PDA

Zobacz pełną wersję : Delikatne przypomnienie



Stały Bywalec
01-12-2009, 08:02
Zamieszczam ten temat tutaj, gdyż dotyczy bezpośrednio minionego VIII KIMB.

16 osób, w tym ja, otrzymało od Recona1 piękny album pt. "Zapomniane Bieszczady" autorstwa Pawła Kusala. Cena takiej książki jest - w zależności od miejsca jej nabycia - różna, ale w sprzedaży detalicznej chyba nie niższa niż 40 zł.

Rozpoczął się grudzień, ostatni m-c tego roku i zarazem miesiąc wzmożenia różnych akcji charytatywnych.
Przekażmy (kto jeszcze tego nie zrobił) równowartość otrzymanego prezentu na jakiś zbożny cel - dla ludzi potrzebujących wsparcia finansowego.
Ja zamierzam to uczynić (o czym już na VIII KIMB wspominałem) przekazując 50 zł na rzecz WOŚP Jurka Owsiaka. Od Jego wolontariuszy kupię czerwone serduszko za owe pięć dych. Dlaczego nie za 40 zł, tylko za 50 zł ? Ano dlatego, że dychę i tak bym dla WOŚP przekazał, jak robię co rok.

Podałem tylko przykład, kto ma lepszy pomysł na ofiarowanie tej w końcu niewielkiej kwoty, niech z niego skorzysta. Ale niech to uczyni koniecznie.

W maju br. otrzymaliśmy prezenty w wyniku rozstrzygnięcia czegoś w rodzaju żartobliwego konkursu. Przecież tak naprawdę to one bynajmniej się nam nie należały.
Niechże ten dość spory koszt poniesiony wówczas przez Recona1 obróci się w naszą pomoc udzieloną osobom potrzebującym.

PS
Do ew. skąpiradeł.
Nie zasłaniajcie się jakąś darowizną odliczaną od PIT, ani 1% przekazywanym w ramach tegoż PIT. Wpłacajcie gotówkę podczas kwesty.

Recon
01-12-2009, 10:00
Czuję się jakoś nieswojo tym przypominaniem o nagrodzie i jakiejś zmasowanej(!) akcji spłacania długu wdzięczności. Dlaczego na mnie musiało to wypaść, przecież nie tylko ja byłem uczestnikiem "procederu".
Taka "acja", w intencji szczytna, to jednak niezbyt motywuje do podobnych "procederów" w przyszłości. Czy już każda nagroda będzie obarczona kontrakcją do obdarowanych? Z mojego punktu widzenia cała sytuacja jest indywidualną sprawą darczyńcy i obdarowanego. I tak niech zostanie, inaczej zabijemy ideę.
Prosiłbym by nad tą i podobnymi sprawami zapadła cisza, ku zadowoleniu każdej ze stron. Indywidualne akcje niech będą indywidualne co, jak sam już wiem od obdarowanych, są czynione lub są plany. I to jest to co najlepsze w tym wszystkim.

Piskal
01-12-2009, 10:12
Reconie, nie przesadzaj, to nie żadna AKCJA, tylko propozycja, zupełnie niezobowiązująca, ani obowiązkowa. Mnie nikt nie zmusza, tym bardziej, że nie zostałem "przekupiony", głosowałem na Sękowiec, tylko wylosowałem wakujący egzemplarz. A jeśli chcę równowartość wpłacić na szlachetny cel, to nie czuj się tym zażenowany.

bertrand236
01-12-2009, 11:14
Tak, dla przypomnienia..
Nr konta (PKO BP): 52 1020 1026 0000 1102 0118 9554
STOWARZYSZENIE MAGURYCZ
Nowica 13, 38-315 Uście Gorlickie, Polska

Stały Bywalec
01-12-2009, 17:19
Czuję się jakoś nieswojo tym przypominaniem o nagrodzie i jakiejś zmasowanej(!) akcji spłacania długu wdzięczności. (...)
Jeśliby to nawet nazwać długiem wdzięczności, to przecież nie Ty jesteś wierzycielem. Tylko los.
Poza tym w tej sprawie już zapadło nasze postanowienie na VIII KIMB, stąd tytuł mojego postu: delikatne przypomnienie.
Tak więc Reconie nie kryguj się.
Gdyby w konkursie na lokalizację VIII KIMB wygrało Krywe i ja musiałbym tam dostarczyć obiecany transporter wódki, to teraz sam osobiście zaganiałbym największych naszych moczymordów do kasjerów Jurka Owsiaka.
:-D

Stały Bywalec
07-01-2010, 19:48
XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę 10 stycznia !!!
:-D

Stały Bywalec
10-01-2010, 16:09
(...) w tej sprawie już zapadło nasze postanowienie na VIII KIMB, stąd tytuł mojego postu: delikatne przypomnienie.
(...)
:-D
Słowa dotrzymałem dziś ok. godz. 13:45 na Pl. Narutowicza.
:-D:-D:-D

A pozostałych 15-tu beneficjentów ???
Może coś napiszą.
:-D:-D:-D

Hero
10-01-2010, 17:16
Ja się wywiązałem, jednak nie obyło się bez komplikacji. Podczas porannego spaceru o 15.00 nie udało mi się schwytać żadnego wolontariusza i mu nawrzucać. Aby spełnić obietnicę i pomóc we wczesnym wykrywaniu chorób nowotworowych u najmłodszych wysłałem wiec odpowiednią ilość, a nawet więcej SMSów pod orkiestrowy numer 7547.

Krysia
10-01-2010, 17:31
A pozostałych 15-tu beneficjentów ???
Może coś napiszą.
:-D:-D:-D
Może i byśmy napisali, ale... PO CO?
Nie bardzo rozumiem-wybacz.

Stały Bywalec
11-01-2010, 20:30
Może i byśmy napisali, ale... PO CO?
Nie bardzo rozumiem-wybacz.
Przepraszam, jeśli uraziłem kogoś swoją "natarczywością".
Odpowiem zatem tylko w odniesieniu do siebie - targają mną bowiem dwie emocje: jedna mniejsza, druga (znacznie) większa.

Ta "mniejsza" to okoliczność, iż b. ciekawy album o starych Bieszczadach spadł mi niejako z nieba. Nie kupiłem nawet najtańszego losu, nie wysłałem sms-a, a ... książkę mam. Nie lubię dostawać nic za tzw. friko, za otrzymywane prezenty zawsze staram się rewanżować, więc i tym razem postanowiłem zrewanżować się Losowi (no bo przecież nie Reconowi1 :-D )

Ta "większa emocja" zaś to fakt, iż Jurka Owsiaka osobiście uważam za jednego z największych współczesnych Polaków.

andrzej627
11-01-2010, 20:56
Jurka Owsiaka osobiście uważam za jednego z największych współczesnych Polaków.
A dlaczego Radio Maryja go tak nie lubi?

Krysia
11-01-2010, 21:13
Stały Bywalcze rozumiem Twoje emocje, nawet rozumiem chęć odtrąbienia całemu światu tego, że Jurek Owsiak jest super, wszystko rozumiem.
Nawet rozumiem publiczne chwalenie się dobrym uczynkiem, ale nie rozumiem wymagania tego od innych. Poczułbyś się lepszym człowiekiem jakby beneficjenci Recona napisali tak, wpłaciliśmy na jakiś zbożny cel równowartość książki, a nawet i 2 czy 3?dla mnie to nie ma sensu po prostu

Recon
12-01-2010, 00:08
A tak o coś prosiłem...
Tak jak w Bolero Ravela lubię powracający tam motyw, tak ten tutaj obrzydł mi doszczętnie. Normalnie w świecie obrzydzono mi coś co dałem (bo chciałem!).
Stały Bywalec lubi wspominać różne "takie tam retro" więc zapewne poda tytuł (ja już nie pamiętam)... w jakimś dawnym filmie westernowym, bohater filmu chcąc się przypodobać księdzu, na mszy postanowił zbierać kasę. Idąc (odwrócony do księdza plecami) z kapeluszem w jednej dłoni i ukrytym coltem w drugiej uzbierał "trochę" więcej "datków" niż zazwyczaj. Ksiądz się nawet zdziwił co parafianie tacy byli dziś hojni?... tak mi się ten fragment filmu przypomniał.

A swoją drogą to życie sobie coś zadrwiło, chyba?

Ps. Dziękuję Krysiu.

komisaRz von Ryba
12-01-2010, 00:28
kiedyś znalazalem na innym forum :


Co trzeba zrobić:
1. Wchodzisz na stronę:
http://www.pajacyk.pl
Klikamy na pajacyka i w ten sposób dorzucamy od siebie 5 gr.

2. Wchodzisz na stronę:
http://www.polskieserce.pl
Klikasz na 5-cio groszówkę i kolejne 5 gr wpada w kieszeń potrzebujących.

3. Wchodzisz na stronę:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
Klikasz " DODAJ " pomiędzy dwoma serduszkami i dodajesz kolejne 5gr.

4. Wchodzisz na stronę:
http://www.okruszek.org.pl
Klikasz " Na Chleb " i dodajesz " ustaloną przez nas sumę " 5gr.


5. Poprzez kliknięcie na przycisk pod flashem z gostkami budującymi dom podarujesz biednym rodzinom 1zł.
http://www.habitat.pl/domek.aspx?noban=1


Klikać można raz na dobę.

Jeśli wejdziemy na te wszystkie strony i klikniemy gdzie trzeba to już mamy 5gr+5gr+5gr+5gr+1zł=1.20 zł , dopisujesz do tego tematu ile dołożyłeś od siebie groszy np: jeśli wszedłeś tylko na dwie strony to piszesz 0.10 gr, a jeśli na wszystkie to 0.20 gr. Pierwsza osoba pisze np 1.20 gr, następna dodaje do tej sumy swoje grosze i tak dalej. Zobaczymy ile uda nam się uzbierać.

W taki prosty sposób możemy pomóc innym...


Morph:
Można też wspierać światowe fundacje:

Walcz z głodem:
* http://www.hungerfighters.com/ - klikasz "Fight Hunger", równowartość 1 kubka z pożywieniem
* http://www.thehungersite.com - klikasz "Click here to give it's free", równowartość 1 kubka z pożywieniem
* http://www.porloschicos.com - klikasz duże kółeczko "Gratis", a co dokładnie dajesz może ktoś przetłumaczy ? ;]
* http://www.hungrychildren.com/ - klikasz "Click to help", 25$ za 1000 odwiedzin czyli 0.025$ za kliknięcie
* http://www.bhookh.com/ - klikasz "Give free food", równowartość 1 kubka z pożywieniem

Stały Bywalec
12-01-2010, 07:15
(...) Poczułbyś się lepszym człowiekiem jakby beneficjenci Recona napisali tak, wpłaciliśmy na jakiś zbożny cel równowartość książki, a nawet i 2 czy 3?(...)
No pewnie, że bym się poczuł.
:-D
Uzyskałbym bowiem potwierdzenie spełnienia przez nich dobrego uczynku. Taką quasi sprawozdawczość z wykonania uchwały VIII KIMB. Nie było Ciebie tam, więc masz prawo nie pamiętać, że postanowiliśmy wtedy (jednogłośnie) o takiej właśnie formie odwdzięczenia się Losowi za nieoczekiwany podarek.

I znów J.E. Recon1 ma jakieś obiekcje.
Przecież nie o Ciebie tu chodzi. Nie uważam Cię nawet w najmniejszym stopniu za wierzyciela.
Miałeś swój cel - chciałeś, aby VIII KIMB odbył się w Z"PC" w UG. Postanowiłeś to poprzeć drogą (jak najbardziej regulaminową) ustanowienia podarunków dla osób głosujących zgodnie z Twoim życzeniem.
I wygrałeś. I to wszystko.
:-D
Zamiast mi podziękować, że "piłuję" te wszystkie sknery z Naszego Forum do spełnienia dobrego uczynku, to zgłaszasz jakoweś pretensje.
:-D

Krysia
12-01-2010, 08:31
Zamiast mi podziękować, że "piłuję" te wszystkie sknery z Naszego Forum do spełnienia dobrego uczynku, to zgłaszasz jakoweś pretensje.
:-D
Za co mam dziękować?
Każda rozumna istota we wrzechświecie ma zdolność rozróżniania dobra od zła i nie trzeba jej tego wypominać. Nie każda osoba rozumna we wrzechświecie ma zdolność empatii i chęć pomocy słabszym, i tego dla odmiany przypomnieniem, czy nagabywaniem nie zmienisz.
Natomiast czytanie poraz miliardowy "kto jeszcze nie wpłacił na Owsiaka, wpłaćcie na Orkiestrę i pochwalcie się tym publicznie-zobaczymy kto z nas jest najlepszym człowiekiem" przypomina mi też coś takiego jak poniżej i raczej wywołuje odwrotne uczucia niż empatia.
http://img706.imageshack.us/img706/61/wosp.png (http://img706.imageshack.us/i/wosp.png/)
pozdrawiam serdecznie :mrgreen:

WUKA
12-01-2010, 10:23
Oj!Z tymi "sknerami" to niezbyt udane zagranie.Piskal zacytuje to lepiej ode mnie,ale "niech nie wie prawica co czyni lewica"czy jakos tak.Może jeszcze należy umieścic na forum ksero dowodu wpłaty na zbożny cel? A może dokonałam wpłaty na schronisko dla kotów?

Pastor
12-01-2010, 13:47
Noo, ja to chyba oddam ten album, nie wykazałem się bowiem dobroczynnością w zadekretowanej wysokości.
Mógłbym wprawdzie tłumaczyć się mniejszą aktywnością kwestujących ale nie z SB takie numery. Fakt że jak podszedł do mnie pierwszy małolat z puszką, dałem tylko dychę,myślę sobie, niech więcej gówniarzy zobaczy jakie ze mnie panisko. Problem w tym że nikt więcej do mnie nie podbił mimo że byłem w supermarkecie, na stacji benzynowej i w parku na spacerze z psem (tu się akurat nie dziwie, nawet z bejsbolami nie podchodzą, co dopiero z puszkami).
Przyznaję jednak że dałem ciała po całości i jak Osoba nr 999 będzie się po mnie wozić, razem ze swoim swiętym oburzeniem, pierwszy przyznam że ma rację.
Problem jednak pozostał i ja się pytam,- jeśli nadal nie spotkam żadnego wolontariusza Orkiestry, to czy ważne będzie jak resztę zadekretowanej kwoty wpłacę na pewne Radio, które tym się różni od innych że jest rządzone przez Dyrektora a nie prezesa?
Pozdrawiam, + Pastor ręką własną

maciejka
12-01-2010, 14:04
Problem jednak pozostał i ja się pytam,- jeśli nadal nie spotkam żadnego wolontariusza Orkiestry, to czy ważne będzie jak resztę zadekretowanej kwoty wpłacę na pewne Radio, które tym się różni od innych że jest rządzone przez Dyrektora a nie prezesa?
Pozdrawiam, + Pastor ręką własną
Bój się...Pastorze! to znaczy nie rób sobie kłopotu, wpłacisz za rok na Orkiestrę wraz z należnymi odsetkami:mrgreen:

Krysia
12-01-2010, 22:39
No albo zostaniesz zaznaczony na czerwono na liście, ci co wpłacili będą na zielono :mrgreen: , chyba nie chciałbyś być czerwony?
To lepiej złap tych wolontariuszy, no nie wiem jak i gdzie, ale złap :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Stały Bywalec
13-01-2010, 13:52
No albo zostaniesz zaznaczony na czerwono na liście, ci co wpłacili będą na zielono :mrgreen: , chyba nie chciałbyś być czerwony?
To lepiej złap tych wolontariuszy, no nie wiem jak i gdzie, ale złap :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Zgadza się - taka lista jest już w przygotowaniu !

PS

1. Przypominam, że Uchwała VIII KIMB zawiera jedynie ogólne postanowienie przekazania (przez osoby obdarowane książką) kwoty 40 zł na jakiś zbożny, filantropijno-dobroczynny cel. Zakup czerwonego serduszka w ramach finału WOŚP był w niej wymieniony tylko przykładowo. Tak więc można jeszcze i teraz spełnić dobry uczynek darowując 40 zł osobom będącym w trudnej sytuacji życiowej i potrzebującym pomocy.

2. Żadne dowody wpłaty nie są wymagane. Wystarczy oświadczenie złożone na Naszym Forum. Uwierzę. Nawet Orsini.

:-D:-D:-D

Krysia
13-01-2010, 13:55
Zgadza się - taka lista jest już w przygotowaniu !

PS

1. Przypominam, że Uchwała VIII KIMB zawiera jedynie ogólne postanowienie przekazania (przez osoby obdarowane książką) kwoty 40 zł na jakiś zbożny, filantropijno-dobroczynny cel. Zakup czerwonego serduszka w ramach finału WOŚP był w niej wymieniony tylko przykładowo. Tak więc można jeszcze i teraz spełnić dobry uczynek darowując 40 zł osobom będącym w trudnej sytuacji życiowej i potrzebującym pomocy.

2. Żadne dowody wpłaty nie są wymagane. Wystarczy oświadczenie złożone na Naszym Forum. Uwierzę. Nawet Orsini.

:-D:-D:-D

Żartujesz sobie?
błagam powiedz,że żartujesz!!!:twisted:

Stały Bywalec
13-01-2010, 14:01
Żartujesz sobie?
błagam powiedz,że żartujesz!!!:twisted:
Jeśli Ci to zwiększy przyjemność, to mogę tak powiedzieć.
Czegóż to ja już nie wygadywałem ...
:-D:-D:-D

Piskal
13-01-2010, 14:17
Wywiązałem się. Datek 50 zł dla...plus mniejszy na WOŚP plus adopcja (już bardzo blisko)chorej kotki i jej dożywotnie utrzymanie plus nagrody na Powsimordę. Chyba na razie wystarczy?

WUKA
13-01-2010, 14:26
A ja nie zamelduję wykonania zadania.Odkąd przeszłam na emeryturę składam oświadczenia tylko do Urzędu Skarbowego.I to bez delikatnego przypominania.Wszelkie naciski wywołują skrajnie odwrotną reakcję.Wszystkie zobowiązania,także tzw.długi wdzięczności spłacam na czas,z nawiązką i...w ciszy!

Krysia
13-01-2010, 14:32
Mnie też nikt do niczego zmuszał nie będzie, i choć nie wiem czy tę książkę dostałam czy nie, przyjmuję, że i owszem to również odmawiam udziału w licytacji komu, ile i dlaczego :twisted:

Stały Bywalec
14-01-2010, 06:35
(...) Wszystkie zobowiązania,także tzw.długi wdzięczności spłacam na czas,z nawiązką i...w ciszy!
I to mi wystarczy. Powyższy zapis traktuję jako złożenie "wymaganego" oświadczenia.
:neutral:
A poza tym, WUKO, wydaje mi się, że potraktowałaś całą tę sprawę zbyt formalnie (chyba nie przeczytałaś dokładnie postu wprowadzającego). Przecież mi nie chodziło o jakiekolwiek udokumentowanie owego datka 40 zł, zresztą w większości wypadków byłoby to nawet niemożliwe. Tylko o deklarację typu "wiem, pamiętam, wspomogłem ...".

Ale taka Twoja ogólna deklaracja też się przecież liczy - dobitnie świadczy o tym, że nie zaliczasz się do tzw. gównozjadów cieszących się wtedy, gdy mogą coś uzyskać cudzym kosztem, a wszelkich darczyńców uważających za frajerów.

WUKA
14-01-2010, 10:47
Może być,że potraktowałam sprawę zbyt poważnie ale robie się nerwowa gdy ktoś przypomina mi o sprawach oczywistych (dla mnie nie wymagających żadnego"nukania").Nie lubię też mówić o tym na co dałam i komu.Pozdrawiam!

Krysia
14-01-2010, 10:58
Ale taka Twoja ogólna deklaracja też się przecież liczy - dobitnie świadczy o tym, że nie zaliczasz się do tzw. gównozjadów cieszących się wtedy, gdy mogą coś uzyskać cudzym kosztem, a wszelkich darczyńców uważających za frajerów.
:evil::evil::evil:
Ty jednak nie żartowałeś!!!
Masakra

Stały Bywalec
14-01-2010, 11:26
Krysiu, naucz się prawidłowo cytować.
Wszelkie ingerencje w treść cytatu powinny być bezwzględnie zaznaczane. W tym przypadku po wyrazie "gównozjadów" należało napisać w nawiasie: "pogrub. czcionki moje - Krysia".
:-D

tomekpu
14-01-2010, 11:46
Napiszę jedno: To jest chore. No chyba że ktoś chce się dowartościować w ten sposób.

Polej
14-01-2010, 11:52
Ale taka Twoja ogólna deklaracja też się przecież liczy - dobitnie świadczy o tym, że nie zaliczasz się do tzw. gównozjadów cieszących się wtedy, gdy mogą coś uzyskać cudzym kosztem, a wszelkich darczyńców uważających za frajerów.

Czyli, aby nie zostać w Twoich oczach „gównozjadem” – trzeba to wyraźnie zadeklarować ?

Krysia
14-01-2010, 12:01
Krysiu, naucz się prawidłowo cytować.
Wszelkie ingerencje w treść cytatu powinny być bezwzględnie zaznaczane. W tym przypadku po wyrazie "gównozjadów" należało napisać w nawiasie: "pogrub. czcionki moje - Krysia".
:-D
No wybacz, że nie mam userów tego forum za ćwierćinteligentów, którzy nie widzą, że u Ciebie "gównozjady" są napisane zwykłą czcionką, a u mnie są pogrubioną!!!Bo tego typu dopiski uważam, że uwłaczałyby inteligencji czytających!!!:twisted:

Basia Z.
14-01-2010, 12:09
Wiecie co, jak to czytam to się cieszę, ze tej książki nie dostałam.

Przynajmniej nie musze się chwalić co i komu dałam.

B.

Recon
14-01-2010, 12:40
Wątek zamykam by nie było dalszej eskalacji "dialogu". Jednocześnie przy okazji przypominam, że używanie wulgaryzmów na Forum jest łamaniem Zasad Netykiety.