PDA

Zobacz pełną wersję : Bieszczady -> Beskid Niski -> Beskid Sądecki



Caamill
06-05-2009, 22:01
Witam wszystkich Bieszczadowiczów,

Jestem nowy na forum, wiec wybaczcie jesli cos takiego juz kiedys bylo, nie moglem znależć.
Planuje trzytygodniową wycieczkę z plecakiem przez Bieszczady, Beskid Niski i Sądecki.
Chcę wyjść z Ustrzyk Górnych czerwonym szlakiem do Smerka, potem czarnym do Cisnej i dalej czerwonym przez Komańczę, Bukowice, Wzgórza Rymanowskie, Pasmo Magurskie do Krynicy i dalej (jak zdąże) to przez Beskid Sądecki do Pienin.

Czy ktoś robił może podobne przejscie ? Czy dla dobrego piechura 17-19 dni wystarczy na tą trasę ?
Jak wygląda z błotem w Beskidzie Niskim w maju? Wiem, ze sporo pada w tym okresie.

Z góry dzieki za wszelkie info...

klopsik
06-05-2009, 22:14
idz- zdazysz

coshoo
07-05-2009, 09:12
Kilka lat temu w niecałe 3 tyg. wędrówki zrobiłem trasę z Pienin, przez Beskid Niski do Ustrzyk Górnych i spowrotem do Krempnej jeszcze doszliśmy.

majka777
07-05-2009, 19:55
Cudownie - gdybym miała aż trzy tygodnie do rozdysponowania, zaczęłabym wędrówkę od Gorców, potem myk w Pieniny i przez Sądecki i Niski prosto na połoniny. :-)

Caamill
07-05-2009, 22:41
OK... dzieki bardzo... zatem w przyszłym tyogodniu ze spokojem ruszę :)

Caamill
08-05-2009, 01:56
Mam jeszcze jedno pytanie, czy z Rzeszowa sa jakies ''regularne'' busy do Ustrzyk Górnych, bo pekaesy sa tylko trzy, jako ze to wciaż off-sezon.
Slyszalem tylko o neo-bus , ale sa ponoc niesolidni i nie zawsze jezdza jak na rozkladzie...

A tak w ogole to wielkie bylo moje zdziwienie, gdy nasz Piękny Kolejowy Przewożnik zaśpiewał mi min. 15 godzin wygodnej podróży z Katowic do Zagórza... :D żyć- nie umierać...

vm2301
08-05-2009, 07:55
Większość chyba jeździ w okresie wakacyjnym.

Pozdrawiam:)

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=rozk%C5%82ad+autobusy&btnG=Szukaj+w+Google&lr=&aq=f&oq=

Henek
08-05-2009, 08:33
Jedyny bus z Rzeszowa do Ustrzyk Górnych był na filmie "Korowód".
W rzeczywistości nie ma takich połączeń.

vm2301
08-05-2009, 09:00
Podczas wakacji są.

Caamill
08-05-2009, 14:17
Ok... tego się właśnie obawiałem... czy autostop na tej trasie to będzie samobójstwo ?
Dzieki za pomoc !
Pozdrawiam !

texti1
09-05-2009, 16:35
Ale się ciesze z tego tematu ;) Ja wybieram się na podobną wyprawę czerwonym szlakiem 14 Lipca ;) Idę z Wołostego do Bartnego ;) Jeśli chciałbyś jakieś szczegółowe info odnośnie Beskidu Niskiego lub Sądeckiego pisz na priv lub gadu ;) Ja po Twojej wyprawie będę miał do Ciebie ogrom pytań ;) Pozdrawiam i Powodzenia !

naive
09-05-2009, 17:30
Ok... tego się właśnie obawiałem... czy autostop na tej trasie to będzie samobójstwo ?
Dzieki za pomoc !
Pozdrawiam !
Z Rzeszowa jedź autobusem do Ustrzyk Dolnych, tam masz duże szanse coś złapać do UG.

Aleksandra
09-05-2009, 18:03
Dojedziesz i komunikacją zorganizowaną, i stopem.

Jak chcesz jechać busami, to możesz jeździć różnymi na krótszych odcinkach. Na Podkarpaciu jeżdzi sporo prywatnych busów.

Neo bus mnie osobiście nigdy nie zawiódł. Nawet poza sezonem. Ale nim dojedziesz najdalej do Sanoka. Najlepiej dzwonić, zawsze rezerwować miejsce. Ja mam wpisany ich numer w komórce i jest ok.

Udanego wędrowania.

piotrrz
10-05-2009, 22:55
witaj.
Co do czasu przejścia, to byli i tacy co w trzy tygodnie przechodzili cały czerwony szlak (Wołosate - Ustroń )w zimie. Więc czsu masz sporo.
jeśli coś pomoże to masz linka http://www.czerwonyszlak.republika.pl/

A co do transportu. z Rzeszowa do Ustrzyk G.masz 2x PKS (poza sezonem)
lub z Rz do Sanoka lub leska i tu będziesz mieć więcej połączeń. http://www.rozklady.com.pl/main.php?page=start