PDA

Zobacz pełną wersję : Busy w Bieszczadach



Monika
28-05-2009, 22:46
Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów :smile:
Jako że jestem tu po raz pierwszy jeszcze nie do końca potrafię się poruszać po forum :oops: być może wątek, który założyłam już niejednokrotnie się pojawiał ale niestety nie znalazłam odpowiedzi na swoje pytania :???: W Bieszczadach będziemy po raz drugi , ale niestety będąc w zeszłym roku we wrześniu przez cały nasz pobyt lało :( więc nasze wyprawy były raczej samochodowe niż piesze... i właśnie z tego powodu, że widoków nie było żadnych
wybieramy się z 4 letnim synkiem w czerwcu ponownie w Bieszczady;) , zakwaterowanie mamy w Lutowiskach, ale chcemy pochodzić po (chyba) standardowych szlakach takich jak Połonina Wetlińska, Caryńska itp. z tymże nie chciałabym wchodzić i schodzić tym samym szlakiem ... i stąd moje pytanie : czy jeśli weszlibyśmy szlakiem żółtym z Przełęczy Wyżnej do Chatki Puchatka a zeszlibyśmy szlakiem czerwonym do Berehów Górnych byłaby szansa załapać jakiegoś busika????? czy powinnam skombinować wcześniej jakieś namiary ??? albo szlak czerwony na Smerek a zejście żółtym do Wetliny ale znowu jak się dostać na parking pod czerwony :(

Wdzięczna za pomoc :)

Pozdrawiam :grin:

Kelly
28-05-2009, 23:15
Witam!
Napisz w jakich dniach wybieracie się w Bieszczady i czy macie zamiar pozostawić w Lutowiskach swoj samochod i poruszac sie tylko za pomoca busow czy myslicie dojezdzac samochodem na szlak np. na Brzegi pod zejscie z czerwonego z Wetlinskiej, dostac sie busem pod zolty, wejsc na Wetliska i zejsc czerwonym do samochodu?

Monika
28-05-2009, 23:25
Witam Kelly :)
W Bieszczadach będziemy od 11.06, samochodem chcemy podjechać tak jak piszesz pod czerwony dostać się na żółty i zejść czerwonym do autka :) niestety muszę organizować czas pod dzieciaczka :) a na żadnej mapie nie ma zaznaczonych czasów przejść asfaltem lub chociażby w km :( więc nie jestem pewna czy Młody da sobie radę...

Kelly
28-05-2009, 23:41
Wiec wybieracie sie w terminie, ktory obejmuje dluzszy weekend, na ktory przypada swieto. Nie bedzie to jeszcze w pelni sezon letni ale w tych dniach napewno spodziewany jest w Bieszczadach najazd turystow. Robi sie coraz cieplej, wiec nie macie sie co martwic o asfalt, napewno beda jezdzic busy wiec planujcie trasy, zostawiajcie samochod w miejscu docelowym, lapcie busa, podjezdzajcie na szlak no i w gore. Nie ma sie wiec co martwic o busy, napewno beda jezdzic. Zycze milego wypadu no i aby pogoda tym razem w pelni Wam dopisala.
Do zobaczenia na szlaku.

Monika
28-05-2009, 23:45
Super :)
wielkie dzięki za podpowiedź :)

Pozdrowionka i być może do zobaczonka ;)

robines
29-05-2009, 09:46
Gość w kapeluszu jeździ zawsze(w tym tygodniu widziałem go kilka razy na tej trasie),ale w długiego łikenda to ich więcej będzie jeździło busikami.Jak chcesz namiary na "kapeluśnika" to pisz do mnie na pw.

diabel-1410
29-05-2009, 11:24
wiem ze trase wokol polonin robi codziennie p.Slimak niestety nie mam na niego namiarow tel.najlatwiej spytac w Bazie Ludzi z Mgly,dodatkowo wiem ze kilka busow odjezdza codziennie spod ABC ok godz 7 rano.pisze oczywiscie caly czas o wetlinie

sq5jrv-mario
29-05-2009, 17:24
Witajcie.
Jeżdżą oba busy w sezonie (Pan z piórkiem w kapeluszu oraz Jan Ślimak).
Zazwyczaj na trasie Wetlina - Ustrzyki Grn. Jeśli ktoś potrzebuje to mam namiar na Janka Ślimaka, u którego można też przenocować.
Pozdrawiam.

waroms
31-05-2009, 10:16
W sezonie, w tym podczas weekendu Bozego Ciala, busow bedzie od groma. Glownie na trasie Wetlina - Ustrzyki Grn, ale czasem pewnie pojedzie cos w strone Cisnej.

