PDA

Zobacz pełną wersję : Gorgany w cztery czerwcowe dni...2009



joorg
09-06-2009, 22:01
Ruszamy z Krosna w czwartek 11.06 o godz. 2 nad ranem do Osmołody...na cztery dni . Tam zakładamy bazę ;)i robimy „wypady" na Popadie .. Wysoką ...Irhowiec i co się tylko da;)
Czy Ktoś z Szanownych Forumowiczów będzie tam w okolicy?
Po powrocie ,o ile aura pozwoli na fot. to zdam tu sprawozdanie z tych okolic.

Henek
09-06-2009, 22:40
No to pomachamy Wam z sąsiedniej górki, przecież odległość do Połoniny Kuk nie jest tak wielka.
Tylko proszę od-machać !

joorg
10-06-2009, 00:03
No to pomachamy Wam z sąsiedniej górki, przecież odległość do Połoniny Kuk nie jest tak wielka.
Tylko proszę od-machać !

Odmacham , odmacham... nawet lornete :lol:wytaszczę na góre, co bym Was widział lepiej ,dzięki.
ps. też na 4 dni ?
ps' ale już nie bedę dzwonił i pytał o droge ;)tak jak na H.. ostatniej niedzieli :grin:

Henek
10-06-2009, 21:00
Joorgi !
jeśli nie zobaczysz machania to patrz na znaki dymne. Będziemy je puszczać znad ogniska w indiańskim języku.
Weź więc słownik indiański , a nie ukraiński co by dobrze odczytać.
Mam nadzieję że wrócimy po czterech dniach , bo wieczorkiem we wtorek prezentacja zdjęciowa jest zapowiedziana.
A Wasza ?

buba
14-06-2009, 23:51
a ja wam machalam z krasnej w tym terminie :D widzieliscie?????

joorg
14-06-2009, 23:57
Krótkie sprawozdanie z WYCIECZKI W GORGANY
Dzień pierwszy ...lało jak z cebra ..co by nie powiedzieć ,że zap....ło
dzień drugi ...miałem kaca
trzeci dzień ..nie pamiętam
czwarty dzień ..było zaje....fajnie
Pozdrawiam
ps. jutro napiszę więcej..nie obrażcie się:-P
ps' jak mnie muszki pogryzły , czy Was też?

Browar
15-06-2009, 00:03
Krótkie sprawozdanie z WYCIECZKI W GORGANY
Dzień pierwszy ...lało jak z cebra ..co by nie powiedzieć ,że zap....ło
dzień drugi ...miałem kaca
trzeci dzień ..nie pamiętam
czwarty dzień ..było zaje....fajnie
Pozdrawiam
ps. jutro napiszę więcej..nie obrażcie się:-P

Najlepsza relacja jaką czytałem,he he :twisted:

buba
15-06-2009, 12:16
ps' jak mnie muszki pogryzły , czy Was też?

no wlasnie...co z tymi muszkami?? nigdy ich tyle nie bylo a w tym roku cale chmary i zarly okropnie!!

WUKA
15-06-2009, 15:17
Może się uzależniły?też miały kaca?chciały klina?

joorg
16-06-2009, 00:29
a ja wam machalam z krasnej w tym terminie :D widzieliscie?????
Dzięki


.....jeśli nie zobaczysz machania to patrz na znaki dymne. Będziemy je puszczać znad ogniska w indiańskim języku.
Weź więc słownik indiański , a nie ukraiński co by dobrze odczytać....

Właśnie widziałem Was jak dawałeś dyma z ogniska , nad którym przelatywała Buba na rurze.:-D


Oto zdjęcie ......
Popatrzcie na machającą Bubę , (wygląda jak taniec na rurze).....
A ty Joorgu jak ? widziałeś jak machała ?

Widziałem ...widziałem między butami ;),to był "celownik", jak sobie leżałem na górze.

joorg
16-06-2009, 23:29
Kilka zdjęć i żeby nie było, że tylko ....kac i nie pamietam:-D

Basia Z.
16-06-2009, 23:41
Kilka zdjęć i żeby nie było, że tylko ....kac i nie pamietam:-D

A co to za ścieżka tak tymi zakosami idzie ?

Nie poznaję.


Pozdrowienia

Basia

joorg
17-06-2009, 00:20
A co to za ścieżka tak tymi zakosami idzie ?...
Nie pamiętam;)... Basia żartuję oczywiście.
To jest widok ze szlaku na Wysoką ,a te zakosy (nazywam to "drogą do nieba") , prowadzą chyba na Seredną ,a jest to zaznaczona na mapce '5' str.360 u Dyląga

buba
17-06-2009, 08:06
a chatka gdzie?? :)

Basia Z.
17-06-2009, 10:50
Nie pamiętam;)... Basia żartuję oczywiście.
To jest widok ze szlaku na Wysoką ,a te zakosy (nazywam to "drogą do nieba") , prowadzą chyba na Seredną ,a jest to zaznaczona na mapce '5' str.360 u Dyląga

Chyba coś nowego wyrżnęli w takim razie, bo jak tam byłam w roku 2007 to takiej "autostrady" tam nie było.

