PDA

Zobacz pełną wersję : Wydawnictwa studenckie



Jankiel
15-01-2010, 21:06
Od niedawna przeglądam to forum i znalazłem tu wzmianki o periodycznych wydawnictwach SKPB Warszawa tj. "Magurach" i "Połoninach". Myślę, że warto zaznaczyć, że także inne studenckie koła przewodnickie i turystyczne prowadziły i nierzadko dalej prowadzą własną działalność wydawniczą. Jesienią ubiegłego roku, SKPB Lublin, którego mam przyjemność być członkiem reaktywowało swój biuletyn "Siwerniak". Można w nim odnaleźć nie tylko teksty związane z życiem koła, ale także artykuły na różne, nie tylko okołobieszczadzkie tematy. Forma jak na razie pozostawia wiele do życzenia, ale mamy nadzieję, że poprawimy sprawy techniczne, jednocześnie podnosząc poziom merytoryczny;)
w dwóch ostatnich numerach m.in.:
- Aktywność organizacyjna Łemków
- Cerkiew bojkowska w Smolniku nad Sanem
- Opis Kwatery Legionistów na cmentarzu w Przemyślu
- Zwyczaje pogrzebowe Bojków
- Życie i legenda gen. Karola Świerczewskiego
"Siwerniak" obecnie ukazuje się w wersji elektronicznej, dostępnej pod adresem: http://www.skpb.lublin.pl/siwerniak.htm

barszczu
15-01-2010, 21:32
Od niedawna przeglądam to forum i znalazłem tu wzmianki o periodycznych wydawnictwach SKPB Warszawa tj. "Magurach" i "Połoninach". Myślę, że warto zaznaczyć, że także inne studenckie koła przewodnickie i turystyczne prowadziły i nierzadko dalej prowadzą własną działalność wydawniczą.


SKPB Rzeszów wydało kilka "drobiazgów" pn. "Nasze szlaki" - to jest dopiero rzadkość antykwaryczna w porównaniu do 1-4 numerów Płaju czy wczesnych
numerów Magur czy Połonin.

Misieg
17-01-2010, 09:57
Mi osobiście bardzo brakuje "Połonin" wydawanych przez SKPB, jeśli ktoś z Was, miałby jakieś roczniki w wersji cyfrowej to prosiłbym o kontakt:)

Te roczniki to prawdziwe perełki, i nieocenione źródło wiedzy, polecam każdemu:)

Jankiel
04-08-2010, 14:14
http://www.skpb.lublin.pl/siwerniak/siwerniak41.pdf - pod tym adresem można znaleźć najnowszy numer "Siwerniaka", a w nim m.in.:
- Cerkiew w Rychwałdzie - Owczarach
- Opis cmentarza wojennego na Rotundzie
- Zioła pierwszej pomocy na szlaku
Zapraszam do lektury!