PDA

Zobacz pełną wersję : Zasięg Orange



bart456
01-06-2009, 12:31
Witam.
Mam pytanie gdzie obecnie jest a gdzie nie ma zasięgu Orange w Bieszczadach.
Znalazłem tylko posty z 2002 roku, więc do tej pory się pewnie dużo pozmieniało.
Dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam.

PiotrB
01-06-2009, 12:38
Orange jest wszędzie, od zawsze był, wcześniej Centertel

bart456
01-06-2009, 12:51
Dzięki wielki.
A jak to się ma w lasach? Trzeba wyjść na szczyt czy w dolinach też będzie?
Interesowały by mnie okolice od Otrytu do Tarnicy.

PiotrB
01-06-2009, 12:58
Dzięki wielki.
A jak to się ma w lasach? Trzeba wyjść na szczyt czy w dolinach też będzie?
Interesowały by mnie okolice od Otrytu do Tarnicy.

Oczywiście im wyżej tym lepiej, ale w dolinach też jest ok, nie zauważyłem problemów.
Może dlatego że jak tu jadę to chce mieć święty spokój:-P

bart456
01-06-2009, 13:10
Generalnie też staram się mieć wyłączony tel. w górach, ale niestety warunkiem dostania kilku dni wolnych w robocie było to, że mam być pod telefonem.

Recon
01-06-2009, 21:20
Zawsze można znaleźć tutaj aktualne lokalizacje stacji BTS http://mapa.btsearch.pl/gps/ll/ poszczególnych operatorów.

wadera
01-06-2009, 21:34
Dwernik,Nasiczne w tamtym roku brak zasięgu-i w innych miejscach (obniżeniach )między Otrytem a Połoninami:Wetlińską i Caryńską.

mavo
01-06-2009, 21:47
I tak trzymac !!

długi
01-06-2009, 21:51
Wołosate, brak zasięgu
Muczne brak zasięgu
Dusztyn, jak zawieje to pojawia się 1 kreseczka, taka malutka
Przełęcz Wyżna, brak zasięgu
Długi

bertrand236
01-06-2009, 21:55
ale w Tarnawie na zakręcie jest :-)

Do-misiek
01-06-2009, 22:10
W Balnicy był zasięg z Orange jak się wystawiło rękę za okno w zbiorowym pokoju. Przynajmniej w 2007 ;)

robines
01-06-2009, 22:33
Mnie będąc ostatnio w Bieszczadzie(gdzie to jest spyta niejaki joorg...)zaszokował zasięg plusa,jest do cholery prawie wszędzie i w dodatku jako 3G. Kuźwa jak w centrum krakowa czy innej warszafki.Powariowały te wariaty.

Marcowy
01-06-2009, 22:55
Zaryzykuję twierdzenie, że w okolicach Tarnicy z zasięgiem Orange jest słabo, a każdym razie dużo gorzej niż z Plusem. Parę tygodni temu z siodła pod Tarnicą dzwoniliśmy do UG z Orange, ale słowackiego. Do wyboru był jeszcze ukraiński, ale polskiego - ani kreseczki :lol: Wcześniej, po drodze z Mucznego, sytuacja była podobna - zasięg pojawiał się sporadycznie. Za to Plus był prawie non-stop, z wyjątkiem samego Mucznego, gdzie - jak pisał Długi - jest faktycznie studnia. Ale wystarczy wspiąć się 200-300 m w stronę Bukowego i coś tam się złapie.

Przy okazji - dlaczego narzekacie na zbyt duży zasięg? :shock: Nie uważacie, że ze względów bezpieczeństwa im większe pokrycie, tym lepiej? Nie tylko ze względu na turystów, ale i miejscowych. A jak się chce mieć święty spokój, to się komórę wyłącza, a szefowi ściemnia, że w Biesach dzicz :P

Stirlitz
01-06-2009, 23:10
Podoba mi się zasięg na Tarnicy ;) Stonka wychodzi na górę, patrzy na komórkę, zasięg jest. Próbują dzwonić czy stukać smski- ni w cholerę. Ale niżej, z siodła, zazwyczaj spokojnie da się zadzwonić i napisać. Dzięki temu nie ma tego co w Tatrach: "Halo, Stefan! Na Giewoncie jestem! O /kobieta lekkich obyczajów/ jaki widok!" :lol: Pewnie wyszło im przypadkiem ale i tak jest piknie.

