PDA

Zobacz pełną wersję : Ustrzyki Górne-baza wypadowa



Pina
16-07-2009, 08:02
Witam serdecznie.
Na poczatek pragnę się przedstawic,nazywam się Paulina.
Wybieram się z mężem na tygodniowy wypad w Bieszczady(25.07-02.08),nocleg w Ustrzykach Górnych-camping przy Hotelu Górskim.Planujemy codziennie robic jakąś trasę,tak aby przejśc ''podstawowe''szlaki,zakładamy spokojny marsz 6-7 godz.dziennie.Nie chce czuc się jak na szkolnej wycieczce gdzie liczy się ilośc zdobytych szczytów bez chwili odpoczynku i możliwości delektowania się przepieknymi widokami!!! Wstępnie ustaliliśmy trasę:
Dzień 1: Ustrzyki-Tarnica-Krzemień-Bukowe Berdo-Bereżki
Dzień 2:dojazd do Wołosatego-Halicz-Ustrzyki
Dzień 3:Ustrzyki-Połonina Caryńska-Berehy Grn.
Dzień 4:Wyjazd nad Solinę
Dzień 5:dojazd do Górnej Wetlinki-Połonina Wetlińska-Smerek
Proszę o poradę czy te szlaki są do zrobienia w czasie,który zakładamy?Nie mam też pomysłu gdzie wybrac się nad Solinę,interesuje nas miejscowosc nie za duża,gdzie będzie mozna wypożyczyc jakis kajak czy rower wodny i bezpiecznie zostawic auto.
Ostatniego dnia chcielibysmy ''wyskoczyc'' na jakis mniej uczęszczany szlak,gdzie mozna zobaczyc stare,dzikie Bieszczady,gdzie czas jakby w miejscu się zatrzymał.Mapa,którą posiadam jest z 1996r.,nie ma tu czasów przejśc oraz nie są zaznaczone wszystkie szlaki dlatego proszę o wszelkie sugestie co do tej trasy.Jak na pierwszy post to troszkę się rozpisałam i z góry przepraszam za przynudzanie ale chcę miec wszystko zaplanowane a wiem,że posiadacie wiedzę i chęci do porad.

WUKA
16-07-2009, 08:44
Witaj! "Czas się zatrzymał" w Michniowcu,Bystrem,Lipiu!Jest tam też co zobaczyć.Na kajaczek może do Zawozu?

vm2301
16-07-2009, 08:50
Witaj Paulino,

Widzę, że nastawiacie się na codzienne szczytowanie, no nie licząc tej Soliny ... może w jakąś dolinę się wypuśćcie?

robines
16-07-2009, 08:54
Na dzień drugi dołóż sobie ze 2,3 godzinki jak chcesz sobie spokojnie maszerować,pozdro.

Leuthen
16-07-2009, 09:02
Nie chce czuc się jak na szkolnej wycieczce gdzie liczy się ilośc zdobytych szczytów bez chwili odpoczynku i możliwości delektowania się przepieknymi widokami!!!

Ja akurat mam zupełnie przeciwne wspomnienia ze szkolnych wycieczek (licealnych) - moje koleżanki chciały robić w górach jak najkrótsze trasy (możliwie z wykorzystaniem ułatwień, np. kolejki krzesełkowej), bo chyba się bały, że się zmęczą...

Dzień 1: Ustrzyki-Tarnica-Krzemień-Bukowe Berdo-Bereżki
Wg czasówek z mapy "Bieszczady" ExpressMap-u czas przejścia to 7 h 35 min (do Widełek, potem asfaltem jeszcze kawałek)

Dzień 2:dojazd do Wołosatego-Halicz-Ustrzyki
Nie wiem, którędy chcesz wracać z Halicza do Ustrzyk (czerwonym?). Proponowałbym Ci zmodyfikować trasę. Ja z dziewczyną w zeszłym roku robiliśmy trasę: dojazd PKS-em do Wołosatego (odjazd 6.00; polecam! Można na początku iść i nie widzieć nikogo!), stamtąd czerwonym przez Rozsypaniec i Halicz na Tarnicę i zejście Szerokim Wierchem do Ustrzyk. Czas: 6 h 50 min

Dzień 3:Ustrzyki-Połonina Caryńska-Berehy Grn.
Wg czasówek z w/w mapy - 3 h 40 min (krótko, ale strome podejście i zejście; dodałbym coś jeszcze, chyba że chcecie 3 h podziwiać panoramę - a jest co ;-) ).

