PDA

Zobacz pełną wersję : Pozwolenia



damian
21-11-2009, 20:53
Witam szacownych wschodniokarpatowców... planujemy małą eskapadkę po ukrainie w przyszłym roku i mam pytanie dot. aktualnych przepisów w pasie przygranicznym na Ukrainie. Chcemy przejść pasmo Połonin Hryniawskich potem zdłuż granicy (czywczyn) aż po Stoh i dalej na pn w czarnohorę. Gdzie (i czy wogóle) najlepiej uderzyć o pozwolenie na przejście wzdłuż granicy? Czy miejscowi 'wopiści' są skorzy do współpracy? ;)
dzięki za info
damian

Basia Z.
21-11-2009, 23:11
Witam szacownych wschodniokarpatowców... planujemy małą eskapadkę po ukrainie w przyszłym roku i mam pytanie dot. aktualnych przepisów w pasie przygranicznym na Ukrainie. Chcemy przejść pasmo Połonin Hryniawskich potem zdłuż granicy (czywczyn) aż po Stoh i dalej na pn w czarnohorę. Gdzie (i czy wogóle) najlepiej uderzyć o pozwolenie na przejście wzdłuż granicy? Czy miejscowi 'wopiści' są skorzy do współpracy? ;)
dzięki za info
damian

Juz w roku 2008 pozwolenia na taką trasę nie były potrzebne.
Spisali z paszportów "na szlabanie" w Szybenem i tyle.

A teraz nawet nie wiem czy szlaban tam jest.

Trochę gorzej jest z Popem Iwanem Marmaroskim od strony Bohdana, tam czasem robili trudności.

B.

paszczak
22-11-2009, 12:44
Juz w roku 2008 pozwolenia na taką trasę nie były potrzebne.

O! To bardzo fajnie, że ku lepszemu zmierza.
My jednak coś słabej wiary byli w tymże 2008...no,ale w końcu z Tomaszem jechałem ;)
Minimalizując ryzyko ewentualnych powikłań zastosowaliśmy procedurę uzyskania zgody na przebywanie w strefie przygranicznej, z której i Ukraińcy czasem korzystają.
Może zbyt na wyrost lecz nic to nie kosztowało ani też specjalnie kłopotliwe nie było.
Chodziło o nieco inny rejon, w pewnej tylko części wspólny z planami damiana.
Życząc wspaniałej wyprawy dorzucę linki do dyskusji poruszających temat pozwoleń:
http://tiny.pl/hxdrc
http://tiny.pl/hxdrd
http://tiny.pl/hxdrf
PS.
Nie po naszemu lecz jak zajdzie potrzeba to wesprę...dobrym słowem :twisted:
Po naszemu można szukać na http://karpatywschodnie.pl (http://karpatywschodnie.pl/forum/index.php)

buba
22-11-2009, 23:12
znajomi we wrzesniu uderzali na burkut i na szybenem byl posterunek, pogadali , pokazali paszporty i pojechali , moze dluzej z nimi gadali bo jechali autem i straznicy mieli watpliwosci czy nie utopia auta w czeremoszu ;) nic o pozwoleniach nie mowili

natomiast w maju inni znajomi zostali zatrzymali w w miejscowosci diłowe w drodze na popa iwana marmaroskiego i wlepili im mandat. Ale zaplacili i poszli dalej. Dalej ich juz nikt nie zatrzymywal.

Natomiast nic nie wiem o szlabanach na drodze wzdluz bialego czeremoszu w strone wioski sarata, nizny jałowec i gory tomnatyk. (a to nas glownie interesuje bo w przyszlym roku tam sie wybieramy) Ponoc jest jakis posterunek na trasie szepit- przel. semenczuk, ale jak juz to my bedziemy go przekraczac od tylu -wiec chyba musza nas przepuscic ;) ciekawi mnie jak tam sprawa wyglada bo droga szepit- przel.semenczuk -sarata idzie prawie sama granica..
jak nas nie puszcza droga to sprobujemy wtedy przemykac gorami- w najgorszym wypadku zwiedzimy jakies ukrainksie areszty i wreszcie bedzie ciekawa relacja ;) ;) ;) choc mysle ze na "wziatce" i wspolnym wypiciu flaszki powinno sie skonczyc ;)

damian
24-11-2009, 12:09
dzięki wielkie!

Jakby się miało co zmienić, albo jakby ktoś dostał jakiś cynk, będę wdzięczny za info!
pozdrawiam
DP

Petefijalkowski
24-11-2009, 14:43
na ukraińskiej mapie "Kartografii" jest zaznaczona Prikordonna Zastawa głęboko w dolinie Perkalabu, mniej więcej w połowie odległości pomiędzy Palenicą i Saratą. Możliwe że tej zimy wybierzemy się z kumplem na trasę Hryniaw Wierchowyna - Perkalab/Sarata to może coś będę w stanie powiedzieć. W ogóle na maksa śmiesznie jest tam poprowadzona granica wg tej mapy - nie po wododziale... Zastanawiam się czy to jest poprawne...

P.

Ps. Wysoki był ten mandat w Dilowem? I czy jesteście pewni że zimą też są tacy wyrozumiali?

buba
25-11-2009, 08:32
P.

Ps. Wysoki był ten mandat w Dilowem? I czy jesteście pewni że zimą też są tacy wyrozumiali?

chyba 200hr za 4 osoby, czyli jakies 17 zl na glowe wychodzi

Petefijalkowski
26-03-2010, 14:40
Tak jeszcze odnośnie pozwolenia w Szybenem - jeżeli kolega Damian pójdzie Hryniawami od Werchowyny do Palenicy i dalej chce iść w kierunku Czywczyna i Czarnohory to nie po drodze takim turystom do zastawy w Szybenem... Jak więc wtedy mogą zareagować pogranicznicy na Kiernicznym? :)

P.

damian
30-08-2010, 23:33
nieco zmieniliśmy plany... Mam sprzeczne info dotyczące pozwoleń na rejon Stoha... Ktoś się orientuje czy w Bohdanie można o takowe zapytywać? W planach mamy tylko stoha, potem na północ idziemy w kierunku Popa.
A przy okazji, podobno jest jakieś miejsce na biwak pod stohem, jest tam woda?

przemek p
02-09-2010, 20:21
A przy okazji, podobno jest jakieś miejsce na biwak pod stohem, jest tam woda?

Jest miejsce oznaczone nawet na ukr. oznakowaniu szlaku granicznego (zdjęcie sprzed roku w załączniku). Czy jest woda to nie wiem, bo szedłem od strony rumuńskiej. Ale myślę, ze nie powinno być problemu.