PDA

Zobacz pełną wersję : Ranking schronisk w "nmp"



majka777
20-07-2009, 16:47
Widzieliście ranking schronisk górskich w sierpniowym numerze "n.p.m"? Niestety w sieci jest tylko fragment artykułu.

http://www.npm.pl/index.php?action=site&pid=160&id=66

W pierwszej piątce niechlubnej listy "tych najgorszych" znalazły się aż dwa bieszczadzkie: Schronisko Kremenaros w UG i Schronisko na Połoninie Wetlińskiej.
Przyznam, że nigdy nie spałam w żadnym z tych obiektów, ale miałam taki zamiar.
Myślicie, że naprawdę jest tak źle i powinnam omijać szerokim łukiem to miejsce oraz absolutnie nie brać ich pod uwagę przy planowaniu jesiennego wyjazdu?

Jestem ciekawa waszych opinii i doświadczeń.

Malenki_Aniolek
20-07-2009, 17:23
Wydaje mi się że słaby wynik schroniska na Połoninie Wetlińskiej jest spowodowany tym, że dostało ono mało punktów za warunki sanitarne... Ale chyba lepszych w tych warunkach nie może mieć...

Marcowy
20-07-2009, 18:59
W pierwszej piątce niechlubnej listy "tych najgorszych" znalazły się aż dwa bieszczadzkie: Schronisko Kremenaros w UG i Schronisko na Połoninie Wetlińskiej. (...) Myślicie, że naprawdę jest tak źle i powinnam omijać szerokim łukiem to miejsce oraz absolutnie nie brać ich pod uwagę przy planowaniu jesiennego wyjazdu?


Schronisko na Połoninie Wetlińskiej (z przeproszeniem Chatka Puchatka) jest faktycznie surowe, ale poza sezonem fajnie tam spać, bo ma klimat, głównie dzięki Lutkowi. Kremenarosa radzę omijać szerokim łukiem - jedyna zaleta to lokalizacja w UG, główne wady to syf i niemiła obsługa. Podkreślam - to moje osobiste wrażenia, Kremenaros ma na forum swój fanklub ;)

don Enrico
20-07-2009, 19:39
zapodane kryteria mówią wszystko
-aby można się było najeść za rozsądną cenę
-wrzątek i jego cena
-czy pokoje posiadają odpowiednie wyposażenie
- czy łóżka są wygodne
-dostępność ciepłej wody
-ilość sanitariatów
-możliwość łatwego kontaktu ze schroniskiem za pomocą telefonu i internetu
itd. itp.
To są kryteria w sam raz dla autokarowej stonki, nie dziwię się że Chatka wyszła nisko.

buba
20-07-2009, 20:19
zapodane kryteria mówią wszystko
-aby można się było najeść za rozsądną cenę
-wrzątek i jego cena
-czy pokoje posiadają odpowiednie wyposażenie
- czy łóżka są wygodne
-dostępność ciepłej wody
-ilość sanitariatów
-możliwość łatwego kontaktu ze schroniskiem za pomocą telefonu i internetu
itd. itp.
To są kryteria w sam raz dla autokarowej stonki, nie dziwię się że Chatka wyszła nisko.

taaak...jeszcze powinno byc kryterium czy da sie dogodnie podjechac pod schronisko autem..

patrzac na te kryteria to te najfajniejsze schroniska powinny byc na samym koncu ;) a na poczatku pewnie sa jakies hotele ktore najlepiej omijac szerokim lukiem...

majka777
20-07-2009, 21:19
a na poczatku pewnie sa jakies hotele ktore najlepiej omijac szerokim lukiem...

buba, chyba nie...

Pierwsza piątka najlepszych schronisk wg "n.p.m":

1. Schronisko PTTK na Przełęczy Przegibek (Beskid Żywiecki)
2. Bacówka PTTK na Rycerzowej (Beskid Żywiecki)
3. Bacówka pod Bereśnikiem (Beskid Sądecki)
4. Schronisko pod Łabskim Szczytem (Karkonosze)
5. Schronisko PTTK Andrzejówka (Góry Kamienne)

vm2301
20-07-2009, 21:33
No i pewnie w głosowaniu wzięło udział ze 40 osób, ewentualnie debatowała redakcyjna "komisja" i wygrane brane były jednym głosem;)

andrzej627
20-07-2009, 22:04
To są kryteria w sam raz dla autokarowej stonki, nie dziwię się że Chatka wyszła nisko.
A jakie kryteria Ty byś zaproponował?

Gar
20-07-2009, 22:21
Ja niestety muszę "pi razy oko" przychylić się do werdyktu. Co prawda pewne punkty regulaminu mi się nie widzą, ale jeszcze się taki nie narodził coby wszystkim dogodził. Nie wymagam od schroniska zbyt wiele, ale zestawienie Przegibka z Kremenerosem to jak zestawienie nieba z ziemią więc nie ma się co dziwić, że wymienione schroniska znajdują się w rankingu na dwóch biegunach, a z takim "wyrokiem" się trudno mi się nie zgodzić.

buba
20-07-2009, 22:50
buba, chyba nie...

Pierwsza piątka najlepszych schronisk wg "n.p.m":

1. Schronisko PTTK na Przełęczy Przegibek (Beskid Żywiecki)
2. Bacówka PTTK na Rycerzowej (Beskid Żywiecki)
3. Bacówka pod Bereśnikiem (Beskid Sądecki)
4. Schronisko pod Łabskim Szczytem (Karkonosze)
5. Schronisko PTTK Andrzejówka (Góry Kamienne)

noo, faktycznie nie...

zgadzam sie z werdyktem :)

moze te kryteria dziwnie sformulowali, ale wygraly serio fajne obiekty!!

don Enrico
20-07-2009, 23:23
no Andrzeju !

A jakie kryteria Ty byś zaproponował?
Proszę, zrobiłem Ci watek, możesz wziąć udział.

Alexandra
21-07-2009, 01:59
1. Schronisko PTTK na Przełęczy Przegibek (Beskid Żywiecki)
2. Bacówka PTTK na Rycerzowej (Beskid Żywiecki)

Mój kamyczek - tak zupełnie subiektywnie - sch. Przegibkowe zrobiło na mnie trochę przygnębiające "świetlicowo-poczekalniowe" wrażenie.
Rycerzową uwielbiam za to, że się nie zmienia i zaspokaja w stopniu satysfakcjonującym moje gusta estetyczne w kategorii "sch. w górach" :)
Stąd moje zdziwienie czołówką rankingu...
co do dalszych - nie mogę się wypowiadać, bo nie byłam.

Piskal
21-07-2009, 09:26
Wie może ktoś, czy schronisko na Rycerzowej wciąż prowadzi Darek?