PDA

Zobacz pełną wersję : Nowa mapa gorgany połonina krasna...



barszczu
19-12-2009, 11:40
Już jest

http://www.allegro.pl/item859266311_mapa_gorgany_polonina_krasna_swidowi ec.html

>>Mapa wydana przez wydawnictwo Konting z Pragi (Republika Czeska) oraz Wydawnictwo RUTHENUS z Krosna (Polska) w skali 1:50.000 obejmująca środkową część Gorganów – na jednej stronie, oraz Połoninę Krasną i zachodnią część Świdowca – na drugiej stronie mapy. (
Mapa w formacie 680 x 980 mm wydana w języku czeskim, polskim i ukraińskim. Na mapie znajdują się centra turystyczne oraz punkty wyjść w góry takie jak Ust'Czorna, Krasna, Dragobrat, Bystrzyca (Rafajłowa), Huta, Osmołoda, Sinewir, Torun i Kołoczawa. Mapa obejmuje na obu swych stronach obszar 50 x 50 km!
Jest przygotowana we współpracy z ukraińskimi służbami ratownictwa górskiego (HPRZ) Zakarpackiej Obłasti, z fundacją „Karpackie Ścieżki“, z portalem internetowym karpaty.net, przez które są znakowane szlaki górskie w Karpatach Wschodnich, oraz fundacją „Člověk v tísni, o.p.s.“
Mapa odzwierciedla w miaę aktualne stany dróg, znakowanych szlaków turystycznych, wyrębów leśnych, pokazuje możliwości noclegów i zawiera szereg innych informacji, w tym dane teleadresowe ukraińskich służb ratownictwa górskiego.
Jedynym i wyłącznym dystrybutorem mapy w Polsce jest Wydawnictwo RUTHENUS z Krosna.<<

przemek p
19-12-2009, 14:06
"ruthenus dnia grudzień 19 2009 09:44:59
Od poniedziałku mapa będzie dostępna w Wydawnictwie RUTHENUS - na początku u naszego dystrybutora na allegro - nick AFETKA, licytować można już od dziś, a wysyłka od wtorku 22.12.2009. Zaraz po nowym roku trafi do innych punktów sprzedaży."
http://www.karpatywschodnie.pl/news.php?readmore=88

Doczu
20-12-2009, 21:45
czyli np. w Sklepie Podróżnika można się spodziewać ?

barszczu
23-12-2009, 20:55
czyli np. w Sklepie Podróżnika można się spodziewać ?

jak tylko zamówią ale to juz im wysle po nowym roku, bo pod koniec grudnia nikt nie chce towaru

Krysia
23-12-2009, 21:10
A ja już mam!!!
Dzięki Janusz za expresową wprost wysyłkę!!!
Super prezent na Święta;-)))
że ja jakoś nie mam w ogóle problemu z prezentami dla samej siebie?a dla innych już gorzej-dziwne :mrgreen:

przemek p
25-12-2009, 15:35
@ Doczu
Byłem wczoraj w Sklepei Podróżnika w Katowicach i rozmawiałem ze sprzedawca nt. mapy. Nie widział, że wyszła, ale wykazał zainteresowanie. Pewnie będzie, ale tak jak napisał barszczu po Nowym Roku.

Doczu
27-12-2009, 13:47
Dzięki przemek za Info.

Doczu
14-01-2010, 20:12
Mapka już jest w katowickim Sklepie Podróżnika. Cena 17,80
Właśnie dziś zanabyłem.
Ponoć sprzedają się jak świeże bułeczki. Sprzedawca był zaskoczony tak dobrą sprzedażą :-)

Basia Z.
14-01-2010, 21:10
Mapka już jest w katowickim Sklepie Podróżnika. Cena 17,80
Właśnie dziś zanabyłem.
Ponoć sprzedają się jak świeże bułeczki. Sprzedawca był zaskoczony tak dobrą sprzedażą :-)

No to muszę się pospieszyć.
Tylko nawet nie mam kiedy jechać do Katowic.

B.

barszczu
14-01-2010, 22:54
Mapka już jest w katowickim Sklepie Podróżnika. Cena 17,80
Właśnie dziś zanabyłem.
Ponoć sprzedają się jak świeże bułeczki. Sprzedawca był zaskoczony tak dobrą sprzedażą :-)

powinna też być w krakowskich i warszawskim Sklepach Podróżnika

wtak
15-01-2010, 09:32
kupiłem na www.karpaty wschodnie.
Warto mieć tę mapę :wink: , ale ilość nowych szlaków jest porażająca

bernardyn
16-05-2012, 00:28
http://www.karpatywschodnie.pl/news.php?readmore=88
http://compass.krakow.pl/katalog-produktow/129/Gorgany-Polonina-Krasna-Swidowiec/

Jest jakaś różnica odnośnie tych dwóch map? Obszar obejmuje ten sam.

Wojtek Pysz
16-05-2012, 06:58
Jest jakaś różnica odnośnie tych dwóch map? Obszar obejmuje ten sam.
Obie mapy są dwustronne. Na obrazkach u góry Konting, u dołu Compass.
Na części północnej ten sam obszar, ale na Konting wycięty rejon Kołczawy (jest tu opis szlaków turystycznych), Compass bez wstawek.
Na części południowej - lekkie przesuniecie w kierunku równoleżnikowym. Na "Compass" widać kawałek więcej wschodu, np. Jasinia. Dla porównania zaznaczyłem na opu mapach Bliźnicę i Strimbę.
Zawartość wygląda na jednakową, chociaż po dokładnym obejrzeniu zauważyłem drobiazgi, np. na Konting nie ma szlaku z Dragobratu na Bliźnicę a na Compass jest.
Mały rozmiar i dobra nieczytelność przykładów nie powinny naruszać praw autorskich ;)

28473
28474

bernardyn
16-05-2012, 19:40
Dzięki za informacje.

Posiadam mapę Konting. Polecałbyś kupić COMPASS?