PDA

Zobacz pełną wersję : IX Kongres IMB



Recon
28-11-2009, 12:13
Zapewne wyrwę się przed Prezydenta, który to zazwyczaj rozpoczynał temat nowego KIMB-u, ale cóż i tak ma mnie na oku więc jeszcze jedną krechę na lasce natnie albo w swym kapowniku odznaczy.
Ale do rzeczy... jako, że muszę bardzo wcześnie wszystko planować to chciałbym się dowiedzieć w jakim terminie IX KIMB się odbędzie w roku 2010?
Miejsca nie muszę już planować, nie jest mi to teraz(!) potrzebne, chociaż domyślam się, że będzie to ZpC.

andrzej627
28-11-2009, 14:05
Normalnie jest to trzeci weekend maja, a więc 15-16 maja 2010. Zakładając, że nie pracujesz w soboty i w niedziele, najlepiej zaplanuj urlop od poniedziałku 10 do piątku 21 maja. Przynajmniej ja tak to widzę.

Stały Bywalec
29-11-2009, 07:37
(...) Przynajmniej ja tak to widzę.
Bardzo dobrze to spostrzegłeś, choć pomyliłeś się o jeden dzień.
Formalnie bowiem nasze KIMB-y są trzydniowe a nie dwudniowe.

Proszę wszystkich, aby zarezerwowali sobie swój cenny czas w dniach 14 - 16 maja 2010 r. Miałem to naprawdę ogłosić już wkrótce (po wczorajszych konsultacjach z Wojtkiem1121), ale jak zwykle Recon1 - w sposób rażący nadużywając swoich uprawnień J.E.Moderatora - wyszedł przed orkiestrę.
:lol:

PS
Spieszę w tym miejscu wyjaśnić, że o ile Wszechmogący Bóg co poniektórych dotknął pozbawieniem poczucia humoru, to mnie w tej materii ponadstandardowo wyposażył.
:-D

andrzej627
29-11-2009, 09:29
Recon1 (...) wyszedł przed orkiestrę.

Jak wiesz, Stały Bywalcze, ja też lubię wychodzić przed orkiestrę, ale w tym roku Recon1 mnie wyprzedził. Temat majowego KIMBu zaczynamy dyskutować już w listopadzie. Rekord został pobity.

Stały Bywalec
03-12-2009, 06:40
Co do miejsca zaś - zdajmy się na Tradycję.
Na początku stycznia, gdy już opadną emocje sylwestrowe i noworoczne, to w sprawie lokalizacji IX KIMB w dn. 14-16 maja 2010 r. zatelefonuję do Sjuga.

A ów nick Naszego Kolegi - Sjug - rozszyfrowuje się następująco:

S - pierwsza litera nazwiska,
J - pierwsza litera imienia,
U - Ustrzyki,
G - Górne.

Wszystko jasne ?
:-D:-D:-D

PS
Mam nadzieję, że Sjug bywa na forum i czyta nasze posty. Byłoby bardzo miło, gdyby się w tej sprawie wypowiedział. Nawet już teraz, nie czekając do stycznia.

.

sjug
03-12-2009, 23:39
Witam

Jak zwykle zapraszamy, pogościmy i pobawimy
(jak na ten czas rozpoczęcie tematu;) to w tym roku tutaj będą dobre rekordowe news'y :) forumowe żarciki heh)
tak czy tak trzeba rezerwować termin żeby się nie powtórzyło jak w już w prawie zeszłym 2009, nie obecni również pomogą i na wszystko się zgodzą,
spotkanie już prawie dopracowane niech będzie częściej powielane :)

Wszystkiego dobrego w nowym roku jakby nie było już kontaktu

pozdrawiam wszystkich i do napisania zobaczenia sjug

Stały Bywalec
04-12-2009, 06:04
A więc już wszystko jest naprawdę jasne:

Termin IX KIMB: 14 - 16 maja 2010 r., spotkanie główne 15 maja (rozpoczęcie późnym wieczorem, zakończenie dobrze po północy).

Miejsce: Zajazd "Pod Caryńską" w Ustrzykach Górnych
www.carynska.pl

Szczegółami organizacyjnymi zajmiemy się po Nowym Roku.
Co oczywiście nie wyklucza wcześniejszej dyskusji w tej sprawie - jeśli ktoś miałby na to ochotę już teraz.
:-D:-D:-D

Recon
04-12-2009, 14:15
I gra gitara... mogę u swojego pracodawcy planować urlop, tym razem wezmę go sobie na tydzień (przed KIMB-em), by odbić sobie nawał pracy w listopadzie.

Derty
25-12-2009, 16:51
...domyślam się, że będzie to ZpC.
Zakłady Przemysłu Cukierniczego?:D Mniam...

andrzej627
31-01-2010, 17:23
Tutaj długa cisza. Dyskusja tymczasem przeniosła na sąsiednie forum:
Zloty i spotkania (http://bieszczadzkieforum.pl/viewforum.php?f=14)

Krysia
31-01-2010, 17:56
No i powodzenia, może się nawet przenieść na milion innych forumów, wszak takowych w necie nie brakuje, ale faktu, że KIMB został wymyślony TU nic nie zmieni :mrgreen:

wp.krzysztof
31-01-2010, 18:22
Jako laik w temacie KIMB-u (nie miałem dotychczas przyjemności wziąć w nim udziału - ale poważnie rozważałem - do dzisiaj - zameldowanie się na najbliższym) mam kilka pytań ....

- Po pierwsze - nic już z tego nie rozumiem. To na tym forum jest cały odrębny dział poświęcony KIMB - z wieloletnią dyskują, relacjami, linkami do filmików na YOUTUBE itp. Więc co sie takiego stało, że teraz dyskusja została przeniesiona na bieszczadzkieforum.pl ?

- czyje ambicje tutaj zagrały, i o co tutaj chodzi ?. Czy od dziś jesteśmy bezwolną szarą masą, którą ktoś dowolnie przerzuca od jednej konkurencji do innej konkurencji ???)

- czy KIMB jest nadal imprezą otwartą (tzn czy można się tam jakoś zapisać?), czy też już zamkniętą, ograniczona do grona schizmatyków forumowych ?