unkasyr
02-06-2009, 10:16
Orange jest wszędzie, od zawsze był, wcześniej Centertel
... Z tym "wszedzie" to bym ostroznie... na Rabe w Błękitnej Rapsodii SMS nie napiszesz...

diabel-1410
02-06-2009, 21:51
orange dziala i na tarnicy-stan z sylwestra 2008-2009 warto jedna wyłączyć roaming,i wtedy korzystamy z polskich operatorow,inaczej można się zdziwić kosztami

xaga
13-08-2009, 18:31
(...)zaszokował zasięg plusa,jest do cholery prawie wszędzie i w dodatku jako 3G. (...)
rzeczywiście tak miałam w Ustrzykach G., ale już na przykład po wyjściu na Wielką Rawkę, będąc trochę po południowej stronie szczytu zasięg z Polski się uciął, za to telefoniik wyszukał mi operatorów z Węgier :)

qba84
13-08-2009, 20:16
Dla zainteresowanych- Era w Nasiczne też nie ma zasięgu (co mnie ucieszyło;)

Malenki_Aniolek
13-08-2009, 22:32
w Nasicznem to chyba nic nie ma zasięgu :P

Wędrowiec
14-08-2009, 00:00
ale w Tarnawie na zakręcie jest :-)

oj tak, zabawa ze znalezieniem 'kreski zasięgu' jest przednia... ;)
pod Otrytem kiepsko

jestem laikiem w tym temacie, ale myślę, że model telefonu (a dokładniej antena jaką posiada) ma też pewne znaczenie w tej kwestii.

PS. bart456 (http://forum.bieszczady.info.pl/member.php?u=4343) - mam nadzieję, że Ty nie z tych, co nadajniki stawiają? :>

Peter P
14-08-2009, 18:42
Dwernik,Nasiczne w tamtym roku brak zasięgu-i w innych miejscach (obniżeniach )między Otrytem a Połoninami:Wetlińską i Caryńską.


W Dwerniku jest zasięg! Zanika tylko na krzyżówce :-D

Stały Bywalec
14-08-2009, 20:51
A jak jest z zasięgiem w Bieszczadach (interesuje mnie głównie okolica Zatwarnicy) tej nowej telefonii komórkowej o. Rydzyka - "W Rodzinie", o ile nie pomyliłem nazwy ?

Bardzo mnie to interesuje, gdyż we wrześniu i październiku będę tam przez ponad 3 tygodnie z kolegą, który mnie właśnie dziś poinformował, że zmienił operatora z Orange na właśnie tego "W Rodzinie".
Ja od lat korzystam z "Plusa", w Sękowcu jest jego pełny zasięg, więc boję się, że ów kolega - jeśli nie będzie mógł korzystać ze swojej komórki - może mnie "męczyć" ws. codziennych połączeń ze swoim domem.
:oops:

Malenki_Aniolek
14-08-2009, 20:56
W Dwerniku nie ma zasięgu tylko na drodze przy blaszaku i przy Sanie ale już troszkę wyżej na stanicy hufca jest :)

Marcowy
15-08-2009, 12:58
A jak jest z zasięgiem w Bieszczadach (...) tej nowej telefonii komórkowej o. Rydzyka?

Odpowiedź pomocnicza: ponieważ CenterNet, operator W Rodzinie, nie ma wielu swoich nadajników, podpisał umowę na roaming krajowy z Erą. Ergo - gdzie jest Era, powinna być i Rodzina. Jakież to... głębokie :-)


boję się, że ów kolega - jeśli nie będzie mógł korzystać ze swojej komórki - może mnie "męczyć" ws. codziennych połączeń ze swoim domem.

Ne chcę Cię załamywać, ale ta Rodzina jest spora ;)

joorg
15-08-2009, 21:27
Mnie będąc ostatnio w Bieszczadzie(gdzie to jest spyta niejaki joorg...).....
No tak , "nijakjemu robinesowi" zdaję się ,że używając zwrotu
"w bieszczadzie" wydaje się ,ze ma "większy zasięg":roll:
Ps.przepraszam ma być "niejakiemu robinesowi"
Ps' bawi mnie to Wasze przekręcanie nazwy własnej,nie wiem jaki macie w tym cel , choć domyślam się.;)

Cord
16-08-2009, 00:04
Zasięg masz wszędzie a jak by co to Cię zciągnie sieć Ukraińska :). Szczególnie jak będziesz wchodził na Caryńską