31
Ok nie wiedziałem że były poczynione wcześniej jakieś ustalenia, w takim razie wycofuje swoją propozycje i na razie swój udział w wycieczce poczekam na rozwój wydarzeń.

lucyna
13-02-2009, 22:37
Niema Twojej ani mojej propozycji. Jest jedna. Podałam na pw namiary na www.krainawilka.pl (http://www.krainawilka.pl) Gdy dojdzie do realizacji to będzie ok, nie dojdzie to także świat nie zawali się. Takich imprez do Lwowa codziennie agencja realizuje kilka. Wystarczy, że w poniedziąłek SB zadzwoni do Daniela, a dwa tygodnie przed kIMB osoby zainteresowane potwierdzą swój udział. I nie chodzi tu o krianę wilka ale o to, że jeżeli w ostatnich dwutygodniach wycofają się współkimbowicze to inni będa mieli problem z wyjazdem. Wtedy może rzeczywiście nalepszy będzie wariant Baśki i wyjazd w 1-2 samochody.

Krysia
13-02-2009, 22:41
jak dzieci normalnie
chyba najlepszym wyjściem to jest wariant Anyczki czyli przyjazd w niedzielę na KIMB

lucyna
13-02-2009, 22:43
A Ty siedz cicho, bo inaczej wydam Cię za mąż za jakąś barakudę i na dodatek ukraińską :P

Krysia
13-02-2009, 22:49
:mrgreen:

irek
13-02-2009, 22:50
No widzisz Basiu i zostałaś sama :mrgreen: ja już się w tym wszystkim pogubiłem więc powodzenia życzę :twisted:

Basia Z.
13-02-2009, 23:18
No widzisz Basiu i zostałaś sama :mrgreen: ja już się w tym wszystkim pogubiłem więc powodzenia życzę :twisted:

Ja też nie miałam pojęcia o tym, że były jakieś ustalenia na P.W.
Stały Bywalec rozpoczynając temat dziś przed południem (11.17) pisał tak, jakby wszystko było nieaktualne.

Ja się nie spieszę i poczekam spokojnie na rozwój wydarzeń, a w międzyczasie dowiem się bez zobowiązań o ceny tego przewoźnika z Krosna.
Wg moich obliczeń jadąc Krosno - Ustrzyki Dolne - Sambor - Lwów i z powrotem trzeba by przejechać ok. 500 km w obie strony.

A o sposobie wyjazdu niech zadecydują inni.

A tak w ogóle to i tak pewnie wolałabym na Pikuj :mrgreen:

B.

irek
13-02-2009, 23:30
J

A tak w ogóle to i tak pewnie wolałabym na Pikuj :mrgreen:

B.

Wiesz Basiu ja tyż ;) więc jak będą chętni to możemy jakąś kontrpropozycję stworzyć ja swoim irasowozem mogę 6 osób zabrać :twisted:

lucyna
13-02-2009, 23:32
Baśka po co ściągac busiarza z Krosna w Bieszczady. Ile to dodatkowych kilometrów? Nie pojedzie Ci taniej niż nasi. Baśka z Ustrzyk Dolnych jest 100km do Lwowa przez Sambor.

Basia Z.
13-02-2009, 23:40
Baśka po co ściągac busiarza z Krosna w Bieszczady. Ile to dodatkowych kilometrów? Nie pojedzie Ci taniej niż nasi. Baśka z Ustrzyk Dolnych jest 100km do Lwowa przez Sambor.

Zapytać nigdy nie zaszkodzi.

500 km to z naddatkiem trasa Krosno - Sanok - Ustrzyki Górne - Krościenko - Sambor - Lwów i z powrotem.

/korekta - jednak nie/

Zerknęłam do starych kalkulacji jakie mam na swoim twardym dysku.
W roku 2007 bus 9-osobowy kosztował 0,9 zł za km, 15-osobowy 1,4 zł za km (przewoźnik z Krosna).
W listopadzie ub. czyli 2008 roku za busa 18-osobowego ( PKS Wadowice) zapłaciliśmy po 2,20 zł za km.


B.

andrzej627
13-02-2009, 23:46
Wg moich obliczeń jadąc Krosno - Ustrzyki Dolne - Sambor - Lwów i z powrotem trzeba by przejechać ok. 500 km w obie strony.

Basiu, jakie Krosno, jakie Ustrzyki Dolne? Wyruszamy z Ustrzyk, ale Górnych. W ostateczności z Zatwarnicy.

Krysia
13-02-2009, 23:51
a jak znajdę za 1zł za km to pojedziemy z Olsztyna? :mrgreen:

Basia Z.
14-02-2009, 00:01
Basiu, jakie Krosno, jakie Ustrzyki Dolne? Wyruszamy z Ustrzyk, ale Górnych. W ostateczności z Zatwarnicy.

Wtedy trzeba liczyć 600 km tam i z powrotem.
Wreszcie udało mi się sprawdzić na mapie drogowej że jest to dokładnie 293.1 km. Inne mapy oprócz "docelu.pl" nie widziały w ogóle przejścia granicznego w Chyrowie i wszystkie kierowały trasę przez Medykę.

B.

lucyna
14-02-2009, 07:29
Jakiś bzdury wypisujesz
Ustrzyki Górne-Ustrzyki Dolne 40 km
Ustrzyki D-Krościenko-6km
Krościenko-Lwów centrum 100 km
poruszanie się po centrum 20 km
łącznie musicie przeznaczyć w granicach 320 km
bus od 2.20 wzwyż

Tarnina
14-02-2009, 14:16
Rezygnujemy z Lwowa kosztem Pikuja i ciekawszej propozycji organizacyjnej :)

Basia Z.
14-02-2009, 15:31
Jakiś bzdury wypisujesz
Ustrzyki Górne-Ustrzyki Dolne 40 km
Ustrzyki D-Krościenko-6km
Krościenko-Lwów centrum 100 km
poruszanie się po centrum 20 km
łącznie musicie przeznaczyć w granicach 320 km
bus od 2.20 wzwyż

Pisałam o trasie Krosno - Sanok - Ustrzyki Dolne - Ustrzyki Górne - Ustrzyki Dolne - Krościenko - Sambor - Lwów.
W jedną stronę 293,1 km.
Z powrotem tyle samo. Kilka kilometrów na samo miasto (chociaż przy koszmarnych korkach jakie tam są lepiej poruszać się pieszo). Razem ok 600 km.
Liczyłam to aby obliczyć ile ewentualnie kosztowałby przejazd gdyby zamawiać busiarza z Krosna.

Teraz liczę zakładając ze bus byłby z Sanoka lub Ustrzyk Dolnych:

Z Ustrzyk Górnych do Lwowa przez Krościenko i Sambor jest 171 km.
Ponieważ w samych Ustrzykach Górnych nie ma firmy przewozowej trzeba by zamówić busiarza z Sanoka lub Ustrzyk Dolnych co daje dodatkowo ok 80 - 100 km (wliczając przyjazd i powrót do bazy, za co przecież tez trzeba zapłacić).

Razem (171 * 2) + 20 /po mieście/ + 100 = 462 km.