- czy niezbędnym warunkiem wzięcia udziału w dyskusji dot organizacji tegorocznego zlotu jest warunek zarejestrowania się na ichniejszym forum ?, (bo jak widać cała dyskusja została przeniesiona tam)

- po co było robić na tym forum głosowanie na Powsimordy - skoro laureaci i ci z głosujących którzy chcieli być na wręczeniu nagród - muszą najpierw zarejestrować się u konkurencji (to nie moje określenie) aby się "załapać" na imprezę.

To tylko niektóre z pytań - tylko w sumie nie bardzo wiem do kogo je w tej sytuacji kierować ???. Czy ktoś tu jeszcze organizuje ten KIMB, czy też zgodnie z tym co wyczytałem na ichnim forum, mamy być informowani za pośrednictwem tych którzy dziobią w obu kurnikach.

Polej
31-01-2010, 18:37
To tylko niektóre z pytań - tylko w sumie nie bardzo wiem do kogo je w tej sytuacji kierować ???.

Pytania należałoby skierować do Stałego Bywalca, który „ni z gruchy, ni z pietruchy” wyskoczył z tematem KIMB na bieszczadzkieforum.pl
Nie wiem jaki miał w tym cel i co się pod tym kryje? Myślę, że choć kilka słów wyjaśnienia lub informacji o tym, że takowa dyskusja będzie się toczyć na sąsiednim forum mógł nam zafundować.

bartolomeo
31-01-2010, 18:43
po co było robić na tym forum głosowanie na Powsimordy - skoro laureaci i ci z głosujących którzy chcieli być na wręczeniu nagród - muszą najpierw zarejestrować się u konkurencji (to nie moje określenie) aby się "załapać" na imprezę.

Powsimordy nie mają z KIMBem nic wspólnego. Zwyczajowo były tam wręczane i tyle. Są to nagrody tego i tylko tego forum i opuszczenie forum przez jedną, drugą czy też setną osobę ma znaczenie o tyle, że za rok może nie być komu głosować. Jak długo jednak chętni do głosowania są nagrody możemy przyznać i wręczyć (na KIMBie lub poza nim - to sprawa drugorzędna).

Bardzo proszę aby w dyskusji w tym wątku nie poruszać spraw związanych z Powsimordami.

wp.krzysztof
31-01-2010, 18:49
Bardzo proszę aby w dyskusji w tym wątku nie poruszać spraw związanych z Powsimordami.

Ja tam mogę nie poruszać, ale o ile wiem do wręczanie nagród było jednym z punktów programu KIMB-u. Stąd moje pytanie.

PS: No chyba że coś się zmieniło - o czym, jako facet spoza sekty - nie wiem :-(

bartolomeo
31-01-2010, 18:52
wręczanie nagród było jednym z punktów programu KIMB-u.A to już problem KIMBu. Jak zdecydujemy aby wręczać nagrody na KIMBie to ten punkt tam pewnie zostanie. Jak zdecydujemy inaczej - spadnie.

Krysia
31-01-2010, 19:00
Ja może poproszę uczestników KIMBu o nie dyskutowanie tego tematu tam, a tylko i wyłącznie TU to i Stały Bywalec do nas wróci, bo z kim tam będzie rozmawiał?:mrgreen: Bywalcze wracaj do nas tęsknimy! tzn. ja tęsknię :oops:

wp.krzysztof
31-01-2010, 19:03
W pierwszym odruchu zareagowałem nerwowo. Ale w sumie to Masz rację.
Ja tam nie zamierzam się nigdzie rejestrować, i dyskusję o KIMBI-e, a i pewnie KIMB też, odpuszczam sobie. :twisted:
Zawsze można poczytać sobie relację i obejrzeć migawkę na YOUTUBE. :mrgreen:

agnieszkaruda
31-01-2010, 19:17
Zawsze można poczytać sobie relację i obejrzeć migawkę na YOUTUBE. :mrgreen:

Masz racje a myślałam że zrealizujemy nasz plan ( jeśli go pamiętasz hihih i :mrgreen:)

Krysia
31-01-2010, 19:19
I tym razem się nie da usiąść 2 metry obok i pozostać incognito Krzysiu :mrgreen:

wp.krzysztof
31-01-2010, 19:45
Co za offffff ???? Hę ???

andrzej627
31-01-2010, 20:01
myślałam że zrealizujemy nasz plan
O jaki plan chodzi?

agnieszkaruda
31-01-2010, 20:11
;) O to tajny plan który zrodził się pewnej nocy ale jeszcze szczegóły nie są dogadane ale na pewno się dowiecie :)

Basia Z.
31-01-2010, 20:18
No i powodzenia, może się nawet przenieść na milion innych forumów, wszak takowych w necie nie brakuje, ale faktu, że KIMB został wymyślony TU nic nie zmieni :mrgreen:

Nie powinnam się w zasadzie odzywać, bo nie wiem czy będę mogła pojechać i nie deklaruję się, ale myślę że dyskusja powinna być zainaugurowana i toczyć się na oby forach jednocześnie - tak aby każdy mógł sią z niąm zapoznać i odnieść do niej.
Sama idea ponownej integracji obu forów mi się podoba.

B.

Recon
31-01-2010, 20:48
Tutaj długa cisza. Dyskusja tymczasem przeniosła na sąsiednie forum:
Zloty i spotkania (http://bieszczadzkieforum.pl/viewforum.php?f=14)

Andrzeju, tutaj wszystko zostało powiedziane i czy jest o czym dyskutować?
"Termin IX KIMB: 14 - 16 maja 2010 r., spotkanie główne 15 maja (rozpoczęcie późnym wieczorem, zakończenie dobrze po północy). Miejsce: Zajazd "Pod Caryńską" w Ustrzykach Górnych." (Ogłoszenie Prezydenta KIMB-u, post 7 w tym wątku). Też zostało miejsce zarezerwowane "Co do miejsca zaś - zdajmy się na Tradycję. Na początku stycznia, gdy już opadną emocje sylwestrowe i noworoczne, to w sprawie lokalizacji IX KIMB w dn. 14-16 maja 2010 r. zatelefonuję do Sjuga." (słowa Prezydenta KIMB-u, post 5 w tym wątku i jestem przekonany, że telefon już był).
"Jak zwykle zapraszamy, pogościmy i pobawimy" (deklaracja Sjuga z postu 6 w tym wątku).
Więc jeśli u sąsiadów toczy się jakaś dyskusja na temat KIMB-u to zapewne w dobrej wierze i z dobrą robotą, byśmy mogli się wspólnie spotkać.
Myślę, że nie warto tutaj o sąsiedzkich dyskusjach rozprawiać, bo możemy tylko "politycznie" im zaszkodzić. To moje zdanie.

andrzej627
31-01-2010, 21:40
Myślę, że nie warto tutaj o sąsiedzkich dyskusjach rozprawiać, bo możemy tylko "politycznie" im zaszkodzić. To moje zdanie.
Zgadzam się. Ja tylko poinformowałem o tej dyskusji na sąsiedzkim forum, myśląc, że może ona zainteresować tych, co niekoniecznie tam zaglądają.

bertrand236
31-01-2010, 21:52
... ale myślę że dyskusja powinna być zainaugurowana i toczyć się na oby forach jednocześnie - tak aby każdy mógł sią z niąm zapoznać i odnieść do niej.
....
B.