Dzień 4:Wyjazd nad Solinę

Dzień 5:dojazd do Górnej Wetlinki-Połonina Wetlińska-Smerek
Czas: 4 h 45 min (dużo czasu na leżenie i podziwianie widoków; radzę wyjść wcześnie, by uniknąć tłumów).

Generalna uwaga - jeśli będzie padał intensywnie deszcz lub będzie niedługo po obfitych opadach, odpuśćcie sobie Tarnicę od Ustrzyk (czerwonym) i połoniny - utoniecie w błocie lub zjedziecie po nim na sam dół.


Stare dzikie Bieszczady... Chyba taki pozostał szlak graniczny (niebieski), między Łupkowem a Ustrzykami Górnymi, tylko że trudno zrobić nań krótką (poniżej 7 godzin) wyprawę... Słyszałem od znajomych, że bardzo piękne i mało zadeptane są okolice Łopiennika (1069 m) na północ od Cisnej.


Przy okazji polecam opis przejścia bieszczadzkiego odcinka Głównego Szlaku Beskidzkiego (Komańcza - Wołosate; czerwony szlak) na blogu mojej dziewczyny (http://floydianka.blogspot.com/2008/08/bieszczady.html)
Znajdziesz tam m.in. informacje o przejściu trasy Wołosate - Rozsypaniec - Halicz - Tarnica Ustrzyki oraz odcinka Smerek - Połonina Wetlińska - Połonina Caryńska - Ustrzyki Górne (2 połoniny w jeden dzień).

Jabol
16-07-2009, 09:06
Tak... WUKA dobrze mówi dodam doline Stebnika jeszcze ale sugerowałbym zabranie ze sobą albo wypożyczenie rowerków.I to całkiem niedaleko od waszej bazy noclegowej. Na kajaczek polecam też Chrewt, ładniejsze widoki po wypłynięciu z zatoki pot Czarnego i mniejszy ruch na wodzie.

Pina
16-07-2009, 10:38
Dzięki wszystkim za podpowiedzi.MAm jeszcze jedno pytanie.
-czy z Bukowego Berda jest jakieś zejście ,żeby nie iśc do Bereżek?

Leuthen
16-07-2009, 12:43
czy z Bukowego Berda jest jakieś zejście ,żeby nie iśc do Bereżek?

Jest. Można zejść żółtym szlakiem do Mucznego, ale nie jest to wskazane ze względu na trudności komunikacyjne (z Mucznego do najbliższego przystanku PKS - w Stuposianach - jest 9 km asfaltem).

Pina
17-07-2009, 07:27
kochani a w jaką dolinkę wybrac się na spacer?

wadera
17-07-2009, 08:41
Koniecznie Caryńskie najlepiej od strony Nasicznego przez Przełęcz Nasiczniańską-widok z przełęczy należy wg mnie do jednych z piękniejszych w Bieszczadach.Do Ustrzyk G. można wrócić przez połoninę Caryńską .

Pina
17-07-2009, 09:45
widoczki super-dzięki za zdjęcia,zachęcające:-D.Rozumiem,że to czarny szlak z Nasiczne do Przeł.Przysłup??? posiadam starą mapę i jest bardzo nie dokładna...

Pina
17-07-2009, 09:49
czy ktoś się orientuje czy z Mucznego jeżdzą busy do Ustrzyk?