PDA

Zobacz pełną wersję : Trasy na 2 i pol dnia z Ustrzyk G.



JoeSimpson
06-06-2009, 15:15
Czesc,

jako ze jestem tu nowy, witam wszystkich i prosze o porade.

Wybieram sie w Bieszczady pod koniec czerwca, do Ustrzyk Gornych na 2.5 dnia tylko (piatek od 14, powrot w pon rano) i chcialem, zebyscie rzucili okiem na trasy ponizej.

Przede wszystkim, bede jechal autobusem, nie licze na zadne busy tam na miejscu, wiec trasy zaczynajace i konczace sie w UG. Jade sam, nie mam raczej zamiaru sie socjalizowac ani przesiadywac w knajpach, wiec caly czas wyjazdu moge wykorzystac na szlaki.

Wyjazd ma byc krotki i intensywny, w calosci poswiecony na wedrowki po gorach.

W piatek bede dopiero gdzies na godz. 14 w Ustrzykach. Tam baza, wiec wedrowki bez obciazenia, z malym, miejskim plecakiem.

1. Piatek UG - PCarynska - M i W Rawka - Dolhe Pole (nieb. szlak) - UG

2. Sob UG - Szeroki Wierch - Tarnica - Halicz - Rozsypaniec - Przelecz Bukowska - Wolosate - UG.
Czy moze kierunek odwrotny, a na nast. dzien odpuscic poloniny a pojsc z UG na Tarnice i Bukowe Berdo?

3. Niedz UG - Pol. Carynska - UG. (moze to zrobic w piatek rozgrzewkowo, a Rawki + Kremeranos w niedziele)

Ocencie, czy nie za dlugie (krotkie :) trasy, a moze zaproponujecie cos innego?

Aha, skad z Pol Wetlinskiej jest taki widok na Carynska.
http://tinyurl.com/oxcrtw

Jaki nocleg polecilibyscie w Ustrzykach, z w miare przyzwoitymi warunkami, z takim prysznicem np.

Dzieki za podpowiedzi i pzdr.

robines
06-06-2009, 17:03
Jak łazisz troche po górkach to dasz rade spokojnie.Łikendy,szczególnie wakacyjne są obstawione w górnych więc najlepiej dzwoń wcześniej-polecam goprówke.Wielu śpi w hotelu,ja jakoś tam nie lubie...wole już u księdza.Zrobisz jak chcesz.No a w piątek to będziesz chyba wyrypany(nie wiem skąd jedziesz)coby caryce i rawki zaliczyc.Ja bym wolał na żywca do knajpki wpaśc wtedy ale to twój wybór jest,pozdro.

Jurko
06-06-2009, 17:11
Aha, skad z Pol Wetlinskiej jest taki widok na Carynska.
http://tinyurl.com/oxcrtw



Schodząc z "Chatki Puchatka" do Berechów możesz coś podobnego zobaczyć.

joorg
06-06-2009, 17:51
....

W piatek bede dopiero gdzies na godz. 14 w Ustrzykach. ....

1. Piatek UG - PCarynska - M i W Rawka - Dolhe Pole (nieb. szlak) - UG

2. Sob UG - Szeroki Wierch - Tarnica - Halicz - Rozsypaniec - Przelecz Bukowska - Wolosate - UG.
Czy moze kierunek odwrotny, a na nast. dzien odpuscic poloniny a pojsc z UG na Tarnice i Bukowe Berdo?

3. Niedz UG - Pol. Carynska - UG. (moze to zrobic w piatek rozgrzewkowo, a Rawki + Kremeranos w niedziele)....

p.1 trudny do realizacji ,jeżeli Ty "startujesz" o 14-tej, to jest trasa na co najmniej 8 godzin ostrego marszu.

Lepiej w piątek idż sobie na Poł.Caryńską z UG i zejdz do Berehów G. i potem jakoś dostaniesz się asfaltem do UG.

