PDA

Zobacz pełną wersję : Odbudowa odcinka drogi Ustjanowa-Daszówka-Czarna



hormon_so
15-01-2010, 17:13
Witam wszystkich. Szukałem wątku na temat tej drogi lecz nie znalazłem. Myślę że jest to interesująca trasa biorąc pod uwagę rozwój turystyki po wschodniej stronie zalewu. Stworzenie skrótu pomiędzy Soliną a Czarną pomogłoby przede wszystkim gminie Czarna. Dziś Czarna Dolna to koniec świata nawet jak na Bieszczady. Myślę że zarośnięte pola na tej trasie nie stanowią też specjalnie chroninych terenów. Lepiej rozbudowywać turystykę na byłym po PGR-owskich polach niż w lasach BPN. Nie widziałem nigdy projektu lecz brakuje na oko 7-10 km między Daszówką a Czarną Dolną. Kawałek od Ustianowej do Daszówki jest już po remoncie (nareszcie). Znalazłem ten projekt w strategii rozwoju Powiatu Bieszczadzkiego do 2013 roku, ale czy jest to realne?? W strategii też znajduje się wiele nierealnych zadań. Co myślicie o tej drodze?

Misieg
15-01-2010, 17:22
Nierealne, brakuje kasy na utrzymanie dróg w Bieszczadach, tym bardziej wątpię,żeby znalazły się fundusze na obudowę tak zaniedbanej drogi, na tyle aby była ona przejezdna przez autobusy itp. pojazdy. Dla miejscowych mogłaby być to jakaś szansa zarobienia dodatkowych pieniędzy, czy też skrócenie drogi pomiędzy okolicami J.Solińskiego a Czarną. Dla mnie jednak tamte tereny mają specyficzny klimat np. taka Daszówka na końcu świata czy też tereny nieistniejącej wsi Sokołowa Wola, budowa tej drogi mogłaby by go zaprzepaścić - to jest jednak tylko moje subiektywne zdanie.

chris
15-01-2010, 17:25
Co myślicie o tej drodze?

Miałem przyjemność jechać tą drogą, co prawda po nocy i w śniegu, paręnaście dni temu, co jest nie tak?