Całkowicie się z tym zgadzam.


Pozdrawiam

Michał
31-01-2010, 22:21
Uf

Ja może poproszę uczestników KIMBu o nie dyskutowanie tego tematu tam, a tylko i wyłącznie TU to i Stały Bywalec do nas wróci, bo z kim tam będzie rozmawiał?:mrgreen: Bywalcze wracaj do nas tęsknimy! tzn. ja tęsknię :oops:

Jak można prosto obrazić ludzi tylko dlatego, że są z "tamtego" forum. Rozumiem, że osoby z forumbieszczady.pl, to dla Ciebie jakieś kmioty. Czytać ze zrumieniem potrafisz?

To kopia postu Stałego Bywalca:

"Mogę tylko powtórzyć jeszcze raz:
Bo obiektywnie to chyba nikt nie powinien się dziwić, że organizacja zlotu bieszczadzkich internautów odbywa się na oficjalnym forum dyskusyjnym kilku znanych serwisów bieszczadzkich, których Admini już przecież nie raz i nie dwa uczestniczyli w poprzednich KIMB-ach (I KIMB nie wyłączając)."

Pozdrawiam

Krysia
31-01-2010, 22:47
Rozumiem, że osoby z forum bieszczady.pl, to dla Ciebie jakieś kmioty.
to Ty napisałeś, nie ja, a co Ty sobie tam rozumujesz to nie mój problem, bo i ja Ciebie nie rozumiem , co już pisałam :mrgreen:
Z tego co wiem nikt poza Lucyną, która zdaje się kazała sobie TAM profil skasować nie jest zbanowany TU, więc jakiż problem pisać tylko na jednym forum?Jeśli z tamtego ktoś byłby zainteresowany naprawdę to ma tu konto , jaki problem się po prostu zalogować i pisać???

paszczak
01-02-2010, 08:06
Herbatka z melisy potrafi wiele zdziałać, polecam :mrgreen:

Wydawało mi się, że na zloty przybywają ludzie, którzy chcą się spotkać ze sobą, a czy się umówią i podyskutują na forum tym, tamtym, gadu-gadu czy smsami czy też na ircu to sprawa jakby drugorzędna.
Podejrzewam, że później tj. przy stole spory o wątkach i forach ustępują dobrej zabawie.
W kwestii prowadzenia rozmów o KIMB, jako potencjalny uczestnik, całkowicie zgadzam się z Basią.

Piskal
01-02-2010, 08:11
Wszystko ładnie pięknie, ale. Mam kilka pytań, na które może odpowiedzieć tylko Stały Bywalec, chyba że ktoś jeszcze potrafi.

Po pierwsze: jak to się stało i dlaczego się stało, że SB dyskusję rozpoczął na zielonym forum.

Po drugie: Dlaczego dowiadujemy się o tym od Andrzeja627 a nie od SB, który powinien nas o tym zawiadomić, napisać:" Postanowiłem również ma sąsiednim forum rozpocząć dyskusją o tegorocznym KIMBie, ponieważ..."I tu podać przyczyny. Chyba nam się to należało.

Po trzecie: Co ma oznaczać zdanie: Pomyślałem sobie więc, że może by w tym roku dyskusję nt. organizacji IX KIMB przeprowadzić akurat tutaj - na TYM BIESZCZADZKIM FORUM INTERNETOWYM.
Nieskromnie uważam, że jako niegdysiejszy "wynalazca KIMB" mam do tego formalne i moralne prawo. (cytat SB z zielonego forum)
Dlaczego nie równolegle? Czy to ma oznaczać, że np. jeśli chciałbym zgłosić jakiś punkt do porządku obrad, lub pomysł wycieczkowy MUSZĘ, aby uczestniczyć w dyskusji, zarejestrować się na zielonym forum, albo, jeśli tego nie zrobię, biernie obserwować dyskusję z boku, co mnie, jako autora pomysłu, pozbawia prawa do uczestniczenia w tej dyskusji. Bo nie chcę się rejestrować na tamtym forum.

Po czwarte: Czy aktywność SB na zielonym forum (aż cztery wątki)przy równoczesnej absencji na naszym (np. ostatni wpis w relacji SB z wrześniowego pobytu-21 grudzień 2009) oznacza odejście SB z forum?

Po piąte: Czy w związku z powyższym SB chce być Prezydentem forum, jest Prezydentem Forum, będzie Prezydentem Forum, i którego forum?

Po szóste: Jeszcze nie wiem co, ale NA PEWNO jest jakieś" po szóste".

Po siódme: O co w tym wszystkim chodzi i dlaczego nic z tego nie rozumiem.



I dla wyjaśnienia. Nie uważam, że stało się coś złego, przeciwnie. KIMB ma służyć integracji i poznaniu ludzi w realu, dlaczego mielibyśmy się zamykać na ludzi tylko dlatego, że ktoś jest z takiego czy innego forum. To było by głupie i niegodne.
Jednak koledzy Piotr i Irek gdyby chcieli naprawdę mieć coś wspólnego z KIMBem to nie zrejterowali by z KIMBu w roku ubiegłym oraz założyli by dział pod nazwą KIMB na swoim forum.

Myślę, że należy nam się słowo wyjaśnienia za strony SB, zwłaszcza, że jak wynika z wielu powyższych postów, nikt nie ma mu tego za złe.

Basia Z.
01-02-2010, 08:12
t
Z tego co wiem nikt poza Lucyną, która zdaje się kazała sobie TAM profil skasować nie jest zbanowany TU, więc jakiż problem pisać tylko na jednym forum?

