PDA

Zobacz pełną wersję : Co się wydarzyło 14.12.2007 r.?



Recon
28-02-2009, 17:54
Co się wydarzyło 14.12.2007 r.?
Zastanawia mnie ten wpis: "Najwięcej użytkowników Online było 850, 14-12-2007 dnia 06:35.".

Piotr
28-02-2009, 18:09
Co się wydarzyło 14.12.2007 r.?
Zastanawia mnie ten wpis: "Najwięcej użytkowników Online było 850, 14-12-2007 dnia 06:35.".
Inwazja botów. Ma niewiele wspólnego z liczbą użytkowników.

Recon
28-02-2009, 23:38
To te co tworzą wayponty na skillowanie/expienie na bocie dla pallka? Może to same buasbaushbuhabse?
A tak na poważnie, to nie lepiej to tak zrobić by było prawidłowo?

admin
01-03-2009, 02:44
Piotrek w tym przypadku nie do końca ma rację.

90% robotów, które śmigają po necie jest wycięta z tych statystyk.
Z pewnością wycięte są yahoo, msn, google, netsprint i alexa. One robią najwięcej ruchu.

Reasumując - nie twierdzę, że staty są 100% poprawne ale też nie przypisałbym wszystkiego botom :)

Piotr
01-03-2009, 06:51
Reasumując - nie twierdzę, że staty są 100% poprawne ale też nie przypisałbym wszystkiego botom :)
Ja też nie - ok. 50 z tej liczby to prawdziwi użytkownicy :)
A poważnie to zależy co skrypt rozumie w tym wypadku przez "użytkowników", jeżeli wszystkich obecnych na forum to są w tym i boty (nie tylko boty wyszukiwarek ale głównie spamerskie) i ludzie i błędy skryptu. Jeżeli tylko zarejestrowanych to może w tym nie być wcale botów, tylko sam błąd skryptu lub bardzo długi czasookres "pomiaru". Wg "Aktualnie na forum" jeżeli jest jednocześnie ok. 50 userów to jest już dużo (też nie znany jest przedział czasu), dzieje się tak w okresach zwiększonego ruchu. Liczba w granicach 800 musi być więc absurdem.

Marcowy
01-03-2009, 15:57
Nie nadążam kasować, dajcie już spokój albo idźcie na priv.

Recon
01-03-2009, 22:50
Marcowy w porywie kasowania powycinał i mnie a ja zadałem pytanie gdzieś tam... jest sens by ta nieprawdziwa informacja była nadal i kuła oko?

bertrand236
01-03-2009, 23:04
Nie ma sensu

lucyna
01-03-2009, 23:27
Piotrek w tym przypadku nie do końca ma rację.

90% robotów, które śmigają po necie jest wycięta z tych statystyk.
Z pewnością wycięte są yahoo, msn, google, netsprint i alexa. One robią najwięcej ruchu.

Reasumując - nie twierdzę, że staty są 100% poprawne ale też nie przypisałbym wszystkiego botom :)
Z tego co pamiętam to wtedy wyszło na jaw iż w Bieszczadach miała być kręcona hoolywoodzka megaprodukcja. To nie boty ale ciekawscy podnieśli statystyki.

irek
02-03-2009, 00:01
Piotrek w tym przypadku nie do końca ma rację.

90% robotów, które śmigają po necie jest wycięta z tych statystyk.
Z pewnością wycięte są yahoo, msn, google, netsprint i alexa. One robią najwięcej ruchu.

Reasumując - nie twierdzę, że staty są 100% poprawne ale też nie przypisałbym wszystkiego botom :)

No nie Wziąłeś pod uwagę najsłynniejszego ostatnio bota jest bardziej skuteczniejszy niż te co Wymieniłeś. Jest trudny do namierzenia ma rozdwojenie jaźni, posiada wiele klonów. Poczynił szkody na nie jednym forum ale w końcu co niektóre go zwalczyły. Potrzebny do tego jest niezły anty spam bo się ponawia, regeneruje i wraca. Podobno nawet najlepsi moderatorzy nie potrafią sobie z nim poradzić.

lucyna
02-03-2009, 00:09
No nie Wziąłeś pod uwagę najsłynniejszego ostatnio bota jest bardziej skuteczniejszy niż te co Wymieniłeś. Jest trudny do namierzenia ma rozdwojenie jaźni, posiada wiele klonów. Poczynił szkody na nie jednym forum ale w końcu co niektóre go zwalczyły. Potrzebny do tego jest niezły anty spam bo się ponawia, regeneruje i wraca. Podobno nawet najlepsi moderatorzy nie potrafią sobie z nim poradzić.
A idź że kłocic się z kimś innym. :lol::lol::lol:

Recon
04-03-2009, 21:42
No i nie dostałem odpowiedzi czemu ta informacja ma służyć i czy jest sens by ta nieprawdziwa informacja była nadal i kuła oko?

admin
05-03-2009, 00:45
No i nie dostałem odpowiedzi czemu ta informacja ma służyć i czy jest sens by ta nieprawdziwa informacja była nadal i kuła oko?

W sensie ilość osób (czytaj IP) na forum?
Ot tak - ktoś w Jelsoft Enterprises Ltd. to wymyslil i tak to sie ciagnie od wtedy. Nie wiem czy ma to jakiś ukryty sens. Ot jest i juz :)

chris
10-03-2009, 01:43
byłem w pracy, gwoli jasności, ROTFL