PDA

Zobacz pełną wersję : Moderacja, kasacja i skarga do Admina na Recona1



admin
14-11-2009, 18:54
Hi,

Usunąłem wątek SB pt.: "Skarga do Admina na Recona1".

Temat polazł w taki kosmos, że nie jestem w stanie na niego patrzeć. Temat nie został skasowany fizycznie - schowałem go przed publiką na ten moment. Muszę przemyśleć i przedyskutować z zainteresowanymi co z tym fantem zrobić dalej. Na ten moment według mnie nie powinien on być online.

Checie rozmawiać o tym dalej - proszę bardzo.

Warunek jest jeden. Rozmawiajmy o tym o czym był ten wątek. O standardach moderowania, kasowania itp.
Zostawcie proszę sprawy osobiste na boku.

Recon
14-11-2009, 23:34
Do słów Admina dorzucę tylko jedno… nie róbmy w tym wątku wycieczek osobistych a pokuśmy się o merytoryczność.
Zacznę więc głos w dyskusji jako mod w myśl zasady z Rejsu „Na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy”…
Nie ukrywam, że jako mod zdobywam tutaj na Forum dopiero praktykę i pobieram naukę, więc wyrażając zgodę na to „stanowisko” zapisałem sobie w umyśle myśl Hipokratesa „Przede wszystkim nie szkodzić”. Jednak na Forum to nie jest takie proste!
Forum to cała plejada różnych osobowości, ludzi którzy się znają na różnych płaszczyznach. Forum to spora grupa ludzi których cechuje zamiłowanie do jednego wspólnego tematu. Są z różnym stażem, z różną ilością postów, z różną wiedzą, różnym wiekiem, ale mimo tych różnic chcą być tak samo oceniani i tutaj nie powinno być dysproporcji. Równość wobec prawa… a czym tutaj na Forum jest prawo? Mamy:
Regulamin Forum, http://forum.bieszczady.info.pl/announcement.php?f=16 (http://forum.bieszczady.info.pl/announcement.php?f=16)
Zasady Netykiety, http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta
i możemy poznać czym jest trollowanie, http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie
Warto to poznać by później łatwiej się dyskutowało. Zwłaszcza warto poznać na czym polega trollowanie bo niektórzy nawet sobie z tego nie zdają sprawy albo wprost „śmieją się w oczy” (vide choćby posty niektórych Forumowiczów w ostatnich „ostrzejszych” tematach).
Ma mod wtedy ingerować czy nie, kiedy ktoś rozwala wątek swoimi „nie na temat wątku” uwagami? Poczytajmy o trollowaniu, ja sam go będę czytał także! Jeszcze raz namawiam by otworzyć w/w linki i z nimi się zapoznać.
Znajomość ich da zrozumienie dla podejmowanych działań modów jak i zachowa spokój i zrozumienie popełnionych czynów.
Cieszę się, że wiele spraw jest wyjaśnianych w cichościach na PW co pozwala wyjaśniać wiele spraw bez tzw. rozgłosu medialnego. Warto też raportować złe posty klikając na trójkącik z lewej strony postu.
Jak na pierwszego dyskutanta to chyba i tak dużo jak na początek ;)

Stały Bywalec
15-11-2009, 07:51
Była to jednodniowa burza w szklance wody, przeze mnie wywołana (co zresztą wyraźnie dałem do zrozumienia na zakończenie tej, usuniętej już, naszej dyskusji).
Do nikogo, a już najmniej do Recona1, żadnych pretensji "na poważnie" nie mam.

A tak ogólnie, to tylko uważam, że nie powinno się zmieniać treści postu już przez kogoś zacytowanego, zwłaszcza gdy cytat dotyczył treści kontrowersyjnej, do której cytujący właśnie się "przyczepił".
Bo w ten sposób cytujący może wyjść na pieniacza (jak zauważył Michał) lub nawet na fałszerza cytatu. Przypomnijcie sobie, jak kiedyś uraziło Tarninę, gdy Andrzej627 zupełnie żartobliwie (i zaraz przyznając się do tego) zmienił w "łże-cytacie" Jej tekst.
A przecież po dokonaniu późniejszej autokorekty każdy wcześniejszy cytat też staje się takim "łże-cytatem".

Ponadto my wszyscy mamy tylko 1 godz. na ew. autokorektę własnej wypowiedzi. To niechże i moderatorzy (gdy występują w roli zwykłych dyskutantów) tylko tyle czasu mają.

PS
Adminie, usuwając poprzedni wątek, wylałeś przy okazji dziecko z kąpielą. Ówczesna dyskusja zeszła również i na walkę z wszami jelenimi (muchówkami). Przypominam, że także i Ty włączyłeś się w tę dyskusję, pisząc o walce z kanadyjskimi komarami.
Jabol zamieścił w ub. piątek 2 linki związane ze zwalczaniem drapieżnych muchówek, nie zdążyłem tam zajrzeć, a teraz ... już nie mogę.
.

Doczu
15-11-2009, 12:56
O właśnie ja też bym prosił o przywrócenie choć czesci dotyczącej tych owadów, bom nie zdążył zajrzeć na odpowiedzi na moje pytania.
Przepraszam za OT

Marcowy
15-11-2009, 13:47
Przywrócone w dziale "Bieszczady praktycznie" :)

Recon
15-01-2010, 00:58
Wulgaryzm...
chciałbym przybliżyć ten punkt Netykiety. Wiele wulgaryzmów tak nam spowszedniało, że wymawiając je na co dzień traktujemy jak coś normalnego. Na szczęście Forumowicze tutaj potrafią powstrzymać się z tą "powszedniością językową", ale jakiś mały przemyt jest.
Pisząc post, mamy moment namysłu i zanim przeleje się „coś” z głowy na druk to właśnie wtedy trzeba ewentualny wulgaryzm zastąpić innym, przyjaźniejszym wyrazem.

Za Wikipedią (odsyłam do linku gdzie są odnośniki)... http://pl.wikipedia.org/wiki/Wulgaryzm

„Wulgaryzmy - wyrazy (http://forum.bieszczady.info.pl/wiki/Wyraz), wyrażenia (http://forum.bieszczady.info.pl/wiki/Wyra%C5%BCenie) lub zwroty uznawane przez użytkowników danego języka jako nieprzyzwoite, ordynarne. Ze względu na sytuacje w jakich się ich używa podzielić je można na trzy podstawowe grupy:

Pierwszą są przekleństwa (http://forum.bieszczady.info.pl/wiki/Przekle%C5%84stwo), czyli grupa słów używanych, aby rozładować napięcie występujące z powodu uniesienia emocjonalnego lub negatywnych bodźców docierających do jednostki.
Druga grupa to wulgaryzmy używane w celu świadomego obrażenia drugiej osoby (http://forum.bieszczady.info.pl/wiki/Osoba) bądź grupy ludzi.
Trzecia grupa to wulgaryzmy używane w celu wyrażenia lekceważenia czegoś lub kogoś.
Wulgaryzmy mają różną konstrukcję. Pewne języki mają własną specyfikę tworzenia właściwych sobie wulgaryzmów. Najczęściej spotykane wulgaryzmy odnoszą się do:

części ciała (zwłaszcza takich jak narządy płciowe, pośladki i piersi)
zwierząt (http://forum.bieszczady.info.pl/wiki/Zwierz%C4%99ta)
łamania norm społecznych (http://forum.bieszczady.info.pl/wiki/Norma_spo%C5%82eczna)
słów niemających normalnie znaczenia wulgarnego, jednak nabierającego go w danym kontekście (http://forum.bieszczady.info.pl/wiki/Kontekst)
słów powstałych specjalnie do tego celu
sfery stosunków płciowych (http://forum.bieszczady.info.pl/wiki/Stosunek_p%C5%82ciowy)
sfery załatwiania potrzeb fizjologicznych (http://forum.bieszczady.info.pl/wiki/Fizjologia).
danych grup społecznych
wydzielin ciała
śmierci (http://forum.bieszczady.info.pl/wiki/%C5%9Amier%C4%87) oraz zwłok ludzkich (http://forum.bieszczady.info.pl/wiki/Zw%C5%82oki)
zwrotów idiomatycznych (http://forum.bieszczady.info.pl/wiki/Idiom) właściwych poszczególnym językom
Zakres wulgaryzmu jest zmienny i silnie powiązany z wyrażeniem obraźliwym (http://forum.bieszczady.info.pl/w/index.php?title=Wyra%C5%BCenie_obra%C5%BAliwe&action=edit&redlink=1)."

Recon
17-01-2010, 19:02
Jeszcze raz wrócę do wulgaryzmów...
Jeden z Forumowiczów, tutaj go nazwę Maestro, gdzieś tam napisał "...ja mam czasem gdzieś sztywne trzymanie się norm kulturalnej mowy, bo dla mnie kultura to składowa wszystkiego co mnie otacza".
Trochę "popłynę"... wychowałem się na warszawskiej Pradze, w miejscu oddalonym od więzienia (już go nie ma) z 200 metrów w linii prostej, w miejscu gdzie grypsera była "językiem urzędowym" (tutaj trzeba było wiedzieć jak nawet bluzgać!), znajomość języka migowego (do nawijania z osadzonymi) wskazana, gdzie znajomość każdego dziargu obowiązkowa. Trzeba było wiedzieć jak się nosić (jaka długość włosów, jaki zarost, jakie ubranie) jak rozmawiać (gesty, odruchy), z kim się witać a z kim nie, ech... co by tu gadać.
Więc "co jest kulturą składową co mnie otacza"? Czy gdybym musiał wejść na ambonę i do ludzi w kościele zgromadzonych też bym tak samo nawijał jak do ludzi (sic!) z Pragi? Czy jeśli mam z dawnym kumplem z podwórka pogadać (inaczej nie skuma o co mi biega) to czy takim samym językiem mam rozmawiać na Forum?
Wiem, że czasami wulgaryzmy niektórym nawet pasują, niektórzy lubią się nimi otaczać bo dają kolorystykę, niektórzy... Napisałem przecież, że popłynę. ;)

Wiem po sobie, że można się powstrzymać od wulgaryzmów, więc idźmy w kierunku Forumowej "kultury co nas otacza". To mój apel!

Jako mod będę walczył z wulgaryzmami tutaj na Forum i proszę też innych modów o wsparcie a także Forumowiczów o sygnalizowanie gdyby coś umknęło uwadze. :)

Browar
17-01-2010, 19:53
Recon1
Widze że masz jakiś uraz na tle przeklinania.
Ordnung mus sein,ale nie jesteśmy w niemieckiej armii,wyluzuj.
Przecież nikt tutaj nie nadużywa wulgaryzmów więc Twoje wynurzenia na ten temat przypominają raczej groźby...

vm2301
17-01-2010, 21:34
Reconie,

Pomimo tego, że nie pochwalam osobiście używania, a w szczególności nadużywania wyrazów powszechnie uznanych za wulgarne i obraźliwe...to jednak te pogaduchy na naszym forum są mi jakoś bliższe rozmowom z kumplami na podwórku niż wygłaszaniu kazań z ambony;)

Jak Browar napisał, nikt nie nadużywa tego typu słownictwa, a jeśli już mięskiem tu i ówdzie rzuci, to jakoś świat się nie zawali, bardziej nawet razić będą nagminne ingerencje w tekst, ciągłe upominanie, że o wygłaszaniu kazań nie wspomnę;)

No i powołując się tak usilnie na regulamin (bo na nim się opierasz przecież nożycami machając, a nie na swoim widzimisię, trza by obdarowywać użytkowników punktami karnymi...zgodnie z regulaminem;))

Więc może dajmy sobie luzu, bo nie ma powodu do rozdzierania szat, a i gorsze rzeczy na forum nieraz razić i boleć mogą niż sporadyczne kur_owanie;)

Reasumując nie ma sensu naprawiać rzeczy, które działają w sumie bez zarzutu.


Pozdrawiam:)

Pastor
18-01-2010, 11:03
.............. Rozmawiajmy o tym o czym był ten wątek. O standardach moderowania, kasowania itp.
...............

No to mam na Forum przej.....e! Lubię czasem posłużyć się publicznym słowem, lubię mowę wiązaną.Biorąc pod uwagę naturalną w tym wypadku gorliwość neofity, myślę że nie mam szans z Kolegą Moderatorem Reconem1.
Tak sobie myślę, co to będzie jak Szanowny Admin powoła jeszcze paru Moderatorów a każdy z nich ogłosi, wzorem Kolegi Recona1, jakąś krucjatę??? Fakt, że parę rzeczy można by jeszcze zakazać,np. nadużywania alkoholu (jeden Moderator), niezdrowej kuchni (kolejny Mod). Wskazane byłoby zaapelować o nie lekceważenie znaków zakazu, licznych niestety w Bieszczadzie (dwóch Modów, bo trzeba pilnować Barnaby,żeby na Moczary nie łaził).
A co będzie ze słownictwem które kiedyś miało nieco inne znaczenie a teraz kojarzy się niejednoznacznie?
Znam autentyczny przypadek, kiedy sąsiadka pozwała sąsiadkę za nazwanie jej "sufraganem".
Rozmawiajmy o standardach moderowania,kasowania itd. A może by tak i o samych Moderatorach parę słów?
Jakie są kryteria doboru Moderatorów? Wiadomo wszystkim, że jest to wyłączna prerogatywa Admina, dobór współpracowników, współodpowiedzialnych za Forum, za całość pracy.
Pamiętam z rozmów z niektórymi forowiczami że po nominacji Kolegi Recona1 wiele osób było zdziwionych tą nominacją. Nie żeby ktos to kontestował, po prostu niektóre osoby były zdziwione, już choćby dlatego że nie znana jest "kuchnia" tej nominacji!
Ja bywam również na forach gdzie elementem dyskusji jest "symboliczny koniak" a siedzibą jakis kultowy wypał więc ja kulisy tej nominacji znam i postanowiłem je ujawnić (lepiej pózno...).
Otóż Szan. Admin powołał Kolegę ReconaPierwszego na Moderatora żeby uzupełnić stan warszawiaków w tym Szacownym Gronie! Wiadomo że odkąd Kolega Derty "poszedł w Dyrektory" częściej Go można spotkac w Krzakonosach, krzaczorach i innych czartowskich zakamarkach, z czego wniosek że trudno Go uznać za leguralnego warszawiaka. Ktoś powie, jest przecież Kolega Marcowy, warszawiak jak się patrzy. Niestety, na Marcowego też są papiery. Przede wszystkim potomstwo ma nieudane (prawie same Powsimordy). Poza tym Marcowego ostatnio często widuje się w kawiarenkach przy Krakowskim Przedmieściu z czego wniosek prosty że Kolega Marcowy jest farbowanym warszawiakiem i ma jakieś skrzywienie w stronę Polski Południowej.
Kobita by pasowała bo często w Warszawie bywa,cóż kiedy Ona jest bieszczadzka a nie warszawska!
I tak pozostał tylko Kolega Recon1, które to zresztą przewidział już przy rejestracji na Forum dodając jedynkę do swojego nicka (pełna wersja brzmi ReconPrimus Inter Pares), warszawski rodak z Pragi,który grypserę zna i kminą też pewnie ciacha.
Przy tym warszawiak rodowity, bo nawet za poprzedniego ustroju, wysłany po metrykę, w trzy dni się uwinął,jeszcze w tym czasie Bieszczady nawiedził (złośliwi twierdzą że tylko Beskid Niski).
Życzę Ci Reconie1 żebyś w pracy na Forum był gorliwy jak sam Torquemada i szybki niczym Tommy Lee Johns!
............................................ Pozdrawiam + Pastor ręką własną