Ale to i tak teraz nieistotne, bo zrezygnowałam ze Lwowa na rzecz Pikuja.

Pozdrowienia

Basia

Recon
15-02-2009, 02:28
No i dobra, "Pikuje" niech jadą i założą swój wątek. "Lwowiacy" niech przestaną dysputy prawić o pierdołach, o kilometrach, o centach... bo sprawa znowu się rozmydli od różnych pomysłów? Lucyna (siedzi w tym, zna się na tym!) niech poda szczegóły... za ile, jak, i co zobaczymy?
Jeśli nie umiemy razem pojechać to najwyżej pojedziemy z inną grupą, a my załatwmy tylko transport "pod dom".

Stały Bywalec
15-02-2009, 07:45
Stanowczo dementuję, jakobym poczynił (poprzez priv.) jakoweś ustalenia odnośnie wycieczki do Lwowa.
Parę tygodni temu zapytałem się tylko Lucy, czy zna odpowiednich (uczciwych, niedrogich) organizatorów takich jednodniowych wypraw.
W odpowiedzi podała mi dwóch organizatorów, których poleca, tj. właśnie "Krainę Wilka" oraz "Stefantur".
Przed innym z kolei (nie wymienię go, z przyczyn oczywistych) mnie przestrzegła.

I to wszystko. Dalej już poprzez priv. nie robiłem żadnych starań. Podyskutowaliśmy sobie tylko trochę z Lucy bardzo ogólnie nt. formalności związanych z organizacją wyjazdu (odpowiedzialność organizatora, ubezpieczenia, etc.).

irek
15-02-2009, 10:31
Parę tygodni temu zapytałem się tylko Lucy, czy zna odpowiednich (uczciwych, niedrogich) organizatorów takich jednodniowych wypraw.
W odpowiedzi podała mi dwóch organizatorów, których poleca, tj. właśnie "Krainę Wilka" oraz "Stefantur".
Przed innym z kolei (nie wymienię go, z przyczyn oczywistych) mnie przestrzegła.


Pamiętaj, że Lucyna występuje tu służbowo i poleca tych z którymi współpracuje a przed resztą ostrzega. Gdybyś jakiś kilka lat temu wymyślił Lwów to by Cie przestrzegała przed Krainą Wilka (kiedyś się inaczej nazywali) i Stefańskim. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :twisted:

Stały Bywalec
15-02-2009, 13:12
Lucy mi napisała priv.:

"Hej, trochę namieszałam.Daniel Wotas to szef krainy wilka 603278845 0134697270. Piotr to nasz moderator. (...)
Najlepiej gdybyś porozmawiał z Danielem. Jeżeli grupa nie zbierze się to nie będzie sprawy. To normalne w naszej pracy. Tydzień przed wyjazdem dasz znać ile osób będzie chciało pojechać do Lwowa. (...)"

Lucy, odpisuję Ci publicznie.

1. Ktoś musi przecież zrobić tę listę chętnych, a potem zebrać od nich przedpłaty. A następnie wpłacić je Wilkom.

2. Ja taką listę mógłbym zrobić (wstępnie już to deklarowałem), ale w wirtualnego zbieracza pieniędzy nie zamierzam się bawić. Nie znam nikogo z "Krainy Wilka", a poza tym nikt z nich mnie do tego nie upoważnił. O "Krainie Wilka" to tylko tyle wiem, że istnieje. Rozmowa telefoniczna dwóch nieznajomych, tj. p. Daniela ze mną, nie stanowiłaby przecież dla mnie żadnego formalnego upoważnienia.
Jeszcze do niedawna skrót "KW", którego z Irkiem tak swobodnie używacie, bardziej mi się kojarzył z komitetem wojewódzkim, Klimentem Woroszyłowem albo z księgą wieczystą.:lol:

3. Początkowo w swojej młodzieńczej naiwności wyobrażałem sobie, że każdy zainteresowany będzie mógł wpłacić swoją zaliczkę bezpośrednio na rachunek bankowy "KW", jako tytuł wpłaty podając np. "Lwów, 15 maja, KIMB". Ale wyprowadziliście mnie z Irkiem z błędu - ponoć "KW" życzy sobie zaliczkę zbiorczą od wszystkich, wraz z listą zainteresowanych, którzy dokonali przedpłat.

Co nam w tej sytuacji pozostaje uczynić, aby wycieczkę do Lwowa być może jeszcze uratować ?

4. Lucy, skoro działasz "służbowo" i współpracujesz z "KW", to załóż teraz nowy temat pt. "Zapisy na wycieczkę 15 maja do Lwowa". Podaj tam niezbędne szczegóły organizacyjne (trasa, harmonogram, cena, itp.) oraz określ wysokość i sposób dokonywania przedpłat. Nie musi się to przecież (jeśli nie chcesz) odbywać w całości poprzez Nasze Forum - możesz kierować zainteresowanych np. na jakiś link na stronie www swojej lub "KW".

5. Andrzeju627 - a Tobie "serdeczne dzięki" za bardzo skuteczne zamieszanie i wymyślenie (w "odpowiednim" miejscu i czasie) wyprawy na Pikuj. Tak się na nią nadajesz, jak ja na wejście zimową porą na Mount Everest. Jeżeli wycieczka do Lwowa nie dojdzie do skutku, to będzie to tylko i wyłącznie Twoją "zasługą".

Basia Z.
15-02-2009, 14:09
Jest mi głupio, bo to ja po przerwie pierwsza zaproponowałam Lwów (nic nie wiedząc o wcześniejszych "zakulisowych" ustaleniach na p.w., jakiekolwiek by one były).

Z tym, że ja chciałam zrobić Lwów metodą "na własną rękę". Załatwić tylko przewoźnika, lub nawet jechać własnymi samochodami.
Sama po Lwowie oprowadzić, pokazując to co ja wiem i co znam (na pewno nie tak dobrze jak zawodowy przewodnik po tym mieście, ale myślę że programu na jeden dzień jest i tak aż nadto).

Ubezpieczenie każdy załatwił by sobie we własnym zakresie.
Wyszło by to zapewne po ok 50 zł od osoby (dokładnie nie przeliczałam).
Wszystko bez pomocy żadnej firmy.

Jak się okazało towarzystwo woli imprezy zorganizowane przez wyspecjalizowaną firmę (i zresztą trudno się temu dziwić).

W takim układzie nie czuję się tam potrzebna, a nawet nie lubię korzystać z usług "wyspecjalizowanych firm" wobec czego skoro Irek zaproponował Pikuj - to zdecydowanie wybieram Pikuj (wraz z krajoznawstwem na trasie), który dla mnie osobiście jest o wiele większą atrakcją niż Lwów.

A tak w ogóle to może warto by pojechać i tu i tam ?

Skoro Irek z Andrzejem i tak jadą potem do Rumunii, to może reszta do Lwowa pojechała by po KIMB-ie ?

Wtedy moja propozycja (wyjazd na własną rękę, bez pośrednictwa żadnej firmy) jest nadal aktualna.
Mogłoby się to odbyć w poniedziałek.