B.

przemek p
17-06-2009, 12:07
Kojarzę te zakosy, a byłem na Wysokiej w 2006r. To chyba stoki Wysokiej na tym zdjęciu.

joorg
17-06-2009, 17:02
a chatka gdzie?? :)

Ta chatka znajduje się w około 2/3 drogi z Osmołody na Wysoką, przy szlaku po prawej stronie , troszkę w dole.Można tam się przespać, a jeszcze niżej troszkę jest nawet woda.
Spotkaliśmy grupę Polaków, którzy tam nocowali idąc z Sywuli do Osmołody.



.... To chyba stoki Wysokiej na tym zdjęciu.

"zakosy" są na stokach Serednej, na żółtym szlaku na przeł. Kuzmieniecką .Zdjęcie(trochę na zoom) robione jest ze szlaku czerwonego (na mapce TU) w drodze na Wysoką.
Skan mapki zrobiony z "Gorgany Przewodnik" D. Dyląga

Basia Z.
17-06-2009, 21:14
"zakosy" są na stokach Serednej, na żółtym szlaku na przeł. Kuzmieniecką .Zdjęcie(trochę na zoom) robione jest ze szlaku czerwonego (na mapce TU) w drodze na Wysoką.
Skan mapki zrobiony z "Gorgany Przewodnik" D. Dyląga


Dzięki, już wiem o jakie miejsce chodzi.
A czy wyznakowano już łącznik Wysoka - Serednia ?
Dwa lata temu szukaliśmy tam szlaku żółtego, który był już na mapie, a w rzeczywistości go nie było.

B.

joorg
17-06-2009, 21:48
Dzięki, już wiem o jakie miejsce chodzi.
A czy wyznakowano już łącznik Wysoka - Serednia ?
Dwa lata temu szukaliśmy tam szlaku żółtego, który był już na mapie, a w rzeczywistości go nie było.....
Nie wiem czy jest wyznakowany , nie widziałem.Tam by przeszedł po gorganie , ale nie wiem jak dalej przez kosówke do żółtego szlaku.
Na tablicy informacyjnej przed Wysoką łacznik szlaków jest naniesiony, ale jak w rzeczywistości jest to nie widziałem.

joorg
17-06-2009, 22:11
Któregoś wczesnego popołudnia, po porannym deszczu , część z nas poszła w kierunku Płysce i Grofy, a ja z kolegą postanowiliśmy iść dalej prosto w kierunku Kruhła...,i co widzimy "w szczerym polu" daleko od zabudowań?
Z rozmowy wynikało , że kiedyś tam był Monastyr, a teraz go tylko powtórnie "przywracają do życia".
Kilka zdjęć z budowy Monastyru.(opisy przy zdjeciach)

buba
18-06-2009, 13:27
Ta chatka znajduje się w około 2/3 drogi z Osmołody na Wysoką, przy szlaku po prawej stronie , troszkę w dole.Można tam się przespać, a jeszcze niżej troszkę jest nawet woda.
Spotkaliśmy grupę Polaków, którzy tam nocowali idąc z Sywuli do Osmołody.






a to ja nawet ja widzialam we mgle z daleka ale nie mialam czasu podejsc :( bo bylam z wycieczka ktora biegla na oslep przed siebie :( czyli jest otwarta..zmylilam sie bo ostatnio od paru osob slyszalam ze ja drwale zamkneli na klodke..dobra wiadomosc joorg :)

i fajny ten monastyrek!! czy to miejsce znaczone na mapach jako "skit"?

Basia Z.
18-06-2009, 20:33
Nie wiem czy jest wyznakowany , nie widziałem.Tam by przeszedł po gorganie , ale nie wiem jak dalej przez kosówke do żółtego szlaku.
Na tablicy informacyjnej przed Wysoką łacznik szlaków jest naniesiony, ale jak w rzeczywistości jest to nie widziałem.

No właśnie kiedy byłam tam 3 lata wcześniej w 2004 r. przedzieraliśmy się przez wyjątkowo gęstą kosówkę około 300-400 m (wystarczyło). Za drugim razem nie odważyłam się tam iść całkiem bez szlaku.

Basia

joorg
18-06-2009, 22:37
... Za drugim razem nie odważyłam się tam iść całkiem bez szlaku...
Ja też.:roll:


.... czy to miejsce znaczone na mapach jako "skit"?
Tak to miejsce na mapach to "Skit" (fot wyżej-drogowskaz)

...jeszcze trochę zdjęć z Grofy i okolic(fot. Alex)
Na dodatek dwa zdjęcia z twórczości w chtce(przed Wysoką) .;) dla Buby:grin:

buba
18-06-2009, 23:33
Na dodatek dwa zdjęcia z twórczości w chtce(przed Wysoką) .;) dla Buby:grin:

dzieki!!! :)