PDA

Zobacz pełną wersję : jaka kurtka



kott
29-05-2009, 01:40
Jaką kurtkę powinnam wybrać na deszczowe dni w Bieszczadach? tak, żeby nie przemokła mi jak gazeta i żebym się nie pociła zbytnio też.

Planuję wydać na ten cel nie więcej niż 200 zł, bo wyjazd za miesiąc a fundusze ograniczone. proszę o pomoc.

Misieg
29-05-2009, 06:10
Jaką kurtkę powinnam wybrać na deszczowe dni w Bieszczadach? tak, żeby nie przemokła mi jak gazeta i żebym się nie pociła zbytnio też.

Planuję wydać na ten cel nie więcej niż 200 zł, bo wyjazd za miesiąc a fundusze ograniczone. proszę o pomoc.
Jak do 200zł to może kup sobie jakaś pałatkę. Fiord Nansen robi takie "poncza" całkiem fajne - wersja przykrywająca plecak, wersja nie przykrywająca plecaka, w dwóch rozmiarach.
http://www.fjordnansen.com.pl/site/?mod=offers&kat=73&prod=364

Browar
29-05-2009, 08:30
W Decathlonie kupisz całkiem fajną,lekką kurtkę Quechua (tzw. "ortalion"- bez podszewki),oddychającą, za ok 100 zł.Występuje w kolorze czarnym,szarym i oliwkowo-zielonym(od wewnątrz jest charakterystycznie biała).Mieści się w swojej własnej kieszeni.Używam taką od kilku lat i uważam że jest znakomita.Oczywiście nie ma tak dobrych właściwości oddychających jak goretex za 1000zł ale jednak nie jest zła,no i jest po złożeniu malutka.

Browar
29-05-2009, 08:34
Możesz też nabyć fajny,wojskowy goretex Bundeswery- w sieci od 50zł, w sklepach militarnych za 80-150zł.Też bez podszewki,lekki.Część forumowiczów chaszczowników używa takiego i chyba są zadowoleni.

diabel-1410
29-05-2009, 11:27
polecam szczerze ponczo fiord nansen najlepiej z garbem na plecak,pod to jakis lekki polar i bedzie ok

Cord
30-05-2009, 15:06
Polecam ponczo. W sklepach militarnych nie są drogie. Chroni łącznie z plecakiem i w razie co możesz go rozpiąć pomiędzy drzewami budując małe schronienie. Radził bym też zainwestować w ochraniache na butu co by się woda do środka nie lała.

Barnaba
30-05-2009, 22:54
faktycznie wojskowe ciuchy w biesy chyba najlepsze. nie są kosmicznie drogie ale właśnie dlatego ich nie szkoda jak iskra z ognia strzeli, albo jak sie w krzakach poodziera. jakością ustępują cywilnym odpowiednikom w masie, oddychalności itd. ale coś za coś. no i te kolory przyjemniejsze dla oka.

warto zajrzeć do sklepów dla leśników i myśliwych. też mają ciekawą kolorystykę.

Spit
03-06-2009, 12:50
Barnaba nie chce zaczynac nowego wątku bo sie admin może wkurzy:)moze mozna i byłoby poszukac na forum ale troche czas mnie nagli i nie moge długo siedziec na necie.
moze polecił byś jakieś piesze wycieczki.bede dekował sie w Wetlinie.jade 1 raz w Biesy nie liczac podstawówki hehe.
W Ustrzykach górnych mozna gdzies samochód zostawić.Do Wołosatego da sie dojechac?
Jesli mozesz pisz na blob67@interia.pl
pozdro.

bertrand236
03-06-2009, 15:02
Witaj na forum!

Trochę się lenisz. Tu jest wyszukiwarka sama znajdzie to, co Cię interesuje.
Na dobry początek masz: http://forum.bieszczady.info.pl/searchresults.php?cx=partner-pub-8420998808781405%3Acwuppb-lw25&cof=FORID%3A9&q=pierwszy+raz+w+Bieszczady&sa=Szukaj#912

PiotrB
03-06-2009, 15:55
Jaką kurtkę powinnam wybrać na deszczowe dni w Bieszczadach? tak, żeby nie przemokła mi jak gazeta i żebym się nie pociła zbytnio też.

Planuję wydać na ten cel nie więcej niż 200 zł, bo wyjazd za miesiąc a fundusze ograniczone. proszę o pomoc.

Za 100 zł na alledrogo :razz: kupisz super zestaw spodnie+kurtka GORE-TEX z bundeswery. Nie wiem tylko czy kolory ci będą pasować :mrgreen:

tomas pablo
03-06-2009, 16:27
..zawsze można przefarbować :-?...albo udawać iż to austryjackie (podobnego fasonu używają ). polecam cichy armii szweckiej . należy szukać w e-sklepach.

Spit
03-06-2009, 17:05
Dzieki Bertrandt.Wiem jak działa wyszukiwarka ale jak na złość mam mało czasu na zagłebianie sie itd.Mapy mam wiec chyba sobie poradze.Chciałem tylko jakieś propozycje tras itd.
Wetlina jest dobrze oznakowana odnosnie wyjsc na szlaki?
Z np.Połonin mozna wrocic innym szlakiem niz tym co sie wchodziło bo nie wiem jak to w Biesach wyglada,czy trzeba po wejsciu zejść np do drogi głownej i wracac sie asfaltem do Wetliny

Mery
04-06-2009, 08:43
W Cerro Torre są promocje teraz spore. Nie wszystko jest w necie.
Jeżeli chcesz wydać troszkę więcej, ale mieć już coś porządnego za kasę troszkę większą i w sumie na lata jak się będzie dbało, a w mieście bez wstydu można użytkować, to można się pokusić o Milo (w CT i necie są promocje, bo w normalnej cenie, to szkoda kasy).
W Cerro Torre na Bielanach Wrocławskich byłem wczoraj i są bardzo fajne promocje na Wolfganga - modele Gerlach, Rysy, Tirol za 269 zeta. Za tą cenę uważam, że bardzo warto, ale to już jest więcej niż chcesz przeznaczyć. Do nich można podpiąć polar, więc praktycznie może być to kurtka na cały rok. Zakładając parametry membrany nieprzemakalność 15 000 oraz oddychalność 10 000 oraz gwarancję 25 miesięcy, zamki YKK (podklejane i niepodklejane) oraz wywietrzniki pod pachami, to w tej cenie konkurencji brak.
Pozdrawiam.

PiotrB
05-06-2009, 08:22
ale tu za 100 zeta masz komplet kurtka i spodnie z GORE-TEXu. No i jak będzie padać, a na razie pada co dzień, to błotko po pas. Takiego zestawu za 100zeta po prostu nie będzie szkoda. To co zostanie lepiej dołożyć do dobrych butów z membraną moim zdaniem.

Mery
05-06-2009, 08:57
Oczywiście jest to opcja jak najbardziej warta rozważenia. Tym bardziej, że raczej budżetowa, ale w same góry jak najbardziej okej. Przecież takie jest założenie jej użytkowania. Jeżeli chce się coś więcej od tej kurtecznki, to warto rozważyć też inne możliwości - ja dałem przykład.
Pozdrawiam.

Lech06
11-06-2009, 19:58
Ta kurtka wydaje się ciekawa:
http://www.allegro.pl/item658150460_gepert_przeciwdeszczowa_produkt_pl_7 000_5000mm_s.html

Tylko ciekawe czy ktoś miał już doświadczenia z tą firmą?