PDA

Zobacz pełną wersję : ktoś poznaje?



ewa
16-09-2002, 01:57
Trochę mało tu punktów charakterystycznych, ale jeśli ktoś to widział to pewnie już wie. A to dziwne "coś " między drzewami to taka "skałka" słynna we wsi, zwanej?.............

marekm
17-09-2002, 12:38
Ewuniu, jak narazie chyba tam nikt nie był, przynajmniej się do tego nie przyznaje - ja tam nie byłem tak sądzę?
To może zaspokoisz naszą i moją ciekawość podając prawidłową odpowiedź.
pozdroowka

Piotr
17-09-2002, 15:42
Tez sądzę, że nalezy sie mała podpowiedź lub rozwiazanie. Brakuje czegoś charakterystycznego, takie osuwiska są w szczawnym, Rzepedzi, jaworniku, Na Osławie kolo Prełuk, na Oslawie od Smolnika do Woli Michowej i Maniowa (kilka), na Hoczewce, Wetlinie, Solince, i w wielu innych miejscach :)

ewa
18-09-2002, 20:24
To fakt, jest tych "osuwisk" trochę, choć dla mnie wcale nie są takie same (ale to akuratnie dla mnie; pewnie skrzywienie zawodowe).
Tego z fotki nalezy szukać w okolicach Ustrzyk (ale Dolnych; nie wnikam czy to jeszcze szeroko rozumiane "bieszczady" czy już któreś przedgórze). A ta woda którą widać to całkiem ciekawa rzeczka gdyż część jej dorzecza należy do zlewni Morza Czarnego. Poza tym miejsce z fotki znajduje sie ok. 1,5km od granicy Polski z Ukrainą. E.... teraz to już może wiadomo? a jak nie to dodam że miejscowość o takiej samej (takiej samej co do pierwszego członu) nazwie jak ta z zagadki znajduje się też w .....Pieninach. Teraz to juz na pewno wiadomo....
Pozdrawiam

marekm
19-09-2002, 00:40
jak w Pieninach i w Bieszczadach to musi być Krościenko.

ewa
19-09-2002, 22:49
No prawie; dokładnie: Krościenko-Granica (nad Strwiążem)
Pozdrawiam