Misieg
15-01-2010, 17:29
W tej strategii rozwoju można znaleźć też inne ciekawostki:
· Modernizacja szpitala (wymiana okien, termorenowacja, rozbiórka starego budynku ambulatorium)
· Przebudowa składowiska odpadów-Brzegi Dolne
· Budowa stacji segregacji odpadów w Ustrzykach Dolnych
· Modernizacja linii kolejowej na trasie Lwów- Krościenko -Kraków-Wiedeń
· Budowa cmentarz w Brzegach Dolnych
· Utworzenie Powiatowego Centrum Ratownictwa Medycznego
· Przebudowa konstrukcji drogi powiatowej Ustjanowa-Łobozew
· Adaptacja budynku przy ul. Bełskiej pod potrzeby Sądu i Prokuratury
· Przebudowa chodników: Ustjanowa i Ustrzyki Dolne
· Krościenko- Smolnica przejście pieszo-rowerowe, autobusowe i ciężarowe
· Modernizacja kotłowni PEC (Ustrzyki Dolne)
· Opracowanie Planów Zagospodarowania Przestrzennego (Gm. Ustrzyki Dolne)
· Rozbudowa sieci ciepłowniczej w Ustrzykach Dln.
· Zagospodarowanie parku w Rynku (Ustrzyki Dolne)
· Budowa obwodnicy miasta Ustrzyki Dolne
· Zakup pojemników do selektywnej zbiórki odpadów na terenie gmin powiatu
· Informatyzacja powiatu
· Stworzenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej
· Opracowanie Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego
· Budowa wyciągu w Ustjanowej
· Remont mostu Brzegi Dolne
· Likwidacja osuwisk i odbudowa odcinka drogi Ustjanowa- Daszówka- Czarna
· Modernizacja zaplecza basenu odkrytego w Ustrzykach Dolnych
· Rozbudowa systemu łączności radiowej i telewizyjnej dla potrzeb systemu sprawnego reagowania
· Budowa zbiorczej oczyszczalni ścieków w Lutowiskach i sieci kanalizacyjnej
· Regulacja rzeki Jasionka –Ustrzyki Dolne
· Modernizacja drogi powiatowej Równia- Hoszów
· Budowa sortowni odpadów (pojemniki, maszyno-sortownica do sortowania odpadów)
· Budowa kompostowni biodegradowalnej
· Budowa drogi powiatowej Jasień - Jałowe - Bandrów
· Modernizacja drogi powiatowej Michniowiec- Czarna
· Budowa małej kompostowni (gm.Lutowiska)
· Przebudowa drogi powiatowej Jałowe-Moczary
· Doprowadzenie z Kuźminy sieci gazowej
· Modernizacja linii kolejowej Stary Sambor- Chyrów- Krościenko-Łupków- Medilaborce
· Kolektory sanitarne: Fabryczna, PKS, Nagórna I oraz Nagórna II, Zielona, Sikorskiego, Centrum
· Zwiększenie taboru i sprzetu dla GOPR
· Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z oczyszczalnią ścieków w Chrewcie
· Budowa kanalizacji wraz z oczyszczalnią w Czarnej - I etap
· Podciągnięcie przewodów linii telefonicznej do Bandrowa
· Modernizacja szkół, LO,SOSW,BCKU
· Budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w miejscowości Rabe wraz ze stacja uzdatniania wody i oczyszczalnią ścieków
· Wodociągi: wiejski w Dżwiniaczu i miejski na ul. Strwiążyk
· Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z oczyszczalnią ścieków w Czarnej - II etap
· Budowa przejścia turystycznego; Bandrów - Mszaniec
· Tworzenie klimatu dla rozwoju przedsiębiorczości, propagowanie współpracy transgranicznej poprzez kontakty z przedsiębiorcami, dbałość o produkt lokalny
· Modernizacja i remont cerkwi w Liskowatem
· Likwidacja osuwisk odbudowa odcinka drogi Smolnik-Zatwarnica
· Budowa wodociągu w Smolniku
· Budowa przejścia turystycznego; Michniowiec - Łopuszanka
· Modernizacja drogi powiatowej Ropienka- Stańkowa
· Modernizacja szlaku komunikacyjno-turystycznego Brzegi D.- Dźwinacz
· Remont budynku Ośrodka Zdrowia w Lutowiskach (termorenowacja, budowa schodów i wiatrołapów)
· Budowa amfiteatru w Ustrzykach Dolnych
· Likwidacja osuwisk i odbudowa odcinka drogi Stuposiany -Tarnawa
· Likwidacja osuwisk i odbudowa odcinka drogi Brzegi Górne- Dwernik
· Budowa przejścia turystycznego; Sianki - Sianki
· Modernizacja drogi gminnej - Strwiążyk
· Modernizacja dróg gminnych w Żłobku i Bystrem
· Budowa Międzynarodowego Centrum Szkolenia i Edukacji Ekologicznej

Browar
15-01-2010, 17:35
Dla mnie jednak tamte tereny mają specyficzny klimat np. taka Daszówka na końcu świata czy też tereny nieistniejącej wsi Sokołowa Wola, budowa tej drogi mogłaby by go zaprzepaścić - to jest jednak tylko moje subiektywne zdanie.

A fajnie tam? Warto obadać?

don Enrico
15-01-2010, 17:51
Mam nadzieję że nigdy tam nie powstanie pełna droga.
To jeden z piękniejszych zakątków Bieszczad, wolny od tłumów, hałasu i całej tej cywilizacji.
Tutaj można znaleźć łany dzikich malin, tutaj można natknąć się na zwierzynę ( a nie na połoninach, jak niektórzy myślą)
I przez sam środek miałaby powstać droga ?
Po co ?
Czyżby po to aby samochodziarze mogli zaoszczędzić 10 km ? jadąc z Soliny do Czarnej ? co to za oszczędność ?
p.s. te tzw. zarośnięte pola to jedno z najlepiej funkcjonujących gospodarstw rolnych powstałych na ruinach pgr-u.

Misieg
15-01-2010, 17:59
A fajnie tam? Warto obadać?

