PDA

Zobacz pełną wersję : "ciuchci" cd..



marekm
10-10-2002, 23:28
witam!

"Słowo się rzekło, kobyłka u płota".
Przedstawiam Wam kilka propozycji znaczka " Pomaluj mnie na zielono",
proponując jednocześnie Forumowiczom wybranie jednego do realizacji.
Innymi słowy małe głosowanko.
Zapraszam.

ps. czy ktoś z Was wie jak nazywa się ten " hak " mocujący szyny do podkładów??????

marekm
10-10-2002, 23:44
uuuups cosik nie wyszło! no to jeszcze razzzzzzz

marekm
10-10-2002, 23:50
i dalszy ciąg

pozdroowka

marekm
10-10-2002, 23:50
i dalszy ciąg

pozdroowka

DOROTA
11-10-2002, 07:32
Najbardziej podoba mi sie wersja "d".
Mam jednak pewna sugestie, na stronie -Bieszczady on line- nartafilam na info o ciuchci, i tam jest orginalne logo ciuchci. Nie obrarzajac Cie , moze lepiej byloby wykorzystac orginalna wersje i dodac tylko napisy. Co o tym myslisz?
Wydaje mi sie ,ze turysci przyzwyczaili sie do widoku starej wersji i szybciej skojarza o pomalowanie, ktorej ciuchci chodzi.
Oczywiscie nowa grafika jest interesujaca i podziwiam za duzy wklad pracy. Pozdrawiam wszystkich. Dorota

Ps. a tak nawiasem, to ile moze kosztowac pomalowanie ciuchci?

asiczka
11-10-2002, 07:33
Markem!!

Wspaniałe, mnie podoba się zwłaszcza projekt "d", zastanawiam się czy na kartkę czy na taki znaczek jak ten z Dwernika.

Lupino
11-10-2002, 09:50
Witaj Marku!

Po pierwsze haki mocujące szyny do podkładów nazywają się "kotwy", lub "śruby kotwiące". Obecnie odchodzi się od tego sposobu mocowania szyn. Używa się tzw. "Bezśrubowych przytwierdzeń szynowych" np. typu SB3 (załączony na rys). My nazywamy je "Łapki mocujące".

Sprawa druga. Wydaje mi się, że malować można tylko wagoniki, bo lokomotywa musi pozostać w kolorze fabrycznym (aktualnie Lyd2 jest bordowa - mniej więcej), więc na logo powinny być też wagoniki. Sprawa kolorów jest dość ważna na kolei (chociaż kolejka bieszczadzka nie ma nic wspólnego z PKP) przykładem może być nowe malowanie lokomotyw EU06.

marekm
11-10-2002, 09:56
witam

>> Nie obrarzajac Cie , moze lepiej byloby wykorzystac orginalna wersje i dodac tylko napisy.<<<

Spoko, nie jestem taki skory do obrażania się.I tak :
- aby wykorzystać orginalne logo do tego przedsięwzięcia porzebna jest zgoda właściciele - autora na takie " przeróbki ".
- moim celem, projektując ten znaczek, było odwołanie się do " wspomnień "
o ciuchci jaką była kiedyś = Zielona. To, że odwołuję się do " starego " wyglądu jest tylko symbolem - powrotem do stanu przed pomalowaniem na Żółto.

>> zastanawiam się czy na kartkę czy na taki znaczek jak ten z Dwernika.<<

na kartkę mam tez pomysł, tylko potrzebuje troszeczkę czasu na przełożenie go na "papier".

Dzięki
pozdroowka

marekm
11-10-2002, 10:13
Cze! Lupino

dzieki za info i załączniki.Widzę, że "odezwała się " w tobie zawodowa dusza. Nie ma to jak rzetelna informacja. Dzięki!!

Wizerunek "Starej Ciuchci" jest w moim zamyśle symbolem i odnosi się
do całości, tzn lokomotywa i wagoniki - czyli tzw skład, bo to się chyba tak nazywa.

pozdroowka

Anonymous
11-10-2002, 10:35
Witam!

Marku mam pytanie - czy zajmujesz się grafiką komouterową hobbystycznie czy może zawodowo? (szukamy kogoś do pomocy :))

Stachu
18-10-2002, 09:06
Rozmawiałem przedwczoraj z jednym załozycieli Fundacji Kolejki Leśnej i oficjalnie dowiedziałem się, że wkrótce wygada umowa zawarta z 'pewną stacja radiową' i zarząd kolejki nie ma zamariu przedłużać tej umowy.
Tak więc jest jednak szansa, że obecny, dający po oczach kolorek zniknie z tych sympatycznych wagoników :)))