PDA

Zobacz pełną wersję : Ustalenia po Kongresie



Anonymous
16-09-2002, 11:00
Witam!

Na kongersie powzięliśmy kilka nowych ustaleń dotyczących naszego forum:

1) Od dnia 16.09.2002 nasze forum wymaga rejestracji
- rejestracja odbywa się jednorazowo;
- wymagana jest tylko do wysyłania postów na forum;
- zapobiegnie wielu nieprzyjemnym zjawiskom, które niestety ostatnio miały miejsce.

Wszyscy, którzy dotychczas wysyłali wiadomości, nawet starzy użytkownicy, muszą dokonać rejestracji.
Mam nadzieję, że nam to wybaczycie :)

2) W niedługim czasie wybierzemy nowego Prezydenta forum:
Kandydatury są dwie: asiczka oraz Lupino. (niestety decyzją ustepującego Prezydenta lista nie może być powiększana o inne osoby - wybieramy tylko osoby obecne na kongresie)
Wyboru dokonamy poprzez tajne głosowanie (wyniki na bierząco nie bedą publikowane) w formie sondy, która niebawem pojawi się na naszych stronach.
Głosowanie rozpocznie się 01.10.2002 i potrwa do 31.10.2002 roku.
Kandydatów proszę o przesłanie na priva najpóźniej do dnia 25.10.2002 krótkiej informacji o sobie, która pomoże głosującym w wyborze.

3) Nasze spotkania w formie Kongresu będą kontynuowane.
Wyboru miejsca oraz terminu dokona Prezydent Elekt.


No to chyba tyle :)

Piotr
16-09-2002, 15:23
Ja równiez witam wszystkich, wczoraj w godzinach póxno wieczornych dotarłem do domu.
Relację z Kongresu widzianą moim okiem postaram się zamiescić dziś wieczorem, o czym niezwłocznie poinformuję.
Na razie, szczególnie tym ktorzy ostatnio nie byli w Bieszczadach polecam dwa krótkie materiały, ale bogate w zdjecia: Nasiczniański Potok, oraz Klasztor w Komańczy, kóre własnie wrzuciłem.
Dzięki Darku, że tak szybko wprowadziłeś słowo w czyn, czyli mamy na forum rejstrację - na pewno jest to przydatne. Od dziś także nie bede sie juz podpisywał Piotr_Sz, tylko po prostu Piotr - rejstracja gwarantuje, że dwie osoby nie mogą uzywactego samego loginu (spieszcie się z rejstrowaniem swoich, bo jeszcze ktoś uprzedzi...;)) Aha - może ja czegoś nie zauwazyłem, ale w "profilu uzytkownika" nie widzę miejsca na numer GG (a jest ICQ i inne). Wydaje się, że to jednak GG jest obecnie najpopularniejszym talk messengerem, więc może dałoby się to dopisac?
Nie był sobą gdybym nie odwiedził chociaz przelotnie kilku innych miejsc w Bieszczadach - zdjecia będą sukcesywnie siepojawiały. Niestety pogoda w niedzielę zupełnie popsuła szyki i w efekcie wyprawa w góry odpadła. Lupino - moja "ekipa" bardzo się ucieszyła z pomysłu i nawet około 10:00 byliśmy tuz przy strzebowiskach, ale doszliśmy do wniosku, że w takąpogodę nie ma to sensu - pomijajac deszcz byłaby bardzo kiepska widzialność z Jasła. Planowane Rawki tezmusielismy odpuścic. Wpadlismy za to na troche do Cisnej, Wetliny, połazilismypo Łupkowie (w kierunku tunelu), potem po kamieniołomie w Komańczy, oraz zajrzelismy do klasztoru.
I tak, jak zwykle, warto było pojechać choc na chwilę w Bieszczady.
Justyna (my wife) w sobotę byla na Caryńskiej i był to dzien kiedy pogoda była znosna, choć dosyć wiało i widzialnośćtez nie najlepsza. Wyobraxcie sobie, jedna pani podchodziła na Caryńską (od UG) w ...klapkach. Że ja tego nie widziałem - spadłbym chyba stamtąd ze smiechu ;)) Ale, że wyszła to fakt :)