Dla mnie to piękne miejsce, podnóża Żukowa, z dala od gwary turystów, stonki, autobusów z wycieczkami..no i sama Sokołowa Wola z cmentarzem i cerkwiskiem, z krzyżem upamiętniającym Chrzest Rusi. A Daszówka, jak pisałem też klimatyczna..tutaj mój artykuł o tej wiosce: http://twojebieszczady.pl/wsie/daszowka.php

Misieg
15-01-2010, 19:40
Z powyższego planu:
Modernizacja i remont cerkwi w Liskowatem - remont rozumiem..ale modernizacja??
·Budowa przejścia turystycznego; Michniowiec - Łopuszanka - o miejsce ewentualnego przejścia, pewnie nie jedna bitwa będzie stoczona..
Budowa przejścia turystycznego; Sianki - Sianki,·Budowa przejścia turystycznego; Bandrów - Mszaniec - zbyt piękne,żeby było prawdziwe..
·Zwiększenie taboru i sprzetu dla GOPR - w odniesieniu do ostatnich wieści o finansach Gopr, taka pomoc jak najbardziej wskazana

bertrand236
15-01-2010, 21:31
....no i sama Sokołowa Wola z cmentarzem i cerkwiskiem, z krzyżem upamiętniającym Chrzest Rusi. ...

To jest właśnie moja zagadka, której nikt nie odgadł...
Pozdrawiam

Krysia
15-01-2010, 21:50
Hmmm, a jak to jest z tymi "przejściami turystycznymi"?
Są one w końcu możliwe?Bo ja ciągle słyszałam, że Unia nie przewiduje czegoś takiego i że musi to być normalne przejście graniczne również dla samochodów.
Ktoś wie coś więcej?
Fantastycznie by było, ale uwierzę dopiero jak zobaczę.

Gar
15-01-2010, 22:42
To są plany do 2013 a nie do 2113 ? Lekko zwątpiłem patrząc na ilość i wielkość niektórych planów. Nie powiem że mi się nie podobają, ale na tak szybką realizację nie dam im nawet 1% szans.

Pyra.57
15-01-2010, 22:55
... ale na tak szybką realizację nie dam im nawet 1% szans.
Więcej optymizmu. Może jednak uda się zrealizować te zamierzenia.

eldoopa
16-01-2010, 15:08
Do Czarnej na pewno drogi nie wyremontują, bo puki co jej tam w ogóle nie ma...

Krzysztof Franczak
16-01-2010, 18:31
Wiem ,że kilka lat temu powiat dostał dotację na tą drogę ale co się z nią stało nie wiem. Podobno w tym roku ma być remont kawałka tej drogi od strony Czarnej. Na powstanie odcinka z Daszówki do Czarnej Dolnej(tego brakującego) w najbliższym czasie nie ma co liczyć. Może na nastepne wybory.

asia999
16-01-2010, 20:01
W tej strategii rozwoju można znaleźć też inne ciekawostki:(...)
·Stworzenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej (...)


A co ta SSE miałaby na celu? bo zwykle ma na celu intensywny rozwój gospodarczy. Są jakieś szczegóły w jakim kierunku ten rozwój gospodarczy miałby iść?
potrzebne to tak bardzo akurat tam?

joorg
16-01-2010, 21:22
A co ta SSE miałaby na celu?...
potrzebne to tak bardzo akurat tam?
A myślisz,że akurat to się tam nie należy? Wg. Ciebie gdzie jest to potrzebne?

bertrand236
16-01-2010, 22:05
Tam żadna droga nie jest potrzebna. No może potrzebny jest zdrowy rozsądek. Z tego co wiem miedzy Daszówką, a Czarną Dolną nikt juz nie mieszka. Oczywiście jest tam fajna chata myśliwych, ale oni sobie radzą...

buba
16-01-2010, 22:08
Stworzenie skrótu pomiędzy Soliną a Czarną pomogłoby przede wszystkim gminie Czarna. Dziś Czarna Dolna to koniec świata nawet jak na Bieszczady. Myślę że zarośnięte pola na tej trasie nie stanowią też specjalnie chroninych terenów. Lepiej rozbudowywać turystykę na byłym po PGR-owskich polach niż w lasach BPN. Nie widziałem nigdy projektu lecz brakuje na oko 7-10 km między Daszówką a Czarną Dolną.

dwupasmowke!!! :-D duze parkingi i mcdonald mcdrive :D

a na terenach sokolowej woli najlepiej jakis aqua park walnac!! (a droge do niego oznakowac juz spod rzeszowa!) co sie ma marnowac tyle nieuzytkow nie przynoszacych kasy!

no i wyznakowac z 10 sciezek dydaktycznych sladami gospodarki PGRowskiej, kilku swietych, kilku endemicznych roslin wystepujacych tylko w gminie czarna i oczywiscie wielka kuuupe folderkow porozprowadzac!!!

a najlepiej w tej sprawie napisac petycje do gminy, powiatu, wojewodztwa. ministerstwa i kilku organizacji miedzynarodowych!

vm2301
17-01-2010, 07:13
No i to uszczęśliwi 99% miejscowych i z 3/4 turystów ... ;)

tomas pablo
17-01-2010, 10:21
uwzględnił bym w projekcie chociaż parę bud z KEBABEM ..no i oczywiście AUTOMATY do gier !!!!

kufel
17-01-2010, 12:11
no i oczywiście AUTOMATY do gier !!!!

