PDA

Zobacz pełną wersję : IX KIMB jeszcze w tym roku ?



Stały Bywalec
25-05-2009, 18:23
(...)
A może by tak zorganizować nowy, następny - coś w rodzaju "poprawin" - Czerwony KIMB". Jako szansa dla tych, którzy nie mogli, lub nie bardzo wtedy chcieli przyjechać? Proponuję Tarnawę Niżną. Podobno hotelik lada dzień będzie znowu dostępny. Miejsce ciche, piękne, dobre warunki noclegowe... Jesień - złoto, czerwono... Październik?...
Co Wy na to ?
Ja popieram.

mAAtylda
25-05-2009, 19:08
W zazwyczaj październiku jest CZART GRANIE!

Polej
25-05-2009, 21:20
Jestem za terminem 17 października.

bertrand236
25-05-2009, 21:22
Tylko nie w terminie II RIMBu.
Pozdrawiam

Stały Bywalec
25-05-2009, 21:33
Jestem za terminem 17 października.
Nie za późno ?
Zważywszy nasze anomalie pogodowe może już padać śnieg.
Ja proponowałbym termin wcześniejszy: 19 lub 26 września.

Henek
25-05-2009, 21:35
RIMB (czyli Rajd Internetowych Miłośników Bieszdzad) to zupełnie odmienna impreza dla ludzi o innych upodobaniach.
Myślę że zbieżność terminów nie stoi na przeszkodzie.
...a może się mylę ?
p.s. jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

bertrand236
25-05-2009, 21:38
RIMB (czyli Rajd Internetowych Miłośników Bieszdzad) to zupełnie odmienna impreza dla ludzi o innych upodobaniach.
Myślę że zbieżność terminów nie stoi na przeszkodzie.
...a może się mylę ?
p.s. jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

A termin jaki jest?
Pozdrawiam

mavo
25-05-2009, 21:56
Nasiczne?

Pastor
25-05-2009, 22:27
Nasiczne?


Sękowiec!!!

Polej
25-05-2009, 22:31
Nie za późno ?

Pomyślałem o tym terminie, gdyż tak planowałem swój wyjazd. Dobrze byłoby połączyć termin spotkania z „kolorkami”. Wtedy jednak trudno będzie ustalić datę spotkania z większym wyprzedzeniem, przyroda podyktuje warunki.

Henek
26-05-2009, 00:44
Z góry przepraszam za zaśmiecanie wątku ale pozwolę sobie odpowiedzieć na pytanie Bertranda:

A termin jaki jest?
To będzie pażdziernikowy termin (wybrany przez starszyznę)
Miejsce akcji już zostało ustalone , tak więc ze smutkiem stwierdzam że nie będzie cyrku z głosowaniem.
Jeszcze raz sorki za wtręt. Już milknę.

Recon
26-05-2009, 01:23
No i git.
Ja zarezerwowałem kilka dni na własną "świecką tradycję" w okolicy 11 listopada, by w samo już Święto zatknąć flagę na jakimś bieszczadzkim szczycie. Na jakim, to zacznę myśleć po przyjeździe z letniego wyjazdu.

Piskal
26-05-2009, 10:17
A to co znowu za wątek?
To już postanowione?
To oficjalne głosowanie, czy kolejne bicie piany?(nie mam nic złego na myśli).
Ja planuje być w Bieszczadzie w drugiej połowie września, ten termin więc odpowiada mi najbardziej. Jeśli chodzi o miejsce to zakrzyknę za Pastorem:Sękowiec! Ale jeśli będzie każde inne miejcse, to wtarabanie się w Stałego Bywalca i też dojadę.
Dobrze by było znowu się spotkać z tymi, których już, i z tymi, których dopiero poznam.