Czasu jest dużo, pozostawiam do zastanowienia i absolutnie żadnych zapisów nie zbieram.

W układzie "wyjazdu niezorganizowanego" wystarczy zdecydować się kilka dni wcześniej.

Mam również namiary na prywatne noclegi we Lwowie, po prostu u pani, która w swoim mieszkaniu udostępnia dwa pokoje (nocleg dla ok. 8-10 osób, ale spaliśmy nawet w 14 osób).
Warunki takie sobie. Na te 8-10 osób jest jedna łazienka, do dyspozycji kuchnia. Za to zaletą jest to że jest to ścisłe centrum (na przeciw Katedry Ormiańskiej). Cena w zeszłym roku - 25 zł od osoby za noc, nie wiem ile będzie obecnie, ale nie przypuszczam aby bardzo zdrożało, bo hrywna leci w dół jeszcze bardziej niż złoty.
Gdyby ktoś chciał tam nocować musiałabym to wiedzieć około 2 tygodnie wcześniej, aby zadzwonić i zarezerwować.

Pozdrowienia

Basia

Krysia
15-02-2009, 14:32
SB człowieku małej wiary, Andrzej już kupuje namiot i śpiwór i wcale się nie zdziwię jak im się tak spodoba, że w Rumunii pojadą razem z nami i po powrocie zobaczycie fotki jak się kąpią w strumyczku :-P

lucyna
15-02-2009, 15:22
Pamiętaj, że Lucyna występuje tu służbowo i poleca tych z którymi współpracuje a przed resztą ostrzega. Gdybyś jakiś kilka lat temu wymyślił Lwów to by Cie przestrzegała przed Krainą Wilka (kiedyś się inaczej nazywali) i Stefańskim. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :twisted:
Irek straciłam resztki szacunku jakie dla ciebie miałam. Nie zmienisz mojej decyzji. Możesz prać publicznie brudy.
Dla niezorientowanych w temacie. Nie raz kłóciłam się z szefem www.krainawilka.pl (http://www.krainawilka.pl) nasza współpraca jest bardzo burzliwa. Kłócimy sie o pryncypia, o tę nieszczęsną turystyke motorową. Mimo to potrafimy ze sobą rozmawiać, pośmiać się, coś dobrego robić dla Bieszczadów.

lucyna
15-02-2009, 15:25
Wybacz Kazik ale ja nie będę zbierać pieniędzy. Proponuję aby dwa tygodnie przed KIMB osoby zainteresowane potwierdziły na forum swój udział w lwowskiej imprezie. Mi to wystarczy. Na razie jest zamieszanie, insynuacje itd.

andrzej627
15-02-2009, 18:02
Andrzeju627 - a Tobie "serdeczne dzięki" za bardzo skuteczne zamieszanie i wymyślenie (w "odpowiednim" miejscu i czasie) wyprawy na Pikuj. (...) Jeżeli wycieczka do Lwowa nie dojdzie do skutku, to będzie to tylko i wyłącznie Twoją "zasługą".
Nie traktuję tego wątku jako poważnego zebrania komitetu pilotującego projekt "Jednodniowa wycieczka do Lwowa 15 maja uczestników VIII KIMB", na którym nie wypada zabrać głosu w sprawie nie będącej na porządku dziennym. Traktuję ten wątek raczej jako burzę mózgów na temat projektu.

Przeglądając oferty ewentualnego wykonawcy projektu, zauważyłem, że proponuje on również inną ofertę, która może zainteresować dyskutantów. Pozwoliłem sobie podać link do tej oferty i zadać o niej pytanie. Pierwsze reakcje były negatywne. Następny dyskutant odrzucił tę ofertę i natychmiast zostałem zganiony przez przewodniczącego zebrania za zabranie głosu nie na temat.

Przepraszam wszystkich, że zadałem pytanie nie na temat, które może mieć tak poważne konsekwencje dla projektu.

Stały Bywalcze, jesteś jednak niesprawiedliwy obarczając mnie z góry odpowiedzialnością za cały dalszy przebieg wydarzeń. Mamy jeszcze trzy miesiące i projekt ma wszelkie szanse realizacji. Jeżeli nie uda się go zrealizować, to na pewno nie z mojej winy.

Stały Bywalec
15-02-2009, 18:15
Mam cichą nadzieję, że ktoś z "Krainy Wilka" dotrze do tej lektury i sam (lub poprzez upoważnionego znajomego) zaproponuje nam jednodniową wycieczkę do Lwowa dn. 15 maja 2009 r. W końcu to jego biznes, a dla nas - tylko rozrywka. Przewiduję, że zgłosiłoby się co najmniej kilkanaście osób.

Byle nie za późno. Ustalamy teraz swoje plany urlopowo - wyjazdowe, a i ważne paszporty nie wszyscy mają (na wyrobienie nowego trochę się czeka).

vm2301
15-02-2009, 18:45
@Lucynko

Niesłusznie Irka oskarżasz, sama nie raz publicznie o swych relacjach z rożnymi lokalnymi przedsiębiorcami pisałaś. A i rzeczą absolutnie naturalną jest, że one sie zmieniają;)

Nie po chrześcijańsku sie kłócić...i to w niedzielę!


@Andrzej

Dzięki Ci "Ojcze Wypadu na Pikuj".

Myślę, że na 3 miesiące przed KIMBem, to jeszcze ze 2 konkurencyjne opcje powinny się pojawić.

A co najmniej jedna "lokalna" - znaczy sie po okolicach bliższych, by ci co wyjechać zagramanice nie mogą/nie chą też mieli możliwość aktywnego "dziennego" integrowania się.


Pozdrawiam:)

lucyna
15-02-2009, 20:13
Z całym szacunkiem Wojtek nie mieszaj się w to. Moja rozmowa z Irkiem dotyczy tylko nas i przykro mi, że ma miejsce. Nie po raz pierwszy świat rzeczywisty wpływa na to co tu dzieje się.

manio
15-02-2009, 20:51
[QUOTE=lucyna;74805]Irek straciłam resztki szacunku jakie dla ciebie miałam. Nie zmienisz mojej decyzji. Możesz prać publicznie brudy.

"Przygadał kocioł garnkowi' . Wielokrotnie na tym forum musieliśmy czytać twoje Lucyno ataki na innych członków forum, a w tym bardzo chamskie
i prostackie na Shoutboxie. Faktem jest, że wniosłaś sporo zamieszania w temacie KIMB-u oraz jego organizacji min. wycieczki ( sama nie mając zamiaru na nim być ) , a na końcu umyłaś ręce. Możesz dodać mnie teraz do swojej czarnej listy , na której masz już Irasa, Pastorka , Basię i innych, ale niestety takie są moje odczucia przyglądając się temu od dłuższego czasu.

KTO SIEJE WIATR, TEN ZBIERA BURZE............................................. ......

vm2301
15-02-2009, 21:26
Z całym szacunkiem Wojtek nie mieszaj się w to. Moja rozmowa z Irkiem dotyczy tylko nas i przykro mi, że ma miejsce. Nie po raz pierwszy świat rzeczywisty wpływa na to co tu dzieje się.