...i dlatego pracę jeszcze nie ruszyły - bez automatów ani rusz, a strach co przyniesie ustawa ;)

Misieg
17-01-2010, 12:20
no i oczywiście paru Zakapiorów mogłoby obstawić tą drogę, sprzedając rzeźby i tomiki wierszy turystom :D

hormon_so
17-01-2010, 15:54
dwupasmowke!!! :-D duze parkingi i mcdonald mcdrive :D

a na terenach sokolowej woli najlepiej jakis aqua park walnac!! (a droge do niego oznakowac juz spod rzeszowa!) co sie ma marnowac tyle nieuzytkow nie przynoszacych kasy!

no i wyznakowac z 10 sciezek dydaktycznych sladami gospodarki PGRowskiej, kilku swietych, kilku endemicznych roslin wystepujacych tylko w gminie czarna i oczywiscie wielka kuuupe folderkow porozprowadzac!!!

a najlepiej w tej sprawie napisac petycje do gminy, powiatu, wojewodztwa. ministerstwa i kilku organizacji miedzynarodowych!
Wiecie na czym polega zrównoważony rozwój?? Czy wy myślicie że tutaj ludzie nie mają prawa żyć godnie?? Jaki wpływ na niezamieszkałe tereny miałaby ta droga?? Czy turysci wysiadaliby z samochodow i biegali po tych PGR-owskich ugorach?? niby po co?? Jak sami mówicie nic tam z punktu widzenia przeciętnego turysty nie ma, wiec po co mialby sie tam zatrzymywać? Chodzi glownie o ludzi z Czarnej ktorzy mając dogodny dojazd do jeziora mogliby rozwinąć agroturystykę. Ale przecież z Oławy jest bardzo łatwo dawać takie osądy, przecież macie A4 pod nosem, Wrocław pod nosem i zawsze można pracę znaleźć. Nikt nie chce tu sieciowych restauracji z pięknych miast. A was entuzjastów przyrody założę się jest tyle że również powodujecie zmiany w przyrodzie. Bo niby przez kogo są szlaki rozdeptywane?? Przez turystów samochowych?? Tym nie chce się wychodzić z auta i łazić po połoninach. Więc zostawmy BPN tak jak jest a resztę można troszkę ulepszać.
SSE?? Swietny pomysł !!! Może wreszcie możnaby zainwestować w Ustrzykach w miejscu dawnego kombinatu. Bo jak narazie to tylko odstrasza ten betonowy moloch. Może wtedy Ustrzyki by odżyły.
Zdaje się teraz na biczowanie przez ekoludków. :)
pozdrawiam

buba
17-01-2010, 17:19
Jaki wpływ na niezamieszkałe tereny miałaby ta droga?? Czy turysci wysiadaliby z samochodow i biegali po tych PGR-owskich ugorach?? niby po co?? Jak sami mówicie nic tam z punktu widzenia przeciętnego turysty nie ma, wiec po co mialby sie tam zatrzymywać? Chodzi glownie o ludzi z Czarnej ktorzy mając dogodny dojazd do jeziora mogliby rozwinąć agroturystykę.

widze ze sobie sam odpowiedziales: wiecej agroturystyki=wiecej turystow=wiecej rozdeptania... jeden turysta rozdeptuje x, dziesieciu turystow 10 razy x


Ale przecież z Oławy jest bardzo łatwo dawać takie osądy, przecież macie A4 pod nosem, Wrocław pod nosem i zawsze można pracę znaleźć.

jakos na moja prace nie ma wplywu ani wroclaw ani A4.. dziwne, co? taka sama moglabym znalezc w ustrzykach, lesku czy sanoku.. niezaleznie od ilosci dziur w drodze...


