PDA

Zobacz pełną wersję : Czat



admin
23-11-2009, 05:33
Idą święta i chcę Wam zrobić prezent :)

Pomyślałem o zakupie wypasionego, komercyjnego (nie będzie reklam ani innego syfu w środku) skryptu do czata. Będzie to nasz czat, prywatny więc żadna Pani Kazia nie zadzwoni pewnego dnia z wiadomością, że nas wyłącza a my mamy jej zapłacić 6k za uzywanie czata jak to było z poprzednim czatem.
Działać to będzie "na jednym loginie" z forum. Znaczy to mniej więcej tyle że ten kto jest zarejestrowany na forum będzie mógł czatować :). Nie trzeba się będzie jakoś dodatkowo rejestrować, konto z forum będzie jednocześnie kontem na czacie.

Będą kolorki, emotki, historia rozmów, pokoje, będzie popup window (czyli można zminimalizować albo zamknąć wszystko a zostawić tylko okno czata), moderatorzy, bany i inne atrakcje.
Czat będzie działał jako flash (więc będzie konieczna instalacja pluginu - który i tak wszyscy mają). Shoutbox pójdzie do lamusa.

To jak? Jest w narodzie potrzeba czatowania?

Krysia
23-11-2009, 08:18
Dziękujemy!!!
ale w sumie...eee...czym to się ma różnić od shouta?
Bo shout spełnia swoją rolę rewelacyjnie.
A ja się boję rozwiązań typu lepsze, bo lepsze zawsze jest wrogiem dobrego :grin:
Więc osobiście to ja bym została przy tym co jest.

KAHA
23-11-2009, 12:59
A mi się podoba ten pomysł :)) Kiedys mielismy czata i chyba działał poprawnie ;))
Pozdr.
K.

Krysia
23-11-2009, 14:25
KAHA z całym szacunkiem, ale Ty shouta nie używasz, albo bardzo minimalnie, więc jeśli chcesz go zlikwidować to nie bardzo miarodajne.
Wkelajam poniżej top-spamerów ze statystyk;-))
Ja już sie wypowiedziałam, że jestem za pozostaniem shouta-co najwyżej jeśli za bardzo obciąża serwer to wykopać mu archiwum, albo je wywalać raz na tydzień.
A pozostali?
Krysia (http://forum.bieszczady.info.pl/member.php?u=2179) maciej_ka (http://forum.bieszczady.info.pl/member.php?u=4493) Wędrowiec (http://forum.bieszczady.info.pl/member.php?u=3977) agnieszkaruda (http://forum.bieszczady.info.pl/member.php?u=3228) marcins (http://forum.bieszczady.info.pl/member.php?u=1557) asia999 (http://forum.bieszczady.info.pl/member.php?u=3856) Jabol (http://forum.bieszczady.info.pl/member.php?u=691) tomekpu (http://forum.bieszczady.info.pl/member.php?u=374) kobieta_bieszczadzka (http://forum.bieszczady.info.pl/member.php?u=672) wp.krzysztof (http://forum.bieszczady.info.pl/member.php?u=4181)
to są nowe statystyki, ale każdy wie kto jeszcze boxa używa, więc też niech sie te osoby wypowiedzą plissss

tomekpu
23-11-2009, 14:53
I ja jestem za pomyslem Darka. Pozdrawiam.

WUKA
23-11-2009, 14:54
Ja mogę bez boxa żyć,czasem tylko wchodzę.Obawiam się tylko czy ta nowa wersja nie będzie za bardzo skomplikowana w obsłudze.Znowu czegoś nowego się uczyć??A,może warto?

Krysia
23-11-2009, 15:39
moderatorzy, bany i inne atrakcje.

wow
teraz doczytałam
państwo policyjne niech żyje :-D
tak tak taaaaaaaaaaaaaaaaaak super pomysł Darku naprawdę!
masz więcej takich? :mrgreen:
Tusek chce moderować internet, widzę, że taka moda na władzę i rządzenie to jakaś zaraźliwa?mam władzę mam siłę będą mnie szanowali or what???

manio
23-11-2009, 15:47
Krysiu plisssss przefarbuj się na blondynkę -będziesz bardziej autentyczna :-)

Krysia
23-11-2009, 15:49
Manio poczytaj wątek o lucynie.
Naprawdę tego nie widzisz?tego pędu, żeby wszystko i wszystkich moderować?A modzi mają zawsze rację?Bo większość zdecydowana userów szaraczków chciało ją spowrotem.