WUKA
18-01-2010, 11:22
Ech! Żal,że nie ma już kategorii Satyryka Roku! Pozdrawiam Pastorze!

joorg
18-01-2010, 13:02
No to mam na Forum przej.....e! Lubię czasem posłużyć się publicznym słowem, lubię mowę wiązaną.Biorąc pod uwagę naturalną w tym wypadku gorliwość neofity, ......
Życzę Ci Reconie1 żebyś w pracy na Forum był gorliwy jak sam Torquemada i szybki niczym Tommy Lee Johns!
............................................
Pastorze napisałeś szczera prawdę , wyraziłeś to co 90 % uczestników tego forum chciało by napisać w tym temacie.
Ty Jeden potrafiłeś ująć tyle treści i prawdy w jednym poście.
Jak przeczytałem pierwszy raz powyższe wywody Moderatora Recona Pierwszego to mnie "zamurowało" , sprawdzam datę, przecie to 2010 rok,a w pewnej chwili wydawało mi się że to 1981.
Następnie sprawdzam czy nie mam "tornistra" , nie ..nie jestem już w szkole podstawowej, nie "wróciłem" tam .
Po przemyśleniu i analizie postów ,mogę określić tego typu zachowania jako"chorobę na władzę" , mówiło się kiedyś, że "wadza wali w łeb"

ps. Wielki szacunek dla Pastora za swobodę pisania prawdy w taktowny , a zarazem ironiczny sposób.
Ja tak nie potrafię , jestem bardziej złośliwy w swoich pisaniach(choć z natury nie jestem złośliwy). Nie raz miałem z tego powodu "kłopoty", ale i tak już taki zostanę.
Jeszcze jednego nie mogę zrozumieć w kontekście oświadczenia i "moderatorskiego motta" Recona 1 ..... to forum jest jednym z najbardziej "spokojnych" pośród wielu innych.
Jeszcze raz Wielki Szacunek dla Pastora >>>> Pastor na "Super Powsimorde" ;)
ps' no to mamy przej...e ..ale jest nas już kilku tu.;)

Krysia
18-01-2010, 13:08
ps. Wielki szacunek dla Pastora za swobodę pisania prawdy w taktowny , a zarazem ironiczny sposób.
Ja tak nie potrafię , jestem bardziej złośliwy w swoich pisaniach(choć z natury nie jestem złośliwy). Nie raz miałem z tego powodu "kłopoty", ale i tak już taki zostanę.
o TO TO!!!
ja też nie umiem-mówię wprost, a Pastor robi to tez wprost, ale jakże inaczej!
Pięknie napisane!!!Cieszę się Pastorze , że jesteś z nami i dziękuję Ci za tą obecność!!!

darkangel79
18-01-2010, 13:46
ogólnie nazwijmy to po imieniu "WOLNOŚĆ SŁOWA" jak to kiedyś śpiewali PUDELSI

http://www.youtube.com/watch?v=CR99pyKBN1o

admin
18-01-2010, 16:18
Taaaaa. Każdy coś dopisuje mądrego (albo i nie) więc i ja odniosę się do zaadresowanych do mnie wątpliwości.

Moderatora wybieram ja (po uzgodnieniu z obecnymi modami). Na moderatora typuję ludzi aktywnych i umiejących posługiwać się językiem polskim.
Po ostatniej "rewolcie" by uzupełnić "stan" napisałem do (jeśli mnie pamięć nie myli) 12 osób. Kilka odpowiedziało, z czego bodaj 3 zastanawiało się. Zastanowił się Recon1.
Tyle w kwestii mianowania.
W historii forum pamiętam jeden przypadek człowieka, który zgłosił się na ochotnika (do dziś zresztą jest moderatorem).

Ja wiem, że każdy lubi przyjść do "domku", wywalić giry na stół, piwko niech podadzą, pilot w łapę i wtedy się człowiek czuje ważny.
Ale może zamiast uzewnętrzniać święte oburzenie na brak standardów, zacofanie, cenzurę itd ktoś się zgłosi do pilnowania czy aby dziś jakiś "bieszczadnik" znowu nie dostał biegunki na forum? Tak dla dobra ogółu poświęci swój czas na czytanie tematów, które często go nie interesują?

Stały Bywalec kilka razy wnioskował o usunięcie Recona z funkcji. Raz gdy Recon wyedytował swój błąd ortograficzny przez co cytat SB "stracił" na aktualności.
Ponownie gdy Recon zamknął wątek w którym SB w rozmowie z innym userem określił go mianem "gównozjada".

W obu przypadkach w działaniu MODERATORA Recona nie znajduję niczego co narusza regulamin przez mógłbym go pozbawić funkcji.

joorg
18-01-2010, 17:12
....
W obu przypadkach w działaniu MODERATORA Recona nie znajduję niczego co narusza regulamin przez mógłbym go pozbawić funkcji.

Drogi Administratorze , nie chodzi tu konkretnie o osobę Recona , ale o sposób w jak ten moderator podchodzi do użytkowników.
Pouczania i "podnoszenie bata" wcześniej , tak na wszelki wypadek to nie sposób na dobre moderowanie.
Tu na forum nie ma dzieci i nieodpowiedzialnych ludzi i też nie chcę siąść (postawić sobie piwko ,jak to piszesz), i zaczynać przeglądanie forum od czytania pouczeń i ustawiania się w szereg.
Do tej pory jakoś nikt z Moderatorów nie postępował tak, jak trzeba było to wycinali posta i nie było sprawy.
Moderatorzy są potrzebnie , ale ma to być czynione w inny sposób , a nie "bat" tak na wszelki wypadek.
Tak odbieram pouczenia pana Recona i z tego co wiem nie jestem odosobniony.
To by było na tyle z mojej strony i nikt mi nie robi łaski i ja też nikomu nie robię ,że tu jestem.

ps. Browar bardzo dobrze to okreslił


...
Ordnung mus sein,ale nie jesteśmy w niemieckiej armii,wyluzuj.
Przecież nikt tutaj nie nadużywa wulgaryzmów więc Twoje wynurzenia na ten temat przypominają raczej groźby...

admin
18-01-2010, 19:25
Myślę, że każdy odebrał swoją funkcję zbyt dosłownie. Recon zbyt dosłownie zabrał się do krzewienia netykiety wśród narodu, naród zbyt dosłownie zajął się obroną swoich wolności.

marcins
18-01-2010, 20:25
Drogi Adminie jak się samemu o wolność nie zawalczy to nikt inny nie zrobi tego za nas. Nie traktujmy wszystkiego tak literalnie, bo po co pieprzyć coś jak jest dobrze.

don Enrico
18-01-2010, 21:31
Drogi Adminie !
Podpisuje się pod tym co napisał Pastor
...i zastanów się, bo nie jest to tylko jednoosobowe zdanie.

shrek
18-01-2010, 22:43
"Panie pastorze " ( żeby nie było, że do osoby duchownej bez grzeczności ) normalnie muszę Ciebie zapoznać najpierw ze mną (moją skromną osobą o złośliwie brzmiącej naturze logina ) kiedyś (mam nadzieje, że w niedługim czasie ) z moim dobrym znajomym - bo normalnie żebym nie zobaczył kto to piszę - pomyślał bym że to mój dobry znajomy. Barwność i ciętość języka, a przy tym taka lekkość i ironia to jedne z wspólnych cech "waszych". Aż strach spotkać dwóch takich was ;> a z drugiej strony to by było nie zapomniane przeżycje

Recon
19-01-2010, 01:13
Uffff... spodziewałem się, że będzie większy wp......l, a obeszliście się ze mną po lekku. Dziękuję za każde dobre słowo... eh Pastorze, Twoje słowa (na niedzielę) niczym stakan spirtnego balsamu łykam.
Swoje powiedziałem i już luzuję, ale... ;)

WUKA
19-01-2010, 10:05
No i tak jest najfajniej! Ironicznie,uszczypliwie,dowcipnie! Jakoś lepiej się oddycha!

Pastor
25-01-2010, 10:31
Uffff... Swoje powiedziałem i już luzuję, ale... ;)

Wiedziałem że będzie jakieś "ale...."! Po przeczytaniu tego Twojego "ale...", utwierdziłem się w moim przekonaniu że w starciu z Twoją gorliwością, nie mam szans.
Nie mam jednak zamiaru przestać pisać tylko dlatego że Ty ReconiePierwszy "objąłeś tu stanowisko" i postanowiłeś "walczyć z wulgaryzmami", tzn. z tymi których chyba na kpinę nazywasz swoimi kolegami. Odnoszę wrażenie że według Twojej definicji wulgaryzmem jest to co napiszą inni a to co piszesz Ty to przejaw "forumowej kultury".
Ja widzę że Tobie wszystko kojarzy się z ......... i nie jestem zdziwiony. Medycyna zna takie przypadki, chociaż zwykle jest bezradna.
Skoro już musisz "walczyć" to czy nie mógłbyś nadal czepiać się Stałego Bywalca??? Na Jego plecach prędzej zrobisz karierę, jest osobą powszechnie znaną, też ma język niewyparzony a jest o wiele bardziej cierpliwy.
Ja w każdym razie nie mam życzenia żebyś "moderował" moje posty bo uważam że pod pretekstem moderacji prezentujesz swoje fobie a słowa będące w powszechnym użyciu dla Ciebię są "wulgaryzmami".,
Jedna z wielkich postaci starożytnego Rzymu, Gajusz Juliusz Cezar, był powszechnie nazywany, nie tylko przez żołnierzy legii galijskich ale i przez ogół obywateli i plebsu na Forum Romanum, "łysym jebaką", loverboyem Nikomedesa, "mężem wszystkich żon i żoną wszystkich mężów". Jak to możliwe że na Forum, jakby nie było Romanum były w użyciu takie "wulgaryzmy? (zacytowałem te najdelikatniejsze,dodatkowo, wzorem ReconaPierwszego, "zmoderowałem" Swetoniusza i Krawczyka).
Ano.... Na Forum Romanum nie było prostu żadnego gorliwca-moderatora. Nie było i.......... jakoś się obeszło!!! Może i to Forum jakoś się obejdzie??
Tego wszystkim życzę i pozdrawiam
................................................ + Pastor ręką własną

Krysia
25-01-2010, 10:41
Wiedziałem że będzie jakieś "ale...."! Po przeczytaniu tego Twojego "ale...", utwierdziłem się w moim przekonaniu że w starciu z Twoją gorliwością, nie mam szans.
Nie mam jednak zamiaru przestać pisać tylko dlatego że Ty ReconiePierwszy "objąłeś tu stanowisko" i postanowiłeś "walczyć z wulgaryzmami", tzn. z tymi których chyba na kpinę nazywasz swoimi kolegami. Odnoszę wrażenie że według Twojej definicji wulgaryzmem jest to co napiszą inni a to co piszesz Ty to przejaw "forumowej kultury".
Ja widzę że Tobie wszystko kojarzy się z ......... i nie jestem zdziwiony. Medycyna zna takie przypadki, chociaż zwykle jest bezradna.
Skoro już musisz "walczyć" to czy nie mógłbyś nadal czepiać się Stałego Bywalca??? Na Jego plecach prędzej zrobisz karierę, jest osobą powszechnie znaną, też ma język niewyparzony a jest o wiele bardziej cierpliwy.
Ja w każdym razie nie mam życzenia żebyś "moderował" moje posty bo uważam że pod pretekstem moderacji prezentujesz swoje fobie a słowa będące w powszechnym użyciu dla Ciebię są "wulgaryzmami".,
Jedna z wielkich postaci starożytnego Rzymu, Gajusz Juliusz Cezar, był powszechnie nazywany, nie tylko przez żołnierzy legii galijskich ale i przez ogół obywateli i plebsu na Forum Romanum, "łysym jebaką", loverboyem Nikomedesa, "mężem wszystkich żon i żoną wszystkich mężów". Jak to możliwe że na Forum, jakby nie było Romanum były w użyciu takie "wulgaryzmy? (zacytowałem te najdelikatniejsze,dodatkowo, wzorem ReconaPierwszego, "zmoderowałem" Swetoniusza i Krawczyka).
Ano.... Na Forum Romanum nie było prostu żadnego gorliwca-moderatora. Nie było i.......... jakoś się obeszło!!! Może i to Forum jakoś się obejdzie??
Tego wszystkim życzę i pozdrawiam
................................................ + Pastor ręką własną

Ja się podpisuję pod tym także, może poza czepianiem się Stałego Bywalca-bo wolałabym, żeby się już nikogo nie czepiano, a więc jestem za końcóweczką Twojego postu. Bo dlaczego to forum nie może być po prostu miejscem spotkania przyjaciół?Nie służbowo, tylko tak po prostu ludzi cieszących się przebywaniem we własnym towarzystwie???Tak jak kiedyś było?

andrzej627
25-01-2010, 13:08
Uprzejmie proszę moderatorów o uzasadnianie swoich decyzji usunięcia jakiegoś postu. Napisanie


Powód: regulamin

uważam za zbyt ogólnikowe.

bertrand236
25-01-2010, 19:28
...
Ano.... Na Forum Romanum nie było prostu żadnego gorliwca-moderatora. Nie było i.......... jakoś się obeszło!!! Może i to Forum jakoś się obejdzie??
Tego wszystkim życzę i pozdrawiam
................................................ + Pastor ręką własną

Wasza Wielebność!

