PDA

Zobacz pełną wersję : Pytań kilka odnośnie planu wypadu rowerowego po Bieszczadach



ARTI
16-06-2009, 12:31
Witam Szanownych Forumowiczów

Jako szczur nizinny, który sporadycznie pojawia się w górach, chciałbym przedstawić plan wyprawy rowerowej i zapytać kogoś z doświadczeniem w wielocypedowym poruszaniu się po Bieszczadach :), czy taki układ trasy jest wykonalny i czy aby nie warto może przesunąc trasy na inne fragmenty Bieszczad, bardziej atrakcyjne dla rowerzystów.

Mapka jest na wskazanej stronie :arrow: Drużyna B. (www.mm.pl/~artista/b-team) Szczególnie interesują nas poniższe zagadnienia:

1. Jako ekipa zastanawiamy się dla przykładu, czy bardziej malowniczy i wymagający będzie odcinek Polana - Czarna Grn. - Stuposiany ze wspinaczką na Ostre, czy może wykorzystać "odwiedziny" w Zatwarnicy i pojechać do Stuposianów (przepraszam, jeśli źle odmieniłem :) ) przez Chmiel i Dwerniczek. Nie wiem tylko jaki jest stan tego ostatniego odcinka - czy jest to przeżarty asfalt, czy szutrówki, a jest to dla nas istotne, bo poruszać się będziemy rowerami crossowymi i dodatkowo będzie to docelowo przejazd do Ustrzyków Grn., czyli z sakwami na bagażniku.

2. Ponadto chciałbym zapytać o znane przez Was osobliwości Bieszczadów znajdujące się na planowanej trasie (w pobliżu), o których możemy się nie dowiedzieć z przewodników, a szkoda by było je przegapić. Choć zdaję sobie sprawę, że chyba nie ma niczego, co nie zostało opisane w pascalowym przewodniku rowerowym, którego autor zdaje się jest tutaj znanym forumowiczem...

3. Czy schroniska wyliczone tutaj (http://www.bieszczady.pik-net.pl/bazanoc/ptsm.php) i opisane jako "szkolne" rzeczywiście są czynne do sierpnia. Pamiętam z wyprawy na Jurę, że takie schroniska przyjmowały turystów nawet we wrześniu, ale domyślam się, że to zależy, czy w roku szkolnym schronisko = internat. Może znacie sytuację "schroniskową" w Polanie, Zagórzu i Ustrzykach Górnych. Czy pod koniec sierpnia jest w ogóle sens pukać do nich bez rezerwacji? :D

Wystarczy pytań na razie...

PiotrB
16-06-2009, 13:30
zobacz tutaj http://www.twojebieszczady.pl/rower.php

ARTI
04-08-2009, 17:48
Dziękuję za linki.

Chciałbym zapytać o czasy wejść na Szeroki Wierch z Ustrzyk Górnych. Mapa, którą oglądałem sugeruje 2.45 h. Chcielibyśmy jednak wdrapać się tam w momencie, kiedy Słońce będzie się wychylać zza okolicznych wzniesień. 24 VIII wschód mamy około 0535 (można doliczyć jeszcze trochę z racji ukształtowania terenu), dlatego wyjście ze schroniska w Ustrzykach 2.45 h wcześniej wydaje mi się trochę szalone. Czy zdrowa, wysportowana młodzież :) jest w stanie "nie ścigając się" osiągnąć jakiś lepszy czas, czy owe 2.45 jest tym, czego winniśmy się spodziewać?

Mam podobne pytanie odnośnie przejścia z Ustrzyk G. na Połoninę Caryńską. Tu znów mam 2.30, a liczyłbym na trochę mniej.

Czy ktoś z Forumowiczów może się pochwalić swoimi czasami na tych fragmentach szlaków?

ARTI
01-09-2009, 19:28
Dzięki za pomoc.

Zamieszczam link do RELACJI (http://www.mm.pl/%7Eartista/rowerek/2009/bieszczady/b-team_biesy.html) z opisywanej tu wyprawy i temat można oficjalnie zamknąć.

Do zobaczenia w Bieszczadach