PDA

Zobacz pełną wersję : Pisanie artykułu prośba o porady



Leuthen
19-09-2009, 21:21
Jestem w trakcie pisania artykułu do Almanachu Karpackiego "Płaj", dotyczącego walk niemieckiej dywizji w Bieszczadach w 2. połowie 1944 r.
Planowałem opisać walki tej jednostki tylko w tzw. paśmie granicznym w rejonie Ustrzyk Górnych. W/w dywizja walczyła jednak przedtem w rejonie na południowy-wschód od Skole. Mam w związku z tym parę zagwozdek:
1) Artykuł ma mieć najwyżej 40 tys. znaków. Czy wstawiać tam opis walk tej dywizji także w Bieszczadach Wschodnich, przez to opisując mniej obszernie/szczegółowo walki w rejonie bliższym i lepiej znanym polskim turystom tj. rejonie Ustrzyk Górnych? Czy w ogóle ktokolwiek chciałby poczytać opis walk w tym rejonie?
2) Czy ktoś mógłby się zadeklarować, że pomoże mi dopasować dawne nazwy z niemieckiej książki do używanych obecnie (nie mam nawet mapy Bieszczadów Wschodnich i bazuję na mapkach z monografii dywizji)
3) Wiem, że niektórzy z forumowiczów (np. Henek) kręcili się w rejonie Skole. Czy ktoś natknął się na ślady drugowojennych walk (okopy, leje po pociskach, łuski itp.)? Czy macie jakieś zdjęcia? Chętnie wykorzystałbym je w artykule (z podaniem autora i podziękowaniami). Do "Płaja" piszę prestiżowo (nie płacą honorarium), więc nie będę zarabiał na czyjejś dobroci...

Z góry dzięki
Leuthen

Leuthen
21-09-2009, 16:31
Znikąd pomocy? :-(
No trudno, opiszę zatem tylko walki w części polskiej, którą jako tako znam...