Trudno się z tym wywodem nie zgodzić, zwłaszcza, że sam często mam ochotę troche "wzmocnić" swoją wypowiedź, ale...
Zdarza mi się i to wcale nierzadko prosić tego, czy owego Moderatora o wprowadzenie poprawki w swoich i nie tylko swoich postach. /Błędy, literówki, itp/. Znaczy się według mnie są oni potrzebni.
Pamiętam jakiś stary regulamin tego forum. W jednej z pierwszych moich relacji opisałem tabliczkę na posesji Łysego. Na tabliczce jest wyrzeźbiony napis "Nie karmić kurwa psa proszę". Jakież było moje zdziwienie kiedy po kilku dniach przeczytałem w swojej relacji taki napis: "Nie karmić Bieszczady psa proszę". I taka uwaga tam była: podstawa zmiany - regulamin. Nie buntowałem się, choć mnie to wkurzało... Regulamin, to regulamin.. I jeszcze jedno. Każdy może złamać regulamin. Takie jego prawo, ale musi się liczyć z konsekwencjami. Dlatego proszę Wszystkich Moderatorów: Nie wku.......e nas zbyt często, ale dbajcie o czystość tego forum /spamowanie, trollowanie pisanie nie w tych podforach itp/.

Pozdrawiam Waszą Wielebność i Moderatorów oraz Admina ;)

Piskal
25-01-2010, 20:15
Ja w swojej cieszyńskiej relacji też napisałem, że "ford g.... wort" i "...a d... rośnie" i nikt na szczęście mi tego nie ocenzurował. I dobrze. Czasami należy wzmocnić wypowiedź, wszystko zależy od kontekstu. I wcale nie uważam, że wulgaryzmów na naszym forum jest dużo. No i nie ma już osobistych wycieczek, wypowiedzi, które by obrażały, bo wtedy potrzeba nożyczek. Nie bądźmy więc świętsi od Papieża. Pastor i Bertrand trafili w sedno.
Tak sobie siedzę przy komputerze i piszę te refleksję. A d... rośnie.

Recon
25-01-2010, 20:16
Nawet w najczarniejszych myślach nie wyobrażałem sobie, że kiedyś na Forum będę polemizował z Pastorem. Jeden tylko ja wiem jak mi to ciężko idzie i z jakim oporem to robię. Cały czas się zastanawiam czy się poddać i machnąć ręką na to, czy jednak jeszcze się podnieść z gleby i powalczyć?
W sumie o co „walka” tutaj idzie?... O nabyte prawa?, O cenzurę?, O wywyższanie się?, O demokrację?
Czy ja jestem tutaj niczym Don Kichot, Reytan, Torquemada, a może beznadziejny przypadek medyczny?
Nie!... jestem sobie taki zwykły(!!!) Forumowicz, który kiedyś do Was zawitał, coś tam napisał, i… został modem. A może jednak jestem...?
Przeczytałem Regulamin, netykietę… po coś zostało to stworzone. Jeśli można choć w części łamać przepisy lub przymykać oko i udawać ślepotę to lepiej w ograniczeniach zrobić modyfikacje na tyle, by następny mod nie miał dylematów a Forumowicz wiedział, że może sobie pozwolić na więcej. Można też wywalczyć takich modów, których się zastraszy lub którzy przymkną oko na niektóre punkty Regulaminów lub netykiety. Można wszystko!!!
Niektóre posty w tym temacie przypominają mi liberum veto, którego pierwotna zasada była szczytna (zawsze się znajdzie chociażby jeden nieprzekupiony, który sprzeciwi się przyjęciu szkodliwej ustawy), ale w sumie często doprowadzała do zupełnie czegoś innego.

Nie będę polemizował o języku potocznym bo jaki jest wszyscy wiemy i często go sami używamy i jakże różnie.
Z przykrością słyszę, jak poleca mi się kolegę z Forum na worek treningowy albo trampolinę do kariery (jakiej???? Pastorze jakiej?).

Na koniec cytat Pastora… „Ano.... Na Forum Romanum nie było prostu żadnego gorliwca-moderatora. Nie było i.......... jakoś się obeszło!!! Może i to Forum jakoś się obejdzie??
Tego wszystkim życzę i pozdrawiam”

I moja odpowiedź… jeśli życzenie się spełni, to Recon1 nic się nie zmieni, będzie nadal zaglądał na Forum, czasami coś napisze i będzie się wkurzał na pisane(!) wulgaryzmy, ale już w sobie, sam ich jednak na Forum nie napisze.

I chyba styknie w tym temacie, bo staje się nudny. Lepiej trzymać kciuki za Pastora życzenia lub za mnie, niż klikać o wulgaryzmach. Wolę jednak satyrę Pastora niż tyrady.
Ja w tym temacie z polemikami bastuję.

Piskal
26-01-2010, 10:35
Reconie!

Pirimo: Jestem Ci wdzięczny, ze Twój miły gest i nasza umowa, oczywiście, pozostaje w mocy, ale:

Secundo: Ocenzurowanie postów Bertranda i mojego, w przypadku, kiedy zostały one tak skonstruowane specjalnie, w specjalnym wątku i specjalnym kontekście było nie na miejscu. Zwłaszcza, że dotyczyły meritum sprawy i w najmniejszym stopniu nie dotykały cię personalnie. Zrobiłeś to z premedytacją i złośliwie. Proszę pozostałych moderatorów o przywrócenie oryginalnej pisowni. Powoływanie się na regulamin również jest pomyłką, ponieważ:

Tertio: nie jesteś konsekwentny. Należało ocenzurować rzekome wulgaryzmy również w mojej relacji. W jednym miejscu są wulgaryzmami, a w innym nie?

Pozdrawiam!
Piskal

Pastor
26-01-2010, 13:30
................... nie wyobrażałem sobie, że kiedyś na Forum będę polemizował z Pastorem................

Reconie1! Ty nie polemizujesz, Ty do mnie przemawiasz, pouczasz mnie, straszysz Regulaminem, Netykietą.
W dodatku zacząłeś tak górnolotnie że ciężko mi się dostosować do tego tonu. Może jednak wyluzuj trochę.
"Zapchałeś sobie głowę jakimiś pierdołami......... i teraz na siłę próbujesz zainteresować tym innych". To cytat z filmu "Poranek kojota". Dla Ciebie wulgaryzm,dla mnie ten cytat po prostu obrazuje naszą "polemikę". "Polemikę", którą Ty chcesz widzieć w konwencji zerojedynkowej - białe jest białe, czarne jest czarne, poezja jest piękna a dupa wulgarna. Ale w życiu (a więc i na Forum) bywa czasem inaczej. Bywa i vice versa, czasem "poezja" jest wulgarna a dupa jest piękna!
Lansujesz pogląd, że jak ktoś napiszę "dupa" przy pomocy czterech liter to pisze wulgaryzmy a jak ktoś pisze to samo słowo przy pomocy dwóch liter i dwóch kropek to walczy z wulgaryzmami! Nie wiadomo, śmiać się, czy płakać!
To się ReconiePierwszy nazywa hipokryzja. Nie będę pisał że to przypadek medyczny, nie spotkałem nigdy doktora który by się chwalił że kogoś z tej przypadłości wyleczył ale generalnie takie przypadki są znane.
Dwóch kolegów z forum zabrało głos w tej dyskusji, pisząc merytoryczne posty. Czy naprawdę musiałeś te posty opaskudzić swoimi dopiskami o wulgaryzmach??? Noo ale teraz już wszyscy wiedzą że Forum zalewają wulgaryzmy pisane przez Pastora, bertranda236, piskala.

Cały czas się zastanawiam czy się poddać i machnąć ręką na to, czy jednak jeszcze się podnieść z gleby i powalczyć?
Nie poddawaj się Reconie1!!! Walcz!!! Ja już Ci nie będę utrudniał. Niech Ci będzie że na Forum plenią się wulgaryzmy z którymi Ty walczysz jak Torquemada, Reytan, John Wayne, Tommy Lee Jones i wszyscy sprawiedliwi razem wzięci!
Tylko o jedno Cię proszę, nie porównuj się do Don Kichota. Biorąc pod uwagę Twoją odporność na argumenty, bardziej przypominasz mi dzielnego rumaka którym podróżował równie dzielny giermek Sancho Pansa!
......................... Z mojej strony EOT.Pozdrawiam wszystkich + Pastor ręką własną

Krysia
26-01-2010, 13:36
A czemu Recon1 nie walczy tak samo zawzięcie z takim Michałem, który w większości swoich wypowiedzi jest po prostu przykry?vide jak się odniósł do WUKI w topicu o zakapiorach. I to jest ok, a jakaś d..., g... czy cokolwiek innego jest beeee. Reconie no nie nadajesz się na moda-Admin Cię broni jak nie wiem kogo, ale miej litość ZREZYGNUJ z funkcji.

joorg
26-01-2010, 15:38
A czemu Recon1 nie walczy tak samo zawzięcie z takim Michałem, który w większości swoich wypowiedzi jest po prostu przykry?vide jak się odniósł do WUKI w topicu o zakapiorach..... Reconie no nie nadajesz się na moda-Admin Cię broni jak nie wiem kogo, ale miej litość ZREZYGNUJ z funkcji.
Krysia , nie masz racji co do formy pisania przez Michała.On nic złego WUCE nie napisał, Michała po prostu trzeba "umieć czytać" i rozumieć:grin:,

Masz racje odnośnie moderatora(raczej cenzora) Recona, zachowuje się jak cenzor "za najlepszych czasów":mrgreen:
Apel o rezygnację (wyjście z sytuacji z jakaś tam twarzą ) jest jak najbardziej uzasadniony., ale............;)


Taaaaa. Każdy coś dopisuje mądrego (albo i nie) ....Moderatora wybieram ja (po uzgodnieniu z obecnymi modami). Na moderatora typuję ludzi aktywnych i umiejących posługiwać się językiem polskim.....
W obu przypadkach w działaniu MODERATORA Recona nie znajduję niczego co narusza regulamin przez mógłbym go pozbawić funkcji.

Moderator oprócz poprawnego posługiwania się językiem polskim , musi posiadać troszkę innych cech osobowych ..ogólnie nazywanych charakterem.
Wygląda na to ,że tu na forum pozostali uczestnicy nie umieją się "posługiwać językiem polskim"..."nie tykieta":roll: obowiązuje.
PS. tak się teraz zastanawiam , czy w obecnej sytuacji nasze PW nie jest przeglądane.

Krysia
26-01-2010, 16:21
Krysia , nie masz racji co do formy pisania przez Michała.On nic złego WUCE nie napisał, Michała po prostu trzeba "umieć czytać" i rozumieć:grin:,
.
Jeśli pisanie do kogoś, że zaśmieca temat i ten milknie, choć bardzo ciekawie dyskutował nie jest niczym nieprzyjemnym to ja się przyznaję bez bicia-nie rozumiem i nie umiem czytać słów tego człowieka, ani nawet nie chcę takowej umiejętności posiadać :twisted:

marcins
26-01-2010, 16:45
Reconie1, a może powinieneś podchodzić do świata i samego siebie z pewnym dystansem? Może za bardzo się wczuwasz w funkcję? Po prostu rób to, co do moderatora należy, a nie urządzaj krucjaty, bo i tak końcem końców niewierni zajmą Jerozolimę. Jakoś inni moderatorzy nie podkreślają na każdym kroku swojej funkcji i przywilejów. A może po prostu masz za dużo czasu? Jest tyle wspaniałych bieszczadzkich detali, w które można się zagłębić.

Browar
28-01-2010, 18:31
No cóż,jednak się okazało że jesteśmy w niemieckiej armii,a moderator nie gadał sobie a muzom, tylko groził całkiem serio,i po trupach będzie udowadniał że postawi na swoim.
Stały Bywalec,Pastor (dzięki Pastorku za "słowa publiczne",pyszne) i reszta przedpiśców miała świętą rację.Zawsze znajdzie się ktoś o mentalności oficera politycznego i rewolucyjnej gorliwości,co spieprzy dobrze działający mechanizm w imię swoich urojeń.Słaby ze mnie człek,pewnie już nie mam szans dostosowania się do wysokich standardów forum,a nie chcę być cywilizowany przez politruka więc odpuszczam.Ponieważ jakoś tak nagle straciłem miętę do tego miejsca,spadam na razie na emigrację.Bye.

bertrand236
28-01-2010, 19:02
Życzę Ci Browarze szybkiego powrotu do Macierzy.... :-(
Pozdrawiam

marcins
28-01-2010, 19:03
Mam zapytanie do Wielce Szanownego Pana Administratora czy jego działanie polegające na powołaniu na moderatora Wielce Szanownego Pana Recona1 ma na celu zniechęcenie się do forum przez wartościowych forumowiczów? Moderator na każdym forum jest potrzebny, ale myślący moderator i działający dla dobra forum. Błagam nie róbmy z forum toruńskiego radia. Nie czyńmy warszawskich białych kołnierzyków milicjantami. Jeszcze raz BŁAGAM.

Krysia
28-01-2010, 19:24
A ja jeszcze raz błagam Recona Pierwszego-miejże litość, honor, dumę czy zwał jak zwał i SAM zrezygnuj

admin
28-01-2010, 21:25
Marcin... Recon napisał coś na początku (zgadzam się że niezbyt fortunnego w przekazie) ale czy potrzeba go przez to ukrzyżować?

