PDA

Zobacz pełną wersję : Co z tą ciuchcią?



asiczka
04-10-2002, 07:57
Przenoszę dyskusję z komentarzy.

Przywróćmy ciuchci zieleń (http://www.bieszczady.info.pl/echo_artykuly.php3?id=269)

Lubię, ją, lubię stację w Majdanie i lubię "Poczciwinkę". I nie moge patrzeć jak męczy się w tak nietwarzowych kolorach. Pomijając więc wszystkie inne względy (o których z pewnością napiszecie) żółty jej nie pasuje. O napisach nie wspomnę... Ten kontrast aż razi.

I wszystko czeka na trochę kasy (tak, tak w naszym kraju o to ciągle ktoś sie rozbija), nie chodzi o wiEeeEEEEEeelkie pieniądze. Ale jednak dla Fundacji za wielkie. Jest 8 wagoników = koszt materiałów, koszt robocizny.

Może ktoś faktycznie chciałby mieć oryginalny odpis podatkowy? Darowizna na Fundację - tak chyba to działa.

Wiem jedno - kolejka powinna być ZIELONA!!, życzę jej tego!

Michał
04-10-2002, 21:59
Witaj !
Asiczko - zielone czy nie - ale czy naprawdę to jest bieszczadzka kolejka, czy tylko jej śmiertelna następczyni. Jechałem nią wtedy (pewnie jak sporo z Was) kiedy kolor jej wagonów nie miał znaczenia. Jazda bez trzymanki na wago nach z cudnymi balami bukowymi - o - to miało sens. A te dwa wagoniki dla ceprów? Pecha.

Jak cosik nie kumam to please return posta.

pozdrawiam

asiczka
04-10-2002, 22:59
No i prosze, nasz poczciwy, niezawodny Michał;)

Michał! Ależ nie sposób duskutować z tak postawioną tezą. No chyba, że jesteś daltonistą. Może się tez zdażyć, że nie interesuje Cię jaki kolor ma ciuchcia - i wolno Ci.
Wolno Ci tez wspominać ciągle jak to "drzewniej" bywało - i teraz to se nevrati...
Ja wiem jedno - ta krzykliwość żółci i wielgachne napisy nie pasują do kolejki i już.
Nie będę się spierała czy jest nowa czy stara, czy lepej było nią jeźdźić czy obecnie. Nie o to mi chodzi. Jak dalej trudno Ci pojąć - to "zwal" to na kobiece poczucie estyki (jak już nijakim sposobem do Ciebie to nie przemawia). Poza tym masz prawo nie przywiązywać uwagi do kolorów - trudno. Ja przywiązuję i wiem że ludzie też. Nawet Kierownik Biura Fundacji, swietny człowie;-) p. Stasi Wróbel mówił, że nie raz muszą wysłuchiwać głosów oburzonych turystów, którzy pamiętali (dawną kolejkę) lub nie spodziewali się takiej krzykliwej reklamy akurat TU.
Ja tam wiem, że wielu ludzi ucieszyła by stonowana zieleń, zamiast żrącej żółci. Na nie dyskutuję o tym czy lepiej by była żółta czy zielona.
Napiasłam ten tekst, bo miałam i mam nadzieję, że może znajdzie się sposób i możliwości by jęj tę zieleń zwrócić. Tyle.

No uciekam spać, bo jutro Bukowe Berdo. Idę odtańczyć taniec przywołujący jesienne słoneczko.

p.s. swoją drogą, nie męczy Cię ta poza wiecznie niezadowolonego mędrka, który widzi szklankę do połowy pustą, zamiast do połowy pełną?
Pozdrawiam.

asiczka
04-10-2002, 23:01
upsssssss jestem padnięta - stąd te literówki, buuuuuuu, prosze o wybaczenie.
Dobranoc.

Michał
04-10-2002, 23:20
Cze asiczka

Oczywiście - masz rację. Pamiętam te stonowane zielone wagoniki. Fajne - lepsze o dwa nieba niż to badziewie teraz.

Proszę o jedno - nie odbierajcie moich postów jako kontra - odżegnałem się od tego.

A co do kolejki - marzy mi się przecudna stara jej trasa. I jeżeli udałoby nam sie spotkać w Bieszczadach poprosiłbym, abyśmy zrobili sobie dłłłuuuuugi spacer jej starymi torami. Z Jabłonek niedaleko jest do punktu starrtu. O tej porze (maj) nie ma też problemu ze żmijami na tej trasie. Eh pogadamy jeszcze otym kiedyś przy okazji.

A ciuchcia - ZIELONA na mus.

Pozdrawiam

Michał
04-10-2002, 23:24
Heh

Czytam chyba co 2 linię - nie męczy mnie ta poza. Why? Daleki jestem od mędrkowania - jestem na tyle głupawy, że sam się pytam kiedy w końcu to co dla innych cudne i kolorowe będzie i dla mnie takie. A Wy jako kobiety?
Oh mistrzunie - zazdroszczę Wam!
A szklanki nie widzę :)))

Pozdrawiam bardzo serdecznieeeeee

Rany kobitki - jesteście extra!

marekm
05-10-2002, 17:13
Witam
W zielonym jej /"ciuchci bieszczadzkiej "/ do twarzy i z tym kolorem jest na ogół kojarzona. Ja również chciałbym aby wróciła jej szata w kolorze zielonym, niczym sukienka w tym kolorze muskana przez wiatr, gdy będzie sunęła po swoich torach, ruszając z Majdanu, czy jak Kto woli Cisnej-
-Majdanu.

W związku z powyższym mam propozycję, która gdyby " wypaliła " może pomogłaby Fundacji chociaż w części zdobyć fundusze na ten cel.

Jestem w trakcie prac projektowych nad znaczkiem okolicznościowym, którego projekt chciałbym przekazać Fundacji gratis.Oczywiście po ukończeniu go zaprezentuję go na Forum.
Aby projekt mógł przynieść rządany efektw tym momencie potrzebni są Sponsorzy, jak to sie teraz ładnie nazywa, lub wykonawcy , którzy by wykonali ów znaczek, najlepiej gdyby to było też gratisowe działanie.Ewentualmie za pieniądze uzyskane ze sponsoringu.
Całość przekazana zostałaby Funadacji, która sprzedając go gromadziłaby pieniądze na przemalowanie "Ciuchci bieszczadzkiej".
Będę wdzięczny Wam za opinie na ww temat .
Może uda Nam się coś razem zdziałać i byłaby to Nasza *cegielka *, chociaż lepszym określeniem byłoby nazwać to " hakiem " mocujacym szyny kolejowe do podkladów. Niestety nie wiem jak się on nazywa?

z poważaniem
marekm

Aleksandra
07-10-2002, 13:15
pomysł dobry, teraz poszukiwany wykonawca...
Może SB i inni znają kogoś takiego?