PDA

Zobacz pełną wersję : Synagoga w Łańcucie



Basia Z.
08-04-2009, 16:48
Witam !

Mam takie pytanie, gdyż wydaje mi się ze temat był poruszany na tym forum, a teraz nie umiem znaleźć odnośnego wątku.

Będę miała okazję być w czerwcu w Łańcucie. Chciałabym oprócz pałacu zwiedzić również synagogę ( z grupą ).

Gdzieś mi się obiło o uszy / oczy że jest tam obecnie problem z wejściem i trzeba znacznie wcześniej zgłaszać potrzebę odwiedzenia synagogi.

Pamięta może ktoś coś na ten temat ?

Czy trzeba się umawiać na konkretną godzinę ?

Pozdrowienia

Basia

mavo
08-04-2009, 19:06
Witam
Jutro dostarcze komplet informacji co,jak ,gdzie odnosnie synagogi w Lancucie.
Pozdrawiam

Stirlitz
08-04-2009, 23:03
O, coś z mojego podwórka. Z tego co wiem synagoga wróciła w ręce dawnych gospodarzy. Zwiedzanie tylko za wcześniejszym uzgodnieniem, zarządcą jest Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. Znalazłem tylko namiary warszawskie, ogólne: 22 436 6000, fodz@fodz.pl Gdzieś miałem numer człowieka z kluczami, łańcucki ale oczywiście wcięło. Czy co łaska czy jest jakiś cennik nie umiem powiedzieć.

Basia Z.
08-04-2009, 23:19
Witam
Jutro dostarcze komplet informacji co,jak ,gdzie odnosnie synagogi w Lancucie.
Pozdrawiam

Wielkie dzięki :-)

B.

Basia Z.
09-04-2009, 00:48
No to jeszcze z nieco innej beczki:

Czy moglibyście mi polecić godną uwagi knajpę w Łańcucie lub gdzieś blisko, gdzie kilka godzin wcześniej można sobie zamówić telefonicznie obiad dla grupy ok. 40 osób ?
(trasa w kierunku Krakowa)
Chodzi tez o to aby nie było zbyt drogo, a było smacznie.

Pozdrowienia

Basia

Stirlitz
09-04-2009, 10:16
Mam w robocie kolegę z Łańcuta, podpowiedział mi te lokale:

Restauracja Pałacyk http://www.palacyk-lancut.pl
Pub Kamienica http://www.kamienica.ipr.pl
Kolega poleca 'Kamienicę', ponoć niezła pizza. Pałacyk polecałem kilku osobom sam i złego słowa nie usłyszałem, lokal na poziomie a ceny przystępne.

mavo
09-04-2009, 12:14
raportuje:
Synagoga opiekuje się Pan Kędzior.
Tel: 601 176 351.
Synagoga jest otwarta od 1 maja do 30 sierpnia w każdy dzień, oprócz niedziel, chociaz jest to mozliwe po wczesnijeszym ustaleniu przez telefon. Bilety 5 zł od osoby.
Pan Kędzior ma możliwość udzielenia wszelkich informacji o historii i dniu dzisiejszym Synagogi.
W Łańcucie polecam zwiedzenie muzeum gorzelnictwa mieszczace sie przy fabryce wodek polmos.
Przez internet mozna ustalic termin. Gdyby byly z tym jakies problemy prosze o informacje.
pozdrawiam

Basia Z.
09-04-2009, 14:21
raportuje:
Synagoga opiekuje się Pan Kędzior.
Tel: 601 176 351.
Synagoga jest otwarta od 1 maja do 30 sierpnia w każdy dzień, oprócz niedziel, chociaz jest to mozliwe po wczesnijeszym ustaleniu przez telefon. Bilety 5 zł od osoby.
Pan Kędzior ma możliwość udzielenia wszelkich informacji o historii i dniu dzisiejszym Synagogi.
W Łańcucie polecam zwiedzenie muzeum gorzelnictwa mieszczace sie przy fabryce wodek polmos.
Przez internet mozna ustalic termin. Gdyby byly z tym jakies problemy prosze o informacje.
pozdrawiam

Wielkie dzięki :-)

Co do muzeum wódek - myślałam o tym ale sądzę że po prostu nie zdążymy.
Mamy na jeden dzień przewidzianą trasę Sanok - Lesko (zwiedzanie) - Łańcut (pałac, wozownia, wystawa ikon, właśnie trochę na własną rękę chcę dołożyć do programu synagogę) - Piekary Śląskie (ok. 400 km).

A jeszcze po drodze jest co najmniej kilkanaście innych ciekawych miejsc - zamek Sobień, niedaleko w bok jest Haczów i Blizne.

Wszystkiego zobaczyć się nie da :-(

Pozdrowienia

Basia