Sprostowanie ;-)
Busy nie jezdza codziennie o 7 spod sklepu ABC. Jezdza spod tego sklepu (i spod kosciola) przez caly dzien. Oczywiscie jak sa turysci...

diabel-1410
31-05-2009, 20:36
A to przepraszam za wprowadzenie w blad,chociaz w zeszlym roku w lipcu tak startowalem

Monika
02-06-2009, 08:26
Serdeczne dzięki.
Co prawda urlop zaczynamy od długiego weekendu, ale na tych bardziej obleganych szlakach to chcemy pochodzić dopiero po długim weekendzie :) mam nadzieję, że będzie trochę mniej ludzi ;)

Pozdrowionka

Albertina
07-06-2009, 12:36
Witajcie.
Jeżdżą oba busy w sezonie (Pan z piórkiem w kapeluszu oraz Jan Ślimak).
Zazwyczaj na trasie Wetlina - Ustrzyki Grn. Jeśli ktoś potrzebuje to mam namiar na Janka Ślimaka, u którego można też przenocować.
Pozdrawiam.
ooo, byłoby fajnie jakbyś mi podał te namiary
dzięki z góry :smile:

erha
22-12-2009, 19:26
Witam!
Podczepię się pod temat, bo też mam pytanie dotyczące busów ;)

Mianowicie, czy kursują jakieś busy dnia 3 stycznia? Chodzi mi konkretnie o dojazd do rzeszowa z ustrzyk górnych.

Pozdrawiam,
erha

Do-misiek
22-12-2009, 22:30
(...)
Mianowicie, czy kursują jakieś busy dnia 3 stycznia? Chodzi mi konkretnie o dojazd do rzeszowa z ustrzyk górnych.
(...)

Busów na tej trasie w ogóle nie ma. Z tego co pamiętam coś ok.4 rano jedzie z Rzeszowa autobus bezpośrednio do Wołosatego (przynajmniej końcem października jeszcze jeździł!). A żeby dojechać o innej godzinie to połączenie z międzylądowaniem w Sanoku/Zagórzu* albo oczywiście autostop :P
BTW, kiedyś autobusowych połączeń w Bieszczady było więcej!

*z Zagórza łatwiej coś złapać

Magnet
22-02-2010, 13:27
Dzień dobry wszystkim miłośnikom Bieszczad! :grin:
W dniach 2-6 czerwca mamy zamiar przebywać w Ustrzykach Górnych. Następnie 6 czerwca (niedziela) lub 7 czerwca (poniedziałek) przenieść się nad Zalew Soliński do Polańczyka. Mam zatem pytanie odnośnie transportu z Ustrzyk Górnych do Polańczyka. PKS-ów na tej trasie nie ma. Ale czy są może prywatne busy? Czy po prostu trzeba jechać PKS-em z przesiadkami Ustrzyki Górne – Lesko – Polańczyk.
Pozdrawiam z Gdyni

Marcowy
22-02-2010, 14:50
Regularnych kursów nie ma, ale da się pewnie dogadać się z panami, którzy czekają na turystów w okolicach krzyżówki w UG (w czerwcu powinni już tam regularnie bywać). Problem w tym, że mogą Was podliczyć jak normalni taksówkarze, więc jeśli ekipa będzie nieliczna, to się nie kalkuluje. Jeszcze pytanie - gdzie będziecie nocować w UG? W niektórych przypadkach właściciel noclegu podwiezie za zwrot kosztów paliwa albo nawet za "Bóg zapłać" :-)

don Enrico
22-02-2010, 16:32
Kiedyś też miałem taki dylemat. Okazało się że z Wetliny do Zawozu da radę przejść pieszo w jeden dzień. Długi to był dzień, ale dało radę.
Busa idzie znaleźć, pozostaje kwestia ceny.

kufel
23-02-2010, 18:40
Jest autobus relacji Ustrzyki Górne - Wrocław D.A.C. Odjazd z Ustrzyk 16:45, przyjazd do Polańczyka 18:24.

Cała trasa autobusu wygląda tak: Ustrzyki Górne, Lutowiska, Czarna, Polana, Bukowiec, Wołkowyja, Polańczyk, Solina, Uherce, Lesko, Zagórz, Sanok, Rymanów, Krosno, Jasło, Kołaczyce, Brzostek, Pilzno, Tarnów, Kraków, Katowice, Gliwice, Strzelce Opolskie, Opole, Brzeg, Oława, Wrocław.