WUKA
26-05-2009, 10:57
Może i mnie się wreszcie uda?Lepiej nie zapeszać i nie planować a zwyczajnie PRZYJECHAĆ i już!

manio
26-05-2009, 11:11
W drugi weekend pażdziernika w ZpC zawsze odbywa się Czartgranie na którym można spotkać wielu ludzi z forum ,wiec jeśli ktoś w tym czasie będzie w Bieszczadzie serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy i śpiewania

Basia Z.
26-05-2009, 11:25
W drugi weekend pażdziernika w ZpC zawsze odbywa się Czartgranie na którym można spotkać wielu ludzi z forum ,wiec jeśli ktoś w tym czasie będzie w Bieszczadzie serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy i śpiewania

Drugi weekend października - niezła pora. :-)

Jesienne Bieszczady sa chyba jeszcze piękniejsze niż wiosenne.

Ale aby nie skrewić, już się nie deklaruję.
Tym bardziej, że jesień będę mieć zakręconą jeszcze bardziej niż wiosnę.

Pozdrowienia

Basia

paszczak
26-05-2009, 14:45
Jesienne Bieszczady sa chyba jeszcze piękniejsze niż wiosenne.
Ano...nieobecni wiosną winni więc powziąć srogi rewanż jesienią pod hasłem "wiosna wasza - jesień nasza" ;)


No dobra,spokojnie. Ja tak tylko...w ramach oderwania się od nużącej nieco roboty ;P

Pozdrawiam serdecznie

dorota z krakowa
26-05-2009, 18:07
Nie za późno ?
Zważywszy nasze anomalie pogodowe może już padać śnieg.
Ja proponowałbym termin wcześniejszy: 19 lub 26 września.

Jestem jak najbardziej za tym terminem. Może bliżej 26. września.
Tym razem chyba na pewno przyjadę - nawet do Ustrzyk Górnych ;))))

DUCHPRZESZŁOŚCI
26-05-2009, 21:15
A ja będe oponentem. KIMB jest raz w roku, zawsze w trzecią sobotę maja. I niech tak już zostanie. Były niegdyś dyżury w Dwerniku. Niech to będzie jakiś "Super Dyżur" bądź też jakolwiek inaczej nazwane tylko nie KIMB. Będę w Bieszczadach na przełomie września i października chętnie bym uczestniczył w takim soptkaniu.

mavo
26-05-2009, 21:30
8,5

Pyra.57
26-05-2009, 22:57
Moim zdaniem jest to rozmienianie na drobne imprezy, która obrasta po mału legendą. W tym roku w październiku planuję pobyt w bieszczadzie i chętnie spotkam się z forumowiczami i nie tylko na szlaku ale i przy kufelku browara ale nie koniecznie musi się to odbywać pod szyldem KIMB-u.

joorg
26-05-2009, 23:50
.... planuję pobyt w bieszczadzie ....
W bieszczadzie .., a gdzie to jest ?

Stały Bywalec
27-05-2009, 00:00
W bieszczadzie .., a gdzie to jest ?
Musisz tyle piwa pić na noc ?

joorg
27-05-2009, 00:24
Musisz tyle piwa pić na noc ?
Nie ..Panie Prezydencie, mnie i bez piwa takie nazewnictwo "wprowadza" w stan upojenia.:lol:
ps. a dyskusja i temat ,kto i dlaczego nie był na KIMB i ,...że buba "zaprzepaściła " naprawę drogi do Zatwarnicy wręcz "zwaliła mnie z nóg"

Stały Bywalec
27-05-2009, 01:16
(...)i ,...że buba "zaprzepaściła " naprawę drogi do Zatwarnicy wręcz "zwaliła mnie z nóg"
Nie "zaprzepaściła" jeno storpedowała naszą dyskusję na ten temat.
W korespondencji e-mail do redakcji (mniejsza z tym, której gazety) wysłałem "do wiadomości" owo pismo kierowane do przeróżnych decydentów, a także zamieściłem linki do dwóch naszych wątków dyskusyjnych (tego ws. samego pisma, i tego o stanie technicznym drogi).

I odpowiedź otrzymałem, a jakże. Napisali mi, że sprawę zbadają, ale też, że z naszej dyskusji na forum bynajmniej nie wynika takie jednoznaczne poparcie tej mojej (niby mojej, chociaż to była wspólna) inicjatywy.
No i ręce mi opadły, i już ten temat pozostawiłem "odłogiem".
:-(:-(:-(
Wracając zaś do KIMB-u, aby i Tobie odpowiedzieć, i przywrócić właściwy temat tego wątku, to już nie będę angażował się tak bardzo w jego organizację. Gdzie będzie, to będzie. Kiedy będzie, to będzie. Jeśli mi nic nie wypadnie "nadzwyczajnego", to przyjadę, wpłacę wpisowe, pojem, popiję - miło mi będzie.
:smile::smile::smile:

Xiro
27-05-2009, 10:26
KIMB jest raz w roku, zawsze w trzecią sobotę maja. I niech tak już zostanie.