Specjalne pozdrowienia przesyłamy "turystom", ktorzy w hoteliku "Białym" w nocy z soboty na niedzielę darli się w niebogłosy prze pół nocy, trzaskali drzwiami i tupali - dalej myslcie,że w tego typu obiektach jestescie sami, może kiedys wreszcie natniecie się na kogoś kto lubi dawać takim w zęby - ja byłem za bardzo zmeczony ;)

Zdrowia - relacja w krótce :) Parę fotek w niej toże.
Asiczko - zaoszczędziłaś mi roboty - tak się kręciłaś podczas robienia zdjęć, że na każdym jesteś 100-procentowe incognito, bez obróbki :))

Złośliwiec
16-09-2002, 18:40
Witam !!!

Złośliwie pytam - co takiego niesmacznego było na Kongresie? Po Waszych szanownych wyrazach twarzy widać raczej fakt zawiedzenia. Może to efekt tabunów ludzi na Kongresie. Ale do rzeczy - czekam z cierpliwością na nfo z Kongresu. Wtedy zapytam o resztę.
A propos: gościu z online (reszty nazwy nie wymienię) odrobił chyba wycieczkę. Nie jest to serwis, który propagowałby cokolwiek poza "kapuchą". Bieszczady mają w nazwie chyba poprzez brak wyobraźni.

Aha admin - czy sądzisz, że poprzez wymóg rejestracji unikniesz demokratycznych postów. Chyba w to nie wierzysz!

Pozdrówka

Złośliwiec

T.B.
16-09-2002, 19:56
Jakie są lub będą zadania i obowiązki Prezydenta Forum.
To też ma wielkie znaczenie przy podejmowaniu decyzji: dziewczynka czy chłopiec?
:)

marekm
16-09-2002, 20:10
witam

jak widać zalogowałem się, ponieważ należy uszanować decyzję admina
i decyzję podjętą na Kongresie. A czy to coś zmieni, czas przyniesie na to odpowiedź, jak mówią "francuzi" - pażywiom uwidzim.

To mamy trudny wybór : Asiczka i Lupino . HHHHHHMMMMMMMM, to dobrze, że jest tyle czasu do zastanowienia się i czekam na sondę.

T.B.
16-09-2002, 20:43
Coś do kitu z tą nową wersją jest.

W przeciwieństwie do poprzedniej, na starcie wątki są zwinięte. I teraz:
- naciskam "rozwiń wątki" i rozwija,
- naciskam "pokaż starsze" i pokazuje, ale zwija z powrotem,
- naciskam "rozwiń wątki" i rozwija, ale wraca do pierwszej strony
- naciskam "pokaż starsze" i pokazuje, ale zwija z powrotem,
- naciskam "rozwiń wątki" i rozwija, ale wraca do pierwszej strony
- naciskam "pokaż starsze" i pokazuje, ale zwija z powrotem,
- naciskam "rozwiń wątki" i rozwija, ale wraca do pierwszej strony
- naciskam "pokaż starsze" i pokazuje, ale zwija z powrotem,
- naciskam "rozwiń wątki" i rozwija, ale wraca do pierwszej strony
- naciskam "pokaż starsze" i pokazuje, ale zwija z powrotem,
- naciskam "rozwiń wątki" i rozwija, ale wraca do pierwszej strony
- naciskam "pokaż starsze" i pokazuje, ale zwija z powrotem,
- naciskam "rozwiń wątki" i rozwija, ale wraca do pierwszej strony
- naciskam "pokaż starsze" i pokazuje, ale zwija z powrotem,
- naciskam "rozwiń wątki" i rozwija, ale wraca do pierwszej strony
...
...

Aleksandra
16-09-2002, 23:02
...do tego strasznie wolno chodzi, ale nie wiem czy to u mnie czy tak w ogóle.

asiczka
17-09-2002, 00:17
A mnie się rejestracja podoba. Nawet jak za pierwszym razem nie skojarzyłam o co chodzi. Ale jak widać już jest OK. Ehhhh te techniczne niuanseeeeeeee....


Yyyyyy... no i już widzę biesy no i dobrze, niech się kręci. A co do prezydentury to ja nie widzę potrzeby zmiany - SB, był w sam raz. No właśnie SB, czemu to zrezygnowałeś??????