Z całym szacunkiem Lucynko, skoro chcesz prywatnej rozmowy, to uruchom PW, a jeśli piszesz coś publicznie, to licz się z tym, że widzów i komentatorów dostatek będzie;)

lucyna
15-02-2009, 22:14
Nie ja ją rozpoczęłam.

lucyna
15-02-2009, 22:17
[quote=lucyna;74805]Irek straciłam resztki szacunku jakie dla ciebie miałam. Nie zmienisz mojej decyzji. Możesz prać publicznie brudy.

"Przygadał kocioł garnkowi' . Wielokrotnie na tym forum musieliśmy czytać twoje Lucyno ataki na innych członków forum, a w tym bardzo chamskie
i prostackie na Shoutboxie. Faktem jest, że wniosłaś sporo zamieszania w temacie KIMB-u oraz jego organizacji min. wycieczki ( sama nie mając zamiaru na nim być ) , a na końcu umyłaś ręce. Możesz dodać mnie teraz do swojej czarnej listy , na której masz już Irasa, Pastorka , Basię i innych, ale niestety takie są moje odczucia przyglądając się temu od dłuższego czasu.

KTO SIEJE WIATR, TEN ZBIERA BURZE............................................. ......
Nie interesujesz mnie ani Ty, ani Irek, ani Pastor. Niepamiętam abym kiedykolwiek z Tobą na forum rozmawiała.
Nie zamierzam z Wami bić piany. Na dzień dzisiejszy po kilka razy dziennie zmieniacie zdanie. Powtarzam jeżeli będziecie zainteresowani na dwa tygodnie przed KIMB wyjazdem do Lwowa to wtedy zaczniemy o tym rozmawiać. Wcześniej nie.

Pastor
15-02-2009, 22:35
[QUOTE=lucyna;74805]Irek straciłam resztki szacunku jakie dla ciebie miałam. Nie zmienisz mojej decyzji. Możesz prać publicznie brudy.

"Przygadał kocioł garnkowi' . Wielokrotnie na tym forum musieliśmy czytać twoje Lucyno ataki na innych członków forum, a w tym bardzo chamskie
i prostackie na Shoutboxie. Faktem jest, że wniosłaś sporo zamieszania w temacie KIMB-u oraz jego organizacji min. wycieczki ( sama nie mając zamiaru na nim być ) , a na końcu umyłaś ręce. Możesz dodać mnie teraz do swojej czarnej listy , na której masz już Irasa, Pastorka , Basię i innych, ale niestety takie są moje odczucia przyglądając się temu od dłuższego czasu.

KTO SIEJE WIATR, TEN ZBIERA BURZE............................................. ......

Manio! Pozwole sobie nie do końca się zgodzić. Oczywiście nie neguje chamskiego i prostackiego zachowania bo faktów się nie neguje! Bierzmy jednak pod uwagę że WPP (dwojga imion) jest na tym Forum (i kilku innych) służbowo a więc odpowiedzialność ponoszą Jej mocodawcy.
Uważam oczywiście że WPP powinna ujawnić owych nieznanych i tajemniczych mocodawców, którzy zamiast dać Jej kilka opakowań Prozacu (to takie uniwersalne lekarstwo na wszelkie kompleksy, amerykanskie), dali kilka adresów portali internetowych i tak to się zaczęło!!!
Dla mnie być na czarnej liście LBP w takim towarzystwie to zaszczyt!
Podrawiam + Pastor ręką własną

lucyna
15-02-2009, 22:48
Oj Pastorku przeceniasz swoje znaczenie. Na liście o ile ona istnieje jest tylko Baśka. I z całym szacunkiem dla Was. Nie dorastacie Jej nawet do pięt. Nie ta wiedza i nie te umiejętności, nie wspomnę już o doświadczeniu górskim. Baśka jako wróg czy oponent to jest to. Najwyższa półka.

Basia Z.
15-02-2009, 22:54
Oj Pastorku przeceniasz swoje znaczenie. Na liście o ile ona istnieje jest tylko Baśka. I z całym szacunkiem dla Was. Nie dorastacie Jej nawet do pięt. Nie ta wiedza i nie te umiejętności, nie wspomnę już o doświadczeniu górskim. Baśka jako wróg czy oponent to jest to. Najwyższa półka.

Tak z ciekawości tylko zapytam:

A Kuba to już nie ?

Gdyż uważam, że zarówno jego wiedza jak i doświadczenie górskie są znacznie lepsze od moich.

Pozdrowienia

Basia

P.S. I już zmykam, gdyż zaraz wszyscy dostaniemy bana za OT.

lucyna
15-02-2009, 22:59
Tak z ciekawości tylko zapytam:

A Kuba to już nie ?

Gdyż uważam, że zarówno jego wiedza jak i doświadczenie górskie są znacznie lepsze od moich.

Pozdrowienia

Basia

P.S. I już zmykam, gdyż zaraz wszyscy dostaniemy bana za OT.
Kuba zmył swoje winy bardzo mi pomagając gdy mi odbiło i zaangażowałam się w tworzenie stowarzyszenia. Do tej pory stosuję się do jego rad. Kuba ma rzadki dar. On myśli logicznie. Przykro mi zostałaś sama na placu boju Siostro.

Basia Z.
15-02-2009, 23:22
Do tej pory stosuję się do jego rad.



Że też mi nic nie chciał doradzić ;)


Przykro mi zostałaś sama na placu boju Siostro.

Jakoś mnie to specjalnie nie martwi. :mrgreen:

B.

lucyna
15-02-2009, 23:27
Mnie też. :)))

Stały Bywalec
16-02-2009, 07:45
Lucyna (cyt.):
"(...) Powtarzam jeżeli będziecie zainteresowani na dwa tygodnie przed KIMB wyjazdem do Lwowa, to wtedy zaczniemy o tym rozmawiać. Wcześniej nie."

Lucy, dwója z "socjotechniki turystycznej".
Najpierw, z dużo większym wyprzedzeniem czasowym niż dwutygodniowe, powinna się pojawić atrakcyjna oferta wycieczki do Lwowa. Tak, aby każdy zdążył się przygotować organizacyjnie (harmonogram pobytu w Bieszczadach, ważny paszport, etc.).

To nie czasy PRL, gdy ludzie aż podskakiwali, żeby coś dostać, na coś się zapisać. Aż tak strasznie znów nam na tej wycieczce do Lwowa nie zależy. Zależy, owszem, ale nie na tyle, aby się "w ciemno" organizować, przebierać nogami i grupowo prosić: weźcie nas.

W końcu to koń powinien być do karety, a nie kareta do konia.

Rozumujesz kategoriami osoby mieszkającej przy granicy z Ukrainą: większość zainteresowanych ma paszporty, a na słupach wiszą ogłoszenia o jednodniowych wycieczkach do Lwowa.
U nas bywa inaczej. Ludzie odzwyczaili się już od paszportów, często nawet nie mają ich ważnych (np. ja). I nie będą ich sobie tylko dlatego wyrabiać, że może 2 tygodnie przed wyjazdem w Bieszczady jednak dojdzie do skutku wycieczka do Lwowa. Oni muszą mieć pewność w tym zakresie.
A pewność mieć będą wtedy, gdy się zapiszą u wiarygodnego organizatora takiej wycieczki, potwierdzając to wpłaceniem zaliczki.
Wtedy i z paszportem, i innymi kwestiami organizacyjnymi, pójdzie im prościej i szybciej (będą mieli dodatkową motywację).