Wartościowi userzy jeśli stawiają na szali "bycie" na forum albo Recona "bycie" moderatorem to ich wola. Przykre że tak się dzieje. Krzywda przez decyzję moderatora nikomu tutaj się nie stała! I nie stanie się. Zawsze można interweniować do mnie, a jeśli moja reakcja nie spotka się z należytą według was reakcją można założyć wątek (podobny do tego) gdzie można wylać żale.
Ostatecznie jeśli i to nie zadziała można udać się na emigrację jak kolega Browar. Wolny kraj, wolna wola.

marcins
28-01-2010, 21:45
Adminie po prostu myślałem, że jak ktoś dostaje sraki, że tak się kolokwialnie wyrażę, to zapodaje mu się węgiel i wysyła do klopa aż wydobrzeje. Nawet jeśli jest to moderator. Widocznie myliłem się.

wp.krzysztof
28-01-2010, 22:02
Cosik mi się widzi, że to już epidemia sraczki, a węgiel to nie jednemu by się przydał.

admin
28-01-2010, 22:06
Marcin: rozmawialiśmy (ja i inni moderatorzy) z Reconem na temat tego co tu się wydarzyło. Spokojnie. Sytuacja jest opanowana i mam nadzieje że będzie już tylko lepiej :]

marcins
28-01-2010, 22:24
Twoje wyjaśnienia trochę mnie uspokoiły. Mam nadzieję, że będzie tak jak piszesz Adminie.

joorg
29-01-2010, 00:10
Adminie po prostu myślałem, że jak ktoś dostaje sraki, że tak się kolokwialnie wyrażę, to zapodaje mu się węgiel i wysyła do klopa aż wydobrzeje. Nawet jeśli jest to moderator. Widocznie myliłem się.
Dobrze piszesz Marcinie, myślę że wielu z nas tu tak sądzi, a z Browarem my Wszyscy jesteśmy razem, Adminie... nie tylko On tak postanowił .
Czas działać , a co to Recon Pierwszy nie ma odrobiny ambicji ?
Mnie to jakoś nie uspokaja , widzę tylko działanie na zwłokę.
Było dotychczas dobrze , i dlaczego trzeba to psuć ?
ps. i nikt nie będzie mi zaglądał na prywatne wiadomości , bo już nic nie napiszę tam.

admin
29-01-2010, 01:35
ps. i nikt nie będzie mi zaglądał na prywatne wiadomości , bo już nic nie napiszę tam.

To jakaś choroba czy jak?

Nikt nie ma wglądu do prywatnych wiadomości!
Istnieje techniczna możliwość ich odczytania bezpośrednio w bazie danych ale poza mną nikt nie ma tam dostępu.

joorg
29-01-2010, 02:04
To jakaś choroba czy jak?

Nikt nie ma wglądu do prywatnych wiadomości!
Istnieje techniczna możliwość ich odczytania bezpośrednio w bazie danych ale poza mną nikt nie ma tam dostępu.
To nie choroba , ale pokłosie moderatora R...to są efekty.
ps.ja jestem zdrowy (tak mi się wydaje), a chore zaczyna być to ...

Pastor
29-01-2010, 10:54
................. Spokojnie. Sytuacja jest opanowana i mam nadzieje że będzie już tylko lepiej :]

Dajmy sobie trochę luzu!
Hehe.... Dzielnie walczymy z problemem który wspólnie wykreowaliśmy. Nikt nie jest bez winy, więc uderzmy się w piersi (we własne).
Więcej luzu!!!
................................ Pozdrawiam + Pastor ręką własną




PS Browarze, napisz parę słów, bo zostałeś zle zrozumiany. Ja wiem że nie było Twoją intencją odejście z Forum. + P....

WUKA
29-01-2010, 11:26
"Więcej luzu w butach
i pod czaszką.
Tylko portfel niech
w szwach pęka
po wsze czasy.
Wiecej luzu
i na codzień,
i od święta.
Złe emocje niech
przeniosą się
za lasy." (WUKA) Pastorze uścisk dłoni!

Browar
29-01-2010, 11:40
Przepraszam wszystkich którzy zrozumieli mój post jako trzaśnięcie drzwiami.Aż tak mi nie odbiło żeby jednym ruchem kasować świetne cztery lata na tym forum i obrażać w taki sposób poznanych tutaj fajnych ludzi.Napisałem "spadam na razie na emigrację" myśląc o bezterminowym urlopie,zrobiło mi się duszno,muszę się przewietrzyć.I tyle.

A co do Recona,to go darzę pewnym podziwem, graniczącym z lękiem,jak czytam jego precyzyjne przygotowania do wypraw.Zapewne misja Apollo11 była dużo słabiej zorganizowana :twisted: Lubię czytać jego relacje,w ogóle ok.Gdyby wyruszył z kagankiem oświaty na krucjatę o czystość mowy ojczystej do forumowej ludożerki, prosząc,przekonując,zwracając uwagę,pewnie niejeden by się zastanowił,może nawet nie użył "słów publicznych" by nie robić mu przykrości.
Ale jeżeli ten sam cel chce osiągnąć jako moderator,wcielając się w Pizarra z cenzorskim mieczem w ręku aby nawracać pogan,to ja mam go w rzyci,nazywając go (obraźliwie,przyznaję) politrukiem.I tyle.Bye

Michał
29-01-2010, 19:01
Witaj o święty (święcony?)


Dajmy sobie trochę luzu!
Hehe.... Dzielnie walczymy z problemem który wspólnie wykreowaliśmy. Nikt nie jest bez winy, więc uderzmy się w piersi (we własne).
Więcej luzu!!!...

Pierwszy walę się w piersi!!!!
Jam zawinił (a może Jan zawinił?) i nie mam śmiałości walić się w cudze piersi (vide avatar Krysi - Krysiu - całuski za zrozumienie - byłabyś supermodem. Na alergię jest lekarstwo)

Tak jak Browar daję se luzu.

P.s.

Jako stary łamacz zasad forumowych mam tylko jedno pytanie do Recona. Dlaczego nie korzystasz z punktów karnych. Wiem coś o tym bo nawet zaliczyłem bana od Darka. To prostsze i nie wymaga stałej obecności na forum.
Recon!!! - wracaj do Nas


Pozdrówka
i do zobaczenia

chris
31-01-2010, 20:32
Tak krótko, może to byłby dobry pomysł, to w końcu "bieszczady.info", każdy z userów ("Bieszczadników") aktywnych ma jakieś szczególnie ulubione miejsce czy teren, może można by ... luźna propozycja, przypisać nickowi dany obszar, za który user ("Bieszczadnik") byłby "odpowiedzialny" w sensie tegoż info (najnowsze foty dla Forum, informacje wprost z urzędów, itp).

Nie mam na myśli wklejania stronek z ogólnie dostępnej sieci, miliardowego zdjęcia jakiejś połoniny czy krzaka, czy opisów (wyjechałem padało dojechałem gadałem szedłem) z jakiejś tam "bieszczadzkiej wyprawy", czegoś tam z tuby numer któryś tam, czy picasy, wiem, że są tacy, co wiedzą wszystko (czyli mało ;)).

Nie chodzi też o jakąś chorą rywalizację, jakiś wyścig szczurów.

Co na Forum na to? Czy nie czas? 8-). Pozdro.

bertrand236
01-02-2010, 18:49
Marcin: rozmawialiśmy (ja i inni moderatorzy) z Reconem na temat tego co tu się wydarzyło. Spokojnie. Sytuacja jest opanowana i mam nadzieje że będzie już tylko lepiej :]


http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php?t=5600&page=5 post 83

Chyba się nie udało...
pozdrawiam

Marcowy
01-02-2010, 18:57
Chodzi chyba o ten post:

http://forum.bieszczady.info.pl/showpost.php?p=96551&postcount=83

bertrand236
01-02-2010, 19:01
Tak. Dziękuję. W afekcie napisałem :-)
pozdrawiam

marcins
01-02-2010, 19:08
Niebawem, żeby Cię nie zmoderowali na forumie będzie trzeba jakiegoś grypsa użyć na wstępie:

POCHWALONY RECON PIERWSZY I JEGO KRUCJATA O CZYSTOŚĆ MOWY

A jednak Adminie nie panujesz nad tym co się tu wyprawia.

bertrand236
01-02-2010, 19:11
Chyba to kupię Marcinie

andrzej627
01-02-2010, 19:59
Chyba się nie udało...

Bertrand, o co Ci chodzi? Przecież interwencja cenzora tylko napędza Ci czytelników. A właściwie, to jakiego brzydkiego słowa użyłeś? Na de, na ka, na pe, a może na ha?

Piskal
01-02-2010, 20:03
Bertrand, o co Ci chodzi? Przecież interwencja cenzora tylko napędza Ci czytelników. A właściwie, to jakiego brzydkiego słowa użyłeś? Na de, na ka, na pe, a może na ha?
Jeżeli już to na cha. Ale Bertrand użył tak bluźnierczego, że nie mogę go tu przytoczyć. Z drżeniem wyjawiam, że na d.

Basia Z.
01-02-2010, 20:41
Chodzi chyba o ten post:

http://forum.bieszczady.info.pl/showpost.php?p=96551&postcount=83

Bertrand - coś Ty tam takiego zbereźnego napisał ?

Czytałam wczoraj przed interwencją i nic nie przyuważyłam, a przeczytałabym uważniej.

Edit:

Właściwie powinniśmy zażądać aby wszelkie interwencje były jasno oznaczone w tekście. Tak jak to było w stanie wojennym [główny urząd kontroli publikacji i widowisk, paragraf taki a taki punkt 3]

(Ja jeszcze pamiętam że punkt 3 godził w sojusze).


B.

marcins
01-02-2010, 20:50
Widzę Basiu, że sama się już zedytowalaś. Jakaś dupa Ci się może wyrwała ;)

Basia Z.
01-02-2010, 20:55
Widzę Basiu, że sama się już zedytowalaś. Jakaś dupa Ci się może wyrwała ;)

Mi się dupa nie wyrywa, mam ją na swoim miejscu.

Wyedytowałam bo nie umiałam w poście Bertranda znaleźć interwencji a byłam ciekawa co też on takiego napisał.
Więc zaproponowałam oznaczenie interwencji tak jak to było w latach 80 w "Tygodniku Powszechnym".

B.

marcins
01-02-2010, 21:05
Według mnie wulgarny język bertranda236 może go doprowadzić do tymczasowego, a być może i dozgonnego bana. Szkoda, że nie skorzystał z tak wielu synonimów, które ma slowo dupa.

Nasunęła mi się taka dygresja. Kiedyś w książce o pewnym szanownym profesorze wyczytałem: "...gdzieś pomiędzy Dupą a Seretem...". Czyli dupa dupie nierówna skąd moderator może wiedzieć jaką dupę na myśli miał autor.

Ostatnio również zdarzyło mi się wulgarnie odezwać do pilarza - poprosiłem go, żeby takich półtorametrowych dup mi przy klocu nie pozostawiał. Kloce schodzą na skład, a dupy pozostają na lesie. Czy myślicie, że to przestrzenne rozgraniczenie kloca od dupy jest właściwe?

joorg
01-02-2010, 21:33
Niebawem, żeby Cię nie zmoderowali na forumie będzie trzeba jakiegoś grypsa użyć na wstępie:

POCHWALONY RECON PIERWSZY I JEGO KRUCJATA O CZYSTOŚĆ MOWY

A jednak Adminie nie panujesz nad tym co się tu wyprawia.


…. rozmawialiśmy (ja i inni moderatorzy) z Reconem na temat tego co tu się wydarzyło. Spokojnie. Sytuacja jest opanowana i mam nadzieje że będzie już tylko lepiej :]

Pisałem ,że to są działania na zwłokę , ale okazuje się ,że nawet na „czas nie umieją zagrać".

Jest taki „malutki” urodzony na Woli,co krzyczał kiedyś, że na internecie siedzą tylko tacy co piwo piją i porno oglądają, a tu siedzą tacy co drugie słowo „dupa” piszą.(bardzo podobne przypadki)


Taaaaa. Każdy coś dopisuje mądrego (albo i nie) więc i ja odniosę się do zaadresowanych do mnie wątpliwości.

Moderatora wybieram ja (po uzgodnieniu z obecnymi modami). Na moderatora typuję ludzi aktywnych i umiejących posługiwać się językiem polskim.....

W obu przypadkach w działaniu MODERATORA Recona nie znajduję niczego co narusza regulamin przez mógłbym go pozbawić funkcji.

To już zaczyna być irytujące i śmieszne, co na to Administrator , co na to pozostali Moderatorzy z którymi rzekomo kandydatura na Cenzora Pierwszego była konsultowana.(uzgadniana)

PS. już uległem sugestii Pastora ,żeby dać spokój w tym temacie, ale jak można w sytuacji jak ktoś(cenzor) sobie kpi z Uczestników forum.Tak to odbieram i myślę ,że wielu tu piszących też ma takie odczucia.

vm2301
01-02-2010, 21:37
Przekleństwa juz od 30-tej sekundy !!!

http://www.youtube.com/watch?v=MoVSyMLJDFw

admin
01-02-2010, 21:41
Tyle w temacie:

http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php?p=96661#post96661

bertrand236
01-02-2010, 21:54
Zgodnie z prośbą Darka, mały komentarz do mojego głosu w ankiecie w sprawie Recona1.
Były skargi były uwagi na Recona1, był też mój apel do Moderatorów. Podobno była rozmowa admina i Moderatorów. Coś się miało zmienić. I co? I nic. Jeżeli nie można zmienić postępowania człowieka można zmienić człowieka. Mam nadzieję, ze jeżeli wiekszość zagłosuje w ankiecie tak jak ja, to Recon1 zostanie z nami i nadal będzie aktywnym użutkownikiem tego forum.

marcins
01-02-2010, 21:55
Najłatwiej wydupczyć kogoś rękami społeczeństwa. Byli już tacy w historii i trwale wpisali się już w tradycję. Można i tak. Szkoda, że sam sprawca zamieszania nie wziął udziału w dyskusji tylko wsiąkł. Czy nie lepiej by było, żeby sam się określił czy ma chęć być dalej moderatorem?

vm2301
01-02-2010, 21:58
Nie potrzebuję przekleństw jak koń owsa.

Ale z drugiej strony ile polskich komedii by się ostało, gdy takie przysłowiowe dupy wyciąć?

No i szkoda mi Recona, bo biedak nie czyta wątków, jeno skanuje chyba w poszukiwaniu tzw. wulgaryzmów.

Chyba każdy potrafi wyczuć atmosferę i zwyczaje forum i dostosować się. Nikt nie wali mięchem nagminnie, szczerze mówiąc nie pamiętam kiedy ktoś napisał coś gorszego od tej dupy.

http://pl.wiktionary.org/wiki/dupa

Te pokrewne są fajne, dupcia, dupeczka;) Może by przeszły;)?

Reconie!