Na Kongresie było całkiem swojsko Złośliwcze ( adekwatny nick, gratulacje!). Mnie się podobało.
Howgh!

p.s. Piotrze;-) starałam się jak mogłam!

Szaszka
17-09-2002, 10:12
Ja tez w sprawie watkow - nie widac, ktore sa nowe, nieprzeczytane, a to bardzo ulatwialo zycie...

Anonymous
17-09-2002, 10:26
Witam :)

>Złośliwie pytam - co takiego niesmacznego było na Kongresie? Po >Waszych szanownych wyrazach twarzy widać raczej fakt zawiedzenia. >Może to efekt tabunów ludzi na Kongresie.

Istotnie ludzi nie było zbyt wielu :(
a miny? cóż na kongreie należy zachować powagę :)

>Aha admin - czy sądzisz, że poprzez wymóg rejestracji unikniesz >demokratycznych postów. Chyba w to nie wierzysz!

Pewnie że nie wierzę :) Unikniemy przynajmniej "podszywania" się np.: pod stałych uczestników forum.
Nie są to zmiany nieodwracalne - jeżeli wspólnie uznamy, iż rejestracja nie spełnia swojej roli możemy powrócić do poprzedniej wersji.

>Wątki

Dzisiaj przywróciłem wersję z wątkami :) i z obsługą cookies (sygnalizowanie wiadomości nieczytanych)

>Wolno chodzi :(

Faktycznie coś się dzieje z bazą danych :(
Myślę, że to wynika z dużej ilości wiadomości na całym forum.
Licząc wiadomości w wątkach mamy około 10 tys postów :|
Postaram się coś w tym względzie poprawić jak najszybciej.

marekm
17-09-2002, 12:32
.... fakt strona, jak i jej podstrony, otwierają się wolno, ale może należy się uzbroić w cierpliwosść i będzie Ok.
....jak się już stronka otworzyła, zauważyłem zmiany kosmetyczne , uważam że na Plus.
.... Darku czy szykujesz jeszcze jakieś zmiany???

pozdroowka

Anonymous
17-09-2002, 16:29
Witam!

>.... fakt strona, jak i jej podstrony, otwierają się wolno, ale może należy >się uzbroić w cierpliwosść i będzie Ok.

Napisałem powyżej - baza już tak się rozrosła że są problemy z jej płynnym czytaniem.
Wyjścia są dwa (zdążyłem się zorientować):
1) skasowanie wszystkich postów starszych niż np. 1 rok
2) utworzenie archiwum do którego mozna przenieść całość postów

Dodatkowym rozwiązaniem jest migracja (kolejna :)) na serwer o większej przepustowości łącza - ale to póki co jest poza zasięgiem z prostago powodu - kasa (ok. 2000 rocznie więcej)

>... Darku czy szykujesz jeszcze jakieś zmiany???

W zasadzie nie. Gdyby jednak coś w dalszym ciągu sprawiało problemy - piszcze.

Dodałem zgodnie z sugestiami nasz "narodowy" komunikator Gadu-Gadu w profilu uzytkownika.

T.B.
17-09-2002, 16:54
Ludzi był cały tłum. Gdy forum "Nasza Szkapa" planowało zlot, wszyscy byli bardzo aktywni do momentu ustalenia daty i miejsca. Na samym zlocie stawiło się już tylko troje ... moderatorów. Ale i tak było fajnie! No i - oczywiście - też już planuje się następny "wzlot". To już taka statystyczna prawidłowość. Kiedyś zajmowałem się organizacją szkoleń i żeby zgromadzić 30-50 osób, trzeba było wysłać 300 zaproszeń.

Co do logowania - jeśli ma to spełniać swoją rolę, procedura powinna iść o krok dalej:
hasło "wymyśla" administrator i przesyła na podany adres e-mail.
Wtedy przynajmniej e-mail nie może być fikcyjny, a jak wiadomo możliwe jest wówczas (w jakimś skrajnym, drastycznym i uzasadnionym przypadku) zlokalizowanie odbiorcy. A jak rozumiem, chodzi o pozbawienie piszącego całkowitej anonimowości.

A co do złośliwości Złośliwca:
jeśli na BieszczadyOnline jest "kapucha" - jego wypowiedź, to "konina".