Przykro mi, że Ty - zawodowiec w dziedzinie turystyki - o takim aspekcie "socjologiczno - psychologicznym" w ogóle nie pomyślałaś.

lucyna
16-02-2009, 08:21
Mają pewność co do wycieczki. Ona zostanie zorganizowana jeżeli będą chętni.
Program: Cmentarz Łyczakowski, katedry;ormiańska, łacińska, św.Jura, stare miasto. Gdy zbierze się dostateczna ilość ośób np. 25-30 to można pomyśleć o organizacji samodzielnego wyazdu w kwocie 80 zł. Ggy będzie znacznie mniej, a wszystko wskazuje na to, że będzie to kilka osób to istnieje możliwość aby je dołączyć do innej grupy.
Tylko w sezonie letnim, kiedy przyjeżdża w Bieszczady bardzo dużo turystów indywidualnych można korzystać nazwijmy to ze "zbieranej oferty'' tzn. wziąść z plakatu zerwać kateczkę i zadzwonić do organizatora. Poza sezonem to jest raczej niemożliwe.
Kazik ja nie wierzę, że zbierze się grupa chętnych do wyjazdu. Po tych dwóch tygodniach zostanie wybrany osrodek. Część osob będzie zdowolona, część nie. Po intensywnej wymianie postów wątek na jakiś czas wycichnie. W połowie marca będziesz musiał założyć nowy: przykro mi ale nie będę mogła/mógł wziąść udziału w KIMB itd.

Stały Bywalec
16-02-2009, 09:14
Mają pewność co do wycieczki. Ona zostanie zorganizowana, jeżeli będą chętni.(...)
Ja swoje, a Ona - swoje.
Odpowiadam Ci już skrótowo: będą chętni, jeśli wycieczka zostanie zorganizowana.:evil:

Lucy, powiem Ci jeszcze jedno. Gdybym ja był na Twoim miejscu (tj. zawodowo zajmował się bieszczadzką turystyką), to i VIII KIMB odbyłby się w Bukowcu, a i wycieczka do Lwowa doszłaby do skutku.
I wszyscy byliby zadowoleni. Ty również.
:twisted:

lucyna
16-02-2009, 09:54
Nic na siłę.
To forum dyskusyjne, a nie portal turystyczny służący pozyskiwaniu klientów.
Ma służyć informacji, a nie zarabianiu pieniędzy. Mi wystarczy, gdy umieszczę informacje typu www.poloniny.pl (http://www.poloniny.pl) czy www.krainawilka.pl (http://www.krainawilka.pl) Informacja została Wam dostarczona ale to Wy podejmiecie decyzję co z nią robicie.
Nie wątpię, że byłbyś skuteczny. :)) :P

Basia Z.
16-02-2009, 10:03
Skoro Lucyna nie chce tego zrobić.

Na to ja będę bardzo bezczelna i pozwolę sobie zareklamować swój pomysł.

Wyjazd do Lwowa "na własną rękę" bez pośrednictwa biura:
Termin 18-19.05 miejsce - Lwów.

Konieczne do załatwienia:

1. Jeżeli ktoś zdecyduje się jechać, a nie posiada paszportu - konieczne już teraz złożenie wniosku na paszport (czeka się około miesiąca, czasem dłużej)

2. Tuż przed wyjazdem - na własną rękę ubezpieczenie własnej osoby od KL i NNW - można to załatwić nawet w ostatniej chwili przez Internet. Ja się zawsze ubezpieczam w przeddzień wyjazdu przez konto Inteligo. Koszt - ok. 2-3 zł na dzień.

3. Jeżeli planowany jest wyjazd własnym samochodem - konieczne załatwienie "zielonej karty". Najlepiej pytać w tym miejscu gdzie ma się wykupione stałe ubezpieczenie pojazdu (niektóre firmy w promocji dają tą kartę gratis).

4. Jeżeli planujemy nocleg (a uważam ze Lwowa nie da się zwiedzić w jeden dzień) - konieczne jest jego zamówienie z około 2-tygodniowym wyprzedzeniem. Wystarczy zgłosić się do mnie najpóźniej do 5 maja, a ja zarezerwuję telefonicznie.

Mam w ścisłym centrum dwa sprawdzone miejsca "u Polaków" gdzie można spać. Komfort taki sobie (jedna łazienka na wszystkich nocujących, brak wody poza godzinami 6.00-10.00 i 18.00-22.00), cena około 10 $.

Teraz sposób dojazdu:

Proponuję dojazd na przejście graniczne wynajętym w Polsce busem lub własnym samochodem a po stronie ukraińskiej przejazd busem wynajętym we Lwowie, który będzie na nas czekał zaraz za przejściem granicznym.

Bus 15-osobowy, mało komfortowy (za to egzotyka gwarantowana). Przejazd na trasie Krościenko - Lwów - 100 $ za cały bus (niezależnie od ilości osób). Tyle samo z powrotem.
Przejście granicy pieszo.
Wystarczy mój telefon z około 10-dniowym wyprzedzeniem, ponieważ ten Pan (mieszkający we Lwowie) już mnie woził z grupami po Ukrainie i wiem, że jest solidny. Ja wobec niego też byłam bardzo solidna, wiec myślę ze się dogadamy.

Po mieście proponuję poruszać się pieszo oraz komunikacją publiczną (tramwaje) ze względu na bardzo uciążliwe korki.
Odległości są niewielkie.

Proponowany program wyjazdu:

18 maj (poniedziałek):

Wyjazd z miejsca zakwaterowania wczesnym rankiem. Około godz. 7 dojazd (własnymi samochodami) na granicę w Krościenku. Pozostawienie samochodów na parkingu w pobliżu przejścia (lub lepiej u kogoś na podwórku). Pesymistycznie zakładam że przejście zajmie nam 2 godz., dalsze dwie godz. dojazd do Lwowa. Bus już powinien na nas czekać po drugiej stronie granicy. Na trasie kilka foto-stopów.

Dojazd do Lwowa na godz. ok 12.
Zwiedzanie śródmieścia - Rynek, Katedra Polska, Kaplica Boimów, Katedra Ormiańska, Kościół Podominikański, Cerkiew Preobrażeńska, spacer na Wysoki Zamek.