Wiecie na czym polega zrównoważony rozwój??

wiem! na tym ze sie wszystko betonuje, ulepsza, rozbudowuje i odnawia rozpowiadajac wszem i wobec ze to dla dobra miejscowych, turystow i przyrody ;)



Czy wy myślicie że tutaj ludzie nie mają prawa żyć godnie??

jakos ostatnio zauwazylam ze duzo ludzi uwaza ze nie zyje godnie jak nie ma willi z dwoma lazienkami za zelaznym parkanem z wywieszka strzezacej firmy ochroniarskiej, ogrodu z cyprysikami, najnowszego auta i wielkiej plazmy na scianie ;) a weekendow nie spedza w markecie gromadzac kolejne dobra...inaczej to po prostu wegetacja!

vm2301
17-01-2010, 17:27
Wiecie na czym polega zrównoważony rozwój?? Czy wy myślicie że tutaj ludzie nie mają prawa żyć godnie??


Spokojnie drogi Hormonie:)

Każdy doskonale rozumie potrzeby człowieka, każdy tu obecny chciałby tego samego, gdyby żył tam na stałe.

To jedynie taki "romantyczny" pociąg do zdewastowanych dróg i nienadążającą cywilizacją;)

buba
17-01-2010, 17:47
każdy tu obecny chciałby tego samego, gdyby żył tam na stałe.



nie kazdy :mrgreen:

kazdy objaw "nienadazajacej cywilizacji" blisko miejsca zamieszkania cieszy jeszcze bardziej!

asia999
17-01-2010, 19:07
A myślisz,że akurat to się tam nie należy? Wg. Ciebie gdzie jest to potrzebne?

hmm...ja raczej SSE w powiecie bieszczadzkim w kwestii "należy się" nie rozpatruję. Jesli ktoś ujął to w strategii to mam nadzieję, że nie dlatego,że ładnie taki wpis wygląda ale dlatego, że ma wizję do czego SSE miałaby się temu powiatowi przysłużyć. Zwykle tworzy się je w strefach gdzie jest duże bezrobocie strukturalne lub (i) gdzie istnieje już jakas infrastruktura techniczna np. po byłych zakładach. I tu - jak słusznie zauważył hormon_so:


Może wreszcie możnaby zainwestować w Ustrzykach w miejscu dawnego kombinatu. Bo jak narazie to tylko odstrasza ten betonowy moloch. Może wtedy Ustrzyki by odżyły.

może rzeczywiście byłaby to szansa dla całego powiatu ale...pod warunkiem, że znalazłby się konkretny inwestor, który po pięciu latach korzystania z przywilejów nie zmyłby się zostawiając po sobie jeszcze większe pobojowisko niż przedtem i rozżalonych ludzi, którzy przez te lata pracowali za grosze jako tania siła robocza. Pewnie, że zawsze dla regionu jest najlepiej posiadać jakiś zakład produkcyjny bo przy nim utrzymaja się również i uslugi ale...czasami nie warto oddawać skórki za wyprawkę.
W tej strategii jest wiele punktów - moim zdaniem - lepszych i na nich powinni się skoncentrować decydenci: na aktywizowaniu społeczności lokalnej, na lepszym pozyskiwaniu i wykorzystywaniu środków z funduszy unijnych oraz na tworzeniu i promowaniu produktów lokalnych.
W przeciwieństwie do niektórych mnie rozwalająca się droga(Buba - jak zwykle uśmiechy :-D:-D:-D), zarastające chabaziami dawniej orne pola i smutne resztki po byłych PGR-ach nie cieszą i kojarzą mi się raczej ze złym gospodarzem i brakiem perspektyw.
Powiatowi bieszczadzkiemu życzę jak najlepiej i mądrych ludzi na właściwych stanowiskach. :grin:

