PDA

Zobacz pełną wersję : Kajak - 1 dzień



tsa
14-09-2009, 10:07
Cześć,
jest sobie taki plan:
- przyjazd rankiem autem z kajakiem pneumatycznym,
- kilka godzin spływu,
- powrót do auta szlakiem lub autobusem /nie dłuższy niż czas spływu :)/.

Czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie lub możecie polecić miejsce/trasę gdzie można zrealizować taki plan w ciągu jednego dnia ? Interesują mnie bardziej rzeki niż jeziora/zalewy a ze względu na to, że kajak to gumowiec zależy mi raczej na relaksacyjnym pływaniu. Czy w Parkach Narodowych są jakieś zakazy dla wędrówek wodą ?

PiotrB
14-09-2009, 10:48
Cześć,
jest sobie taki plan:
- przyjazd rankiem autem z kajakiem pneumatycznym,
- kilka godzin spływu,
- powrót do auta szlakiem lub autobusem /nie dłuższy niż czas spływu :)/.

Czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie lub możecie polecić miejsce/trasę gdzie można zrealizować taki plan w ciągu jednego dnia ? Interesują mnie bardziej rzeki niż jeziora/zalewy a ze względu na to, że kajak to gumowiec zależy mi raczej na relaksacyjnym pływaniu. Czy w Parkach Narodowych są jakieś zakazy dla wędrówek wodą ?


Teraz to raczej tak sobie z pływanie, a zwłaszcza na kajaku pneumatycznym. Niski stan wód w strumieniach na wschód od zalewu. Najlepszy okres na spływy to wczesna wiosna, kiedy śnieg topnieje lub po obfitych i długich opadach deszczu.
Tak więc zostaje moim zdaniem raczej zalew i wszystko poniżej zalewu.
Co do pływania po sanie na terenie BdPN to masz specjalny szlak wodny "Niebieski San". Z tego co mi się obiło o uszy to jedynie na odcinku granicznym potrzebujesz pozwolenie.
Więcej informacji o tym szlaku znajdziesz tutaj (http://www.wrota.podkarpackie.pl/pl/turystyka/szlaki/szlakblekitnysan)

OsadaMagury
24-10-2009, 19:56
No tutaj bym dyskutował na temat najlepszej pory do spływu kajakiem. Wczesna wiosna to roztopy i może być niebezpiecznie. Lepiej wczesnym-ale latem.

PiotrB
25-10-2009, 08:03
może być i wczesne lato, chodzi o to by poziom wody był w miarę wysoki, tym bardziej że to ponton pneumatyczny, (a dokładnie nie wiadomo jaki)
Żadne górskie potoki nie są bezpieczne

tsa
21-05-2010, 12:18
Pływadło: Nie ponton. Kajak sevolora (Tahiti K109HF) - całkiem dzielna rodzinna zabawka sprawdzona na morzu, jeziorach i rzekach;

Termin: weekend majowy - a jakże;

Obciążenie: 1 osoba;

Pytanie:
1. Czy trasa Rajskie-Polańczyk jest do zrobienia w jeden dzień ?
2. Czy lepiej spłynąć Solinką ?
3. Jak wysoko można zacząć spływ Sanem lub Solinką ?
4. Czy to legalne ? :)

PiotrB
21-05-2010, 20:27
no teraz poziom wody jest idealny chyba w każdym miejscu, tylko trzeba mieć spore umiejętności, bo nurt jakby szybszy niż zazwyczaj

długi
22-05-2010, 22:17
Spływ można zacząć już w Ustrzykach G. Tyle wody płynie
Długi

PaweleS
22-05-2010, 22:52
Trasa Rajskie Polańczyk jak najbardziej do pokonania w jeden dzień.
I mnóstwo wrażeń.
Polecam