Daj spokój, dopóki ktoś nie zacznie walić co rusz słowami na ch, k, czy p nie reaguj. Tak samo reagujesz na ulicy i każdemu ćwokowi co kur.ami sypie zwracasz uwagę? Telewizor wyłączasz, gdy w filmie mięcho leci, a radio, gdy piosenka nieoględnie świat opowiada?

Poświęć czas na udzielanie się na forum, jak kiedyś, bo odkąd zacząłeś swoja krucjatę nie widać Cię nigdzie poza podpisami moderacji.

Nie pozwól głosować, złóż samokrytykę;) i pozwól Adminowy założoną ankietę wypieprzyć (tego słowa wiki nie określa jako wulgarne, tylko jako potoczne, mam dowód, więc nie tykaj - http://pl.wiktionary.org/wiki/wypieprzy%C4%87)


Pozdrawiam:)

joorg
01-02-2010, 22:01
... Szkoda, że sam sprawca zamieszania nie wziął udziału w dyskusji tylko wsiąkł. Czy nie lepiej by było, żeby sam się określił czy ma chęć być dalej moderatorem?

Do takiego postępowania trzeba mieć choć odrobinę ambicji, na co Ty Marcinie liczysz...:mrgreen:


Uffff... spodziewałem się, że będzie większy wp......l, a obeszliście się ze mną po lekku. Dziękuję za każde dobre słowo... eh Pastorze, Twoje słowa (na niedzielę) niczym stakan spirtnego balsamu łykam.
Swoje powiedziałem i już luzuję, ale... ;)
Szyderstwo

admin
01-02-2010, 22:14
Najłatwiej wydupczyć kogoś rękami społeczeństwa.

Tak! Spójrz na to z innej strony.
Masz teraz także możliwość napluć na kolejną osobę.

Masz jaja to zagłosuj. Nie masz to zamilknij. Nikt nie powiedział że jestem nieomylny. Wybrałem Recona w dobrej wierze. Jeśli się pomyliłem to cóż...
Forum to WY, ja tutaj tylko sprzątam.

marcins
01-02-2010, 22:26
...Masz jaja to zagłosuj...

Nie uważam, że w sprawę tą należy mieszać nabiał. Dodając w ten sposób emocji swojej wypowiedzi utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że sam nie do końca wiesz co zrobić. Nikt nie zna rozwiązań na każdy problem, ale przedstawianie kogoś wobec osądu społeczeństwa jest nie do końca uczciwe w tym przypadku wobec Recona1. To nie plebs go powołał. W moim odczuciu przegioł i trochę mu się oberwało, ale nie tędy droga. Tymbardziej, że sprawa dotyczy gównianej by nie rzec dupnej sprawy. Zagłosuję. Nie martw się Adminie. W końcu czasu jeszcze mnogo, a Ty byś chciał żeby w emocjach decydować. Cierpliwości. Przecież cały czas chodziło tylko o zmianę podejścia. Nadgorliwość gorsza od faszyzmu.

andrzej627
01-02-2010, 22:53
Masz jaja to zagłosuj.
Zagłosowałem.

Za szybko wydajemy wyroki. Ława przysięgłych składa się z samych oskarżycieli. Jaki jest akt oskarżenia? Gdzie są dowody winy? Gdzie prawo do obrony? Bardzo brzydko kojarzy mi się to głosowanie.

Basia Z.
02-02-2010, 17:46
Za szybko wydajemy wyroki. Ława przysięgłych składa się z samych oskarżycieli. Jaki jest akt oskarżenia? Gdzie są dowody winy? Gdzie prawo do obrony? Bardzo brzydko kojarzy mi się to głosowanie.

Właśnie chyba należało się "z tym przespać" i nie podejmować decyzji pod wpływem emocji.
Ja przynajmniej tak zrobiłam i po zastanowieniu się nie sądzę aby konieczna była jakaś "decyzja administracyjna".

Moim zdaniem należy przestać patrzeć na to poważnie a spojrzeć z humorem.
O co się tak sprzeczamy ?
O prawo do dupy ?

Z jednej strony - nadgorliwość (i pewna wybiórczość) z drugiej - lekkie zacietrzewienie.
A czy faktycznie jest się o co kłócić ?

B.

andrzej627
02-02-2010, 18:20
Moim zdaniem należy przestać patrzeć na to poważnie a spojrzeć z humorem.

Słusznie. Jednocześnie rozumiem, że interwencje cenzorskie są dla piszących nieprzyjemne i podnoszą im ciśnienie. Dla niektórych działają jak płachta na byka, co powoduje, że temperatura dyskusji na forum znacznie wzrasta.

Masz rację, Basiu. Interwencje cenzorskie zwalczajmy humorem, a nie nerwami.

vm2301
02-02-2010, 18:33
Masz rację, Basiu. Interwencje cenzorskie zwalczajmy humorem, a nie nerwami.

I ja tak myślę.

Gdybym miał dziś podjąć decyzję w kwestii głosowania, to byłbym w kropce, bo:

Z jednej strony uważam za przesadne i nadgorliwe edytowanie każdej wiadomości z powodu każdej ... odbytnicy, która się pojawia w postach.

Z drugiej strony pamiętajmy, że Recon w sumie robi to w dobrej wierze. Nie ma na celu nikogo skrzywdzić, nie obraża, jedynie ciach i poprawia. Komentarz do tego daje lakoniczny.

Trochę budzi to niepokój co niektórych, strachem przed rozwijającą się władzą absolutną autorytatywnie oceniających i ingerujących w wypowiedzi forumowiczów.

No i ostatnia wątpliwość, to taka, że w sumie stawiamy pod pręgierz w sumie dotkliwej kary człowieka, który straszliwie znowu nie zawinił.

Chyba bardziej skłonny jestem pójść za zdaniem Andrzeja, by z humorem podejść do sprawy.

Wiem, już zwrócono uwagę na nadgorliwość moderatora, można było poluzować trochę konserwatywne wszak podejście do obowiązku i nie irytować piszących, ale ... jakoś tak zawsze staram się wiary nie tracić.

Toteż wierzę, że Recon sam jeszcze dojdzie do wniosku, że ma to w dupie;) i przestanie dup się czepiać, nożyce rychtując jedynie, gdy komuś nerwy puszczą i straszliwą gnojówką poleje...ale tego jakoś się nie obawiam raczej.

Pozdrawiam:)

maciejka
02-02-2010, 18:39
Te ostatnie posty też są najbliższe moim odczuciom.

asia999
02-02-2010, 21:30
Moim zdaniem należy przestać patrzeć na to poważnie a spojrzeć z humorem.
O co się tak sprzeczamy ?
O prawo do dupy ?

Z jednej strony - nadgorliwość (i pewna wybiórczość) z drugiej - lekkie zacietrzewienie.
A czy faktycznie jest się o co kłócić ?B.

Basiu - to po prostu kolejne podobieństwo do telenoweli - zawsze znajdzie się paru facetów, którzy będą się kłocić o jakąs d...:mrgreen:
a ponieważ popularne są ostatnio ankiety to ja też proponuję ankietę:;)

Wersja dla forumowicza czarnego:
Idziesz sobie biszczadzka dróżką w pięnych okolicznościach przyrody. Nagle na drodze pojawia się kałuża. Co robisz?

a) przeskakujesz lub obchodzisz kałużę, idąc sobie dalej i podziwiając widoki z uśmiechem na ustach,
b) stajesz, grzebiesz w kałuży butem, mącisz wodę w kałuży kijem, stoisz godzinę lub dwie i wszystkich przechodzących informujesz, że masz już dosć tych kałuż, że mogliby coś z tym zrobić. W końcu jednak stwierdzasz, że tak właściwie to szkoda czasu na pierdoły i idziesz dalej.
c) kładziesz sie na plecach i tarzajac w kałuży krzyczysz "ratunku, topię się" lub "ratunku, Warszawiacy mnie biją" oraz, że to dopiero początek, że ta kałuża to nic, bo po kałuży na pewno przyjdzie POTOP!!!


Wersja dla forumowicza zielonego:
Idziesz sobie bieszczadzka dróżką w pięnych okolicznościach przyrody. Nagle na drodze pojawia się kałuża. Co robisz?

a) przeskakujesz lub obchodzisz kałużę, idąc sobie dalej i podziwiając widoki z uśmiechem na ustach
b) stajesz, grzebiesz w kałuży butem, sądząc, że jeśli ją rozgrzebiesz to nie będzie jej widać, i Twoi towarzysze wędrówki oraz inni wędrowcy nie będą musieli patrzeć na tę paskudną kałużę. Stwierdzasz w końcu jednak, że rozchalpując kałużę robisz jeszcze większe błoto więc dajesz sobie spokój i idziesz dalej mówiąc sobie w duchu, że przecież każda kałuża w końcu wyschnie.
c) rzucasz się na kałużę z paczką chusteczek i nie słuchając dobrych rad towarzyszy wędrówki, że przecież, to jest bez sensu i że poświecając czas kałuży tracisz okazję do zobaczenia czegoś pięknego co czai sie za zakrętem - dzielnie wycierasz kałużę dalej, nie zauważając, że zapadła już noc, towarzysze odeszli a wkoło sami wilcy...

Odpowiedzi pisemnej nie oczekuję, bo i tak tu zaśmieciłam:-P

Pozdrawiam

bertrand236
02-02-2010, 21:30
Zagłosowałem.

Za szybko wydajemy wyroki. Ława przysięgłych składa się z samych oskarżycieli. Jaki jest akt oskarżenia? Gdzie są dowody winy? Gdzie prawo do obrony? Bardzo brzydko kojarzy mi się to głosowanie.

1. Sprawa się ciągnie przynajmniej od 17 stycznia. Nie od wczoraj Andrzeju. Fakt. Nie trwa zbyt długo, ale krótko też nie.
2. "Ława przysięgłych składa się z samych oskarżycieli. Jaki jest akt oskarżenia?" - Coś Ci się pomyliło. Ława przysięgłych to ława, oskarżyciele, to oskarżyciele i nie zasiadają oni na ławie przysięgłych.
3. "Gdzie są dowody winy?" - Przynajmniej ja mam żal za zmoderowane pośladki. Poczytaj od początku ten wątek, to może zrozumiesz o co niektórym z nas się rozchodzi...
4. "Gdzie prawo do obrony?" - Każdy robi jak uważa. Recon1 przynajmniej dzisiaj był na forum i mógł się do tej dyskusji ustosunkować. Nie zrobił tego i też należy to uszanować. Każdy ma wolny wybór...
5. "Bardzo brzydko kojarzy mi się to głosowanie" I tu sie z Tobą zgadzam

Tak się zastanawiam: słowo "dupa" przez Recona1 jest uważane za wulgaryzm /wulgarne określenie części ciała/, a słowo "jaja" /"masz jaja, to zagłosuj" cytat admina/ już nie. Ot co osoba, to inna interpretacja nazw części ciała. Już się boję napisć o "cyckach" Carynskiej. ;)

Faktem też jest, że więcej luzu by się przydało i mi
Pozdrawiam

marcins
02-02-2010, 21:52
Sprawa jaj istotnie wymaga komentarza. Sławny cytat "masz jaja to zagłosuj" adresowany był do mnie. Należy teraz ustalić, co autor miał na myśli. Czy rzeczywiście użył słowa "jaja" na wulgarne określenie jąder. W takim razie głosowanie byłoby raczej dla osobników płci męskiej, bo juz tak przyroda stworzyła świat, że im jądra /tu zwane jajami/ podarowała. Czy może miał na myśli owulujące kobiety i to mnogo (bo istotnie chodzi tu o "jaja", a nie "jajo"). A może po prostu "jaja" trzeba mieć, żeby podjąć decyzję?

Tak jak pisze bertrand236 sprawa się ciągnie od dwóch tygodni, ale nie uważam, że przewina Recona1 jest taka, żeby poddawać go publicznym osądom. Sporo mu się oberwało to tu to tam, ale musi mieć świadomość, że akcja powoduje reakcję. Czy warto urządzać takie szopki o te kilka "dup"? Myślę, że zamiast ślęczeniem i wyszukiwaniem dup po forumie można się zająć normalną pracą moderatora, a ewentualny wolny czas zamiast na "dupy" przeznaczyć na jakąś relację czy ciekawą dyskusję. Proponuję dać spokój "dupie" i przejść do normalnego porządku w funkcjonowaniu foruma.

bertrand236
02-02-2010, 21:58
....
Tak jak pisze bertrand236 sprawa się ciągnie od dwóch tygodni, ale nie uważam, że przewina Recona1 jest taka, żeby poddawać go publicznym osądom. Sporo mu się oberwało to tu to tam, ale musi mieć świadomość, że akcja powoduje reakcję. Czy warto urządzać takie szopki o te kilka "dup"? Myślę, że zamiast ślęczeniem i wyszukiwaniem dup po forumie można się zająć normalną pracą moderatora, a ewentualny wolny czas zamiast na "dupy" przeznaczyć na jakąś relację czy ciekawą dyskusję. Proponuję dać spokój "dupie" i przejść do normalnego porządku w funkcjonowaniu foruma.

Chylę przed Tobą czoło Marcinie. Całkowicie się z Tobą zgadzam. I to byłoby na tyle w tym temacie. Więcej nie mam zamiaru się na ten temat wypowiadać.
Pozdrawiam

andrzej627
02-02-2010, 22:05
"Bardzo brzydko kojarzy mi się to głosowanie" I tu sie z Tobą zgadzam

A więc w najważniejszym punkcie się zgadzamy. Dlatego właśnie oddałem głos na "nie". Nie oznacza to, że się zgadzam ze sposobem moderowania przez Recona.

Być może niefortunnie porównałem to głosowanie do wydawania wyroku przez ławę przysięgłych.

Adminowi faktycznie puściły nerwy.

andrzej627
02-02-2010, 22:08
Sławny cytat "masz jaja to zagłosuj"
Przejdzie do historii, jak słynne "spieprzaj dziadu".

wp.krzysztof
02-02-2010, 22:12
Masz jaja to zagłosuj.

Podoba mi się to hasło.
Dobre, zwłaszcza na nadchodzące wybory Prezydenckie.

Krysia
02-02-2010, 22:18
W sumie;-) i na koszulki się nada;-)
hasło jak malowane :mrgreen:
Szkoda, że tak późno jak już Powsimordy wybrane-może jeszcze więcej osób by głosowało?