Derty
17-01-2010, 21:01
Gdy sie analizuje tzw gminne strategie rozwoju, to można zauważyć w niemal 100 % wishfull thinking. To czasem wygląda jak bajdurzenie uchlanych jegomości. 'A może to dodać? A może kosmodrom zbudujemy?', 'A szwagier mowił, że ma za waską drogę, to mu poszerzymy', ' A PAN XY chce mieć basen, to mu zbudujemy'. Powstają plany-potworki. Nic nie mają wspólnego z sensem, gospodarnością, jakimś konkretnym kierunkiem rozwoju. Przykładem jest choćby rzeczona droga z tego wątku. W biedniutkim regionie wydać miliony dla zaoszczędzenia 10 km jazdy dla nielicznych mieszkańców. Wiem, że zaraz się poobrażają na mnie. Lecz co da wpompowanie tej kasy akurat tam? Dokładnie nic. To nie jest jakiś szczególnie ważny ciąg komunikacyjny. Taką rolę spełnia mała obwodnica. Teleśnica nie rwie się na wschód. Po co przekraczać drogą drogą naturalny dział? Na tej zasadzie można połączyć każdą wieś z każdą. Tylko, że na takie drogi trza zarobić - odkurzyć, odśnieżyć, połatać. To kosztuje, a jaki jest rzeczywisty efekt ekonomiczny ich budowy? U 'nas' powiat nie puścił knota pt modernizacja drogi pod kątem transportu dla ciężkich pojazdów z pewnego kamieniołomu. Wielomilionowe nakłady na przebudowę drogi nigdy by się nie zwróciły z opłaty kopalnianej. Zwyciężył racjonalizm. Daszówka i Czarna są włączone do krajowej sieci drogowej - bez szaleństw z bajerowaniem 5-rzędnych dróżek;>
Pozdrawiam,
Derty

WUKA
17-01-2010, 21:31
Czy ktoś z Was zauważył jak wygląda droga Czarna-Michniowiec? Nie wiedzieć z jakich powodów (bo rozsądku w tym nie ma),kończy się po 2/3 wsi.Dalej dziury,ze urwać można wszystko.Nie wiem czy warto spędzać tam znów cały drogowy sprzęt i dlaczego ktoś uznał,ze "tyle się należy".Dalej tez mieszkają przeciez ludzie!!

Krzysztof Franczak
17-01-2010, 21:55
Gdy sie analizuje tzw gminne strategie rozwoju, to można zauważyć w niemal 100 % wishfull thinking. To czasem wygląda jak bajdurzenie uchlanych jegomości. 'A może to dodać? A może kosmodrom zbudujemy?', 'A szwagier mowił, że ma za waską drogę, to mu poszerzymy', ' A PAN XY chce mieć basen, to mu zbudujemy'. Powstają plany-potworki. Nic nie mają wspólnego z sensem, gospodarnością, jakimś konkretnym kierunkiem rozwoju. Przykładem jest choćby rzeczona droga z tego wątku. ...............Derty

Bo najczęściej bywa tak,że urzędnik kopiuje znalezioną w internecie strategię i na zasadzie "wytnij /wklej" dostosowuje do swojej gminy czy powiatu. Bez konsultacji z mieszkańcami. Inny problem ,że mieszkańcy w miejscowości ,która aspiruje do "miejscowości turystycznej" mają w d...ie jakieś tam strategie. Na zebraniu dotyczącym Planu Odnowy Wsi było 10 osób w tym trzy czy cztery służbowo i tylko jeden radny.
Co do drogi to zawsze jest tak, że korzysta się z jakiejś drogi po coś. Jeśli ona kiedyś powstanie to ludzie będą z niej korzystać (myślę o turystach) jeśli droga doprowadzi ich do do czegoś interesującego. Nie w sensie przyrodniczym ,bo turystów którym chce się chaszczować jest coraz mniej.
Ta droga nie będzie miała znaczenia dla zagospodarowanie "tej" części zalewu. Z mojego- subiektywnego- punktu widzenia ta droga mogłaby się przyczynić do rozwoju Czarnej (zwłaszcza Dolnej) no ale żeby ludzie chcieli jeździć akurat tędy to trzeba ich do tego przekonać. Skrót żaden. Musiałby powstać też przy tym plan rozwoju tej części zalewu. Co doprowadzić by mogło do protestów ... chociażby tu na forum. Właściciele działek znajdujących się w tamtej okolicy napewno będą naciskac na powstanie tej drogi. Z mapy wynika http://mapy.eholiday.pl/mapa-czarna_dolna-czarna-ustrzyki_dolne.html ,że na dobrą sprawę ta droga może być bez znaczenia dla ruchu turystycznego w Czarnej. Jest też jeszcze sprawa wyboru przebiegu tej drogi bo może ona przebiegać również przez Wolę Sokołową. Inną sprawą jest to ,że jeśli zostanie wyremontowana droga z Polany do Lutowisk , Czarna może pozostać całkiem poza ruchem turystycznym. Moim zdaniem najbliższe 10 lat będzie decydujące , społeczność się starzeje.

buba
17-01-2010, 22:32
A może kosmodrom zbudujemy?',


:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

taak!! kosmodrom!!

hormon_so
18-01-2010, 00:23
jakos na moja prace nie ma wplywu ani wroclaw ani A4.. dziwne, co? taka sama moglabym znalezc w ustrzykach, lesku czy sanoku.. niezaleznie od ilosci dziur w drodze...