... i tak powinno zostać. KIMB to KIMB.

Co nie znaczy, że jestem przeciw kolejnej imprezie :mrgreen:

Piskal
27-05-2009, 11:17
Wracając zaś do KIMB-u, aby i Tobie odpowiedzieć, i przywrócić właściwy temat tego wątku, to już nie będę angażował się tak bardzo w jego organizację. Gdzie będzie, to będzie. Kiedy będzie, to będzie. Jeśli mi nic nie wypadnie "nadzwyczajnego", to przyjadę, wpłacę wpisowe, pojem, popiję - miło mi będzie.
:smile::smile::smile:
Nie zniechecaj się tak. Powinno pozostać tak jak było. Poza tym jestem pewien,że jak już się KIMB (ten majowy)będzie zbliżać to pierwszy "pobiegniesz" go organizować.
Zgadzam się z Pyrą, że KIMB powinien być jeden, ale każda okazja do liczniejszego spotkania jest chyba dobra, niezależnie od tego, jak to się będzie nazywać- KIMBUŚ, czy mały KIMB (jak mała konstytucja), czy jeszcze inaczej.

Tarnina
27-05-2009, 17:45
Właśnie w takim celu wybraliśmy na ostatnim KIMB-ie lokal kontaktowy, którym słusznie zresztą został zaprzyjaźniony Zajazd pod Caryńską w Ustrzykach Górnych. Właściciel obiecał nam ,że nad ławą koło kominka znajdzie się miejsce na powieszenie banerka,informującego że właśnie tu spotykają się miłośnicy Bieszczadów. Wszyscy, będący w Bieszczadach w tym czasie mogą na kilka chwil przysiąć przy kominku i spotkać się z innymi , nie potrzeba w tym celu zwoływania kolejnych KIMB-ów, bowiem KIMB jest jeden - w maju. A spotkania takie można ustalić np.w soboty około 19, kiedy to każdy zdąży już zejść z gór.

Stały Bywalec
28-05-2009, 11:48
Niewątpliwie rację mają Duch Przeszłości, Pyra.57, Tarnina i Xiro (wymienieni w porządku alfabetycznym :-) ), że regułą są coroczne KIMB-y majowe i basta. :!:

Ale każda "szanująca się" reguła powinna posiadać swój wyjątek, zresztą tylko ją potwierdzający. A ja istotne okoliczności zaistnienia takiego wyjątku znajduję.

Przede wszystkim rzeczywiste wyniki głosowania nad wyborem miejsca tegorocznego KIMB były nie 17:13, lecz 8:8. Co do tego, to już chyba nikt znający regulamin naszego głosowania nie ma wątpliwości.
Zatem gdyby ów rzeczywisty i sprawiedliwy wynik był znany od początku, doszłoby do losowania pomiędzy ZpC w Ustrzykach Górnych a OW w Sękowcu. Która z tych lokalizacji by zwyciężyła - oczywiście nie wiadomo.

Takiego losowania jednak nie było, VIII KIMB odbył się w zajeździe "Pod Caryńską" w Ustrzykach Górnych, był bardzo udany, za co chwała Sebastianowi, osobom go wspomagającym i nam wszystkim.

Ale sprawiedliwości musi stać się zadość !!! :!::!::!:
Uważam wynik wyborów lokalizacji tegorocznego KIMB za rozstrzygnięty tylko do etapu finału, w którym ostatecznie zwyciężyły dwie lokalizacje. W jednej z nich tegoroczny KIMB już się odbył, w tej drugiej - jeszcze nie.

