PDA

Zobacz pełną wersję : Powrót.



WUKA
11-09-2009, 08:18
Powrót.

Wychodzę naprzeciw drzewom,
czarnym bzom,które w rowach
przysiadły,
makom w zboża szmaragdzie
przydrożnym
jak krwi krople co z nieba spadły.
Znów zostawiam za sobą choć trochę,
oczy sycąc świeżym pokosem.
W zachwyt wpadam nad niezmiennością,
ubolewam nad krętym złym losem.
Wszystko tutaj jak było przed rokiem,
może chmury płyną inaczej.
Tylko we mnie pochyliło się drzewo
i deszcz zamiast śpiewać wciąż płacze.

konik
12-09-2009, 13:04
WUKA nas znowu uraczyła wierszem, w którym refleksja o nas splata się z miejscami nam bliskimi. Wracamy do tych miejsc, gdzie nasze myśli są czystsze i głębsze, gdzie jaśniej dostrzegamy niezmienność piękna i zmienność losu. Wracamy ciągle tam, gdzie maki są jak krople krwi co z nieba spadły, a drzewa stoją tak samo dumne i silne, gdy drzewo naszego życia pochyla się coraz bardziej…
Ja też wróciłem wczoraj do tej świątyni dumania, gdzie usiadłszy pod dziką jabłonią myślałem o ludzkim losie (tam kiedyś mieszkali ludzie, którzy kochali i pracowali, rodzili się i umierali; dziś pozostały po nich tylko owe dzikie jabłonie i wspomnienia błąkające się wśród gór, przełęczy, dolin i lasów). I by pokłonić się Chrystusowi, który z sękatym kijem wciąż szuka zgubionego człowieka. Wracajmy tam ciągle, bo te powroty pozwalają nam wciąż poznawać samych siebie.
Dzięki WUKA!

WUKA
12-09-2009, 14:43
Koniku-masz talent i pięknie piszesz!

konik
12-09-2009, 16:30
WUKA, mówiąc o talencie powinniśmy mówić o Tobie, nie o mnie. To Ty pięknie tworzysz, ja tylko piszę co czuję i jakie myśli mi się kłębią, gdy czytam Twoje wiersze.

asia999
12-09-2009, 17:43
Konik wystukal kopytkami piękne przemówienie to ja lecę z naręczem kwiatów. :-) Pięknie WUKA!

WUKA
12-09-2009, 18:18
Asiu,jesteś wspaniała!Nie potrafię umieszczać tu zdjęć a bywało ,że prosiłam kogoś o "podpasowanie"fotki do treści wiersza.Jeśli tylko będziesz mogła,czyń to zawsze.Dzięki!

asia999
13-09-2009, 18:17
WUKA, bo to tak jest, że często jak czytam Twoje wiersze to przypominają mi się pewne miejsca, w których czuję to o czym Ty piszesz (tylko, że ja czuję prozą...;)). A czasami jest też tak, że w pewnych miejscach przypominają mi się Twoje wiersze...

no ale żeby zaraz "wspaniała"?...:mrgreen::mrgreen:

a "Powrót" podoba mi się bardzo. :-)

diabel-1410
13-09-2009, 20:05
WUKA jak zwykle pięknie i ciepło.NIECIERPLIWIE CZEKAM NOWEGO TOMIKU.

maciejka
13-09-2009, 23:17
Proste słowa - przed oczyma sielskie krajobrazy