Ja mam problem odwrotny, gdyż też (znacznie wcześniej niż Lucyna) prosiłam o skasowanie mojego profilu TAM.

Właściwie nic by się nie stało, abym poprosiła o przywrócenie, ale jestem konsekwentna i nie lubię zmieniać zdania co 10 minut.

Czytać rzecz jasna mogę.

B.

Polej
01-02-2010, 08:30
Wystrzegajmy się jakichkolwiek podziałów i rozgraniczeń patrząc katem organizacji KIMB-u. Idea konferencji zawiera się w jej nazwie i co do tego nie ma wątpliwości. Każdy pisuje na takim forum, na jakim ma ochotę i nikt nie ma prawa rozliczać kogokolwiek z tego faktu. Jedynym zaskoczeniem dla mnie było przeniesienie dyskusji o KIMB-ie na Forumbieszczady.pl, bez poinformowania o tym userów z Bieszczady.info.pl. Wystarczyła krótka notatka. Może nie wszyscy czytują inne fora ?
Szkoda wielka, że dochodzi do niepotrzebnych dyskusji. Mam wielką nadzieję, że userzy różnych for, nie będą siedzieli w ZpC przy różnych stolikach, co więcej- mam nadzieję na „okrągły stół”.
Bieszczadnicy wszystkich for – łączmy się !!!

Krysia
01-02-2010, 08:33
Basiu a ja mam odwrotny problem do Ciebie-konto tam mam, ale nie wchodzę i nie mam zamiaru wchodzić i czytać, więc nie bardzo sobie wyobrażam dyskusję prowadzoną na 2 forach jednocześnie. Informację na 2, a nawet i na 10 innych górskich-ok, ale sama dyskusja to chyba w miejscu gdzie jest największa liczba uczestników, dla mnie to logiczne. Dyskusja na 2 jak ma wyglądać?że nagle wszyscy się mamy i tam zalogować?Czy że ktoś będzie tu przekopiowywał i tu będziemy odpowiadać, żeby tam ktoś znowu wklejał?Chyba bez sensu prawda???
Też chciałabym się dowiedzieć od Kazimierza co on wyprawia.
Ale i mu podziękować chciałam, bo normalnie nabrałam ochoty na KIMB, a już mi się jechać nie chciało :-D

Polej
01-02-2010, 08:38
Ale i mu podziękować chciałam, bo normalnie nabrałam ochoty na KIMB, a już mi się jechać nie chciało :-D

Czyli jest jakiś pozytywny efekt całego zamieszania. :-D

Michał
01-02-2010, 16:53
Uf,uf!!!


Basiu a ja mam odwrotny problem do Ciebie-konto tam mam, ale nie wchodzę i nie mam zamiaru wchodzić i czytać, więc nie bardzo sobie wyobrażam dyskusję prowadzoną na 2 forach jednocześnie....

Jednak i z czytaniem ze zrozumieniem masz kłopoty. Jest gorzej niż to sobie wyobrażałem. Odwrotny problem do kogoś - fiu fiu.
Masz tam konto, ale nie musisz. Zgłoś aby je usunięto - jak najszybciej.
Aby czytać jakiekolwiek forum nie trzeba mieć konta. Pisz dalej Krysiu, pisz...
Na temat Twojej wyobraźni w tym kontekście nie będę się wypowiadał - szkoda mi tych nielicznych punktów karnych.

Ale jedźmy dalej.


... Informację na 2, a nawet i na 10 innych górskich-ok, ale sama dyskusja to chyba w miejscu gdzie jest największa liczba uczestników, dla mnie to logiczne. Dyskusja na 2 jak ma wyglądać?że nagle wszyscy się mamy i tam zalogować?

Kobito - czasy tzw. komuny minęły. Znowu pewnie nie kumasz?
No to prosto - dyskusja jest tam, gdzie zainteresowanie.



...Czy że ktoś będzie tu przekopiowywał i tu będziemy odpowiadać, żeby tam ktoś znowu wklejał?Chyba bez sensu prawda???

Jak wszystko co piszesz. Osobiście wkleiłem, cobyś chociaż promyczka załapała tej zimy. A Ty nic.


...Też chciałabym się dowiedzieć od Kazimierza co on wyprawia.
Ale i mu podziękować chciałam, bo normalnie nabrałam ochoty na KIMB, a już mi się jechać nie chciało :-D

Poczytaj na forumbieszczady.pl to się dowiesz.
:mrgreen::mrgreen:

Do zobaczenia na KIMB:grin::grin:

Pozdrawiam

Krysia
01-02-2010, 16:56
Czy ktoś z modów mógłby wykasować cały post tego pana do mnie?
z góry dziękuję
nie wnosi nic on do tematu kimb, a i niech se chłopak w końcu kobitę znajdzie, a nie czepia się mnie.

Michał
01-02-2010, 16:59
Czy ktoś z modów mógłby wykasować cały post tego pana do mnie?
z góry dziękuję
nie wnosi nic on do tematu kimb, a i niech se chłopak w końcu kobitę znajdzie, a nie czepia się mnie.

Jakbyś serduszko nie zauważyła - to po prostu zacytuję:
"Do zobaczenia na KIMB"

Dla Ciebie serduszko uściślę:

na IX KIMB

Czyli w temacie

Pa

Krysia
01-02-2010, 17:02
Ach i myślisz, że do zobaczenia na KIMBie załatwia sprawę i możesz sobie mnie tak po prostu obrażać???

Michał
01-02-2010, 17:17
Ufu ufu

Ach i myślisz, że do zobaczenia na KIMBie załatwia sprawę i możesz sobie mnie tak po prostu obrażać???

Zdecyduj się - albo Pan (to się pisze z dużej litery tak jak Pani), albo Ty :mrgreen:
Gdzieżbym śmiał taką sliczną bieszczadniczkę obrażać!!!

KIMB to nie sprawa forum tego czy innego. To spotkanie wszystkich, którzy coś w tych górach próbują odnaleźć. Albo siebie, albo coś co tkwi w nas, a na codzień nie potrafimy o tym mówić.

KIMB - IX.

Oby nie ostatni przez takie głupawe postawy.

Wszyscy do urn!!!
Wszyscy na IX KIMB!!!