Reasumując, uważam że drugi tegoroczny KIMB (jeśli nie IX, to np. VIIIA) powinien odbyć się w drugiej połowie września lub na początku października w Ośrodku Wypoczynkowym w Sękowcu. Termin ten jest zbieżny z moim zaplanowanym tam pobytem, co wprawdzie "śmierdzi" subiektywizmem, ale ma też i swoje obiektywnie dobre strony:
- jest to naprawdę dobra pora roku na pobyt w Bieszczadach, ubiegłoroczne dziewięciodniowe opady deszczu w tym czasie chyba już nieprędko się powtórzą,
- będąc na miejscu w Sękowcu mógłbym "trzymać rękę na pulsie", organizacja tam KIMB-u byłaby bowiem nieco trudniejsza niż w lokalu gastronomicznym, gdzie tego typu impreza odbywa się na zasadzie samograja,
- w niedzielę 4 października odbędzie się malowniczy odpust w odrestaurowanej cerkwi w Łopience (zawsze się on tam odbywa w pierwszą niedzielę października).

andrzej627
02-06-2009, 13:58
Reasumując, uważam że drugi tegoroczny KIMB (jeśli nie IX, to np. VIIIA) powinien odbyć się w drugiej połowie września lub na początku października w Ośrodku Wypoczynkowym w Sękowcu. Termin ten jest zbieżny z moim zaplanowanym tam pobytem (...)
Kiedy konkretnie będziesz w Sękowcu?

Piskal
02-06-2009, 14:02
Pozwolę sobie odpowiedzieć.SB będzie od 13 IX do 7 X, ja od 12 IX do 26 IX. Może sami "wyprodukujemy" szczawika, którego skosztowałeś w Toruniu w Kotwicy;)?

WUKA
02-06-2009, 15:51
Wow,to SB TEŻ kosztował "szczawika" w Kotwicy???Jak to?Kiedy?

Piskal
02-06-2009, 17:05
Wow,to SB TEŻ kosztował "szczawika" w Kotwicy???Jak to?Kiedy?
Zaś tam! Odpowiadałem Andrzejowi. SB nie kosztował.Nie wie co dobre...

Xiro
03-06-2009, 08:20
co to "szczawik"?

Albertina
03-06-2009, 09:16
hej, jestem dopiero od niedawna na forum. Śledziłam na youtube'ie filmiki z KIMB'ów i chętnie przyjechałabym. Ja też jestem człowiekiem Bieszczadu. Proponuję Ustrzyki Górne, tam zawsze najpiękniej. Wrzesień, bo wtedy jeszcze cieplutko, a z październikiem to nigdy nie wiadomo.
Pozdrawiam

Piskal
03-06-2009, 09:34
co to "szczawik"?
Wódeczka.Luksusowa pół na pół z żołądkową ,a do tego szczypta becherowki do smaku. Bardzo smaczna mieszanka (nie-wybuchowa).

Stały Bywalec
04-06-2009, 19:36
hej, jestem dopiero od niedawna na forum. Śledziłam na youtube'ie filmiki z KIMB'ów i chętnie przyjechałabym. Ja też jestem człowiekiem Bieszczadu. Proponuję Ustrzyki Górne, tam zawsze najpiękniej. Wrzesień, bo wtedy jeszcze cieplutko, a z październikiem to nigdy nie wiadomo.
Pozdrawiam
Jak to "od niedawna" ? Datę rejestracji masz "kwiecień 2007". Od tego czasu aż trzy nasze Kongresy przeszły Ci koło nosa.
Ale lepiej późno niż wcale. :-P

andrzej627
08-06-2009, 14:20
Śledziłam na youtube'ie filmiki z KIMB'ów i chętnie przyjechałabym. Ja też jestem człowiekiem Bieszczadu. Proponuję Ustrzyki Górne, tam zawsze najpiękniej.
Cieszę się, ze chcesz się spotkać z kimbowiczami, ale KIMB w Ustrzykach w tym roku już się odbył .

SB będzie od 13 IX do 7 X, ja od 12 IX do 26 IX.
Tak wiec poprawiny KIMBu szykują się we wrześniu w Sękowcu. Patrząc na te daty, myślę, ze sesja plenarna mogłaby się odbyć w weekend 19-20 września.

Kto jeszcze w tym czasie wybiera się w Bieszczady?

