PDA

Zobacz pełną wersję : Jeszcze jedno forum bieszczadzkie



andrzej627
18-07-2009, 09:42
Na forum pojawił sie użytkownik o pseudonimie bieszczadzkie.info. Idąc jego tropem znalazłem nowy portal bieszczadzki:

Serwis Bieszczadzkie.info powstał, aby promować region Bieszczad oraz być źródłem lokalnej informacji dla mieszkańców Bieszczad
a na nim nowe forum.

W tym roku jest urodzaj na fora bieszczadzkie.

vm2301
18-07-2009, 15:33
A zajrzałem z ciekawości, wyrychtowali nawet na forum pokój dla myśliwych...nie lubią zwierząt, czy z taką desperacją forumowiczów poszukują;)

tomekpu
27-07-2009, 13:23
Urodzaj? Chyba wysyp: http://www.forum.wrota-bieszczadow.pl/index.php
Część witryny poświęcona fotografii podoba mi się ale forum to powielanie innych.

Stały Bywalec
27-07-2009, 13:30
Andrzeju, przecież po takich opadach, jak w czerwcu i lipcu br., to musi być urodzaj !
Także na fora internetowe.
:-D:-D:-D

bieszczadzkie.info
05-08-2009, 09:10
witajcie :)

zwierzaki lubi jak najbardziej, niemniej polowania się nie uniknie (oczywiście tego legalnego) a ludzie tacy muszą gdzieś rozmawiać (jeśli chcą) zatem (desperacko:P) mogą to zrobić tam :P hehe :) potwierdzeniem moich słow będzie informacja jaka się niebawem u nas pojawi, o akcji przeciwko strzelaniu do wilków, zbieramy na to jeszcze materialy..

pewnie większośc z Was, jeśli zbudowałaby strone/serwis o Bieszczadach, to nie stawiałby forum internetowego, skoro jest to, gdzie aktualnie przebywamy, jednak są tego zarówno plusy jak i minusy, nad ktorymi teraz nie będę się rozlewał, bo nie czas i miejsce, wszystko było już przemyślane; a i oczywiście pewnie liczbą użytkowników, tematów, postów tego forum, to chyba nigdy nie przegonimy, ale fajnie kłaść przed sobą wysoko poprzeczke

aha... tak mi się przypomniało widzicie.. bo Andrzej w pierwszym poście zacytowal pewien fragment strony, nie wiem w jakim celu to zrobił, ale przypomniała mi się pewna sprawa na co już ktoś mi zwrocił uwagę i chciałem Was zapytać, czy powinno się mowić
a) region Bieszczadów
b) region Bieszczad

bo ja np. pochodzę z Tychów, o których można też powiedzieć, że pochodzę z Tych... - obie formy sa poprawne, a jak to będzie z Bieszczadami?

vm2301
05-08-2009, 10:00
Legalne, nie legalne, ale hobby, nazywają to nawet sportem, czyli przyjemność sprawia.

Dlatego osobiście nie uznaję.

A co Bieszczad(ów), to zapewne boisz się ryku "bieszczadowych purystów językowych";)

Poczytaj:

http://obcyjezykpolski.interia.pl/?md=archive&id=13


Pozdrawiam:)

bieszczadzkie.info
05-08-2009, 14:26
osobiście też za takim 'sportowaniem' nie jestem ;)

i dzięki Ci za link, szukałem nieco w googlu, ale chyba za szybko się poddałem :)

katarzynowosc
05-08-2009, 18:24
Witam:)
Co do "Bieszczad" i "Bieszczadów" - pamiętam, jak znajomy (a siedzący w temacie górów rozmaitych) dochtór polonistyki wywodził niegdyś tę oboczność od oboczności Beskid-Beskidy właśnie. Co ciekawe - mówił też, źródłosłów oba wyrazy ("Beskid" i "Bieszczad") mają ten sam... że zaszły jakieś przekształcenia fonetyczne, s przeszło w sz, k w cz... Machina takich zmian jest dość zawiła, zbyt (jak dla mnie) i po prostu nie pamiętam, wybaczcie:)
Za pamięci zapytam, ale to chyba dopiero na jesieni. Albo sama zajrzę w słownik odpowiedni:)
pozdro -
katia

Marcowy
05-08-2009, 20:16
źródłosłów oba wyrazy ("Beskid" i "Bieszczad") mają ten sam

Tak jest. Jeśli powstaje wątpliwość, jak odmieniać Bieszczady, należy się wzorować na łatwiejszych w deklinowaniu Beskidach :grin:

bieszczadzkie.info
06-08-2009, 00:54
no i prosze, nadal nie wiem czemu @andrzej627 zacytował ten fragment serwisu, ale jakże ciekawych rzeczy się dzięki temu dowiedziałem :)

andrzej627
06-08-2009, 16:50
nadal nie wiem czemu @andrzej627 zacytował ten fragment serwisu
Przecież to jest, jak rozumiem, Wasze "credo", które figuruje poniżej logo serwisu.

bieszczadzkie.info
07-08-2009, 09:45
czując na sobie oddech US, CBŚ, CBA i innych wszędzie czuję podstęp, więc myslałem że i w Twoich ustach/palcach Andrzeju coś się ukrywa ;)

miłego dnia życzę ;)

admin
07-08-2009, 16:10
Dobrze ze powstaje kolejny serwis.
Im więcej konkurencji tym sytuacja rynkowa będzie zdrowsza.

BTW:
http://www.bieszczadzkie.info/newsy.html

Stały Bywalec
07-08-2009, 22:11
Przy każdej bieszczadzkiej (i nie tylko bieszczadzkiej) parafii powinno być co najmniej jedno internetowe forum dyskusyjne.
:-D

A dlaczego tak uważam ?
Bardzo niedawno, parę dni temu, przypadkowo podsłuchałem w Radomiu rozmowę dwóch moherek, politykujących na aktualne tematy. Dominowała oczywiście atmosfera świętego oburzenia, wyrażona m.in. słowami: "bo to wszystko, proszę ja pani, to przez tych żydów, złodziei, masonów i internetów".
:-D

bieszczadzkie.info
08-08-2009, 13:24
hej Admin, niestety nie wiem co było w cytacie, bo linkowanie z serwera który podales jest zabronione, ale poprawiłem już błędzik w kodzie, dzieki za zwrócenie uwagi

admin
08-08-2009, 20:37
Był screen z błędu.

bieszczadzkie.info
09-08-2009, 01:17
tak też się domyślilem, ale jak pisalem już jest ok.. dzieki raz jeszcze!