Pozdrawiam

Krysia
01-02-2010, 17:23
Nie martw się, my się na tyle lubimy, że i tak się będziemy spotykać niezależnie od tego jak bardzo i kto by nam źle nie życzył :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

asia999
01-02-2010, 19:03
Po szóste: Jeszcze nie wiem co, ale NA PEWNO jest jakieś" po szóste

po szóste...dlaczego skoro Pan Prezydent się nie obraził, zrezygnował z oddania głosu w II turze Powsimord, skoro w pierwszej głosował...?:wink::mrgreen:

Lubię to forum naprawdę coraz bardziej.:grin: Jest jak taka NETONOWELA:mrgreen: - kłótnie, romanse, nagłe zwroty akcji, pewne wątki międlone przez 500 odcinków...:twisted: czasami białe okazuje się białym a czarne czarnym;), w końcu się okaże, że ktoś jest czyimś bratem albo siostrą:mrgreen:
z niecierpliwością odpalę kompa w oczekiwaniu na kolejny odcinek!

pozdrawiam wszystkich

bertrand236
01-02-2010, 19:05
....Z tego co wiem nikt poza Lucyną, która zdaje się kazała sobie TAM profil skasować nie jest zbanowany TU,....

Kobieta zmienną jest... Lucyna jet zarejestrowana ponownie.

andrzej627
01-02-2010, 20:05
z niecierpliwością odpalę kompa w oczekiwaniu na kolejny odcinek!

Asiu, zawsze przed KIMBem wzrasta napięcie na forum. W tym roku SB zafundował nam nowość - serial na dwóch kanałach jednocześnie.:grin:

Basia Z.
01-02-2010, 20:36
Lubię to forum naprawdę coraz bardziej.:grin: Jest jak taka NETONOWELA:mrgreen: - kłótnie, romanse, nagłe zwroty akcji, pewne wątki międlone przez 500 odcinków...:twisted: czasami białe okazuje się białym a czarne czarnym;), w końcu się okaże, że ktoś jest czyimś bratem albo siostrą:mrgreen:
z niecierpliwością odpalę kompa w oczekiwaniu na kolejny odcinek!



Ja też 8)

Mój mąż mi mówi:

"co już nie możesz wytrzymać aby sprawdzić co oni tam znowu napisali" :mrgreen:

B.

andrzej627
01-02-2010, 21:27
Ja też 8)

Basiu, rozumiem, że sprawdzasz oba fora.

Piskal
06-02-2010, 23:29
Myślę,że jedynym sensownym rozwiązaniem problemu organizacji KIMBu było by, aby ktoś, kto równie aktywnie działa na obu forach (może Andrzej 627? ), za zgodą obu, a w zasadzie trojga Adnimów po prostu kopiował odpowiedzi i wklejał na stosownym forum. Dzięki temu osoby, które nie chcą zarejestrować na jednym lub drugim forum mogły by odpowiadać na swoim. Nie trzeba kopiować wszystkich odpowiedzi, tylko te ściśle merytoryczne. Trochę to skomplikowane, ale tylko wtedy można by prowadzić równorzędną dyskusję.
Nie wiem, czy wyrażam się jasno, ale jak każdy będzie tylko sobie, na swoim forum, to na pewno nie osiągniemy konsensusu. A przecież wszystkim chyba o to chodzi.

bertrand236
06-02-2010, 23:38
Andrzeju627 zrób to!
Pozdrawiam

andrzej627
07-02-2010, 00:42
Piskal, Bertrand, dziękuję Wam, że myślicie o mnie i chcecie mi powierzyć tak skomplikowaną i delikatną misję.

Piskal
07-02-2010, 10:01
Pomyślałem, że łatwiej by było, żeby osoby, które są tu i tam same wklejały swoje posty na obu forach, musiały by się trochę poświęcić, ale nie jest to w końcu skomplikowane. A Twoją rolą było by wklejać tylko posty osób które są na jednym forum. I to ważne posty, np. SB.
To jeszcze rzecz do dyskusji. Tu i tam.

marcins
07-02-2010, 10:07
Piskalu, żeby przekleić treść z tamtego forum na to nie trzeba być tam w ogóle zarejestrowanym. Więc bardzo dziwną wydaje mi się Twoja prośba do innych, bo jeśli masz taką ochotę to możesz to samemu zrobić.

Krysia
07-02-2010, 10:29
Marcinie są takie osoby jak np ja , które tam nie zaglądają i nie będą (magiczne słowo pozycjonowanie). Może Piskal ma tak samo?

andrzej627
07-02-2010, 10:34
Rozumiem, że nikt nie ma nic przeciwko temu, abym jego wypowiedzi mógł cytować na sąsiednim forum. A może się mylę?

maciejka
07-02-2010, 11:20
Rozumiem, że nikt nie ma nic przeciwko temu, abym jego wypowiedzi mógł cytować na sąsiednim forum. A może się mylę?

Hm, odpowiadam w emocjach, bo mną trochę zatrzęsło:twisted:
Jestem z wyboru na tym forum, gdybym chciała być na tamtym, to zrobiłambym to osobiście. Tym bardziej nie chcę, aby mnie ktoś tam wklejał.
Andrzeju, bez urazy, wiem, że chcesz jak najlepiej, może nawet sama siebie przekonam do zmiany postawy:-?

Piskal
07-02-2010, 11:28
Piskalu, żeby przekleić treść z tamtego forum na to nie trzeba być tam w ogóle zarejestrowanym. Więc bardzo dziwną wydaje mi się Twoja prośba do innych, bo jeśli masz taką ochotę to możesz to samemu zrobić.
Z tamtego forum tak, ale z tego gdybym chciał tam? Poza tym jeśli to będzie na zasadzie umowy między forami, desygnujemy Andrzeja i niech działa. Jeśli tak mielibyśmy to załatwić poprosimy Andrzeja, żeby zainteresował zielone forum. Najpóźniej na początku kwietnia trzeba zacząć poważnie rozmawiać o KIMBie.

Piskal
07-02-2010, 11:34
Hm, odpowiadam w emocjach, bo mną trochę zatrzęsło:twisted:
Jestem z wyboru na tym forum, gdybym chciała być na tamtym, to zrobiłambym to osobiście. Tym bardziej nie chcę, aby mnie ktoś tam wklejał.
Andrzeju, bez urazy, wiem, że chcesz jak najlepiej, może nawet sama siebie przekonam do zmiany postawy:-?
Maciej_ko, odejście SB sprawę skomplikowało, ale my musimy zacząć ze sobą rozmawiać. Teraz jest czas, żeby zastanowić się w jaki sposób. "Mnie nie wklejajcie", ok. Nie chcesz, nie będziemy.Ale nie tędy droga. Chodzi tylko o jeden wątek, kimbowy.

andrzej627
07-02-2010, 15:11
nie chcę, aby mnie ktoś tam wklejał.