Piskal
02-02-2010, 22:18
O co się tak sprzeczamy ?
O prawo do dupy ?

Z jednej strony - nadgorliwość (i pewna wybiórczość) z drugiej - lekkie zacietrzewienie.
A czy faktycznie jest się o co kłócić ?

B.
Jest. O co? O prawo do dupy właśnie.
Gdybym napisał, że Basia Z. to głupia dupa, to obraziłabyś się? No pewnie, że tak! I nie tylko Recon przyleciał by z nożyczkami, ale każdy inny moderator i jeszcze dostałbym (słusznie) punkty karne. Ale dlaczego nie możemy rozmawiać o dupie Maryny, ale MUSIMY o d.... Maryny.
A w ogóle chodzi jeszcze o coś innego. W jednym miejscu "dupa" może być, w innym nie, jeden użytkownik może to napisać, innemu Recon wytnie.
Recona poznałem w maju i twierdzę, że jest bardzo fajnym facetem, ale z funkcją moda sobie po prostu nie radzi. Już było by po dyskusji, wszystko było wyjaśnione, ale...
Ale Recon znowu przypomniał, że kto ma nożyczki, ten ma władzę!
I na to kładę stanowcze veto!

darkangel79
02-02-2010, 22:32
Tyle lat żyję na tym świecie i w życiu nie widziałam,żeby tylu ludzi się o jedną dupę kłóciło:):) Im dalej w to brniecie tym bardziej robi się to dla mnie zabawne!!!!

WUKA
02-02-2010, 22:39
A co najmniej jakby chodziło o "nie rzucim dupy skąd nasz ród"...

wp.krzysztof
02-02-2010, 22:43
Tyle lat żyję na tym świecie i w życiu nie widziałam,żeby tylu ludzi się o jedną dupę kłóciło....

Och... Wiesz, jak dobra dupa to i warto :)

darkangel79
02-02-2010, 22:44
Myśle że wszyscy powinni podarować sobie odrobinę luksusu i przekazać sobie znak pokoju:) na wieki wieków AMEN

Sebastian Stargard
02-02-2010, 23:00
i niech dupa bedzie z Wami

admin
03-02-2010, 02:32
Adminowi faktycznie puściły nerwy.

Wcale nie puściły. Chciałem jedynie by niektórzy (może i Ci najgłośniej protestujący) poczuli się trochę tak jak ja się czuję.
Trzeba stanąć jawnie przed Reconem i udzielić mu - lub nie - wotum zaufania.

Wiem, że dla niektórych najfaniejszym wyjściem byłoby gdybym to ja go wykopał, a wtedy powstałby chór obrońców Recona i ogólnie dusz ucieśnionych, który zmieszałby mnie z błotem za to, że poniewieram kolejnego niewinnego usera... Inni pewnie uśmiechnęliby się pod nosem wypowiadając słynne "yes, yes, yes". Nie będę robił "czegoś" tylko dlatego, że 4 userów głośno krzyczy, że dzieje im się krzywda bo z ich postów cięte są wulgaryzmy.

Ja Recona wybrałem na moderatora i NIE uważam, że zrobił coś tak nagannego by pozbawić go funkcji. Więcej powiem - uważam, że zmoderowanie słowa "dupa" jest nadgorliwością ale na litość boską trzeba w tym wszystkim zachować umiar i zdrowy rozsądek. Z jednej strony owszem moderator wykazał się nadgorliwością ale z drugiej trzaskanie drzwiami, wietrzenie się, emigrowanie przez innych userów też najmądrzejsze nie jest.
Jak pisałem kiedyś FORUM TO WY. Zatem jesli jest wątpliwość czy to co robię jest słuszne - a w pewnym momencie przyznam, że trochę zwątpilem w swoją rację - postanowiłem zapytać WAS o to co zrobić. Bo w końcu sytuacja w której na forum zostaniemy ja i Recon też nie będzie miała większego sensu.
Owszem ta ankieta nie jest zbyt dobrym pomysłem. Problem w tym że lepszego pomysłu na to by rozwiązać ten problem na ten czas nie mam.
Liczę, że nauczę się z tej sytuacji czegoś co w przyszłości pomoże mi nie dopuścić do czegoś podobnego ponownie.

Krysia
03-02-2010, 07:29
4 osoby???
Ja tam z tego co pamiętam to nie były 4 osoby, a właściwie to nie widziałam ANI JEDNEJ osoby wtedy, która by Recona broniła czyż nie?To,że teraz inaczej zagłosowali no cóż...jak widac nie tylko kobiety zmienne są.

Basia Z.
03-02-2010, 12:57
4 osoby???
Ja tam z tego co pamiętam to nie były 4 osoby, a właściwie to nie widziałam ANI JEDNEJ osoby wtedy, która by Recona broniła czyż nie?To,że teraz inaczej zagłosowali no cóż...jak widac nie tylko kobiety zmienne są.

Rzecz w tym, że ja nie bronię wcale akcji pod tytułem "wycinanie dup" bo też uważam że to duża przesada, ale z drugiej strony uważam, że to nie jest powód aby od razu odwoływać kogoś administracyjnie z funkcji moderatora.

Niech się najpierw sam zastanowi, a także wypowie.

Dlatego głosowałam na "nie".


@Piskal - nie wiem czy bym się obraziła. Gdybyś napisał: "Bazia Z. to dobra dupa" - to pewnie nie :mrgreen: aczkolwiek trochę głupio by mi było, zaś gdybyś napisał "ty stara dupo" - to pewnie tak. Jak widać to samo słowo może mieć bardzo różne znaczenie, w zależności od kontekstu.

Dobra moderacja jest dużą umiejętnością, jak dotąd - nie miałam nigdy zastrzeżeń do moderatorów tego forum (chociaż sama zarobiłam niegdyś parę punktów karnych, jednak teraz uważam że słusznie).
Kiedy mnie wymoderowano przydzielając punkty karne, na początku byłam wściekła, tym bardziej, ze uważałam ze nie napisałam nic złego, a tylko (nie używajac słów wulgarnych) odpowiedziałam na zaczepkę.

Ale po zastanowieniu uznałam jednak ze moderator miał rację.

Sądzę że dyskusja nie zaszkodzi, ale nie należy przedwcześnie podejmować decyzji administracyjnych.

A poza tym - więcej luuuzu.
Wiem ze o niego trudno. Sama czasem nie potrafię wykazać wystarczającego luzu w niektórych sytuacjach, ale staram się.

B.

Piskal
03-02-2010, 13:18
@Piskal - nie wiem czy bym się obraziła. Gdybyś napisał: "Bazia Z. to dobra dupa" - to pewnie nie :mrgreen: aczkolwiek trochę głupio by mi było, zaś gdybyś napisał "ty stara dupo" - to pewnie tak. Jak widać to samo słowo może mieć bardzo różne znaczenie, w zależności od kontekstu.


Wszyscy o tym wiedzą prócz Recona, jego ingerencje w pewnych przypadkach były nieuzasadnione, wręcz złośliwe. Dlatego głosowałem na "tak".
Więcej luzu! Ależ nikomu luzu nie brakuje. Nikomu z wyjątkiem jednej osoby.

maciejka
03-02-2010, 16:46
Masz teraz także możliwość napluć na kolejną osobę.
Masz jaja to zagłosuj. Nie masz to zamilknij.

Chyba lepiej byłoby przyznać, ze wypowiedziało się te słowa w emocjach niż z rozmysłem. Słynna już d..a przy przy czymś takim to pikuś. Wulgaryzmy stosowane na forum to tylko środki literackie, integralny składnik opowieści. Nie miały nigdy na celu obrażenie kogokolwiek. Natomiast w tej sytuacji jest to zaatakowanie i obraza forumowicza, choćby bez użycia wulgaryzmów. A to właśnie nie powinno mieć miejsca, zwłaszcza ze strony osoby odpowiedzialnej za forum. Ktoś kto sprząta (określenie własne admina) nie zanieczyszcza własnego terenu.
Dobrze, że odbiorca tej wypowiedzi wykazał się dużym rozsądkiem i potraktował ją z właściwym dystansem, a także inni zamienili ją w żart z odpowiednim kontekstem. Dość afer!
A co do trzaskania drzwiami, to nic takiego nie miało miejsca, po prostu jeden z forumowiczów dał do zrozumienia, że ma dość już tej paranoi i póki co nie będzie w tym uczestniczył. Według mnie oznacza to obronę własną oraz innych. Jest to bezpieczna forma protestu, kiedy coś dzieje się nie tak, innym daje do myślenia, w każdym razie nikomu nie szkodzi.

maciejka
03-02-2010, 16:48
4 osoby???
Ja tam z tego co pamiętam to nie były 4 osoby, a właściwie to nie widziałam ANI JEDNEJ osoby wtedy, która by Recona broniła czyż nie?To,że teraz inaczej zagłosowali no cóż...jak widac nie tylko kobiety zmienne są.

Nikt nie musiał zdania zmienić. To, że nie wszyscy atakowali czy głośno protestowali nie oznacza, że w pełni popierają działania Recona1, co z resztą część wyraziła w swoich postach. I również admin powiedział: „uważam, że zmoderowanie słowa "dupa" jest nadgorliwością ale na litość boską trzeba w tym wszystkim zachować umiar i zdrowy rozsądek” Część nie przywiązała wagi do całej sprawy.
Recon1 przyznał, że się uczy i popełnia błędy, a nawet chciał się poprawić cyt.:
Swoje powiedziałem i już luzuję, ale... ;)
Ale mu się jeszcze nie udało i co poniektórzy osobiście zmoderowani nie zdzierżyli plus inne racje.
Jeśli nadal zostanie modem to bardzo musi się postarać, aby tym razem nie zawieść zaufania, a z całej dyskusji wynika, żeby powinien większy akcent położyć na luzuję!

Krysia
03-02-2010, 17:44
A co do trzaskania drzwiami, to nic takiego nie miało miejsca, po prostu jeden z forumowiczów dał do zrozumienia, że ma dość już tej paranoi i póki co nie będzie w tym uczestniczył. Według mnie oznacza to obronę własną oraz innych. Jest to bezpieczna forma protestu, kiedy coś dzieje się nie tak, innym daje do myślenia, w każdym razie nikomu nie szkodzi.
Taaaaa?
Bo na razie to wygląda inaczej niestety. Niestety-bo jest to po prostu przykre -bo forum to nie admin, forum to nie jakiś portal jeden, drugi czy dziesiąty, a forum to MY-LUDZIE. I jest to przykre, że ktoś nagle rzuca zabawki w kąt i sobie po prostu idzie olewając tych, którzy go lubią... I to jest mega smutne...Ani meee, ani beee, ani kukuryku tylko znika tam gdzie doskonale wie, że części osób nie spotka.
Mam nadzieję, że on to zrozumie i wróci do nas bo TĘSKNIMY!!!

Michał
03-02-2010, 18:04
Taaaaa?
Bo na razie to wygląda inaczej niestety. Niestety-bo jest to po prostu przykre -bo forum to nie admin, forum to nie jakiś portal jeden, drugi czy dziesiąty, a forum to MY-LUDZIE. I jest to przykre, że ktoś nagle rzuca zabawki w kąt i sobie po prostu idzie olewając tych, którzy go lubią... I to jest mega smutne...Ani meee, ani beee, ani kukuryku tylko znika tam gdzie doskonale wie, że części osób nie spotka.
Mam nadzieję, że on to zrozumie i wróci do nas bo TĘSKNIMY!!!

To u Ciebie norma?
Chrzanisz farmazony jeden za drugim.
Jak tak Ci brakuje Kazika to zaloguj się na forumbieszczady.pl i napisz do niego priva. Masz tam konto - no nie?

Szkoda, że nie ma kategorii mąciciela. Miałabyś ładny zestaw.

P.s.
Mam przekazać Kazikowi wyrazy tęsknoty od Ciebie (skopiuję tego Twojego posta i wkleję Kazikowi do opowieści).?
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Pozdrawiam

Michał
03-02-2010, 18:08
Piskal

Wszyscy o tym wiedzą prócz Recona, jego ingerencje w pewnych przypadkach były nieuzasadnione, wręcz złośliwe. Dlatego głosowałem na "tak".
Więcej luzu! Ależ nikomu luzu nie brakuje. Nikomu z wyjątkiem jednej osoby.

Chłopie - bój się, bój - braku piwa! Co Ty wypisujesz!
Jak widać i Tobie luzu brakuje - i to zdecydowanie.

A jak rozpoznałeś, że Recon zrobił to złośliwie, a nie np z roztargnienia?

Zdrowia

Krysia
03-02-2010, 18:16
RECONIE PIERWSZY
jesteś więc nie udawaj, że nie widzisz i skasuj post Michała do mnie
Obraża mnie on!
I powiedz kolesiowi, żeby się ode mnie odczepił!
Jesteś modem to działaj, bo po to niby jesteś!
nie od d... a od tego, żeby nikt nikogo nie obrażał, a on mnie obraża!!!

Piskal
03-02-2010, 18:22
A jak rozpoznałeś, że Recon zrobił to złośliwie, a nie np z roztargnienia?
Z roztargnienia można pomylić się raz, dwa, ale nie więcej.

Krysia
03-02-2010, 18:24
Ma teraz konkretny przykład niech działa!
nie ma tu co prawda żadnej d..., a tylko chrzanienie farmazonów, ale jednak mnie osobiście to obraża i nie życzę sobie tego!
A on jest modem i jest obecny więc do dzieła!

marcins
03-02-2010, 18:26
Krysia, ale gdzie w poście Michała jest jakaś obraza. Przecież do niedawna sama byłaś główną userką forum, na którym teraz nadaje SB.

Krysia
03-02-2010, 18:28
A w tym, że chrzanię farmazony
To mnie obraża, nie życzę sobie tego
chyba mogę prawda???
Może dla Ciebie to by była pochwała
Jest tu recon niech kasuje-niech mi pokaże, że się mylę co do niego i nadaje się na tą funkcję, a nie tylko tropi zakamuflowane d... w tekstach proste?

marcins
03-02-2010, 18:31
Krysia juz nie raz było tu pisane więcej luzu i dystansu do swojej osoby. Każdemu może się zdarzyć pieprzyć farmazony.

machoney
03-02-2010, 18:31
W porównaniu do innych to w sumie jestem tu nowicjuszem... natomiast jak czasem wpadam na tego typu wątki i zaczynam czytać to często przestaje na 1 lub 2 poście, gdyż ciężko jest przełknąć przez ten bełkot i naprawdę kłótnie o "dupę Maryny"... gorzej niż politycy... czasem się tu czuje jak na forum dla nastolatków, którzy kłócą się właśnie o dupę...

