PDA

Zobacz pełną wersję : Szlaki wokół Cisnej



Albertina
08-07-2009, 22:19
Witam,
Niedługo jadę w moje Biesy i planuję przejść choć jeden szlak, który jest mi jeszcze nieznany. Wybrałam te w okolicy Cisnej. Który możecie mi polecić i dlaczego? Bardzo proszę o podpowiedź
Albertina

bertrand236
08-07-2009, 22:22
A które są Ci znane?
Tak będzie nam łatwiej.

Albertina
08-07-2009, 22:26
Jak czasowo wyglądaten przez Małe Jasło, Okrąglik, do Smereka? Czerwony. Jeszcze nie odwiedzałam tych stron. LUB słyszałam, że ten na Falową, do Jaworca jest dość pokręcony.

Marcowy
08-07-2009, 22:54
Z Cisnej mogę polecić dwie opcje:
- cięższa - Wysokim Działem na Przełęcz Żebrak, dalej sporo możliwych kombinacji (np. Wola Michowa albo Duszatyn) stosownie do pogody, kondycji itp.,
- lżejsza - rano PKS-em do Jabłonek, dalej przez Kiczerę i Łopiennik do Dołżycy i Cisnej.

bertrand236
08-07-2009, 23:01
Jak czasowo wyglądaten przez Małe Jasło, Okrąglik, do Smereka? Czerwony. Jeszcze nie odwiedzałam tych stron. LUB słyszałam, że ten na Falową, do Jaworca jest dość pokręcony.

Dasz radę. Na mapie Rythenusa masz czasy przejść.
Pozdrawiam

asia999
26-04-2010, 21:38
Tu sie dopiszę...
Ile tak mniej wiecej trwa przejście z Łopiennika do Łopienki? Wiem, ze jest znakowana ściezka, ale na mapie czasu nie ma. A nie wiem czy ta ścieżka to przez chaszcze, pokrzywy i bagna :mrgreen: czy tak mniej ekstremalnie. Poczytałam tu trochę na forum o błądzeniu po Łopienniku i okolicach i dlatego pytam:
- ile czasu tak mniej więcej sie idzie (bez długich postojów)
- czy łatwo można gdzies skręcić gdzie nie trzeba (tzn czy jest dobrze oznakowana ściezka)

z góry dzięki

don Enrico
26-04-2010, 21:43
z godzinę trzeba liczyć na to zejście.
nie wiem czy jest ścieżka bo szedłem po śniegu.
oznakowanie w końcowej części trochę niejasne. lepiej się wczuć.

bartolomeo
26-04-2010, 21:46
Ile tak mniej wiecej trwa przejście z Łopiennika do Łopienki?
Wg http://www.twojebieszczady.pl/piesze/lopiennik.php ok. 1godz (do bazy studenckiej). Ja nie szedłem, więc nie potrafię tego zweryfikować.

PS. Don Enrico mnie uprzedził :-)

marcins
26-04-2010, 21:47
W zeszłym roku schodziliśmy tą traską. Okolo 1.15 nam zeszło + czas na degustację lokalnych okazów flory. Na części ścieżki są szlaki zrywkowe. Trzeba również liczyć, że sporo połamało po okiści, a częśc ścieżki przebiega przez drzewostany wtórne.

asia999
26-04-2010, 21:59
Dzięki Wam bardzo :-)
Marcin - a to kiepskie oznakowanie pod koniec, o którym pisal Don Enrico?
(bo jak trzeba będzie rzeczywiście iśc "na czuja" to muszę więcej jedzenia wziać bo wtedy pewnie godzina wydłuży się do czterech godzin..:wink:)

marcins
26-04-2010, 22:01
W zasadzie idąc w dół zawsze się dojdzie do Łopienki. Można potoczkiem.

asia999
26-04-2010, 22:06
dobra, to mniej więcej wiem, jeszcze raz dzięki :-)
gdyby ktoś w najblizszym czasie podążył tą ścieżką to bedę wdzięczna za aktualne informacje :-)