Cieszę się ze szczerej odpowiedzi. Zadałem pytanie, aby nic nie wklejać wbrew woli użytkowników obu forów. Na razie nic nie robię. Czekam na rozwój sytuacji.

Przy okazji przypominam, że po wysłaniu postu na forum, nie panujesz nad tym, co się z Twoją wypowiedzią dzieje. Google notuje wszystko. Nic nie ginie. Chcesz czy nie chcesz, można Cię wszędzie wkleić.

maciejka
07-02-2010, 18:56
Cieszę się ze szczerej odpowiedzi. Zadałem pytanie, aby nic nie wklejać wbrew woli użytkowników obu forów. Na razie nic nie robię. Czekam na rozwój sytuacji.

Przy okazji przypominam, że po wysłaniu postu na forum, nie panujesz nad tym, co się z Twoją wypowiedzią dzieje. Google notuje wszystko. Nic nie ginie. Chcesz czy nie chcesz, można Cię wszędzie wkleić.

Andrzeju, formalnie rzecz biorąc to masz do tego prawo, dziękuję za Twoje grzecznościowe pytanie. Mam wrażenie, że nie jedno zamieszanie na naszym forum wynika z faktu istnienia tego drugiego. Choćby ta sprawa z przeniesieniem się Stałego Bywalca i organizacją KIMBu. Nie za bardzo mam ochotę brać w tym udział, nic na siłę.
Jeśli jednak coś dobrego ma się z tego wykluć, to się jakoś dostosuję.

Zbyszek
07-02-2010, 19:29
Przyglądam się cierpliwie ale ostatnio to mam wrażenie że niektórym udziela się atmosfera wyborcza:P Mam nadzieje że to minie i bez napięć spotkamy się w maju.

wp.krzysztof
07-02-2010, 19:53
Jak widać sprawa się coraz bardziej komplikuje.
Jako nowicjusz na tym forum, i jednocześnie dziewica KIMB-owa (bo nigdy nie miałem przyjemności wziąć w nim udziału) nie chcę zbyt radykalnie się wypowiadać.

Dla mnie osobiście odejście Stałego Bywalca oznacza dużo więcej, niż trudności w organizacji KIMB-u. Coś się jednak wydarzyło. Coś niedobrego, bo Stały Bywalec wg mojej opinii nie był „zwykłym” szeregowym userem forum Bieszczady.info.pl.

Nie rozumiem powodów jego odejścia. Nie chcę się zagłębiać w jakieś chore analizy. Powiem krótko – to wielka szkoda dla tego forum.
Odchodząc, zabrał ze sobą ideę KIMB-u. Czy miał do tego prawo – nie wiem. Gdyby tego nie zrobił, to czy KIMB bez Stałego Bywalca byłby taki sam ?. – też nie wiem. Ale wiem jedno, że stało się źle.

Co do „opcji” wklejania postów – po namyśle uważam to za mało wyrafinowany pomysł. Idea KIMB – to przecież spontaniczne spotkanie osób, miłośników Bieszczad, którzy znając się z forum, chcą również spotkać się w tzw. realu.
Proteza dyskusji jaką tutaj próbuje się zastosować nie zastąpi tego, co jest niezbędne, a mianowicie pozytywnych emocji, chęci uczestnictwa i radości z oczekiwania na nie.
„Wklejana dyskusja” będzie już tylko żałosną namiastką i próbą reanimacji trupa dyskusji. Prościej już będzie zarejestrować się na „zielonym” forum i uczestniczyć w dyskusji na prawach usera.

Ja tego jednak nie zrobię, i nie dlatego, abym miął coś przeciw „zielonym” – ale dla zasady. Wymachiwanie kiełbasą KIMB-u przed nosem, jest dobre dla mojego psa, którego notabene jeszcze nie posiadam – ale nie dla mnie.

andrzej627
07-02-2010, 19:58
Mam wrażenie, że nie jedno zamieszanie na naszym forum wynika z faktu istnienia tego drugiego.
Masz rację, ale nie mieliśmy żadnego wpływu na podział. Stało się jak się stało. Nie jest to dla nas, forumowiczów, sytuacja wygodna, ale trzeba z tym żyć.

Nie mam też żadnego interesu w tym, aby jedno forum rozwijało się kosztem drugiego. Nie wnikam w te interesy. Zachowuję neutralność i staram się łagodzić konflikty.

Lubię wszystkich internautów miłośników Bieszczadów. Chętnie spotykam się ze wszystkim. Z jednymi mam okazję pogadać dłużej, poznać ich lepiej, zaprzyjaźnić się. Po każdym KIMBie żałuję, że było czasu, aby nawiązać bliższy kontakt ze wszystkimi. Na tym i na drugim forum nie ma osoby, której nie chciałbym spotkać. Lubię wszystkich i chciałbym, aby idea spotkań forumowiczów w Bieszczadach się rozwijała.

Piskal
08-02-2010, 08:09
Teraz to już zupełnie nic nie rozumiem.
Napisał Stały Bywalec (na zielonym forum)

Andrzeju, diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach.
Mogłoby powstać mylne wrażenie, że to moja inicjatywa i że wykorzystuję Cię w roli pośrednika, "listonosza". A tego chciałbym uniknąć.

Poza tym znakomita większość "antagonistów" http://www.bieszczadzkieforum.pl/images/smilies/icon_e_surprised.gif tego forum i tak tu bywa, czytając je bez logowania się. Mam co do tego pewną informację (podsłuchaną w "Pędzącym Króliku") http://www.bieszczadzkieforum.pl/images/smilies/icon_e_biggrin.gif , nazwijmy ją ... techniczną.
Ciekawość to po prostu element ludzkiej natury, zresztą w pozytywnym słów tych znaczeniu.
Tak więc ów "przekaz wiadomości" z forum na forum raczej nie będzie potrzebny.

Tylko że chodzi o umożliwienie dyskusji osobom, które nie chcą się TAM rejestrować. A to zabrzmiało, jakby Kaziu nie chciał nas dopuścić do głosu i sprowadzić do roli biernej widowni, albo zmusić do zarejestrowania na zielonym. Czy to nie jest to drugie dno? Zresztą nie wszyscy chcą TAM bywać (vide Krysia)i mają do tego prawo. Kaziu, nie chcesz wspólnej dyskusji? Może mam za małą wyobraźnię, może brak mi empatii, ale nie widzę tutaj chęci porozumienia między podziałami.I to nie z naszej strony.

Do Michała: czy w takiej sytuacji nadal uważasz, że to przekłamanie, że Kaziu wyprowadził stąd KIMB ?

Przekażcie to SB, przekopiujcie, albo coś.
Ja już mam powoli dość .

Basia Z.
08-02-2010, 08:18
Poza tym znakomita większość "antagonistów" http://www.bieszczadzkieforum.pl/images/smilies/icon_e_surprised.gif tego forum i tak tu bywa, czytając je bez logowania się.


Po pierwsze chciałam napisać, ze w żadnym wypadku nie jestem "antagonistą" tamtego forum.
Kiedyś pisałam na nim, na moją prośbę admin skasował mój profil (powody w tym momencie nie są ważne), a nie należę do osób, które co chwilę zmieniają zdanie.

Natomiast forum owszem, czytam, zaglądam tam średnio raz w tygodniu, zaś kiedy ktoś tutaj napisze że tam się dzieje coś ciekawego - to częściej.

Niemniej gdybym chciała dyskutować byłabym pozbawiona możliwości dyskusji.

Już pisałam na samym początku i powtórzę to jeszcze raz:
uważam że dyskusja powinna być prowadzona równolegle na obu forach - i tyle.

Pozdrowienia

Basia

Krysia
08-02-2010, 08:21
Ja tam nie wchodzę i nie zamierzam i Wam też to polecam, tak jak pisałam chodzi o magiczne pozycjonowanie, po co im pomagać w promocji?
A co do KIMBu to podobna sytuacja była/jest z Bieszczadzkimi Aniołami. Też jedna osoba stwierdziła, że ma prawo do nazwy, z tą różnicą, że ona ma ją zarejestrowaną, więc stricte ma do niej prawo i co?Ano impreza pozostała, tylko się zmieniła nazwa.

Pastor
08-02-2010, 12:13
Jedyne wyjście to odpalić kolejną ankietę, koniecznie jawną, żeby głosującym na "nie" można było "głęboko spojrzeć w oczy" i przegłosować że:
Od pierwszego stycznia 2010 r. Stałym Bywalcem tego Forum zostaje moderator ReconPierwszy (zarząd komisaryczny)!
Uzasadnienie?
1) Były Stały Bywalec dobrowolnie uciekł z tego Forum (lekko tylko "podkurzony" przez R1) a jego obowiązki wraz z wątkiem "kimbowym" przejął de facto ReconPierwszy ("ktoś musi być pierwszy").
2) były SB nie spełnia wysokich standardów wprowadzanych na forum przez moderatora ReconaPierwszego:
-pije ruską wódkę, codziennie czyta Gazetę Wyborczą (wydanie weekendowe dwa razy),poglądy ma, z przeproszeniem, lewicowe, no i ten skrót SB!!!
Elektorat jest wprawiony to myślę że chętnie i szybko przegłosuje poprawną wersje a Admin ogłosi kto jest zwycięzcą a kto pokonanym.
Trochę strach, w obecności ReconaPierwszego przyznawać że się ma jaja (niezbędne do głosowania), bo może zacząć wycinać, podobnie jak wycinał ....
No cóż, kto nie ryzykuje.............:mrgreen:
................................ Pozdrawiam + Pastor ręką własną

wp.krzysztof
08-02-2010, 12:39
Jedyne wyjście to odpalić kolejną ankietę, koniecznie jawną, żeby głosującym na "nie" można było "głęboko spojrzeć w oczy" i przegłosować że:

Od pierwszego stycznia 2010 r. Stałym Bywalcem tego Forum zostaje moderator ReconPierwszy (zarząd komisaryczny)!


Po przeczytaniu tego postu - mam dwie refleksje:
1. Aleś Ty k...wa złośliwy.....
2. Jednak szkoda, że Akademia Powsimordy wypieprzyła kategorię Satyryka Roku w kosmos. Byłbyś niekwestionowanym faworytem - choć po tym poście - to raczej tytuł Złośliwca Roku byłby właściwszy.

Basia Z.
08-02-2010, 13:05
-pije ruską wódkę, codziennie czyta Gazetę Wyborczą (wydanie weekendowe dwa razy),poglądy ma, z przeproszeniem, lewicowe,


Cholera, ja tak samo.
Nie wiem czy się jeszcze nadaję na to forum ???

A może mi tez należy coś wyciąć ?
Tylko co ?

B.

WUKA
08-02-2010, 13:46
Wiecie co? Przestańcie.bo znów się zacznie. Mało to innych tematów poza "grzechami własnymi"?

Basia Z.
08-02-2010, 14:11
Wiecie co? Przestańcie.bo znów się zacznie. Mało to innych tematów poza "grzechami własnymi"?

Może i są, ale grzechy zawsze są najciekawsze :mrgreen:

B.

Michał
08-02-2010, 15:59
Witaj Piskalu


... Do Michała: czy w takiej sytuacji nadal uważasz, że to przekłamanie, że Kaziu wyprowadził stąd KIMB ?
Przekażcie to SB, przekopiujcie, albo coś.
Ja już mam powoli dość .

Nadal tak uważam. Nie będę tu uzasadniał dlaczego.
Kazik zapewne czyta to forum - więc nie ma sensu kopiowanie.

A Serduszko jak zwykle w swej zapalczywości farmazoni (tak też się u Ciebie nie mówi?).


Ja tam nie wchodzę i nie zamierzam i Wam też to polecam, tak jak pisałam chodzi o magiczne pozycjonowanie, po co im pomagać w promocji?....

A co? - tam może śmierdzi! Czy coś nieprzyjemnego można tam załapać!
Magiczne pozycjonowanie to mnie się kojarzy tylko z czymś przyjemnym :mrgreen:
Poczytaj najpierw na temat pozycjonowania stron.
:-D:-D:-D

Wszyscy, którym zależy na dodatkowych nfo mogą zaglądnąć na zielone forum. Tutaj chyba na 90% ustalono co i jak.