KAHA
23-11-2009, 15:54
KAHA z całym szacunkiem, ale Ty shouta nie używasz, albo bardzo minimalnie, więc jeśli chcesz go zlikwidować to nie bardzo miarodajne.


słowem nie wypowiedziałam się w temacie shouta... więc nie wkładaj do moich ust tego czego nie mówię. Wyraziłam tylko aprobatę, na pomysł z czatem!!!


wow
teraz doczytałam
państwo policyjne niech żyje :-D
tak tak taaaaaaaaaaaaaaaaaak super pomysł Darku naprawdę!


mówią że interent jest zawsze na nie... chyba mówią prawdę ;P Krysia, ale on też pisał, że "Będą kolorki, emotki, historia rozmów, pokoje, będzie popup window(...)" więcm, będzie też sporo pozytywów.

Ps. Z shouta nie korzytam, bo mnie denerwuje i tyle. Ale jak komuś się podoba to z niego korzysta. Natomiast mi jest on obojetny, czy jest czy go nie ma ;)

Ps2. Nie zmaierzam więcej dyskutować

Krysia
23-11-2009, 15:57
Shoutbox pójdzie do lamusa.

To jak? Jest w narodzie potrzeba czatowania?

KAHA ale to na jedno wychodzi-mamy do wyboru czat z kolejnymi moderatorami, a władza jak widzimy czasem trochę odbija albo shout.

A jak ktoś chce czatować to ma i GG i skype i czat na gmailu i kuuuuuupę innych z kolorowymi ikonkami.
No ja m.in. po wątku lucynowym mam awersję do modów...autentycznie.

manio
23-11-2009, 16:06
Krysiu jak masz jakąs manię prześladowczą to się lecz.Czat był na tym forum przed Tobą i przed Lucyną i nikomu to nie przeszkadzało.Moderatorzy powinni tutaj być choćby po to by nie pojawił się kolejny oszołom który bedzie wszystkich obrażał ,a potem udawał że to inni obrażali jego

Anyczka20
23-11-2009, 16:09
Krysia kiedyś dawno temu był czat bieszczadzki, jak jeszcze Ciebie tutaj nie było. Ja go wspominam bardzo miło, poznałam tam wielu wartościowych ludzi, z którymi potem się zaprzyjaźniłam. Szczerze mówiąc jest mi teraz obojętne czy on będzie czy nie, bo nie mam aż tyle czasu co kiedyś, ale ucieszył mnie post admina o reaktywacji czatu. Mam kupe dobrych wspomnień z tamtego okresu, dlatego proszę Cię bardzo nie krytykuj tego pomysłu (tym bardziej, że nie wiesz jak było fajnie) i nie sprowadzaj wszystkiego do polityki, nie przypisuj komuś że chce być Panem i Władcą. Nie chcesz być moderowana, nie wchodź, nie używaj, nie wypowiadaj się, przede wszystkim wrzuć na luz, bo z całym szacunkiem przypominasz mi, a właściwie Twój styl pisania na forum nieobecną tu już dziś Lucynę. Straszna jakaś gorycz przez Ciebie przemawia, zupełnie nie kumam dlaczego??

Krysia
23-11-2009, 16:09
No i są?
To oznacza, żeby kolejni do nich dołączyli tym razem na czacie?
Żeby kolejni pokazywali swoją władzę?Po co?
Zresztą załóżyć czat na próbę na polczacie i zobaczycie czy sie przyjmie, bez likwidowania shouta, kto będzie chciał to sobie pójdzie na czata, który czym ma się różnić od czata?Kolorkami???wow, super...ale na shoucie też są kolorki, a że ikonek nie za wiele?to chyba nie jest problem

Hero
23-11-2009, 16:20
Hmmmm, czat :) Miło go wspominam, poznałem na nim większość ludzi, których teraz znam osobiście.

Dawał znacznie więcej możliwości niż box. Ja jestem za, ale myślę, że dla pewności przydałaby się ankieta.

Krysia
23-11-2009, 16:51
Macie rację w d... z tym.
Ja się w życiu naczatowałam, naircowałam itd.
Trza poczekać aż Pastor kupi wypał po prostu.

admin
23-11-2009, 17:16
Krysia ja mam wrażenie, że Michał trafił z diagnozą w Twoim przypadku. To co napisałaś dałoby się zmieścić w jeden post. Byłoby bardziej logicznie i treściwie.