Piotr
17-09-2002, 17:16
>1) skasowanie wszystkich postów starszych niż np. 1 rok

To IMHO najlepszy pomysł. Chyba mało kto siega do starszych wątków. Nawet pół roku wydaje się spokojną granicą, aby za chwilę znowu nie trzeba bylo powtarzać operacji. Jeśli archiwum będzie dostepne, to każdy kto będzie chcial pogrzebać w starszych wątkach bez problemu je znajdzie.

>Dodałem zgodnie z sugestiami nasz "narodowy" komunikator Gadu-Gadu >w profilu

Hehe - narodowy, nie narodowy,ale najłatwiej kogoś na nim złapać. Mam zainstalowany GG, Odigo, Tlen i cos tam jeszcze, ale co z tego, jak największa liczba uzytkowników dostepna jest na GG :)

Złośliwiec
17-09-2002, 19:48
Witam !!!

Ponieważ wciąż nie widzę jakiegoś konkretnego posta z Kongresu - więc z nudów odpowiem na tego posta.

Mistrzu T.B. - cóż Cię zauroczyło z serwisu, którego bronisz? Zapytaj ludzi, którzy z tamtego rejonu chcieli skorzystać z tego serwisu w celu najogólniej mówiąc "odbicia się" od tej beznadzieji żywota. I co? G... Kapucha ot co?
Nie opowiadaj mi bajek, że koszty itp. Wiem o tym. Ale jak już się doszło do formy to możnaby i należałoby pomagać innym. Ot taka przyzwoitość. No niby ludzka nie Panie T.B.?

A dalej - jeżeli już prowokujecie ludzi do wypowiedzi, to przynajmniej dla przyzwoitości odpowiedzcie "czytałem, nie zgadzam się lub t.p. Panie Lupino i Panie Merekm, hmm.

Pozdrówka
wcale nie złośliwe

Złośliwiec

marekm
17-09-2002, 20:48
cześć
wydawało mi się, że odpowiedziałem na Twojego posta, chociaż nie wynika to z wykresu na liście tematów. Wobec powyższego :
- drogi Złośliwcze czytałem i odpowiedziałem na tę część Twojej wypowiedzi, na którą uznałem iż mogę coś powiedzieć. Do pozostałej części nie ustosunkuję się z prostej przyczyny - nie było mnie tam.
Czego nie widziałem na własne oczy nie komętuję.

Zwyrazami szacunku
i bieszczadzkim HEJ !

Złośliwiec
17-09-2002, 21:32
Witaj

To prawda, ale chodzi mi o posta "destylacja rozwodnienia".

Pozdrawiam

Złośliwiec

marekm
18-09-2002, 02:20
Przepraszam Cię , tu masz rację.
Niezwłocznie naprawię ten błąd, jakoś nie skojarzyłem tych dwóch nick'ów.

T.B.
18-09-2002, 12:48
Z Twoich półsłówek trudno zgadnąć, co konkretnego (czy w ogóle?) masz na myśli. Ja w ostatnich dniach poprosiłem - w imieniu ludzi z tamtego regionu, nie mających dostępu do internetu - o zamieszczenie na BieszczadyOnline informacji o Wszechstronnym Konkursie Konia Bieszczadzkiego. Informacja ukazała się natychmiast, z ozdabiającym ją zdjęciem, za darmo, a z przesłanej mi odpowiedzi wynika, że administratorzy BiesczadyOnline zrobili to z przyjemnością.

Z mojej strony - koniec tego tematu.

marekm
18-09-2002, 13:48
Witam
Hmmm, wywoływałem do "tablicy" i sam zostałem wywołany, faktycznie małe " faux pas " popelniłem.
Otóż drogi adwersarzu, w postcie owym do Ciebie adresowana jest ta część z zapytaniem i cytatem. I mam wrażenie, że w dalszym ciągu nie mam na nią odpowiedzi.
Pozostała część mojej wypowiedzi to pisane "na gorąco" moje odczucia i skojarzenia, może zbyt przesadzone , na termat natury ogólnej a tyczącej się tego co przeczytałem ostatnio w postach.
Nie bardzo też rozumiem czemu i komu miało by służyć zdejmowanie nam ubranek przez Ciebie na tym forum?
Rozumiem, że t.zw. Ahy i Ohy i itp "uprawiane przez nas tutaj są w dużej sprzeczności z rzeczywistością i życiem codziennym w Bieszczadzie.Może to nawet niektórych drażnić, ale to nie powód do tego aby bywać złośliwym w tej kwesti.To że niektórzy z nas " lukrując " swój zachwyt nad tą cześcią kraju nie zdają sobie sprawy z rzeczywistości jest bardzo błędnym odczuciem. W każdym bądź razie takie wrażenie z twych wypowiedzi odniosłem. Natomiast jeżeli chciałeś sprowokować dyskusję to spróbuj to zrobić może w innej formie proponując temat do dyskusji.

