PDA

Zobacz pełną wersję : Witam!



Lupino
10-10-2002, 19:26
Witam Wszystkich po dłuższej nieobecności, spowodowanej względami zawodowymi. Czytam nowe posty i myślę sobie jak to fajnie, ze na forum pojawili się nowi ludzie. Wygląda na to, że "fuzja" przyniosła wymierne efekty i nie widzę w tym żadnej konkurencji. Cieszy mnie fakt istnienia trzech aktywnych stron poświęconych Bieszczadom, a jedno forum skupi ludzi mających coś do powiedzenia o Bieszczadach i opowiedzenia o swoich tam przeżyciach.
Dodam coś o kolejce. Bywając na Strzebowiskach codziennie słyszę jej gwizd o 11, gdy podjeżdża na Smażalnię. Jednak jej widok mnie odstrasza, ale jest to moje prywatne zdanie. Niestety jej kolor to był wybór - być, albo nie być. Powiem więcej. Odcinkiem od Smażali do Wetliny są zainteresowani Francuzi. Chcą wykupić i uruchomić ten fragment. Rozmowy są w toku. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

asiczka
11-10-2002, 09:40
A witaj drogi Lupino!
Dobrze wiedzieć, że nie obraziłeś się na nas...

Francuzi? Czemu ja o tym nic nie wiem!!!!!!!!!!!!! A ciuchcia ma być zielona! Co sądzisz o projektach Marka?

Piotr
11-10-2002, 09:48
Witaj,
Zainteresowała mnie informacja o kolejce - nie znasz trochę więcej szczegółow?
Ciekawi mnie jak to ma byc rozwiązane, bo takie "cuś" ma dużo plusów, ale i minusy sie pewnie znajdą. Zalezy czy ci chętni chcą kupić ten fragment, czy wydzierżawić i co za tym idzie mają w planie puścić na tym odcinku juz istniejącą kolejkę,czy może będą chcieli uruchomić swoją? Filnatropi to pewnie nie są, więc uruchomienie tego odcinka z pewnością bedzie się wiązało z innymi budowami przy tasie tego odcinka - z czegoś kasę muszą ciągnąć, a z kolejki to raczej jej długo nie zobaczą.
A tak swoją drogą, to patrząc bardziej przyszłościowo, ciekawi mnie że ktoś nie chce raczej odcinka Wola Michowa - Łupków lub dalej. Tam ruch jest coraz większy i doprowadzenie kolejki do granicy też wydaje się sensowne, na razie jeżdzą naSłowację dwa pociągi na dobę, ale warto pamiętać, że już wkróce (chyba wiosną) otworzą obok (Radoszyce) przejście samochodowe, co oznacza spory wzrost ruchu w tamtym rejonie - do tej pory trzeba było "drałować" "aż' do Barwinka.
O uruchomieniu kolejnych nawet nie marzę, Łupków- Rzepedź juz chyba na zawsze przejdzie do historii. W Prełukach stacja kolejki robi obecnie za leśniczówkę, inne na tej trasie chyba tez zaadoptowano już na inne cele.
Pożyjemy zobaczymy, czy w ogole coś z tego będzie :)
Pozdrawiam

marekm
11-10-2002, 10:27
hej!!

Z jednej strony powinnienem się cieszyć na taką informację, bo spełniłoby się jedno z moich marzeń. Przejazd "ciuchcią " z Majdanu do Wetliny.
Swego czasu na wariackich papierach udało nam sie pokonać tę trasę
i było extra!!! Tylko czy to będzie ta nasza bieszczadzka ciuchcia????
I tu się zgadzam z Piotrem podzielając jego obawy, tu ukazuje się ta smutniejsza strona tej informacji.Eeeeh!!!

Stachu
11-10-2002, 15:46
Hej z tego co sie nieoficjalnie dowiedzialem, zarzad kolejki nie wyrazil zgody na dzierzawe ich torow tak wiec cala inicjatywa stanela pod znakiem zapytania.
Co do koloru to jeszcze inna sprawa, ktora prawdopodobnie znajdzie swoj final w sadzie, bo umieszczenie barw 'pewnej stacji radiowej' odbylo sie z naruszeniem pewnych umow zawartych z 'inna stacja radiowa'. Sorry, ze pisze takimi grypsami, ale tak chyba bedzie lepiej i nikt sie nie bedzie czepial, ze problem ten zostal poruszony na publicznych forum.

Piotr
11-10-2002, 16:55
>z tego co sie nieoficjalnie dowiedzialem, zarzad kolejki nie wyrazil zgody >na dzierzawe

IMHO słusznie

>Co do koloru

No, to ładnie. Stawia to w takim razie pod duzym znakiem zapytania sens inicjatywy jej przemalowania - a w efekcie pewnie się okaże że przemalowanie, nawet gdyby ktos wyłozył pieniądze nie będzie możliwe aż nie zapadnie rozstrzygnięcie w sądzie, kóre widomo ile trwa. ale nie bede się gorączkował :) za mało danych :)
Zdrowia

Stachu
12-10-2002, 12:00
Dokładnie - wątpię żeby teraz ktokolwiek zaczął robić w tym temacie bo zapanowała cisza, która wygląda jak ugoda.
Ale tak to jest - tam gdzie dwóch się kłóci, trzeci korzysta.
Przecież będziemy mieli wspaniałą, gondolową kolejkę na Jasło. Huraaaa???...