Około godz. 15.00-16.00 (przed wycieczką na Wysoki Zamek) obiad w knajpie huculskiej (każdy zamawia co chce i płaci za siebie). W międzyczasie - pyszna kawa w jednej z licznych na Starym Mieście kawiarni.
Polecam tą obok Katedry Polskiej, ale jest ich więcej

Po wycieczce na wysoki zamek (jeżeli będziemy mieć ochotę) możliwość wzięcia udziału w spektaklu w Operze Lwowskiej.
Tu uwaga - wymagałoby to o dwa tygodnie wcześniejszego zamówienia biletów (cena jest śmieszna - dosłownie kilkanaście hrywien). Bilety kupiłaby dla nas Pani u której planowany jest nocleg.
Muszę tylko do niej zadzwonić

Wieczorem po spektaklu spacer na mieście i odwiedziny jednej z licznych knajp (wszystkie czynne niestety tylko do godz. 24)

19 maj (wtorek):

Wczesna pobudka, śniadanie robimy wspólnie w mieszkaniu (są warunki).

Alternatywnie można iść na "Śniadanie wiedeńskie" w knajpie z epoki CK monarchii (ale o ile pamiętam otwierają ją dopiero od 9.00).

Około 8 rano wyjazd tramwajem z Rynku na Cmentarz Łyczakowski. Około 1,5 godz. zajmie spacer po cmentarzu i odwiedziny grobów kilkunastu sławnych osób (np. Maria Konopnicka, Gabriela Zapolska, Stefan Banach, mogiły Powstańców Styczniowych) oraz odwiedziny Cmentarza Orląt Lwowskich.

Może nie powinnam o tym pisać, bo zaraz mnie tu potępią, ale znam dziurę w płocie (bardzo dużą, nie trzeba się przeciskać) przez którą wchodzi się na cmentarz za darmo. Inaczej płaci się kilka-kilkanaście hrywien.

Od około godz. 10-11 do 13-14 3-godzinny spacer po rewelacyjnym skansenie.
Skansen jest blisko cmentarza, można przejść pieszo.
Koszt biletu o ile pamiętam 1 $.

Na zachętę wklejam zdjęcia kilku cerkwi z tego skansenu.

Kolejno dwie cerkwie bojkowskie, cerkiew bukowińska i cerkiew łemkowska.

10818 10819 10820 10823

Bardzo ciekawa jest też część "huculska", "zakarpacka" i "bukowińska".

Poniżej chałupa huculska i chałupa bukowińska

10822 10821

Powrót tramwajem do centrum miasta.

W godz. popołudniowych obiad a potem przejazd tramwajem do Cerkwi św. Jura - Katedry Grekokatolickiej.

Powrót tym samym busem na granicę, gdzie planuję być około godz. 19.00.

Szacowane koszty 2-dniowej wycieczki, przy założeniu że będzie ok 10 osób chętnych:

Podaję w dolarach, bo cena hrywny jest zupełnie niestabilna.

20 $ - przejazd z przejscia granicznego do Lwowa i z powrotem
10 $ - nocleg
2 $ bilet do opery
2 x 5 $ - dwa obiady
10 $ - wszelkie inne przyjemności (w tym wstęp do Kaplicy Boimów, do Skansenu itd.)
3 $ - na przelew :mrgreen: (starczy aż nadto 1/2 l Niemiroffa = 14 UAH)

Razem koszt 2-dniowej wycieczki z noclegiem, wyżywieniem i wieloma atrakcjami - 55 $.
Cena może być nieco niższa jeżeli zdecyduje się nieco więcej osób, gdyż koszty busu są stałe.
Przy ilości osób < 8 przestaje się opłacać wynajęcie busa i lepiej jechać własnymi samochodami (ale to kłopot). Można by je jednak od biedy zaparkować w podwórku domu gdzie będziemy spać.

-------------------------------------------

Tyle mojej reklamy

B.

P.S. Nie jestem tu służbowo.
Na wycieczce nic nie zarabiam, sama płacę za swoje koszty przejazdu i noclegu.
Możecie mi postawić obiad, kawę lub piwo.Uwielbiam Lwów i chcę go odwiedzić w miłym towarzystwie.

irek
16-02-2009, 10:07
Mała uwaga w Krościenku nie da się przekroczyć granicy pieszo.

Basia Z.
16-02-2009, 10:11
Mała uwaga w Krościenku nie da się przekroczyć granicy pieszo.


O kurcze - to mi bardzo psuje planowany program.

Ale zaraz coś wymyślę.
Może pociąg ?

Program jest wymyślony w tej chwili ad hoc ( z głowy).
Trzeba by go doszlifować.

Edit:

yes, yes, yes - Jest pociąg:

6.38 z Ustrzyk Dolnych (łatwiej zostawić samochód).
O godz. 9.55 jest w Chyrowie.
Bus czeka w Chyrowie.

Z powrotem 20.05 z Chyrowa, 21.30 w Ustrzykach Dolnych.

Do planowanego preliminarza dojdą koszty biletu kolejowego, za to bus zapewne będzie tańszy.

I mamy szansę że nie będziemy stać na granicy kilka godzin, bo pociąg raczej jeździ punktualnie.

Poza tym - egzotyka tego pociągu jest niesamowita, warto się nim przejechać choćby dlatego.



B.

lucyna
16-02-2009, 10:12
Sądzę, że jeżeli będzie chętnych tylko kilkoro to propozycja Baśki jest naprawdę bardzo dobra. Pociąg albo mozna to załatwić w ten sposób, że jeden samochód przewozi Was. Czasami za 5 zł mozna zostać przewiezionym przez granice przez handlarzy.

Basia Z.
16-02-2009, 10:33
Sądzę, że jeżeli będzie chętnych tylko kilkoro to propozycja Baśki jest naprawdę bardzo dobra. Pociąg albo mozna to załatwić w ten sposób, że jeden samochód przewozi Was. Czasami za 5 zł mozna zostać przewiezionym przez granice przez handlarzy.

Tylko przy kilku osobach przestaje się opłacać ten bus ze Lwowa, bo facet bierze stałą kwotę za busa (15-os.) a nie od osoby.

W roku 2007 koszt przejazdu Lwów (skąd przyjechał po naszą grupę) - Szeginia - Osmołoda - Lwów wyniósł 150 $ za busa.

Osmołoda - Lwów - 100 $ (musiał po nas przyjechać).

Teraz planowana trasa jest krótsza, ale też niestety wszystko tam drożeje, więc liczę ok 100 $.

Pozdrowienia

Basia

irek
16-02-2009, 10:39
yes, yes, yes - Jest pociąg:

6.38 z Ustrzyk Dolnych (łatwiej zostawić samochód).
O godz. 9.55 jest w Chyrowie.
Bus czeka w Chyrowie.

Z powrotem 20.05 z Chyrowa, 21.30 w Ustrzykach Dolnych.

Do planowanego preliminarza dojdą koszty biletu kolejowego, za to bus zapewne będzie tańszy.

I mamy szansę że nie będziemy stać na granicy kilka godzin, bo pociąg raczej jeździ punktualnie.

Poza tym - egzotyka tego pociągu jest niesamowita, warto się nim przejechać choćby dlatego.



B.

No do Chyrowa jedzie punktualnie ale z powrotem to już tyle co z Zagórza do Krakowa :mrgreen: wiesz ile czasu zajmuje rozkręcenie i skręcenie całego pociągu :mrgreen:. Może coś się zmieniło na lepsze po zaostrzeniu przepisów celnych ale wcześniej podroż pociągiem z Chyrowa to dopiero było przeżycie. Nie piszę tego w żadnym wypadku złośliwie.