Zdecydowanie wybieram działy i tematy umiejscowione "wyżej"...

Krysia
03-02-2010, 18:34
Krysia juz nie raz było tu pisane więcej luzu i dystansu do swojej osoby. Każdemu może się zdarzyć pieprzyć farmazony.
Nie
nie życzę sobie, żeby Michał mnie obrażał
Kim on jest?świętą krową jakaś?czemu nie kasuje się jego postów???skoro są obraźliwe!!!
Obrażają mnie i nie zamierzam wyluzować-nie będzie mnie taki człowieczek obrażał!
Marcin, ja nie z tych co to jak ktoś napluje w twarz mi to mówię ojej, pada deszcz!!!
Więc nie zamierzam wyluzować!!!
i żądam usunięcia tamtego obraźliwego dla mnie postu!!!!

Krysia
03-02-2010, 19:10
Krysia (http://forum.bieszczady.info.pl/member.php?u=2179)*, andrzej627 (http://forum.bieszczady.info.pl/member.php?u=605), kratom (http://forum.bieszczady.info.pl/member.php?u=647), Tadeusz W. (http://forum.bieszczady.info.pl/member.php?u=2328), marcins (http://forum.bieszczady.info.pl/member.php?u=1557), WUKA (http://forum.bieszczady.info.pl/member.php?u=1911), macsla (http://forum.bieszczady.info.pl/member.php?u=5050)+, Piskal (http://forum.bieszczady.info.pl/member.php?u=3795), dziabka1 (http://forum.bieszczady.info.pl/member.php?u=1916), Malenki_Aniolek (http://forum.bieszczady.info.pl/member.php?u=849), shrek (http://forum.bieszczady.info.pl/member.php?u=4146), parchaty (http://forum.bieszczady.info.pl/member.php?u=4995), Recon1 (http://forum.bieszczady.info.pl/member.php?u=3263), katarzynowosc (http://forum.bieszczady.info.pl/member.php?u=2337), machoney (http://forum.bieszczady.info.pl/member.php?u=3771), olkaa (http://forum.bieszczady.info.pl/member.php?u=2945), perlik (http://forum.bieszczady.info.pl/member.php?u=3370), trzykropkiinicwiecej (http://forum.bieszczady.info.pl/member.php?u=2596), Polej (http://forum.bieszczady.info.pl/member.php?u=669), mAAtylda (http://forum.bieszczady.info.pl/member.php?u=302)


Recon jak malowany i co?
Znikł i potem się znowu pojawił, więc jest obecny, a ja czekam!
"chrzanienie farmazonów" mnie obraża, u mnie w domu jest to uważane za wulgaryzm!Myślę, że w większości domów tak jest.
Więc czemu ten post ciągle wisi?????????????
Od czego są moderatorzy?
czy nie od pilnowania byśmy siebie nie obrażali???

marcins
03-02-2010, 19:15
Krysia nie rób kolejnego kabaretu.

Krysia
03-02-2010, 19:17
Żądam skasowania wulgaryzmu który mnie osobiście obraża, proste?
Dyskutujemy czy się Recon nadaje na moda i co?
czarno na białym widzimy, że się NIE nadaje!!!
ma konkretny przykład gdzie trzeba zadziałać i nic nie robi!!!
Funkcja go przerasta i tyle-krucjaty z d... to i owszem tak?

admin
03-02-2010, 19:18
Krysia zdecydowanie musi zaczerpnąć trochę świeżego powietrza. :(

2 dni myślę, że wystarczy.

machoney
03-02-2010, 19:21
Krysia zdecydowanie musi zaczerpnąć trochę świeżego powietrza. :(

2 dni myślę, że wystarczy.
Ja też poproszę...

dziabka1
03-02-2010, 19:26
Ja też poproszę...

Bana chcesz? Panie Adminie - dla tego Pana raz! :)

Recon
03-02-2010, 19:30
Muszę to jednak powiedzieć... mam ustalenia z szefem, że do końca głosowania powstrzymam się z moderowaniem. Nie wchodziłem w szczegóły ale powstrzymam się od wszelkiego moderowania. Już sam podjąłem decyzję by też nic nie pisać na Forum do tego czasu.
Tyle śliny wypluto, tyle jadu wysączono, co niektórzy obnażyli swoje ego, że wolę ten żałosny spektakl oglądać gdzieś zza lustra fenickiego. Emocje może opadną a może nie.... nie jest to dla mnie dobry okres do samoobrony czy samokrytyki.
Refleksja, czas, zastanowienie są dobrymi doradcami na przemyślane decyzje... moje decyzje.
Wybieram tym czasem to co najlepsze (w dobrym słowa znaczeniu), w tej całej dyskusji , a znajduję perełki i co najmilsze, bo niespodziewane dla samego siebie(!!!) ,znajduję brylant. I zarówno perełkom i temu brylantowi serdecznie dziękuję. Na Forum wrócę po 13 lutym, chociaż muszę przyznać, że z innym spojrzeniem.
I tyle

WUKA
03-02-2010, 21:34
Kilka razy "apelowałam" o więcej luzu.Teraz zacytuję przysłowie naszych sąsiadów :
"Pili no znaj mieru" ! Ot,tak mi się przypomniało w temacie!

maciejka
03-02-2010, 22:00
trzaskanie drzwiami, wietrzenie się, emigrowanie przez innych userów też najmądrzejsze nie jest.

No pewnie, niech admin uczyni to osobiście.

Krysia zdecydowanie musi zaczerpnąć trochę świeżego powietrza. :(

2 dni myślę, że wystarczy.
Dlaczego Kryśka dostała bana, a nie Michał? Nie rozumiem.
Mnie post Michała też by dotknął. Krysia czuła się przez niego obrażona i oczekiwała jakieś reakcji, no dobrze, dość stanowczo się dopominała, ale miała prawo. I doczekała się wyrzucenia.
Super telenowela:evil:

darkangel79
03-02-2010, 22:01
Milczenie jest złotem i tyle wam powiem wiec dajcie sobie już z ty spokój!!!!
Znacie powiedzenie "głupiemu trzeba ustąpić"???? (absolutnie nie obrażając nikogo) Wiec niech ktoś wykaże się inicjatywą i zakończy to w końcu,bo to już się chore robi powoli. Pomyślcie sobie że są poważniejsze problemy na świecie niż "DUPA" I chciała bym podkreślić że nie obstaje tu po żadnej ze stron. Wiec proszę was bardzo zachowujmy się jak ludzie a nie jak stado wygłodniałych "wilków"czekających aż ktos im rzuci kąsek!!!!

Viwaldi68
03-02-2010, 22:27
Ludziska wyhamujta!!!:evil:
Recon1 się pośpieszył, uczy się?, ma do kogoś żal? ni cholery nie wiem i nie chcę wiedzieć, ale to co się dzieje teraz to jest szopka bynajmniej nie noworoczna. Rzucić między Was kość to się rozrywacie jak wilki i pytam po co?
Pracujecie w Sejmie gdzie o każdą pierdołę się kłócą, im przynajmniej płacą i to nie mało a Wam po co są potrzebne te waśnie.


Niech żyje wolność, wolność i swoboda..... z inteligentną ingerencją moda.

Marcowy
03-02-2010, 22:46
Ja też poproszę...
Bana chcesz? Panie Adminie - dla tego Pana raz! :)

Na pieszczoty trzeba sobie zasłużyć 8-)

Nie nudzi Was to ciągłe powtarzanie: "wyluzujcie", "wyhamujcie", "odpuśćcie"? Bez takich "złotych rad" temat by dawno przysechł, a rany zaczęłyby się zabliźniać.

WUKA
03-02-2010, 22:49
Przyznaję Ci w pełni rację! Milczę już jak cisza grobowa!

olkaa
03-02-2010, 22:58
Proponuję wywalić wątek , jak to trafnie określa Admin .......w kosmos :-)

agnieszkaruda
03-02-2010, 22:58
A ja TEMAT uważam za zamknięty...

Lepiej jedzmy w Bieszczady kto się dołącza do mnie w niedzielę ????

olkaa
03-02-2010, 23:09
Ja się dołączę , ale niestety tylko wirtualnie :-(

Pastor
03-02-2010, 23:23
Hi,

Usunąłem wątek SB pt.: "Skarga do Admina na Recona1".

Temat polazł w taki kosmos, że nie jestem w stanie na niego patrzeć............
Zostawcie proszę sprawy osobiste na boku.

Ten wątek już raz został usunięty i niewykluczone powtórne usunięcie i to z takim samym uzasadnieniem (będzie pasowało jak ulał).
Po co ta mowa, jest ankieta, można głosować, można oddany głos uzasadnić i basta!
Po zakończeniu głosowania moderator Recon1 przedstawi swoje stanowisko i ewentualne decyzje, Admin przedstawi decyzje ostateczne i jestem przekonany że będzie to z korzyścią dla Forum.
Ewentualnych krzykaczy (góra 4 osoby), przeniesie się tam gdzie jest ich miejsce, tzn. do Mucznego na wypał.
Tam sobie będą dyskutować do woli ze znajomą arcybiskupa! Do tego czasu ogłaszam powrót POlityki miłości!
...................... Pozdrawiam + Pastor ręką własną

PS Nigdy nie miałem czasu żeby bliżej poznać okolice Mucznego. Teraz chyba będę miał okazję. + P.....

Piskal
04-02-2010, 07:54
Ewentualnych krzykaczy (góra 4 osoby), przeniesie się tam gdzie jest ich miejsce, tzn. do Mucznego na wypał.
Tam sobie będą dyskutować do woli ze znajomą arcybiskupa! Do tego czasu ogłaszam powrót POlityki miłości!

Popieram w całej rozciągłości zagadnienia!


PS Nigdy nie miałem czasu żeby bliżej poznać okolice Mucznego. Teraz chyba będę miał okazję. .
Mnie też czeka zesłanie. Nie zapomnij o koniaku.

don Enrico
04-02-2010, 20:44
Drogi Adminie !
Ta ankieta (w tej formie) to nie jest dobry pomysł.

admin
04-02-2010, 21:28
Wiem. Jak pisałem wyżej lepszego pomysłu nie miałem.

Recon
04-02-2010, 22:17
Miałem zamiar milczeć do końca głosowania, ale nie ma to już sensu. Henek ma całkowicie rację... to głosowanie już nie ma sensu! Bardziej jest sens do dyskusji sposobu moderowania. W jakim zakresie moderować wulgaryzmy, jak zachowywać się gdy jakiemuś userowi nieźle odbija. Zwracałem uwagę na sygnalizowanie postów i tutaj jest popis dla Forumowiczów by swoje anse sygnalizować.
Mimo cierpkich słow jakie usłyszałem od kilku Forumowiczów to jednak jestem bardziej człowiekiem do pokoju niż do walki. Ludzi kochających Bieszczady powinno cechować zarówno miłość do gór jak i do ludzi.
Przepraszam, że nadwyrężyłem spokój Forum i podniosłem niektórym Forumowiczom ciśnienie, przepraszam i jednocześnie podaję rękę, każdemu bez wyjątku, chociaż paru osobom wtedy spojrzę głębiej w oczy.
Jeśli się Wszyscy czegoś tutaj nauczyliśmy i wyciągnęliśmy z tego jakąś naukę to obyśmy czerpali z niej korzyści i nie powielali błędów.
Przed nami KIMB i skupmy się na nim, skupmy się na opisach z Bieszczad, skupmy się na samych sobie byśmy Wszyscy i ja też mogli spokojnie klikać na Forum.
Proszę też niektórych Forumowiczów by powrócili z wewnętrzej i zewnętrznej emigracji, Was też przepraszam. Nie wymieniam nicków, jeśteście domyślni.
Adminie, proponuję abyś ogłosił amnestię dla Krysi.

Piskal
04-02-2010, 22:43
Jeśli chodzi o mnie-masz moją dłoń. Temat uważam za zakończony.

bertrand236
04-02-2010, 22:45
Miałem się już nie wypowiadać na ten temat, ale tylko…. nie zmienia zdania


Miałem zamiar milczeć do końca głosowania, ale nie ma to już sensu. Henek ma całkowicie rację... to głosowanie już nie ma sensu!

Też tak uważam, to nie ma sensu i chyba nie miało od początku.


… Bardziej jest sens do dyskusji sposobu moderowania. W jakim zakresie moderować wulgaryzmy, jak zachowywać się gdy jakiemuś userowi nieźle odbija. Zwracałem uwagę na sygnalizowanie postów i tutaj jest popis dla Forumowiczów by swoje anse sygnalizować….

Może warto założyć w tym celu nowy wątek?

[/quote]

Mimo cierpkich słow jakie usłyszałem od kilku Forumowiczów to jednak jestem bardziej człowiekiem do pokoju niż do walki. Ludzi kochających Bieszczady powinno cechować zarówno miłość do gór jak i do ludzi…..

Były cierpkie, ale może niektóre z nich były sensowne? Myślę też, że większość for/um/owiczów jest ludźmi pokoju.




Przepraszam, że nadwyrężyłem spokój Forum i podniosłem niektórym Forumowiczom ciśnienie, przepraszam i jednocześnie podaję rękę, każdemu bez wyjątku, chociaż paru osobom wtedy spojrzę głębiej w oczy….

Nie tylko Ty jeden to zrobiłeś. Ja również do tego się przyczyniłem, za co Wszystkich również przepraszam, a dla Ciebie specjalnie przed podaniem ręki zdejmę okulary ;)



Przed nami KIMB i skupmy się na nim, skupmy się na opisach z Bieszczad, skupmy się na samych sobie byśmy Wszyscy i ja też mogli spokojnie klikać na Forum.


Co racja, to racja i nie roztrząsajmy, na którym forum ma toczyć się dyskusja o KIMBIE. KIMB to przecież Impreza Internetowych Miłośników Bieszczadu. Internetowych, a nie formowych. Tak przynajmniej ja to rozumiem.