Jurko
08-06-2009, 15:07
Wybieram się w tym terminie i dawno nie byłem w Sękowcu .......

Piskal
08-06-2009, 16:37
Tak wiec poprawiny KIMBu szykują się we wrześniu w Sękowcu. Patrząc na te daty, myślę, ze sesja plenarna mogłaby się odbyć w weekend 19-20 września.

Kto jeszcze w tym czasie wybiera się w Bieszczady?
Co sądzicie o tej dacie? Trzeba ustalić coś jak najszybciej, żebyście mogli zarezerwować domki w ośrodku, lub pokoje w hotelu w Zatwarnicy.Względnie kwatery w Chmielu.

andrzej627
01-08-2009, 01:19
Co sądzicie o tej dacie? Trzeba ustalić coś jak najszybciej, żebyście mogli zarezerwować domki w ośrodku, lub pokoje w hotelu w Zatwarnicy.Względnie kwatery w Chmielu.
Rozumiem, że data jest ustalona. Zostało już tylko 7 tygodni. Tłumów tam chyba nie będzie, a więc chyba nie trzeba rezerwować. Ja i tak biorę namiot.

Piskal
02-08-2009, 21:23
Z rozmowy telefonicznej z SB wywnioskowałem, że mogą być dwa spotkania. 19 i 26 września. wtedy w Sękowcu ma być Pastor. My, Andrzeju, spotkamy się zapewne 19.

andrzej627
02-08-2009, 21:34
My, Andrzeju, spotkamy się zapewne 19.
Mam nadzieję, że nie tylko 19 września. Również przedtem i potem. Daty 19 i 26 września przewidziane są na wieczorne spotkanie plenarne.

andrzej627
29-08-2009, 21:24
Ja i tak biorę namiot.
Właśnie dokonałem pierwszego rozłożenia namiotu. To będzie moja baza w Sękowcu:
Nowy namiot (http://www.youtube.com/watch?v=7E4B3sbud14)

Stały Bywalec
29-08-2009, 21:49
Właśnie dokonałem pierwszego rozłożenia namiotu. To będzie moja baza w Sękowcu:
(...)
A czy Ty wiesz, że nocą po Sękowcu nieraz buszuje Miśka z Otrytu ?
:-D

Piskal
29-08-2009, 21:58
Pierwszego rozłożenia. A tak w ogóle złożyłeś go?

andrzej627
29-08-2009, 22:56
A tak w ogóle złożyłeś go?
Na razie stoi w ogrodzie. Prześpię się w nim.

iza
29-08-2009, 22:57
To będzie moja baza w Sękowcu:


Andrzeju dobrego dokonałeś zakupu , namiot jest super choć fakt że składania się trzeba nauczyć . Parę nocy spędziłam w takim w mijającym sezonie i stwierdzam że nic mu nie brak aczkolwiek nosić bym go nie chciała .

Pozdrawiam i do rychłego zobaczenia

andrzej627
29-08-2009, 23:46
Cieszę się, że się zobaczymy w Sękowcu.

Parę nocy spędziłam w takim w mijającym sezonie

Bierzesz go do Sękowca?

nic mu nie brak aczkolwiek nosić bym go nie chciała .

Do noszenia mam inny:
Śpimy na polu namiotowym (http://www.youtube.com/watch?v=KHA8Ra9tzLI)

iza
29-08-2009, 23:50
Bierzesz go do Sękowca

Andrzeju na naprawdę nikogo nie zabiłam ;)

andrzej627
30-08-2009, 20:51
Namiot już złożyłem. Nawet dwa razy, bo po południu przyjechał kolega, któremu zrobiłem demonstrację sprzętu.

Albertina
31-08-2009, 11:55
Jak to "od niedawna" ? Datę rejestracji masz "kwiecień 2007". Od tego czasu aż trzy nasze Kongresy przeszły Ci koło nosa.
Ale lepiej późno niż wcale. :-P
tak, ale dłuugo nie pisałam. Teraz chciałabym się pojawić w Sękowcu w tych dniach wrześniowych ale jeszcze nie wiem jak z czasem, sporo roboty jeszcze. 19 i 26?