PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o przejazd SK -> UA busem



Basia Z.
29-06-2009, 23:22
Pytałam już na forum "Karpatywschodnie" zapytam i tutaj, gdyż wydaje mi się ze tu zagląda więcej osób.

Planuję dojazd do Sygetu Marmaroskiego przez Zakarpacie, niestety od zeszłego roku został zmieniony idealnie dopasowany rozkład jazdy - przesunęli o dwie godziny wcześniej pociąg relacji Czarna nad Cisą - Czop i nie mam szans na niego zdążyć, wobec czego kombinuję inne połączenia.

Zależy mi na dość szybkim przejeździe SK -> UA busem, w godzinach
późnowieczornych (ok 24. mam szanse dotrzeć do Michałowiec a o 2 w nocy mam pociąg z Użgorodu - dalej).

W rozkładach znalazłam kilka autobusów kursowych ale jest ich dosłownie
kilka na dzień i żaden nie jedzie o takiej porze jaka mi pasuje..
Wobec tego pytam jak wygląda sytuacja z kursami prywatnych busów na trasach dla przykładu Michalowce - Użgorod, Preszów - Użgorod.
Możemy tez wynająć busa na tą trasę, gdyż ma być nas około 10 osób.
Jak się kształtuje w tamtym rejonie sytuacja z busami ?

Ewentualnie myślę też o wynajęciu busa z Użgorodu do samej Sołotwiny
(zapewne pojedzie szybciej niż pociąg który tą trasę przebywa w ok 8 godz.)
Czy w Użgorodzie jest to możliwe ?
Jakie mniej więcej są ceny ?

Pozdrowienia

Basia

P.S
Mam też autobus czeskich linii ok 20 z Żyliny wprost do Użgorodu ale na miejscu jest ok. 4 nad ranem.
Jak nic innego nie znajdę to pojadę nim a potem będę kombinować.

Basia Z.
12-07-2009, 18:58
Ponieważ już wróciłam wiec sama sobie mogę odpisać.
Na linii MiIchalovce -> Uzgorod jeździ codziennie kilka autobusów kursowych większość w godzinach porannych (myśmy ostatecznie dotarli do Michalovec na 7 rano i autobus był dosłownie za 10 min.)

Jadą z przystanku przed dworcem ZSD.
Cena - kilka (ok 4.) euro, czas przejazdu wraz ze staniem na granicy ok. 1,5 godz.

B.

kowcio
15-07-2009, 23:52
BAsiu...
Jak wyglądała sytuacja na granicach SK/UA i UA/RO? W sierpniu jadę na rumuńską Bukowinę (własnym samochodem) i zastanawiam się czy przez UA czy przez Węgry.

Viwaldi68
16-07-2009, 00:46
BAsiu...
Jak wyglądała sytuacja na granicach SK/UA i UA/RO? W sierpniu jadę na rumuńską Bukowinę (własnym samochodem) i zastanawiam się czy przez UA czy przez Węgry.
Kowcio jedź przez Węgry chyba że chcesz zgubić zawieszenie. W drodze powrotnej baseniki czekają:-P

Basia Z.
16-07-2009, 11:32
BAsiu...
Jak wyglądała sytuacja na granicach SK/UA i UA/RO? W sierpniu jadę na rumuńską Bukowinę (własnym samochodem) i zastanawiam się czy przez UA czy przez Węgry.

Granicę przekraczaliśmy bez żadnego problemu:
Michałowce -> Użgorod kursowym autobusem, Sołotwina -> Syget pieszo i praktycznie w ogóle na niej nie stali.
Wybrałam tą trasę dlatego ze była znacznie (prawie dwukrotnie) tańsza niż droga przez Węgry. Ale własnym samochodem to chyba jednak lepiej przez Węgry, gdyż jest tylko nieznacznie dłuższa a drogi lepsze i jedzie się cały czas przez terytorium Unii.. Przy dobrych układach nie trzeba nawet wyciągać dokumentów.

A zawieszenie tak czy inaczej można urwać również i w Rumunii. :mrgreen:

Szczegółowo to dojazd był taki:

Wieczorem uciekł nam autobus, więc jechaliśmy z Żyliny ok 3 w nocy Inter City do Michałowiec, stamtąd dosłownie od razu (ok 8 rano) był autobus do Użgorodu, który wraz z postojem na granicy jechał około 1,5 godz. i dalej po godzinie przerwy ok godz. 12 czasu ukraińskiego autobusem do Sołotwiny (kierunek - Rachow), który jechał ok 4 godz. Z Sołotwiny pieszo przez granicę i już. Na miejscu byliśmy ok godz. 17.

Koszty - dojazd do Żyliny z Katowic ok 17 zł Katowice - Zwardoń + 9.08 zł Zwardoń - Skalite + ok 1,8 euro Skalite Serafinov - Zylina (należy kupować bilety od Skalite Serafinova bo tam nie ma kasy + ok 10 euro IC Żylina - Michałowce. Zaznaczam że na terenie Słowacji kupowaliśmy na pociągi dla 11 osób bilet zbiorowy, dla pojedynczej osoby może być drożej.

Dalej 2,60 + 1 (bagaż) euro za autobus Michałowce - Użgorod oraz 31,27 UAH Użgorod - Sołotwina

W sumie wyszło trochę ponad 120 zł na osobę.

Z powrotem jechaliśmy przez Satu Mare i Węgry i to wyszło znacznie drożej. Coś ponad 200 zł. Nic o rozsądnej porze nie kursuje pomiędzy Satu Mare a graniczna stację Meteszalka na Węgrzech, musieliśmy jechać taksówką po 100 lei od samochodu.


B.

Basia Z.
18-07-2009, 00:44
A i rzecz jasna zapraszam do obejrzenia zdjęć:

http://picasaweb.google.pl/Torojaga/Rumunia2009#

B.

kowcio
24-07-2009, 00:08
A i rzecz jasna zapraszam do obejrzenia zdjęć:

http://picasaweb.google.pl/Torojaga/Rumunia2009#

B.

DZięki serdeczne. Pojedziemy przez Węgry. A przy okazji Rumunii to jak kogoś interesuje, mogę posłużyć informacjami z krótkiego wypadu w Padis.

Czapa
24-07-2009, 01:23
Basia piękne zdjęcia, aż mi się zrobiła chętka na Rumunie:)