Basia Z.
16-02-2009, 10:42
No do Chyrowa jedzie punktualnie ale z powrotem to już tyle co z Zagórza do Krakowa :mrgreen: wiesz ile czasu zajmuje rozkręcenie i skręcenie całego pociągu :mrgreen:. Może coś się zmieniło na lepsze po zaostrzeniu przepisów celnych ale wcześniej podroż pociągiem z Chyrowa to dopiero było przeżycie. Nie piszę tego w żadnym wypadku złośliwie.

Ja na tej linii przyznam nie jechałam.
Jechałam tylko Lwów - Przemyśl (ze 3 lata temu), ale przeżycia - podobne.
Mimo tego pociąg przyjechał do Przemyśla punktualnie.

Pozdrowienia

Basia

irek
16-02-2009, 10:47
Najlepiej wynająć busa w Polsce choćby z Ustrzyk Dolnych do Chyrowa lub z miejsca KIMBu. Nie ma teraz kolejek i jak tak się utrzyma do maja to nie będzie problemu. A z Chyrowa korzystać już z przewoźników ukraińskich.

Basia Z.
16-02-2009, 10:53
Najlepiej wynająć busa w Polsce choćby z Ustrzyk Dolnych do Chyrowa lub z miejsca KIMBu. Nie ma teraz kolejek i jak tak się utrzyma do maja to nie będzie problemu. A z Chyrowa korzystać już z przewoźników ukraińskich.

Z miejsca KIMB-u to chyba nie, bo potem to już ludzie pewnie będą chcieli wracać, a tam pozostawią samochody.

No ewentualnie jak piszesz że tak jest - to jechać w tamtą stronę pociągiem aby poznać "klimat" (dla mnie to też między innymi stanowi o uroku Ukrainy), a z powrotem umówić się na busa.

Ja bardzo lubię jeździć tamtejszymi pociągami, atmosfera jest jedyna w swoim rodzaju (pod każdym względem, również tym dosłownym :mrgreen: )

Ale tak jak piszę - na razie podałam zajawkę, niech się ludzie zastanowią czy odpowiadają im takie warunki.

Tak że spoko.

B.

Recon
16-02-2009, 12:01
Mi odpowiadałoby profesjonalne biuro, które wcześniej przedstawi program wycieczki, koszty, załatwi sprawy biletów, ubezpieczenia itp oraz zabierze mnie z miejscowości gdzie będę spał. Według mnie Lucyna ma 100% racji, że to za wcześnie na dyskusje, dobrze też podpowiada jak to zorganizować i kiedy zacząć działać w tym temacie.

Basia Z.
16-02-2009, 12:25
Mi odpowiadałoby profesjonalne biuro, które wcześniej przedstawi program wycieczki, koszty, załatwi sprawy biletów, ubezpieczenia itp oraz zabierze mnie z miejscowości gdzie będę spał.

Koszty i program ze swojej strony przedstawiłam, bilety do teatru załatwię. Czy wolicie wyjazd na własną rękę czy z biurem - Wasza wola :smile:

B.

Stały Bywalec
16-02-2009, 14:23
I znów coś się zaczyna "ucierać", chyba że Andrzej627 ponownie z jakimś Pikujem wyskoczy.

Irek - a niech tylko Andrzej spróbuje teraz z Tobą nie pojechać na Ukrainę i nie zdobyć Pikuja !!! Spalony na Naszym Forum będzie !!! Specjalną kategorię "Powsimordy" dla Niego wymyślę !!! Do kronik bieszczadzkich przejdzie !!! :mrgreen:

Basiu, gdyby to była wycieczka jednodniowa pod egidą jakiegoś profesjonalnego organizatora ("Kraina Wilka", "Stefantur", itp.), to i ja się na nią chętnie zapiszę (może być 18 lub 19 maja, chociaż wolałbym 15-go).
Po co oszczędzać na siłę te kilkadziesiąt złotych, a w zamian za to tylko nerwy tracić ?
A taka wycieczka "zorganizowana" to nie jest przecież żadna wycieczka szkolna z dyscypliną pani wychowawczyni. Uczestniczy w niej najczęściej mała, kameralna kilkunastoosobowa grupa. Jak ktoś dobrze zna Lwów, to przeciez może się odłączyć i za kilka godzin, przed powrotem, znów do grupy przyłączyć.

Prawie 11 lat temu, we wrześniu 1998 r. uczestniczyłem w takim oto wyjeździe.

1. Dojazd polską rozklekotaną nysą lub żukiem do Krościenka (organizator zbierał nas bardzo wcześnie rano z różnych bieszczadzkich miejscowości). Kilka dni wcześniej uiściłem przedpłatę u jakiegoś dziadka, który siedział na ławce w Polańczyku i czynił zapisy. Pani kioskarka (obok) dawała gwarancję jego uczciwości.

2. W Krościenku polski organizator pobrał od nas resztę należności, każdemu wręczył po bilecie kolejowym do Chyrowa i wsiadł z nami do pociągu. Granicę przejechaliśmy bez najmniejszego problemu.

3. W Chyrowie wysiedliśmy, a organizator poprowadził nas do wybranego kantoru (chyba w sklepie mięsnym), w którym można było najkorzystniej wymienić złote na hrywny. Wyraźnie czuwał nad tym, wskazując nas ukraińskiemu kontrahentowi jako "swoich" ludzi. Nikogo z nas nie oszukano, a kurs był naprawdę optymalnie korzystny.

4. Wsiedliśmy do specjalnie podstawionego dla nas busa ukraińsskiego (rozklekotany mercedes) i udaliśmy się do rodzinnej wsi tego, co to XIII księgę "Pana Tadeusza", jak również "Baśń o królewnie Pi...nie" napisał.
W czasie podróży, chyba tytułem promocji, organizator częstował nas ukraińską wódką w ... puszkach. Atmosfera zrobiła się super luzacka, jak to w wesołym autobusie.

5. Zwiedziliśmy owe Rudki i pojechaliśmy do Lwowa. Dopiero we Lwowie dołączył do nas młody ukraiński odpowiedni Lucyny (tyle że był on płci brzydkiej). Lwowski program obejmował zwiedzanie cm. Łyczakowskiego, cm. Orląt (wówczas jeszcze w toku renowacji) oraz starówki (z katedrą włącznie). Tamże zjedliśmy obiad, a nad wszystkim czuwał ukraiński przewodnik (nasz polski organizator gdzieś się zawieruszył). Wskazywał on nam również potrzebne sklepy (wiadomo, jakie).

6. Odnalazł się polski organizator i zasugerował nam (nieobowiązkową) zrzutkę dla miłego, towarzyszącego nam Ukraińca. Z przyjemnością to uczyniliśmy, facet był przecież dla nas b. miły, a jego pomoc i rady - niezwykle pożyteczne. Pożegnaliśmy go i załadowaliśmy się znów do ukraińskiego mercedesa.