Relax. Pomyśl chwilę i przeczytaj to co napisałem jeszcze raz.
Czat w porównaniu do shouta to jak kierować mercedesem po przesiadce z malucha.

"Czat" o którym wspomniałaś odpada bo to właśnie na nim kiedyś był pierwszy czat. Mieliśmy masę problemów z jakąś chorą babą która wydzawaniała do nas twierdząc że jesteśmy jej winni 6 tys zł bo w międzyczasie zmienił się regulamin i obecnie nie można ich czatu wieszać na komercyjnych stronach.
Dodatkowo tamten czat dokleja całą masę reklam do dyskusji.

Jakie to ma znaczenie że w czacie będą moderatorzy? Na forum są to, w szoucie też są, czat nie wprowadzi tutaj niczego nowego. Boszzzzz.

PS.
Co do prostoty czy raczej trudności jego obsługi. Wyglądać to będzie tak że po zalogowaniu na forum trzeba będzie kliknąc ikonkę "wejścia" na czat i tyle ;)
Jak pisałem nie będzie dodatkowej rejestracji. Samo okno czata wygląda jak GG.

Krysia
23-11-2009, 17:25
A ja poczekam aż Pastor wypał wykupi, bo skolei jego ten jeden post odzwierciedla to co się dzieje na forum tak tym jak i tamtym, wsio w tym temacie.
Tylko, ze shout nadaje życia temu forum, bo jak się nic nie dzieje, to chociaż ruch na dole strony, a jak i ten ruch zniknie...
Nie mój cyrk nie moje małpy!;-)


"Czat" o którym wspomniałaś odpada bo to właśnie na nim kiedyś był pierwszy czat. Mieliśmy masę problemów z jakąś chorą babą która wydzawaniała do nas twierdząc że jesteśmy jej winni 6 tys zł bo w międzyczasie zmienił się regulamin i obecnie nie można ich czatu wieszać na komercyjnych stronach. .
a forum podobno niekomercyjne;-)))
no to chora baba no skoro uważała inaczej!;-))

admin
23-11-2009, 17:52
a forum podobno niekomercyjne;-)))

Twój "wysilony" sarkazm był niepotrzebny :) Po co to napisałaś?

bertrand236
23-11-2009, 17:58
Idą święta i chcę Wam zrobić prezent :)

...
To jak? Jest w narodzie potrzeba czatowania?

Nie wiem, czy mam potrzebę czatowania, bo nigdy nie czatowałem. Będę miał możliwość, to i spróbuję. Pomysł wydaje mi się przedni.
pozdrawiam

wp.krzysztof
23-11-2009, 18:01
nowe funkcjonalności na forum mile widziane są

Michał
23-11-2009, 18:02
Dzbry wieczór


A ja poczekam aż Pastor wypał wykupi, bo skolei jego ten jeden post odzwierciedla to co się dzieje na forum tak tym jak i tamtym, wsio w tym temacie....

Krycha - cosik oprócz zwieracza i gramatyka Ci nawala :lol:
Pastor - moj Arcykapłan jak wykupi ten wypał, to tylko po to, aby puścić go pięknie z dymem. I jeszcze wsadzi tonę fajerwerków!

Czat pewnie będzie git :?:. Ja stara dupa, której rosną cycki i siusiaka szuka za pomocą lusterka jakoś dam radę.

Krycha - nie bój się!!! Ja do Twojego rooma nie wejdę nieproszony.
:oops:

Wyluzuj Krycha - to mówię ja - stara pizgnięta baba (pamiętacie?)

Pozdrówka

andrzej627
23-11-2009, 18:22
Jest w narodzie potrzeba czatowania?
Darek, jak widzisz, pytanie jest retoryczne.

Od kiedy będzie działał ten czat?

asia999
23-11-2009, 22:22
Krysia wywołała mnie z czeluści jakichś statystyk wiec chyba powinnam sę wypowiedzieć:
ja nie wiem, ja się nie znam, wszystko mi jedno :-P

iza
23-11-2009, 23:07
;) oj było fajnie , bardzo miłe wspomnienia i wiele wiele przyjaźni . Jestem za aczkolwiek tego co było już nie będzie .
Pozdrawiam "stary czat"

Duch_
24-11-2009, 12:08
Witajcie. Jestem "za" jak najbardziej, może będzie tak fajnie jak kiedyś. Zobaczymy. Pozdrawiam Duch_

kobieta_bieszczadzka
24-11-2009, 12:16
Po naradzie z Jagną, składamy wniosek o "Pikuja" :mrgreen:

Oczywiście jestem za :)

Michał
24-11-2009, 15:35
Heh


Po naradzie z Jagną, składamy wniosek o "Pikuja" :mrgreen:

Oczywiście jestem za :)

Ale tym razem "Pikujem" będę ja :shock:
Ponieważ ostatni mój post mógł zostać mylnie odebrany - jestem ZA.
Kurde zaczynam sie powtarzać po babach 8)

Pozdrawiam

maciejka
24-11-2009, 18:36
Dziękujemy!!!
ale w sumie...eee...czym to się ma różnić od shouta?
Bo shout spełnia swoją rolę rewelacyjnie.
A ja się boję rozwiązań typu lepsze, bo lepsze zawsze jest wrogiem dobrego :grin:
Więc osobiście to ja bym została przy tym co jest.
Podpisuję się pod zdaniem Krysi (co niżej wyjaśniam), ale tak jak Asia przyznaję, że się na tym nie znam.
Też nie wiedziałam, że ze mnie taka gadułka (statystycznie rzecz biorąc).
Lubię shoutboxa, jest taki na luzie i wszyscy są razem, a nie rozczłonkowani. Nie trzeba gadać na temat, ani gramatycznie, ani na cenzurowanym.
Nie wiem jak to kiedyś wyglądało, ani jak jest gdzie indziej, bo nie korzystam. A wyobrażam to sobie tak, że są różne wątki tematyczne, na których można sobie poczatować. Czyli np. ja z Marcinem o włoskach, pochewkach, kolankach u traw, a równocześnie w drugim pokoju Jabol z Browarem rozprawiają o znaczeniu fermentacji w przyrodzie. Oba tematy ciekawe, ale jak tu się rozdwoić. A od dawna wiadomo, że życie toczy się w kuchni czyli na naszym obecnym boksie, gdzie każdy sobie wchodzi i wychodzi kiedy chce. Ludzie o różnych poglądach i zamiłowaniach. Najprostsza forma komunikacji. I nikt się nie kłóci, nikt nas nie moderuje, nie ma banów, ani innych atrakcji.
Przebieg dyskusji merytorycznej w postaci czatu, jakoś mnie nie przekonuje. Chyba lepiej jak zostanie trwała forma w postaci postów (poza tym dokonuje się wtedy selekcji ilościowej i jakościowej). Ja mam obawy, że właśnie stracimy ten miły kącik na rzecz wypasionego M5 (no chyba, że ja nie rozumiem tego nowego pomysłu). Obym była złym prorokiem. Wiem, że mój głos nie ma w tej sprawie znaczenia, więc jak będzie sami zobaczycie.
Ps. Maluch też miał swoje zalety, a w takim mercedesie czy ja będę umiała włączyć podgrzewanie siedzenia?:mrgreen:

admin
24-11-2009, 19:02
Zasadniczo czat ma jedną podstawową funkcję: można w nim gadać (tak jak to ma miejsce w shoutboxie). Dyskusja jest bardziej płynna.

Nie przewiduję tworzenia tam pokoi tematycznych - bo po co?
Ktoś kto nie bedzie chciał używać jego "ficzerów" nie będzie musiał (nie ma obowiązku :)) Z moderatorami i banami żartowałem. Komu się będzie chciało siedzieć i czytać te pierdoły cały czas?

Gdy zabrakło pierwszego czata masa osób skarżyła się że nie można go zminimalizować (wyodrębnić z forum). W tym przypadku będzie taka możliwość.

chwastek
24-11-2009, 19:26
Z moderatorami i banami żartowałem. Komu się będzie chciało siedzieć i czytać te pierdoły cały czas?


jestem za czatem!

biedronkować biedronki!

wp.krzysztof
21-12-2009, 21:10
Co z tym czatem? To będzie spóźniony Mikołaj, czy wczesny Дед Мороз?

admin
21-12-2009, 22:08
To może też być Easter Bunny. Chwilowo stwierdziłem u siebie brak weny do zajęcia się tematem.

wp.krzysztof
09-02-2010, 09:11
To może też być Easter Bunny. Chwilowo stwierdziłem u siebie brak weny do zajęcia się tematem.

Ty rzeczywiście nie żartowałeś z tą Wielkanocą :)

tomekpu
09-02-2010, 15:07
Ty rzeczywiście nie żartowałeś z tą Wielkanocą :)

Wielkanoc to chyba zbyt optymistycznie:mrgreen: