PDA

Zobacz pełną wersję : południowe ramię Hnitessy - Fata Banului



wtak
08-12-2009, 11:45
Z tego co wiem połonina Fata Banului znajduje się na południowym ramieniu Hnitessy, czyli w kątku przedwojennej granicy z Rumunią.
Czy posiada ona polską nazwę ?
Czy w necie są jakieś mapy na których mógłbym ją znaleźć ?

jojo
08-12-2009, 18:10
Z tego co wiem połonina Fata Banului znajduje się na południowym ramieniu Hnitessy, czyli w kątku przedwojennej granicy z Rumunią.
Czy posiada ona polską nazwę ?
Czy w necie są jakieś mapy na których mógłbym ją znaleźć ?

Byłem tam dwa lata temu od strony rumuńskiej na Kreczelach i Bajorówce. Miałem jakieś kserówki WIG-ówki (chyba arkusz Hryniawa), ale z tego co pamiętam na WIGówce nie ma Fata Banului - naldalej na południe tylko sama Hnitessa wyżej Palenica i Komanowa.
Ale miałem jeszcze jakąś kserówkę kreślonej mapy (SKPB W-wa) okolic Kreczeli i tam była kolejna górka w południowym ramieniu Hnitessy chyba właśnie Fata Banului. Jak trzeba to pogrzebię w starociach i prześlę.

paszczak
08-12-2009, 23:14
Fata Banului //
Czy w necie są jakieś mapy na których mógłbym ją znaleźć ?

Jako miłośnik map wszelakich zgrywam ich tryliardy ;)
W domu leżakują na płytach, a w sieci...stosowny fragment znajdziesz tutaj (http://tiny.pl/hxkmp).
Pozdrowienia

jojo
09-12-2009, 21:37
No ta austryjacka mapa jest dobra - szkoda że jej nie miałem będąc na Bajorówce i Kreczelach. W lepszej jakości ten arkusz mapy Kirlibaba sprzedaje REWASZ (widziłem na ich stronie). Ja jej nie mam -ale sobie kupię - ten post mnie zmobiliował żeby się tam znowu wybrać. A co do polskiej nazwy Fata Banului to się nigdzie nie spotałem. Nawet Krygowski przy wspomnieniach z wycieczki na Rozrogi W.Pola używa tylko nazwy Fata Banului.