Pozdrawiam

Krysia
08-02-2010, 20:20
A co? - tam może śmierdzi! Czy coś nieprzyjemnego można tam załapać!
Magiczne pozycjonowanie to mnie się kojarzy tylko z czymś przyjemnym :mrgreen:
Poczytaj najpierw na temat pozycjonowania stron.
:-D:-D:-D

to może Ty poczytaj skoro nie wiesz, że zależy ono również od ilości wejść na daną www i to z różnych IP. I przestań już tak to zielone promować, bo to nudne, albo masz innych za gamoni, co czytać nie umieją i im trzeba powtarzać co 5 minut to samo.
Niech w końcu do Ciebie to dotrze, że jak ktoś chce to sobie tam wejdzie i nie musisz ciągle agitować.

wp.krzysztof
08-02-2010, 20:38
Cholera, ja tak samo.
Nie wiem czy się jeszcze nadaję na to forum ???

....i ja też podobnie, - ale wali mnie to, czy się tutaj nadaje czy nie.

bertrand236
10-02-2010, 21:12
...


Proszę wszystkich, aby zarezerwowali sobie swój cenny czas w dniach 14 - 16 maja 2010 r. ....
:-D

Reszta w tym poście nie ma znaczenia i bardzo proszę go nie komentować. Są 3 dni KIMBU. Może Wy macie jakieś propozycje , jak te dni zagospodarować? Przestałem zaglądać do sąsiada /niech się nazywa, że firankę zasłonił :-)/. Wiem, że SB jakieś propozycje tam złożył. Myślę, że są one przemyślane i godne rozpatrzenia. Natomiast może Wy macie jakieś inne? Myślę, że możemy tutaj rozpocząć dyskusję na ten temat i może uda się połączyć propozycje userów obu forum. Czasu jeszcze trochę zostało. Wiadomo 15 maj wieczór spotkanie /mam nadzieję, że integracyjne/ w Zajeździe Pod Caryńską. Renatka i ja się wybieramy. Chyba,że "człowiek myśli, Pan Bóg kryśli".

Pozdrawiam i liczę na to, że ten watek tylko na ten temat będzie miał posty

Krysia
10-02-2010, 21:29
Ja mam propozycję, ale nie wiem czy nasz Zwycięzca-Forumowicz Roku się wybiera z ekipą rzeszowską bądź też nie na KIMB, bo ja bym bardzo chętnie obejrzała ich autorstwa prezentację zdjęć z Ukrainy np 3 Hopki albo jakieś inne okraszone opowieściami.
Nie może również zabraknąć autorskiej prezentacji wierszy WUKI w wykonaniu samej autorki, i to właściwie powinnam napisać wyżej, przed Hopkami.

bertrand236
10-02-2010, 21:37
Rozumiem, ze to propozycja na sobotni wieczór jest. Myślę, że don Henek przyjedzie i zdjęcia obejrzymy.

don Enrico
10-02-2010, 21:58
Nie ma wyjścia. Obecność obowiązkowa.
Pomysł świetny i wart rozszerzenia np o twórczość Cashoo

dziabka1
11-02-2010, 08:38
A może jaką wycieczkę przyrodniczą pod wodzą Marcina i Maciejki? W maju to juz bedą rozmaite habazie i chwasty rosły i może zrobić taka? Ja chętnie roślinki porozpoznaję, bo nogam z tego ciut jakby.

Piskal
11-02-2010, 08:43
Nie może również zabraknąć autorskiej prezentacji wierszy WUKI w wykonaniu samej autorki,.
A oprócz tego przy pomocy różnych soków będę zmiękczał Czossiego, żeby przygotował kilka wierszy w wersji śpiewanej.

Basia Z.
11-02-2010, 08:52
Przestałem zaglądać do sąsiada /niech się nazywa, że firankę zasłonił :-)/. Wiem, że SB jakieś propozycje tam złożył.

A ja zaglądam, ale od 8.02 godz. 9 rano żadnych nowych propozycji ani też dyskusji tam nie było.

Co do KIMB - nie mam pojęcia czy uda mi się przyjechać.
Bardzo chcę, ale maj to dla mnie miesiąc wyjątkowo intensywnej pracy, więc wolę się nie deklarować.
Jak przyjadę to przyjadę i tyle.

Jedno jest pewne, jeżeli przyjadę - to na pewno chcę wykorzystać czas na pójście w góry i bardzo chciałabym aby w sobotę zebrała się ekipa na wejście przynajmniej na Tarnicę.

Pozdrowienia

Basia

Krysia
11-02-2010, 08:52
Czossiego???
Who is Czossi?:-D
Fakt, wycieczka roślinkowa by fajna była, ale znowu trzeba się zapytać Marcina czy się na nią wybierze, bo Maciejka myślę, że tak.

Piskal
11-02-2010, 10:48
Jedno jest pewne, jeżeli przyjadę - to na pewno chcę wykorzystać czas na pójście w góry i bardzo chciałabym aby w sobotę zebrała się ekipa na wejście przynajmniej na Tarnicę.

Pozdrowienia

Basia
Ja planuję, ale to jeszcze nic pewnego, zdobyć Rawki i Kremenaros, potem zejście do UG. To w sobotę.


Czossiego???
Who is Czossi?:-D

To Czossi. Czyżbyś nie słuchała pieśni autorstwa WUKI, Marcowego i Czossiego?

Oto pierwsza wersja piosenki (kliknąć Free user, czasem trzeba też chwilę poczekać i kliknąć link ponownie)
http://rapidshare.com/files/347314582/bieszczadzkie_powroty_2.mp3
http://wyslijto.pl/plik/nu0ixxjz4m
dla posiadaczy konta na chomikuj.pl (tam też można odsłuchać bez ściągania)
http://chomikuj.pl/tomlacz/bieszczadzkie_powroty_2.mp3
Wymaga jeszcze trochę ugładzenia. Czekam na opinie, przede wszystkim czy nie jest podobna do czegoś co już istnieje.

Krysia
11-02-2010, 11:00
No widzisz NIE słuchałam:-|
Dzieki za linki, w domku posłucham, to ten na Yapę utwór rozumiem.
Superrrrrr

marcins
11-02-2010, 22:24
Będzie wola to pobotanizujemy. Wiecie sami, botanizować można wszędzie ;)

bertrand236
11-02-2010, 22:25
Ogólnie rzecz biorąc, ale bardzo ogólnie w tej sprawie próbowałem....