Tak z mojej wrodzonej zgryźliwości... Jaką drogą jedziesz w Bieszczady?? Wojewódzkimi?? czy wygodną 94 lub A4??

Cały pomysł drogi jest wielce dyskusyjny, ale jeśli są pieniążki do wzięcia z UE to trzeba korzystać.

pozdrawiam.

buba
18-01-2010, 07:06
Tak z mojej wrodzonej zgryźliwości... Jaką drogą jedziesz w Bieszczady?? Wojewódzkimi?? czy wygodną 94 lub A4??

.
przepraszam za offtop- ale skoro pytaja to odpowiem

od dobrych paru lat raczej juz w bieszczady nie jezdze,bo coraz mniej jest po co (dzieki wlasnie takim jak ty), raczej "przejezdzam przez bieszczady"droga komancza-lesko- ustrzyki-kroscienko.
.jak jade?
czesto A4 jade do trzebini a potem trzycyfrowymi lub nienumerowanymi drogami przez szczurowa, nowe brzesko most na wisle (lub okoliczne promy ktore uwielbiam)- przecinam 94 na wysokosci bochni lub brzeska, potem jakos na ciezkowice- grybow-gorlice- nowy zmigrod- dukle-komancze..
czasem tez jade przez bierutow-namyslow-kluczbork- tarnowskie gory-siewierz-zawiercie -mijajac gorny slask i krakow od polnocy a dalej jak powyzej..(wiec bez autostrady tez potrafilabym sobie poradzic)
bardzo nie lubie drogi 94 i jej podobnych i zawsze staram sie omijac.. same bilbordy przy drodze, reklamy, knajpy, hoteliki mecza oczy..glownie przez to jezdze autostrada ze nie ma bilbordow przy drodze tylko lasy i zielone pola

trudniej ominac droge 94 na odcinku olawa- wroclaw, acz udalo mi sie znalezc droge alternatywna, przez kotowice siechnice- blizanowice-zakrzow
http://picasaweb.google.com/slimak.mimimomi/200905_kolo_bierutowa#5333135788808969810
http://picasaweb.google.com/slimak.mimimomi/200905_kolo_bierutowa#5333136182724791938
http://picasaweb.google.com/slimak.mimimomi/200905_kolo_bierutowa#5333136427321833442

niestety rozwalili ja budujac obwodnice wroclawia :( ale przez rok czlowiek sie troche nacieszyl




Cały pomysł drogi jest wielce dyskusyjny, ale jeśli są pieniążki do wzięcia z UE to trzeba korzystać.

.

no wlasnie, to jest ten najwiekszy problem- jak daja to brac i budowac, byle co ale duzo i gesto, nie myslac czy ma to jakis sens, ale budowac dla samego budowania i napalania sie ze nowe jest zawsze lepsze od starego...

hormon_so
18-01-2010, 13:14
Wiec jednak uzywasz tego asfaltowo-betonowego monstrum nazywanego A4. Wydodnie nieprawdaz?? Mowisz ze jedziesz az do Trzebini wiec przejezdzasz przez Gore Sw. Anny... a wszyscy wiemy co A4 w istniejacym przebiegu zniszczyla. Nie lubie jednego : negowania czegokolwiek co ma jakies znamiona postepu lub rozbudowy w imie ocalenia przyrody za wszelka cene. Budujmy tam gdzie nie ma PN i Natury 2000 i starajmy sie ocalic co mozemy. W zgodzie z natura i czlowiekiem, bo razem dzielimy ta planete.
Ale zeby nie robic zbytniego offtopu z tej dyskusji wrocmy do tematu. Ja rozwniez nie jestem pewny tej inwestycji jednak widze wiecej + niz -.
A kolezanka Buba jak wyrocznia wyglasza zdanie ktore odtad ma sie stac zdaniem calego forum i doprawia mi maske industrialnego szalenca. Jednak gdy mysle nad sprawa tej drogi zaczynam szukac podobnych i znajduje: np. Dolzyca-Terka. W ciagu drogi mieszka nikla liczba osob, jest to jakis skrot w najwyzsze partie Bieszczadow ale nie jedyna droga, bo jakby jej nie bylo to zawsze bylaby droga przez Baligrod. Na trasie tej drogi znalazlbym cenniejsze skarby natury i kultury. Jednak jadac tam czy latem czy zima nie widze tabunow turystow galopujacych przez lasy i straszacych zwierzeta. Nie widze zabetonowego swiata z mcdonaldem itp. Widze piekna asfaltowa komfortowa kreta i malownicza drozke ktora wole uzywac niz glowne. A wlasnie dlatego ze tez kocham przyrode i uwielbiam zobaczyc na niej przebiegajace droge Sarny lub Jelenie w zimie gdy nie ma ani jednego samochodu. Mysle budowa drogi miedzy Daszowka a Czarna sprawi ze wlasnie takich malych pieknych drog bedzie wiecej.
pozdrawiam.

