PDA

Zobacz pełną wersję : Opuszczone budowle



Amadek
08-08-2009, 19:39
Wybieram się rowerem w Bieszczady. Szukam opuszczonych budynków, cmentarzy, szybów naftowych. Generalnie wszystkiego co powstało ręką człowieka a jest dziś niezamieszkane.
Co możecie polecić?

don Enrico
08-08-2009, 20:14
Możemy polecić :
-najpierw przywitać się
-potem zadawać pytania.

WUKA
08-08-2009, 20:27
Cmentarze raczej "są zamieszkane",szyby chyba nie!

Recon
08-08-2009, 22:50
Amadek, witaj na Forum.
WUKA... z ust mi wyjęłaś odpowiedź, jak to przeczytałem. Ależ obszernie i bez końca można wymieniać "obiekty" niezamieszkałe a stworzone ręką ludzką w Bieszczadach, niektóre są nawet zmową milczenia naznaczone, w niektórych żyją krwiopijne nietoperze, żmije, wilkołaki i duchy. Niektóre sa niezamieszkałe, ale mają swoich właścicieli. A swoją drogą to ciekawe hobby takie szukanie i to z... rowerem.

Amadek
09-08-2009, 16:23
A witam wszystkich:)
Najpierw muszę do tych Bieszczad dojechać. Wyjeżdżam z Kalisza i liczę ze w ciągu trzech dni uda mi się być już na miejscu.

dorota z krakowa
09-08-2009, 17:19
Wybieram się rowerem w Bieszczady. Szukam opuszczonych budynków, cmentarzy, szybów naftowych. Generalnie wszystkiego co powstało ręką człowieka a jest dziś niezamieszkane.
Co możecie polecić?
Poczytaj przewodnik po Bieszczadach - znajdziesz wszelkie interesujące Cię informacje.

buba
10-08-2009, 10:20
szkoda ze kolega zostal tak malo sympatycznie przywitany..

moze dlatego ze nie zadal standardowego pytania "jade w bieszczady pierwszy raz, szukam dzikiego i spokojnego miejsca na nocleg na odludziu, koniecznie z lazienka, TV i mozliwoscia dojazdu asfaltem, nie wiem gdzie isc, co zwiedzac, pomozcie mi koniecznie" ;) tacy sa zwykle milo witani i udziela sie wyczerpujacych i sympatycznych odpowiedzi, po raz 50ty tych samych...;)

amadek! witaj na forum :D


A swoją drogą to ciekawe hobby takie szukanie i to z... rowerem.

pewnie ze ciekawe :)


Wybieram się rowerem w Bieszczady. Szukam opuszczonych budynków, cmentarzy, szybów naftowych. Generalnie wszystkiego co powstało ręką człowieka a jest dziś niezamieszkane.
Co możecie polecić?

bardzo bym ci chciala pomoc...ale juz dosyc dawno nie wloczylam sie na dobre po bieszczadach..kiedys bylo duzo opuszczonych obiektow(domy, hotele porobotnicze, PGRy) ale z tego co ostatnio widze to nie wiem czy ich tak duzo zostalo w tym rejonie, bo albo sie je burzy albo odnawia i zagospodarowywuje..

opuszczonych szybow naftowych w bieszczadach nigdy nie napotkalam, o budynkach ciezko mi sie wypowiadac bo bylo ich troche ale czesto jeden rok i je zmiata z powierzchni ziemii w imie bardzo wznioslych idei.. jesli chodzi o ruiny dawnych wysiedlonych wiosek to malo zostalo sladow, czesto sa to jedynie fragmenty podmurowek, piwnic i najlepiej ich szukac wczesna wiosna

jedyne budynki ktore mi przychodza w tej chwili do glowy ktore stoja opuszczone (i jest szansa ze jeszcze w takim stanie przetrwaly) to klasztor z zagorzu, cerkiew w krywym, w olchowej

moglabym polecic ogromne ilosci tego typu miejsc ale w dolnoslaskim, lubuskim, zachodniopomorskim , na ukrainie czy roztoczu.. to prawdziwe zaglebia dla milosnikow miejsc opuszczonych..ale nie wiem czy cie to rowniez interesuje


Poczytaj przewodnik po Bieszczadach - znajdziesz wszelkie interesujące Cię informacje.

interesuje sie troche tym tematem.. zauwazylam jedna rzecz- w przewodnikach nie pisze sie prawie wogole o miejscach opuszczonych - dla wiekszosci ludzi sa one malo atrakcyjne i ten temat sie pomija..


Cmentarze raczej "są zamieszkane",szyby chyba nie!

chyba koledze chodzilo o cmentarze ktore sa malo odwiedzane, zarosniete, zapomniane..


Ależ obszernie i bez końca można wymieniać "obiekty" niezamieszkałe a stworzone ręką ludzką w Bieszczadach,

no to dawaj!! sama jestem ciekawa bo moze cos przeoczylam!

WUKA
10-08-2009, 11:07
Oj Bubo,ja to napisałam z przymrużeniem oka,bo tak mi to (ze składni)śmiesznie zabrzmiało.Nie było w tym ani krzty złosliwości.I zawsze cieszą mnie wszyscy NOWI na Forum.Ja też nie "weszłam"tutaj z przedstawieniem sie ,tylko zaczęłam od wiersza-dobrze,że nie dostałam wtedy kuksańca,bo już bym chyba nie została!Pozdrawiam!

Lithandra
12-08-2009, 19:08
Nieoryginalnie ale zawsze - ruiny dworu Stroinskich kolo Bukowca. Zostaly same piwnice, wejscie po prawej stronie, ale ostroznie! A najlepiej to nie wchodzic w ogole.

Amadek
13-08-2009, 22:46
Wyjechalismy juz na www.bieszczady2009.amadek.com (http://www.bieszczady2009.amadek.com) codziennie piszemy relacjeZ)

rafcinek
15-08-2009, 19:42
Ja dodałbym jeszcze Tworylne - ruiny stajni dworskiej, piwnica i fundamenty po strażnicy niemieckiej oraz cmentarz.