pozdroowka

Lupino
18-09-2002, 13:54
Witam!!!

Odpowiem na pytanie Złośliwca, Michała a może też Adasia (zdecyduj się, bo może masz rozdwojenie jaźni)??
Jak masz coś konkretnego do powiedzenia to wal śmiało, ale krótko i na temat. Pisanie, aby tylko pisać (z nudów można np. papierki w parku pozbierać) nie ma sensu.

Zadam Ci 2 proste pytanie.

1. Co zrobiłeś, aby ludziom w Bieszczadach żyło się lepiej?

2. napisałeś: "A propos: gościu z online (reszty nazwy nie wymienię) odrobił chyba wycieczkę. Nie jest to serwis, który propagowałby cokolwiek poza "kapuchą". Bieszczady mają w nazwie chyba poprzez brak wyobraźni."
Oto pytanie. Czym Ci zaszła za skórę strona bieszczadyonline?


pozdrawiam

J.Lupino

Złośliwiec
18-09-2002, 21:37
Witam

No to bardzo ładnie z ich strony. Dam im rozgrzeszenie. Może to znak, że powinienem uwierzyć w możliwość zmiany ludzisków na lepsze. Oby tak dalej.
Dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Złośliwiec Michał

Złośliwiec
18-09-2002, 21:42
Witaj

No i ślicznie - dzięki. Miałem nadzieję, że takie posty także się tutaj pojawią.
Zgadzam się z Tobą i jeszcze raz dzięki.
Ubranek Wam nie zamierzam zdejmować - jeżeli odebraliście takie wrażenie to przepraszam.

Jeszcze raz dzięki

Pozdrawiam

Złośliwiec Michał

Złośliwiec
18-09-2002, 21:52
Witaj

Ale jesteś upierdliwy :)).

Mam wrażenie, że wszyscy zauroczeni tamtą krainą mają rozdwojenie jaźni - więc przyjmuję to jako fakt zaliczenia mnie do takiej grupy.
Walę śmiało i krótko (a co dłuższe teksty męczą oczka?), i w miarę możliwości konkretnie. A te nudy dotyczyły chwil, kiedy przeglądałem posty (skąd u Ciebie takie takie fajne pomysły? - odrabiałeś jakieś zadanie w parku? :)) )
A Twoje pytania:
ad 1 - a co robimy? Jako jednostka mogę niewiele, dlatego liczyłem na grupę. Nie spowiadam się z tego co robię lub próbuję robić dla innych. Być może kiedyś sam dowiem się, że ktoś skorzystał z mojej pomocy? Oby tak było. Nie będę odbijał tej piłeczki do Ciebie.
ad 2 - Widocznie zaszła, ale nie ma tutaj czasu na opowieści tego typu. Ale jak pisałem w in postum do T.B. cieszę się ze zmian.

Pozdrawiam w tym miejscu wszystkich uczestników forum - sorki jeżeli ktokolwiek poczuł się urażony.

Pozdrawiam

Złośliwiec Michał

Lupino
19-09-2002, 09:23
Znowu nic nie powiedziałeś. Lanie wody. Ale mam dla Ciebie propozycję. Jest takie forum o serialach telewizyjnych

http://www.serial.pl/forum/index.php?f=1

Może tam spróbójesz :>>>

powodzenia

Złośliwiec
19-09-2002, 10:42
Witam

Widzę, że musiałeś sam skorzystać z takiego forum i temu podobnych. Ale skoro musisz to Twój wybór. Mnie nie zależy na tym, abyś tracił swój cenny czas na odpowiadanie na moje posty.

Ja odpowiadam na Twoje ze zwykłej grzeczności.

Pozdrawiam

Michał