buba
18-01-2010, 16:29
A kolezanka Buba jak wyrocznia wyglasza zdanie ktore odtad ma sie stac zdaniem calego forum i doprawia mi maske industrialnego szalenca.

wypowiadam wylacznie swoje wlasne prywatne zdanie.. jakie zdanie calego forum?? o czym ty mowisz??

a zdania na forum w takich tematach sa mocno podzielone co widac bylo w temacie o drodze terka-dolzyca


. Widze piekna asfaltowa komfortowa kreta i malownicza drozke ktora wole uzywac niz glowne. A wlasnie dlatego ze tez kocham przyrode i uwielbiam zobaczyc na niej przebiegajace droge Sarny lub Jelenie w zimie gdy nie ma ani jednego samochodu. Mysle budowa drogi miedzy Daszowka a Czarna sprawi ze wlasnie takich malych pieknych drog bedzie wiecej.
pozdrawiam.

pewnie- sarny na asfalcie ladniejsze niz na polnej drodze ;) a im rowniejszy i bardziej komfortowy asfalt tym sarny sie piekniej komponuja i sa szczesliwsze :)

Krzysztof Franczak
21-01-2010, 17:04
Tak jak myślałem pieniądze zostały przyznane umowy podpisane zostały 28.05.2009 a kwota przeznaczona na poprawę dostępności komunikacyjnej Bieszczad. Modernizacja drogi powiatowej Nr 2296 R Ustjanowa - Daszówka - Czarna to 5,501,000.03
źródło: www.wrota.podkarpackie.pl/res/rpo/wyniki/umowy.xls

hormon_so
28-01-2010, 18:45
Mam nadzieje ze projekt bedzie jak najmniej ingerowal w nature. Ale ciesze sie bardzo ze powstanie taka drozka.

don Enrico
28-01-2010, 20:28
Jeśli ten projekt zostanie zrealizowany to będzie oznaczało że żyjemy w bardzo bogatym kraju, w którym na niepotrzebne inwestycje ładuje się kasę, a na istotne potrzeby (patrz droga do Michniowca) już tej kasy nie ma.
Krótko mówiąc : psu na budę ta droga.

Jabol
29-01-2010, 09:21
Popatrzmy na tę sprawę przytomnie: na przykładach z okolicy.
http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php?t=3794&highlight=osun%C4%99%C5%82a+sie+droga - prawie dwa lata trwała naprawa osuwiska na odcinku ok 150 m, nakładem wielkich kosztów i wyrzeczeń. Proponuję kasę z budzetu szykowac na wiosnę bo w razie szybkiej odwilży może pojawic sie kilka nowych osuwisk. A jeśli chodzi o argument dojazdu nad zalew: jest juz gotowa droga: nazywa sie "mała obwodnica":D i ma tę ogromną zaletę, że jest juz gotowa. Chyba że w grę wchodzi tu sposób myślenia: "eee... stara droga popsuta - zróbmy sobie nową"
Myślę że bardziej chodzi o sprzedaż działek w okolicy zalewu do których obecnie nie ma atrakcyjnego dojazdu. I chęć "zagospodarowania" tej mniej cywilizowanej połowy jeziora.

don Enrico
29-01-2010, 12:38
Jabol napisał :

Myślę że bardziej chodzi o sprzedaż działek w okolicy zalewu do których obecnie nie ma atrakcyjnego dojazdu. I chęć "zagospodarowania" tej mniej cywilizowanej połowy jeziora.Noo, to teraz wszystko jasne, a ja durny nie mógł wymyśleć po co miejscowym ta droga?
Znowu się sprawdziło : jak nie wiadomo o co chodzi .......