….

Proszę też niektórych Forumowiczów by powrócili z wewnętrzej i zewnętrznej emigracji, …
Adminie, proponuję abyś ogłosił amnestię dla Krysi.

Przyłączam się do prośby

Pozdrawiam

marcins
04-02-2010, 23:00
Dołączam się do zdania przedpiśców, że najwyższa pora by temat zakończyć i powrócić do właściwych wątków. Myślę, że wszystko to, co napisane zostało tu i ówdzie w tej sprawie mogłoby popłynąć w kosmos jak mawia jeden jajcarz ;)

Zgoda Recon1

maciejka
05-02-2010, 17:46
Wielki Bracie! czy mógłbyś już wpuścić Krysię do domu?

admin
05-02-2010, 17:59
Ma wolny wstęp od dość dawna już...

Piskal
05-02-2010, 19:38
Pewnego razu zdarzyło się.
Że Admin zbanował Krysię.
Lecz już Krysia pisać może
Czarną czcionką i w kolorze.

bartolomeo
07-02-2010, 12:09
Adminie, zamknij tę ankietę.

don Enrico
07-02-2010, 19:58
Bartku ! Mój post został stąd usunięty, bo napisałem że ta ankieta nie jest najlepszym pomysłem.
A teraz obydwaj dostaniemy bana za nieprzestrzeganie regulaminu.

marcins
07-02-2010, 21:14
Ja gdy kwestionowałem zasadność tworzenia takich ankiet usłyszałem: MASZ JAJA TO ZAGŁOSUJ.

Adminie zrób coś z tą ankietą. Niech zniknie.

bertrand236
07-02-2010, 21:38
Niech

WUKA
07-02-2010, 21:44
Teraz będziemy głosować czy ma zniknąć??

admin
07-02-2010, 22:05
A dlaczego ma zostać zamknięta? Dlatego że Recon1 "wygrywa" czy dlatego, że jego przeciwnicy "przegrali"?

Zdecydowanie nie chcą tutaj jątrzyć tematu ale też nie chciałbym gdyby za 2 tygodnie okazało się, że jednak trzeba było dokończyć ankietę.
Marcin - niedalej jak dwa tygodnie temu stałeś jako jeden z pierwszych na barykadzie przeciw Reconowi. W ankiecie zagłosowałeś jednak przeciw jego degradacji...
Zechcesz wyjaśnić przyczyny tego dysonansu?

bartolomeo
07-02-2010, 22:08
No cóż, trzeba ten temat po prostu przeczekać. Ankieta dotrwa do końca, zostaną ogłoszone wyniki i mam nadzieję zapomnimy o sprawie.

Przepraszam Was, że znów wywołałem dyskusje w tym temacie i proszę aby nie brać ze mnie przykładu i dyskusji nie kontynuować.

PS. Marcin - nie wyjaśniaj. Proszę.

marcins
07-02-2010, 22:25
Przepraszam Bartek nie zdążyłem przeczytać Twojego postu.

Piskal
02-03-2010, 08:39
Zauważyłem, że Recon1 nie jest już modem, o czym nikt nas, szeregowych użytkowników nie powiadomił (czy może coś przeoczyłem?),chociaż cała awantura skończyła się dla niego pomyślnie. Zauważyłem, że dawno nie odzywał się na forum. Czyżby znowu kolejne wielkie odejście?
Co by o Reconie nie mówić, pomimo wszystkich kontrowersji, a może dzięki nim,nie jest on osobą tuzinkową.

bartolomeo
02-03-2010, 09:18
nikt nas, szeregowych użytkowników nie powiadomiłPowiadomił: zmienił się kolor nicka i zniknął wpis z listy moderatorów (http://forum.bieszczady.info.pl/showgroups.php). Dla zapominalskich link jest dostępny na stronie głównej nad Shoutboksem.

Piskal
02-03-2010, 11:12
Powiadomił: zmienił się kolor nicka i zniknął wpis z listy moderatorów (http://forum.bieszczady.info.pl/showgroups.php). Dla zapominalskich link jest dostępny na stronie głównej nad Shoutboksem.
Nie powiadomił, dokonał jedynie technicznej zmiany. Jest cały niniejszy wątek o Reconie moderatorze, a tu cisza. Sam nie wiem, co mnie skusiło, żebym wszedł w listę moderatorów. Mogłem równie dobrze zrobić to za rok, albo wcale. Ja jestem po prostu ciekaw, czy to Admim podjął taką decyzję, czy sam Recon, i co z Reconem dalej? Tak tylko z próżnej ciekawości. Dyskusja nad Reconem trwała kilka tygodni i osiągała szczyty emocji, a teraz po cichu moderator znika i nie wiemy dlaczego.

marcins
02-03-2010, 18:52
Piskal czy na prawdę nie ma ciekawszych tematów? Jest jak jest i tyle. Trzeba się z tym pogodzić. Kogo interesowalo ten zauważył, kogo nie ten nie zaglądał. Czy trzeba specjalne listy do każdego wysyłać z tego powodu? Myślę, że nie, więc moja gorąca prośba by zakończyć dyskusję w tym temacie.

maciejka
02-03-2010, 19:08
Dyskusja nie! ale refleksja tak! nie jest mi obojętne, że wieloletni użytkownicy znikają bez słowa!

bartolomeo
02-03-2010, 20:13
Drodzy moi Bieszczadnicy, weźcie sobie na wstrzymanie w tematach obocznych dla forum. Gadajcie do woli o bieszczadzkich ćmach i porostach, szukajcie dziur w ziemi i w drzewach, fotografujcie mgłę w opuszczonych piwniczkach, ganiajcie po Kampinosie i po Pyrlandii i piszcie o tym wiersze ale NIE gadajcie choć przez chwilę o moderacji, paskudnym drugim forum czy niezapowiedzianym odejściu jednej czy drugiej osoby.

To co powinno być na forum najważniejsze zaczyna niebezpiecznie zanikać... Da się na forum bieszczadzkim pogadać choć przez tydzień głównie o wędrowaniu po Bieszczadach?

Ja to forum polubiłem kiedyś właśnie za gadanie o Bieszczadach, teraz bym go chyba nie polubił...

Marcowy
03-03-2010, 11:04
Dyskusja nie! ale refleksja tak! nie jest mi obojętne, że wieloletni użytkownicy znikają bez słowa!

To może napisz do nich i poproś o wyjaśnienia? Podpisuję się pod pod postami Marcina i Bartka, zakończmy wreszcie ten temat. Żeby wszystko było jasne - Recon1 ma pełne prawa użytkownika forum, ostatni raz logował się tu dziś o godz. 0:07.

andrzej627
03-03-2010, 15:04
Marcowy, a co niewłaściwego jest w tym, że użytkownicy piszą o tym, co im leży na sercu? W dziale technicznym forum bieszczadzkiego niekoniecznie trzeba pisać o Bieszczadach.

Marcowy
03-03-2010, 15:20
Marcowy, a co niewłaściwego jest w tym, że użytkownicy piszą o tym, co im leży na sercu?

Andrzeju, a co niewłaściwego jest w tym, że ja piszę, co mi leży na sercu? Czyli wyrażam swoją opinię i grzecznie o coś proszę, wzorem innych przede mną. Przecież nie kończę arbitralnie dyskusji ani nie zamykam wątku.

Jeszcze a propos Recona - moim zdaniem skoro się tu nie wypowiada, choć może, należałoby to uszanować. Ale jeśli kogoś bardzo ten problem bardzo nurtuje, to może powinien skorzystać z PW.

EOT z mojej strony, pozdrawiam.

Recon
04-03-2010, 00:53
Wygląda na to, że ten wątek to „mój” tabloid ;)
Więc specjalny tekst do tego pisemka…
Poniżej przytaczam tekst, kursywą pisany, który napisałem zaraz po zakończeniu głosowania i chociaż dziś na chłodno bym sporo z niego wyciął to jednak go zostawiam, niech odda mój ówczesny stan ducha, bo ten obecny jest diametralnie odmienny. Chciałem już wtedy go umieścić, ale uznałem, że zanim to zrobię to jednak wypada pogadać trochę z szefem i… kilka PW poszło w obie strony.
Na koniec tamtej korespondencji uznałem, że tak jak po cichu stałem się modem, tak też po cichu należy się z modem pożegnać.
Wewnętrznej emigracji nie uskuteczniam, lojalność forumową zachowuję, jak coś(!) mnie ruszy na Forum to swoje napiszę, jak pojadę sobie w Bieszczady to zdam Wam później (a może i na bieżąco) relację, planuję(!) na jeden dzień wpaść na KIMB a tuż przed jeszcze poszwędam się i może nawet przy okazji poszukam skrzynek geokach`owych. Więc jak widzicie zero sensacji.
Teraz wspomniany na początku tekst…
Spektakl o d…. był typową sytuacją jaką spotyka się w życiu… zwracasz komuś uwagę… znajduje się zaraz obrona, która robi niezły raban i zaczyna atakować tego co raczył(!) zwrócić uwagę… są też obrońcy tego co zwrócił uwagę, jednak są cichsi. „Spektakl” trwa, przybywa gapiów, którzy mają dziesiątki powodów by się nie wychylać. Są wśród nich też tacy co słowem popierają atakujących, aby ich zapamiętali, że są z nimi… jednak aktywnie nie włączają się do awantury. Jakaś nawiedzona kobieta krzyczy o honorze chociaż sama nie ma pojęcia o tym słowie. W tle leci Obława śpiewana przez Jacka Kaczmarskiego. Sytuacja jaką można spotykać na co dzień… najlepiej być wtedy widzem, nic nie widzieć i być gotowym do natychmiastowego odejścia. Anonimowa większość… czy będzie na NIE czy na TAK to dla nich ganc egal. Niektórzy nawet się śmieją, bo jeden z trybunów śmiesznie (hmm, niesmacznie, głupio) gada a może normalnie błaznuje.
Jakiejś bliżej nie określonej liczbie osób pasuje uzewnętrznienie swoich „d-obitnych” emocji, innemu już pasuje powiedzieć nawet kawał z kilkoma k…..i na Forum… i nikt(!) nawet nie stęknął… to przecież język powszedni, takim się mówi! Słyszałem tylko obrońców języka naszego powszedniego, a tym co on nie pasuje to jest obojętne? Czy to tylko mi nie pasuje? Mówię wyłącznie o Forum, nie o ulicy, pubie, prywatnej rozmowie…
Jacek Kaczmarski kończy śpiewać, kończy się spektakl a życie toczy się dalej… bo musi się toczyć.
Głosowanie się skończyło tak jak się spodziewałem a cała sytuacja, która doprowadziła do głosowania, jest żywcem wzięta z team building w wydaniu ekstremalnym. Oczywiście z wnioskami dla mnie, chociaż wielu też takowezapewne nabyła.
- Bardzo dziękuję tym, co jednak odważyli się powiedzieć NIE, chociaż wiem, że kierowali się różnymi motywami. Jeszcze raz Wszystkim głosującym na NIE, dziękuję! Jednemu szczególnie… jemu już wcześniej osobiście podziękowałem.
- Dzięki głosującym na TAK spojrzałem na Forum inaczej.
- I jak to zazwyczaj bywa… najwięcej było niezaangażowanych, domyślam się, że mieli różne motywy by nie głosować lub mieli to gdzieś.
Ten post jest moim ostatnim w tym temacie... życie przecież toczy się dalej i przynosi ciągle coś nowego. Ten temat się skończył, przynajmniej dla mnie… mający ochotę ciągnąć go dalej… niech dalej pociskają. Są przecież tacy na Forum co o Bieszczadach mało, lub w ogóle mało piszą, ale byle okazja zaraz rodzi u nich wenę twórczą. Czy znowu wenę złapią?

Już nie kursywą… pozwolicie by mój tabloid padł? Jeśli nie, to… „Hej, szable w dłoń, tuki w juki a łupy wziąć w troki. Hajda na koń okażemy się godni epoki…” :)

Piskal
04-03-2010, 09:18
Reconie, zgadzam się ,że to była nagonka,ale uważam, że uzasadniona. Bo nie przeciwko Tobie, ale sposobowi Twojej pracy, z którym się nie zgadzałem.Po całej awanturze , jak od wielu, otrzymałeś moją dłoń. To, że rozgrzebałem zabliźniające się rany, wynikało z troski. Ankieta była dla Ciebie przychylna, jednak zaraz po tym umilkłeś. Później zobaczyłem, że nie jesteś moderatorem. A uważam, że, podobnie jak SB, Ty też nie jesteś szeregowym userem. Twoje zaangażowanie na forum stawia Cię wyżej. Uspokoiłeś mnie zapewnieniem, że nie odchodzisz z forum. A tylko o to mi chodziło. O tę wiedzę.Stąd moje pytania.
Pozdrawiam.

bertrand236
26-07-2010, 08:02
Mam następujące pytanie do Moderatorów. Dlaczego wątek Bieszczady w radio jest w Offtopie, a Bieszczady w TV w Dyskusje o Bieszczadach? Chyba jakieś przeoczenie?
pozdrawiam

kobieta_bieszczadzka
26-07-2010, 09:25
owszem :) już poprawiłam

Dzięki za zwrócenie uwagi.:)
k_b

Recon
17-01-2015, 23:02
"Witaj Recon1,


Zostałeś ostrzeżony na Bieszczadzkie Forum Dyskusyjne.


Powód:
-------
Łamanie zakazu politykowania


Ostrzeżenie (bez punktów) otrzymałeś za zakazane na forum politykowanie.
-------


Ostrzeżenie ma na celu przypomnienie Ci o zasadach, które obowiązują wszystkich użytkowników forum i wymaga się przestrzegania ich.


Pozdrawiamy,
Bieszczadzkie Forum Dyskusyjne"


Kiedyś walczyłem by Regulamin na Forum przestrzegać i... sam go złamałem, w dodatku "za politykowanie na Forum". Mam wielki szacunek dla Prezydenta Czech Pana Miłosza Zemana za te słowa do "grupki" Ukraińców, którzy stanęli w obronie niejakiego SB, czego nie ma odwagi zrobić "ktoś" znaczący w Polsce. Słusznie mnie ostrzeżono, bo złamałem Regulamin Forum. Przepraszam za to Was Wszystkich, ale jednocześnie... nie żałuję popełnionego czynu.