Mimo wszystko radziłbym pytać u przewoźnika (Polbus PKS Wrocław Sp. z.o.o) jeszcze, bo nie wiem czy to nie jest kurs od 1 lipca czasem ;) A tak dodając od siebie to trzymam stronę don Enrico - piechotą będzie pewnie najładniej i najciekawiej.


Siedziba Zarządu Spółki Polbus-PKS:
ul. Sucha 1-11
50-086 Wrocław

tel. 071 333 05 40 - sekretariat Spółki
fax. 071 333 05 41
sekretariat@polbus.pl (sekretariat@polbus.pl)
biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godz.: 7.00-15.00
Kadry: ul. Sucha 1-11, 50-086 Wrocław
tel. 071 333 05 13
Kierownik Dworca
tel. 071 333 05 28
Dyspozytornia
tel. 071 333 05 50

grzesbus
28-02-2010, 16:07
namiary na bus w bieszczadach ustrzyki górne wetlina wołosate cisna ipt http://www.grzes.wizytowka.pl tel GRZEŚ -BUS 692016605 zawsze do dyspozycji dla grup i osob inwidualnych ze szlaku i pod szlaki dowozi jezdzi zawsze jaki nie to dzwonic i przyjedzie

Marcowy
28-02-2010, 16:51
Wyhamuj z tą reklamą w pięciu wątkach, bo to pod spam podpada. Póki co - żółta kartka.

Whatsername
05-08-2010, 14:43
Witam! Mam nadzieję, że wątek się przyda, zwłaszcza pod względem praktycznym :) Mianowicie próbuję dowiedzieć się coś o rozkładach jazdy busów, tak, żeby dostać się z U. Górnych na P. Wyżniańską gdzieś przed południem. Macie jakieś informacje na ten temat? Byłabym bardzo wdzięczna ;)

Poza tym, jeśli ktoś znałby jakieś niewymagające (bo wymagające już mam zaplanowane ;D) szlaki wokół U. Górnych to byłabym bardzo wdzięczna. Ot takie, dla zabicia czasu, nie koniecznie po górach, ale żeby przejść się jakąś ciekawą trasą :)

Pozdrowienia!

Marcowy
05-08-2010, 15:28
Witam! Mam nadzieję, że wątek się przyda, zwłaszcza pod względem praktycznym :)

Oczywiście, że się przyda - 6 pozostałych wątków na ten temat cieszy się ogromną popularnością :P Doklejam Twój post do jednego z istniejących, pozdrawiam :)

michalN
05-08-2010, 16:05
Busiarze stoją w Górnych niedaleko przystanku. Jak się zbierze kilka osób chętnych do poróży w w jednym kierunku - jadą. W stronę o którą pytasz, nie powinno być żadnych problemów. Rozkładu raczej nie uświadczysz. Taniej niż busem jest podjechać autobusem (ale różnica w cenie nie jest duża).

Pyra.57
05-08-2010, 20:42
... tak, żeby dostać się z U. Górnych na P. Wyżniańską gdzieś przed południem.... Poza tym, jeśli ktoś znałby jakieś niewymagające (bo wymagające już mam zaplanowane ;D) szlaki wokół U. Górnych to byłabym bardzo wdzięczna. Ot takie, dla zabicia czasu, nie koniecznie po górach, ale żeby przejść się jakąś ciekawą trasą..,

Kierumek z UG na przełęcz wyżniańską jest tak popularny, że nie będzie problemu ze skompletowaniem obsady do jazdy busem. Odnośnie spaceru wokół UG proponuje ścieżkę dydaktyczną przejście zajmie jakieś 1 - 1,5 h wolnym krokiem. Trasa łatwa, miła i przyjemna. Typowy relaks.

sq5jrv-mario
12-08-2010, 15:43
Busów z Wetliny do Ustrzyk jest kilka, ja jeździłem z Jankiem (zielony busik) - jak coś to jego tel. 695-086-380. Pozdrawiam.

archi61
14-09-2010, 00:10
Panie Grzesiu,czy w pazdzierniku też pan kursuje???????

Basia Z.
08-05-2012, 23:24
13 4610896.
Tomek Polakiewicz zawsze przyjedzie.