7. W Chyrowie wsiedliśmy do pociągu i bezproblemowo przekroczyliśmy granicę. Przywiozłem 2 flaszki wódki 0,5 l, o które nikt nie pytał. Wcześniej (w pociągu) musiałem pogonić jakąś Ukrainkę, która - widząc mnie bez tobołów - usiłowała mi wcisnąć (tylko na czas przekraczania granicy) liczne kartony z papierosami.

8. Z pociągu wysiedliśmy w Krościenku, było już szaro, ale jeszcze nie ciemno. Polski organizator porozwoził nas grzecznie do miejscowości, z których nas rano pozbierał. I jeszcze polecał się na przyszłość.

Koszt owej "imprezy" (wliczając w to cenę biletów kolejowych z Krościenka do Chyrowa i z powrotem) wyniósł bodajże 90 zł - we wrześniu 1998 r. Plus oczywiście pokryte we własnym zakresie koszty pobytu (obiad, piwo, zakupy).

Bardzo chetnie bym w maju br. podobną, a nawet identyczną "imprezę" powtórzył.

Mam pytanie do Irka. Od opisywanych wydarzeń minęło już wszak prawie 11 lat. Czy teraz taka "powtórka z rozrywki" byłaby mozliwa ?

Basia Z.
16-02-2009, 14:41
Bardzo chetnie bym w maju br. podobną, a nawet identyczną "imprezę" powtórzył.

Mam pytanie do Irka. Od opisywanych wydarzeń minęło już wszak prawie 11 lat. Czy teraz taka "powtórka z rozrywki" byłaby mozliwa ?

No dobrze, ale ja czegoś nie rozumiem.

Przecież ja właśnie coś takiego Wam proponuję.
Tylko bez "zrzutki" na miejscowego pilota, bo chcę Was sama oprowadzić po Lwowie (pewnie Lucyna zaraz napisze, że nie mam uprawnień, co jest prawdą i że nic nie umiem co uważam że nie jest prawdą).

Wynagrodzenie pobieram w kawie lub piwie ;)
Na te dwa piwa mozecie się zrzucić ;)

Bus po stronie ukraińskiej byłby załatwiony, noclegi załatwione, ewentualne bilety załatwione.
Wszystko prywatnie, bez faktury ;) przez moje prywatne znajomości.
Płatne wprost tym osobom (to ich sprawa jak się rozliczą z ukraińskim fiskusem). Dlatego nie chcę pobierać wcześniej żadnych zadatków, bo nie wiem jakie będą te koszty w danej chwili. (wszyscy wiemy jaka jest sytuacja walutowa).
Mogę co najwyżej oszacować koszt w $ co zrobiłam.

Konieczne jest tylko o ok 15-10 dni wcześniejsze określenie się kto jedzie abym ze swojego telefonu komórkowego wykonała kilka telefonów w sprawie rezerwacji noclegu czy busa do ludzi, których znam.

Pożądane jest aby ze względu na koszty busa i ich rozłożenie na wszystkich osób było co najmniej 10.

W ciągu ostatnich 3 lat na tej zasadzie zwiedzałam Lwów z pięcioma grupami ludzi (wracając z Czarnohory, Gorganów lub Rumunii) i byli zadowoleni.

Nie umiem już tłumaczyć jaśniej.

Pozdrowienia

Basia

Stały Bywalec
16-02-2009, 14:52
Barbara, jeśli zamienisz zaproponowany wariant na jednodniowy (wyjazd może być bardzo wczesnie rano, a powrót późno wieczorem), to możesz uznać mnie za zapisanego.

lucyna
16-02-2009, 15:19
Baśka nic mi do twoich uprawnień. Baw się z kimś innym.

Basia Z.
16-02-2009, 15:26
Barbara, jeśli zamienisz zaproponowany wariant na jednodniowy (wyjazd może być bardzo wczesnie rano, a powrót późno wieczorem), to możesz uznać mnie za zapisanego.

No to akurat ciężko mi zaakceptować, ponieważ:

Sam dojazd zajmie prawdopodobnie ok 4-5 godz.
Powrót tyle samo.

Pozostaje 5-6 godz. na zwiedzanie Lwowa. W tym czasie da się co najwyżej obejrzeć w ekspresowym tempie centrum oraz Cmentarz Łyczakowski. Nie byłoby czasu na Wysoki Zamek ani na skansen, który tak bardzo tutaj reklamuję (tam "standardowe" grupy polskie w ogóle nie docierają). Może z biedą zdążyło by się do cerkwi św. Jura, która jest w pewnym oddaleniu od centrum (blisko dworca kolejowego).
No w każdym razie byłby to bieg a nie zwiedzanie.

Nie byłoby czasu ani na pójście do opery ani na wieczorne powłóczenie się po uliczkach i po knajpkach, które dla mnie jest znacznie ciekawsze od zwiedzania "standardowego".

Zobaczymy jak się wypowiedzą inni.
Jeszcze są dwa miesiące na zastanowienie.


Pozdrowienia

Basia

P.S. Tak pomyślałam ze w pobliżu centrum jest jeszcze zabytkowa synagoga oraz cerkiew św Paraskewy z przepięknym 5-piętrowym ikonostasem. Ale zwiedzanie tych obu obiektów to kolejne 1,5 godz.

10824 10825

Stały Bywalec
16-02-2009, 19:08
Basiu, może się mylę (trudno mi wypowiadać się za innych), ale osobiście wydaje mi się, że zaproponowany przez Ciebie harmonogram zwiedzania jest stanowczo zbyt ambitny. Adresowany do osób specjalnie zainteresowanych Lwowem, które wybierałyby się w gruncie rzeczy głównie do Lwowa, a w Bieszczady tylko przy okazji.

Naszą grupę (jesli da się ją utworzyć) będą stanowić KIMB-wicze, którzy w maju przyjadą na co najwyżej 10 dni w Bieszczady (z reguły raczej na krócej). Gdzieś się "zakotwiczą" (w pobliżu miejsca "obrad" KIMB) i na każdy dzień będą mieć jakieś inne turystyczne plany, głównie wędrówkowe.

W tym kontekście - "Lwów, ależ bardzo chętnie", ale tylko na 1 dzień, bo następnego dnia to być może już połoniny albo Otryt czy inny Grób Hrabiny.
A zwiedzanie Lwowa - to już najzwyklejszy wycieczkowy standard: dwa polskie cmentarze, starówka, zabytkowe kościoły, obiadek, zakupy i ... dawaj nazad.
Powyżej opisałem bardziej dokładnie taką właśnie wycieczkę sprzed prawie 11 laty i nie przypominam sobie, abyśmy się spieszyli, gonili z wywieszonym językiem, czy w ogóle mieli tzw. "niedoczas". A przeciez oprócz Lwowa "zaliczyliśmy" również kościół w Rudkach, wysłuchaliśmy opowieści miejscowego księdza o rodzie Fredrów, itp.

Tarnina
17-02-2009, 08:34
Jeżeli chodzi o wymiane hrywien, to w styczniu jadąc do Lwowa nie zdążyłam ich kupić w Rzeszowie po 50 groszy więc kupiłam na granicy po 45 groszy, a okazało się ,że kantory w centrum Lwowa oferowały po 27 groszy.