PDA

Zobacz pełną wersję : Gwiazda.



WUKA
24-12-2009, 08:43
Trzech Króli wiodła Gwiazda,
by nie zgubili drogi,
by w czas zdążyli dotrzeć,
do cichej stajenki ubogiej.

Dziś także Gwiazda prowadzi
do domu,gdzie sercu najbliżsi.
A do tych co już odeszli,
pobiegną nasze myśli.

I radość ze spotkania,
i nad opłatkiem dłonie,
i pewnie jak co roku
ukradkiem łezkę uronię.

Wielu wzruszeń w ten wieczór.WUKA

diabel-1410
24-12-2009, 10:32
Dziękuję Ci bardzo:-)

wp.krzysztof
24-12-2009, 12:59
Szczególne słowa na szczególną okazję. Jest coś wyjątkowego w tych świętach, gdzie radość miesza się ze wzruszeniem i nutką zadumy. W ten wieczór powracają wspomnienia z dzieciństwa, powraca też pamięć o bliskich. Jedyne święta, które się pamięta na zawsze.
Wiesiu, dzięki za te słowa i za wszystkie inne, którymi nas ugaszczasz. Wszystkiego najlepszego.

WUKA
26-12-2009, 23:30
Dzięki wp.krzysztofie za refleksję.Jest coś optymistycznego w tym,ze mimo komercjalizacji świąt,jednak trącają w nas czułe struny,budzą wspomnienia,zatrzymują myśli przy bliskich których zabrakło.Choć ich czasem mam dość jak zimy,to fajnie że są.

Basia Z.
27-12-2009, 01:08
Dzięki wp.krzysztofie za refleksję.Jest coś optymistycznego w tym,ze mimo komercjalizacji świąt,jednak trącają w nas czułe struny,budzą wspomnienia,zatrzymują myśli przy bliskich których zabrakło.Choć ich czasem mam dość jak zimy,to fajnie że są.

Ja nie lubię tej przedświątecznej gonitwy, kiedy usiłuje się nam wmówić, ze trzeba kupić jeszcze to, to i tamto bo inaczej Święta nie będą ważne.

Ale kiedy nadchodzi sama Wigilia i można razem z dziećmi pogospodarzyć w kuchni a potem usiąść przy stole z jednym pustym nakryciem - to od razu jest całkiem inaczej.

B.

WUKA
27-12-2009, 11:02
Właśnie o to mi ,Basiu,chodziło.Ciesze się,że mimo przeróżnych uciążliwości (nawet tej upiornej handlowej "nagonki" już od listopada) ,przychodzi ten magiczny moment wspólnych przeżyć,ciepłych słów,dobrych życzeń i oczekiwań ,że będzie dobrze bo te życzenia się spełnią.