To ja się przy okazji podepnę ze swoim pytaniem.
Być może w czasie lipcowego pobytu w Bieszczadach w 12-15 osób będziemy chcieli wynająć sobie busa na 4-5 godz. na przejazd ok 80 km taką "mini-autokarówkę", włączając w to zwiedzanie kilku obiektów. Jaka orientacyjnie może być cena takiego busa (np. za km lub za godz.)

Dzwonić do busiarza będę jak wyjazd będzie już pewny i znana ilość osób.

Pyska
09-05-2012, 16:32
Właśnie w Wetlinie mignął mi duży bus bo ktoś chyba zakupił, ale nie wiem na ile osób on jest. Mogę zapytać za niecałe 2 tyg bo to chyba blisko mojego noclegu, tylko bym się końcem maja odezwała.

mavo
09-05-2012, 17:54
Basiu.
Zasięgnę rychło języka i info przekaże.
PS.Gdyby eskapada się udała stałabyś się członkiniom SUPER elitarnego klubu znajomych Tomka.
Rzecz nie do przecenienia.:smile::-(

sq5jrv-mario
22-05-2012, 22:50
Duży biały bus jest Janka Ślimaka - tel. 695086380 (Wetlina) i jest jakoś na kilkanaście osób.

snajp
06-06-2012, 21:47
Witam wszystkich!
Czy ktos orientuje się czy na trasie Rajskie - Procisne kursują jakieś busy lub autobusy. Potrzebujemy transportu raczej w porannych godzinach (pomiędzy 6.00-9.00). Za odpowiedz serdecznie dziękuję

madzik209
21-07-2012, 10:36
Może nie jestem takim specjalistą od Bieszczad ale z RAJSKIEGO CHYBA ŻADEN BUS NIE JEŹDZI - NO CHYBA ,ŻE NA ZAMÓWIENIE, ALE TU PYTANIE ILE OSÓB CHCE BUSA ZAMÓWIĆ ,ABY KOSZTY WYSZŁY DO ZAAKCEPTOWANIA- dużo ludzi organizuje się w grupkę z turystami z okolicznych noclegów dzwonią po busa i wtedy jest wilk syty i owca cała. Bo busiarzowi opłaca się przyjechać a taka grupa koszty ma rozłozone na więcej osób.
Niestety deczko spóźniam się z odpowiedzią ale jest bus jeżdżacy od strony Ustrzyk Dln, do Górnych i... tam dalej pod szlaki - taki typowy busiarz.Dla osób potrzebujących dojazdu na szlaki na tej trasie z rana i powrotu wieczorem, mogę coś poradzić na priv. lub tel do busiarza 605 444 075.

meg
21-07-2012, 18:20
http://www.e-podroznik.pl/...z Rajksiego masz autobusy do Sanoka, Leska, Zawozu i Werlasu

transport w Bieszczadach zwłaszcza bocznych drogach jest kiepski...własny albo stop

gerber26
02-06-2014, 18:30
Witam w niedzielę 8,06 wybieram się w Bieszczady planowana trasa to czerwony szlak z Smerek do Brzegi Górne.
Planuje zostawić auto w Brzegach i dostać się jakąś komunikacją do Smerek. Jaka ma szanse na złapanie jakiegoś busa ???
Ma ktoś może jakiś rozkład busów kursujących na tym odcinku ???szukałem na necie i nic nie znalazłem
Pozdrawiam
gerber26

Marcowy
02-06-2014, 19:27
Ma ktoś może jakiś rozkład busów kursujących na tym odcinku ???szukałem na necie i nic nie znalazłem


Może dlatego, że nie ma takiego rozkładu :) Busy jeżdżą, gdy mają szansę na pasażerów, czyli raczej w sezonie i w popularne weekendy. Czyli nie ma pewności, że akurat w niedzielę 8.06. się pojawią. Możesz po taki zadzwonić (telefony na przystankach i w sklepach), przyjadą, ale skasują Cię jak taksówka. Za to w niedzielę (jeśli to nie będzie dziki świt) nie powinieneś mieć problemu ze złapaniem stopa z Brzegów do Wetliny.

Barti303
23-10-2018, 19:36
Dzien dobry,
Czy orientuje sie ktos jak wyglada w najblizszych dniach transport (busy?)
Na trasie Wetlina-Sanok Komancza-Sanok i Cisna-Sanok? W obie strony.
Czy da sie cos znalezc i do ktorej godziny?
Pozdrawiam serdecznie wszystkich użytkownikow forum,
Barti303