W niedzielę możesz iść na Rawki i Kremenaros.

p.2 odwrotnie, z Wołosatego "asfaltem" na przełęcz a zejście Szerokim do UG

Albertina
07-06-2009, 12:51
Jeśli zależy Ci na solidnej wędrówce to proponuję sobotnią trasę od Ustrzyk Górnych czerwonym szlakiem na Dużą Rawkę. Następnie, na Kremenaros i z powrotem, przez Małą Rawkę (łącznik żółty potem, opcjonalnie, odcinek dłuższy przez Dział z zejściem do Wetliny) aż do Przełęczy Wyżniańskiej. Odcinek od Ustrzyk G. na Dużą Rawkę jest od tej strony dość stromy (ostatnio zmieniono nieco przebieg szlaku) więc czekałoby Cię fajne wyzwanie.
powodzenia w wyprawie;)

JoeSimpson
07-06-2009, 19:41
OK, dzieki wszystkim za odpwiedzi.

Nad noclegiem sie jeszcze zastanawiam, czytam opinie.

Joorg, co do tras:




Lepiej w piątek idż sobie na Poł.Caryńską z UG i zejdz do Berehów G. i potem jakoś dostaniesz się asfaltem do UG.


p.2 odwrotnie, z Wołosatego "asfaltem" na przełęcz a zejście Szerokim do UG

Asfaltem z Berehow G. masz na mysli stopa/busa?

A co do trasy 2, dlaczego odwrotna kolejnosc, lepsze widoki, jezeli zaczne od Przeleczy i Halicza? Czy chodzi o to ze asfaltem moge sie na Przelecz dostac stopem?

Do-misiek
07-06-2009, 21:56
Na Przełęcz Bukowską to tylko z buta... Autobusem/stopem dojedziesz do Wołosatego.

Grzesiek
08-06-2009, 21:49
Siemasz JoeSimpson
Jeśli sporo chodzisz nie będziesz miał żadnych problemów z przejściem tego, co zaplanowałeś. Pierwszy dzień to 6 godzinny spacer, ale Jorg ma rację lepiej wyjść na Caryńską zrobić kilka zdjęć z zachodem słońca i wrócić tą samą drogą do Ustrzyk. Na drugi dzień możesz pojechać do Widełek i przejść Bukowe Berdo a na przełęczy zdecydujesz czy pójdziesz przez Halicz, Rozsypaniec do Wołowatego czy skrócisz i wybierzesz wariant z Tarnicą i Szerokim Wierchem, a w niedzielę możesz zrobić Wielką Rawkę a na górze zastanowisz się co wybrać „Trzy Granice” a może Dział?
Strzała

JoeSimpson
24-06-2009, 21:59
Ok, wrocilem pare dni temu, dzieki za podpowiedzi, pranie rzeczy po tym blotku i inne obowiazki wstrzymywaly mnie z odpowiedzia.

W pia zrobilem tylko UG- P. Carynska - UG - wspaniale widoki i panoramy, bylem juz w Bieszczadach kilka razy, dawno temu, i najdalej dotarlem do Cisnej i Jasla, nigdy jakos nie trafilo mi sie byc w tych "najbardziej popularnych", wiec chcialem nadrobic zaleglosci.

W sobote UG-Wol-Rozsypaniec-Halicz-Tarnica-Sz. Wierch - UG - wialo niezle, nic nie bylo widac na gorze oprocz mgly i wiatru, za takie przezycia powinni kasowac co najmniej 10 zl na wejsciu, no kidding, a nie glupie 6.40 czy tam 5 ;)

W niedziele UG - P. Carynska - obydwie Rawki - UG. Wejscie na M. Rawke - palce lizac, ja lubie troszke wieksze gorki (niewiele wieksze, Tatry juz za duze, ale taki Beskid Sadecki np.), wiec to bylo w sam raz. Znowu malo bylo widac. Pierwsza czesc wycieczki w deszczu, jezeli ma sie dobre buty, dobre skarpety i kurtke, to mozna tak w tym deszczu isc i isc - to tylko dodaje uroku wedrowce ;)

Wniosek - wycieczka do powtorzenia, z dobra pogoda, bo ten piatek popoludniu na Carynska to troche za malo zeby nacieszyc oko tymi zielonymi gorami.